Club houdt spanning in titelstrijd na zege in slotfase tegen moedig Paars-Wit

456
Club houdt spanning in titelstrijd na zege in slotfase tegen moedig Paars-Wit

Na een wedstrijd die weer gekruid werd door enkele 'VAR'-momenten heeft Club Brugge in het slotkwartier de spanning in de titelstrijd gehouden. Een moedig Anderlecht hield vandaag lang stand maar op basis van de kansen boekte Club uiteindelijk wel een verdiende zege.

In normale omstandigheden zou deze Club Brugge-Anderlecht een echte topper zijn maar gezien de vormcurve van Paars-Wit had deze wedstrijd wat van zijn 'glans' verloren. Blauw-Zwart moest, na de zege van Racing Genk gisteren, absoluut winnen om een kans te behouden op de titel. Anderlecht zocht dan weer naar zijn eerste zege in deze nacompetitie. Coach Leko koos deze keer voor Schrijvers en Diatta, Openda en Dennis moesten vrede nemen met een plaatsje op de bank. Bij de bezoekers had Belhocine een basisplaats gereserveerd voor Bornauw en Kayembe. 

Hans Vanaken kreeg voor de wedstrijd zijn gouden schoen.
VAR is weer ontzettend bepalend in tegenvallende 'topper'
Anderlecht begon uitstekend op Jan Breydel en creëerde al na twee minuten spelen een eerste kans via Saelemaekers, na een knappe run kon hij onvoldoende kracht op zijn schot zetten om Horvath echt te verontrusten. Blauw-Zwart nam nadien het initiatief in handen maar had in de openingsfase moeite met het laag blok dat de bezoekers hadden opgesteld. Een flauw schotje van Wesley was voorlopig het enige wapenfeit van de regerende landskampioen. In een wedstrijd zonder veel kansen was er rond het halfuur opwinding toen Mata onvrijwillig handspel beging in de eigen zestien meter, de VAR corrigeerde niet en zo kreeg Paars-Wit geen strafschop. Even later krulde Schrijvers een eerste goede kans voor de thuisploeg naast de verste paal. Club kwam in het laatste kwartier van de eerste helft nogmaals dicht bij de openingstreffer maar de kopbal van Schrijvers aan de tweede paal stierf deze keer in de armen van Didillon. Even later krulde Vanaken de bal rakelings naast. De thuisploeg leek uiteindelijk toch nog de leiding te pakken toen Wesley op slag van rust oog in oog met Didillon kwam te staan en keurig afwerkte. Deze keer corrigeerde de VAR echter alsnog wegens ontzettend nipt buitenspel. Na een controversieel laatste kwartier stond het halfweg 0-0.

Na een halfuur spelen claimt Anderlecht een strafschop, de VAR corrigeert niet. Dat doet hij even later wel bij een doelpunt van Wesley.
Wesley houdt spanning in de titelstrijd
Club begon ook goed na de rust en via Rits kreeg het een eerste kans(je), het schot van de ex-Malinwa speler ging nog ruim naast. De thuisploeg had doorlopend het initiatief in de tweede helft maar puurde daar ontzettend weinig kansen uit. Anderlecht slaagde er al helemaal niet meer in om gevaarlijk te zijn in het eerste kwartier na rust. Op twintig minuten van het einde was er plots toch een grote kans voor de bezoekers toen Trebel heel het veld overstak en doelman Horvath met een prima redding uitpakte. Op een dik kwartier van het einde brak Wesley alsnog de ban voor de thuisploeg wanneer Didillon een hard schot van Rits onvoldoende kon keren en de Braziliaan in de rebound raak trof. Anderlecht had nadien geen reactie meer in huis en zo houdt Club de titelstrijd in leven.
Scoreverloop:
1-0 (74') Wesley






LEES OOK: Stankovic op zijspoor in Milaan: Club ontvangt cruciale update

Wie verdiende de zege?

Meest recent

Stankovic op zijspoor in Milaan: Club ontvangt cruciale update

Aleksandar Stankovic ruilde Club Brugge afgelopen zomer opnieuw in voor Internazionale. Voorlopig is ...

10
10
Aanzienlijk nadeel Anderlecht: Vitor Bruno reageert

Ook bij RSC Anderlecht wordt het seizoen eerstdaags hervat. En de Brusselaars zullen meteen vol aan ...

14
14
'Olise naar Real Madrid? Bayern onderneemt actie'

Michael Olise toonde zich tijdens de voorbije interlandperiode tot twee keer toe de kwelgeest van de ...

30
30
Kortrijk stelt nieuwe T1 aan: bijzonder detail bekend

De Jupiler Pro League hervat komend weekend met één gloednieuw gezicht voor de ...

21
21
Tresoldi-case: Klopp aangemaand tot actie met Club-spits

Club Brugge staat voor een bijzonder druk programma in de komende weken. Om dat tot een goed einde ...

56
56
Anderlecht mag dromen: recordtransfer van 30 miljoen

RSC Anderlecht wist zijn boekhouding de voorbije jaren weer ietwat in evenwicht te krijgen, maar ...

127
127
Van Gucht ziet kijkers weglopen: grote verrassing op komst

Ruben Van Gucht krijgt voorlopig maar weinig reden om op zijn lauweren te rusten. Zijn talkshow ...

34
34
Druk op Thorup neemt gevoelig toe: cruciaal vijfluik Genk

KRC Genk heeft een behoorlijk tegenvallend eerste luik van het seizoen achter de rug. De resultaten ...

125
125
'Arsenal doet Premier League daveren: supertransfer in 2027'

Met 12 op 15 is Arsenal FC meer dan behoorlijk begonnen aan de queeste om zijn Engelse titel te ...

40
40
Gouden transfermove Club: Barça volgt situatie van dichtbij

Club Brugge haalde afgelopen zomer heel wat verse krachten in huis. Een aantal daarvan maakte de ...

261
261
De Bruyne doet Parijs ontploffen met onverwachte stunt

Kevin De Bruyne schitterde de afgelopen weken nog eens als vanouds bij de Rode Duivels. Vooral zijn ...

52
52
"One-season wonder" - twijfels bij miljoenenaanwinst Anderlecht

RSC Anderlecht haalde afgelopen zomer een elftal nieuwe krachten in huis. Een aantal daarvan liet ...

228
228
Van Bommel uitgespuwd in Wallonië: Mannaert springt in de bres

Naar aanleiding van zijn benoeming als CEO van de KBVB, heeft Vincent Mannaert een uitgebreid ...

166
166
Moordend! Club krijgt waanzinnig programma voorgeschoteld

De extra lange interland-periode zit erop, het clubvoetbal kan weer in alle hevigheid losbarsten. ...

427
427
Marc Coucke zorgt voor groot mysterie aan Belgische kust

Marc Coucke weet als geen ander hoe hij de nieuwsgierigheid moet prikkelen. De eigenaar van ...

23
23
City in diepe problemen: 'eerste grote sanctie' al gelekt

Het clubvoetbal staat weer in de startblokken, maar in Engeland blijft de situatie rond Manchester ...

303
303
Van Bommel stelt groot doel na ondergang in Parijs

Mark van Bommel heeft een goede start genomen als Belgisch bondscoach. Maar de Nederlander maakte ...

390
390
Absolute topper is dé grote verliezer onder Van Bommel

Vier matchen in elf dagen onder Mark van Bommel, en de Rode Duivels hebben hun eerste grote ...

330
330
De Mil slikt bittere pil: abrupte exit bij AA Gent

Na zeven speeldagen staat AA Gent mee op kop. Rik De Mil duimt dan ook dat zijn troepen de lijn ...

413
413
'Club Brugge ruikt jackpot: toptransfer Seys in januari?'

Club Brugge heeft alweer een lucratieve zomer achter de rug, waarin onder meer Christos Tzolis en ...

207
207
Anderlecht keert kar: laatste kans voor verguisd duo

Na het late transferoffensief van Antoine Sibierski bleef RSC Anderlecht achter met een bijzonder ...

376
376
Sonck kiest ultieme 11 uit JPL: één club domineert

De eerste interlandbreak van het seizoen is achter de rug. Tijd dus om de aandacht opnieuw naar de ...

392
392
'De Condé op hete kolen: code rood voor KRC Genk'

De befaamde jeugdacademie leverde KRC Genk afgelopen zomer alweer grof geld op, want Konstantinos ...

380
380
Bruno terug naar tekentafel: extreme make-over bij RSCA

Na de lange interlandbreak begint RSC Anderlecht zaterdag aan een heuse marathon, met maar liefst ...

224
224
'Klok tikt bij Club Brugge: Belgisch trio kan beschikken'

Het seizoen is nog lang, maar in de bestuurskamer van Club Brugge wordt er ongetwijfeld al ...

697
697

Meer sportnieuws