Club houdt spanning in titelstrijd na zege in slotfase tegen moedig Paars-Wit

456
Club houdt spanning in titelstrijd na zege in slotfase tegen moedig Paars-Wit

Na een wedstrijd die weer gekruid werd door enkele 'VAR'-momenten heeft Club Brugge in het slotkwartier de spanning in de titelstrijd gehouden. Een moedig Anderlecht hield vandaag lang stand maar op basis van de kansen boekte Club uiteindelijk wel een verdiende zege.

In normale omstandigheden zou deze Club Brugge-Anderlecht een echte topper zijn maar gezien de vormcurve van Paars-Wit had deze wedstrijd wat van zijn 'glans' verloren. Blauw-Zwart moest, na de zege van Racing Genk gisteren, absoluut winnen om een kans te behouden op de titel. Anderlecht zocht dan weer naar zijn eerste zege in deze nacompetitie. Coach Leko koos deze keer voor Schrijvers en Diatta, Openda en Dennis moesten vrede nemen met een plaatsje op de bank. Bij de bezoekers had Belhocine een basisplaats gereserveerd voor Bornauw en Kayembe. 

Hans Vanaken kreeg voor de wedstrijd zijn gouden schoen.
VAR is weer ontzettend bepalend in tegenvallende 'topper'
Anderlecht begon uitstekend op Jan Breydel en creëerde al na twee minuten spelen een eerste kans via Saelemaekers, na een knappe run kon hij onvoldoende kracht op zijn schot zetten om Horvath echt te verontrusten. Blauw-Zwart nam nadien het initiatief in handen maar had in de openingsfase moeite met het laag blok dat de bezoekers hadden opgesteld. Een flauw schotje van Wesley was voorlopig het enige wapenfeit van de regerende landskampioen. In een wedstrijd zonder veel kansen was er rond het halfuur opwinding toen Mata onvrijwillig handspel beging in de eigen zestien meter, de VAR corrigeerde niet en zo kreeg Paars-Wit geen strafschop. Even later krulde Schrijvers een eerste goede kans voor de thuisploeg naast de verste paal. Club kwam in het laatste kwartier van de eerste helft nogmaals dicht bij de openingstreffer maar de kopbal van Schrijvers aan de tweede paal stierf deze keer in de armen van Didillon. Even later krulde Vanaken de bal rakelings naast. De thuisploeg leek uiteindelijk toch nog de leiding te pakken toen Wesley op slag van rust oog in oog met Didillon kwam te staan en keurig afwerkte. Deze keer corrigeerde de VAR echter alsnog wegens ontzettend nipt buitenspel. Na een controversieel laatste kwartier stond het halfweg 0-0.

Na een halfuur spelen claimt Anderlecht een strafschop, de VAR corrigeert niet. Dat doet hij even later wel bij een doelpunt van Wesley.
Wesley houdt spanning in de titelstrijd
Club begon ook goed na de rust en via Rits kreeg het een eerste kans(je), het schot van de ex-Malinwa speler ging nog ruim naast. De thuisploeg had doorlopend het initiatief in de tweede helft maar puurde daar ontzettend weinig kansen uit. Anderlecht slaagde er al helemaal niet meer in om gevaarlijk te zijn in het eerste kwartier na rust. Op twintig minuten van het einde was er plots toch een grote kans voor de bezoekers toen Trebel heel het veld overstak en doelman Horvath met een prima redding uitpakte. Op een dik kwartier van het einde brak Wesley alsnog de ban voor de thuisploeg wanneer Didillon een hard schot van Rits onvoldoende kon keren en de Braziliaan in de rebound raak trof. Anderlecht had nadien geen reactie meer in huis en zo houdt Club de titelstrijd in leven.
Scoreverloop:
1-0 (74') Wesley






LEES OOK: Toch hommeles bij Club Brugge? Hevige discussie valt op

Wie verdiende de zege?

Meest recent

Club-smaakmaker Seys is 'Man van de Match': "Hij kan alles"

Club Brugge klimt naar de negende plek van de League Phase van de Champions League na een straffe ...

116
116
Toch hommeles bij Club Brugge? Hevige discussie valt op

Club Brugge pakt een negen op negen in de Champions League. Na zeges tegen Internazionale en RC Lens ...

259
259
Onverwachte Club Brugge-uitblinker staat op: "Bijzonder"

Club Brugge heeft een nieuwe stunt verwezenlijkt in de League Phase van de Champions League. Op het ...

172
172
Club Brugge zorgt voor nieuwe CL-stunt op PSV

Club Brugge zet de straffe vorm in de Champions League verder. Na eerdere zeges tegen Internazionale ...

193
193
KV Kortrijk schiet zichzelf ferm in de voet tegen KV Mechelen

KV Mechelen en KV Kortrijk werkten een inhaalmatch af tijdens een Europese midweek. Storm Austen ...

48
48
"Haal hem!" - X ontploft nadat Tresoldi wéér scoort

Er staat dit seizoen geen maat meer op Nicolo Tresoldi. De Duitse spits kroonde zich vorig seizoen ...

247
247
Spitsendilemma Gent: De Mil reikt oplossing aan

AA Gent won zijn openingswedstrijd in de Conference League wel nog van Aarhus, maar ging twee weken ...

100
100
De Roover geeft aan wat er fout liep bij STVV

STVV begon zeer fraai aan zijn avontuur in de Conference League, want na zeges tegen Iberia en FC ...

36
36
Vervanger Lukaku velt Liverpool, Real komt met schrik vrij

In de eerste wedstrijden van woensdagavond in de Champions League hebben we bijna meteen twee stunts ...

28
28
Van de Perre spreekt klare taal over Rode Duivels

In de komende dagen zal Mark van Bommel bekend maken welke Rode Duivels hij selecteert voor het ...

35
35
Geen rotatie bij Club: Leko komt met verklaring

Club Brugge hoopt straks tegen PSV weer een knap resultaat neer te zetten, nadat het in zijn laatste ...

34
34
Leko kiest verwachte elf, ook geen verrassingen bij PSV

Om 21u is Club Brugge weer aan zet in de Champions League. Na de knappe zes op zes tegen Inter en ...

46
46
'Wéér duel België-Marokko: doorslaggevende factor bekend'

De voorbije jaren zaten België en Marokko elkaar al regelmatig in de haren in de strijd om jong ...

106
106
Union verbaast Spanje: "Eén van beste teams die we al tegenkwamen"

Donderdag is ook Union weer aan zet in de Europa League. De Brusselaars zijn daarin tot dusver ...

97
97
Mokerslag Standard: aanvoerder maandenlang out?

Na de Europese week gaat de focus vrijdag meteen weer op de Jupiler Pro League, voor de laatste keer ...

54
54
Boodschap voor Van Bommel: "Rode Duivels blijven doel"

Anderlecht neemt het donderdag om 18u45 in zijn vierde wedstrijd in de league phase van de Europa ...

38
38
Milkon verrast iedereen met nieuwe club

De laatste jaren krijgen alsmaar meer jonge trainers hun kans in het Belgische voetbal, zij het met ...

26
26
Bormans speelt open kaart over Europese ambitie Union

Donderdag wordt alweer een drukke dag voor de Belgische teams in Europa. Ook Union moet dan opnieuw ...

37
37
Bornauw, Club en WK U17: Bruno reageert op hete hangijzers

Donderdag moet Anderlecht alweer aan de bak, want dan komt op de vierde speeldag in de Europa League ...

129
129
Ronaldo deelt hartverscheurend bericht na tragedie in Spanje

Cristiano Ronaldo speelde een groot stuk van zijn carrière in Spanje, uiteraard bij Real ...

53
53
Leko gelooft het zelf niet: Verhaeghe ruikt ongeziene stunt

Ivan Leko trapt bij Club Brugge bewust op de rem. Na de 3-4 tegen Inter gooit iedereen met ...

275
275
Geen goed voorteken voor Club: NXT verliest in slot van PSV

Club Brugge gaat om 21u op zoek naar zijn derde opeenvolgende overwinning in de Champions League. ...

110
110
Degryse voorspelt enorm spektakel bij Club Brugge

Club Brugge staat om 21u voor zijn vierde opdracht in de league phase van de Champions League. Het ...

215
215
Trainerscarousel: nieuwe coach Debast, Schreuder profiteert

November blijkt nu al de maand van de trainerswissels te worden. In de Jupiler Pro League sneuvelden ...

87
87
Relatie Van Gucht en Charlotte Van Looy onder druk?

Charlotte Van Looy doet een opvallende bekentenis over haar relatie met Ruben Van Gucht. Achter de ...

83
83

Meer sportnieuws