Club houdt spanning in titelstrijd na zege in slotfase tegen moedig Paars-Wit

456
Club houdt spanning in titelstrijd na zege in slotfase tegen moedig Paars-Wit

Na een wedstrijd die weer gekruid werd door enkele 'VAR'-momenten heeft Club Brugge in het slotkwartier de spanning in de titelstrijd gehouden. Een moedig Anderlecht hield vandaag lang stand maar op basis van de kansen boekte Club uiteindelijk wel een verdiende zege.

In normale omstandigheden zou deze Club Brugge-Anderlecht een echte topper zijn maar gezien de vormcurve van Paars-Wit had deze wedstrijd wat van zijn 'glans' verloren. Blauw-Zwart moest, na de zege van Racing Genk gisteren, absoluut winnen om een kans te behouden op de titel. Anderlecht zocht dan weer naar zijn eerste zege in deze nacompetitie. Coach Leko koos deze keer voor Schrijvers en Diatta, Openda en Dennis moesten vrede nemen met een plaatsje op de bank. Bij de bezoekers had Belhocine een basisplaats gereserveerd voor Bornauw en Kayembe. 

Hans Vanaken kreeg voor de wedstrijd zijn gouden schoen.
VAR is weer ontzettend bepalend in tegenvallende 'topper'
Anderlecht begon uitstekend op Jan Breydel en creëerde al na twee minuten spelen een eerste kans via Saelemaekers, na een knappe run kon hij onvoldoende kracht op zijn schot zetten om Horvath echt te verontrusten. Blauw-Zwart nam nadien het initiatief in handen maar had in de openingsfase moeite met het laag blok dat de bezoekers hadden opgesteld. Een flauw schotje van Wesley was voorlopig het enige wapenfeit van de regerende landskampioen. In een wedstrijd zonder veel kansen was er rond het halfuur opwinding toen Mata onvrijwillig handspel beging in de eigen zestien meter, de VAR corrigeerde niet en zo kreeg Paars-Wit geen strafschop. Even later krulde Schrijvers een eerste goede kans voor de thuisploeg naast de verste paal. Club kwam in het laatste kwartier van de eerste helft nogmaals dicht bij de openingstreffer maar de kopbal van Schrijvers aan de tweede paal stierf deze keer in de armen van Didillon. Even later krulde Vanaken de bal rakelings naast. De thuisploeg leek uiteindelijk toch nog de leiding te pakken toen Wesley op slag van rust oog in oog met Didillon kwam te staan en keurig afwerkte. Deze keer corrigeerde de VAR echter alsnog wegens ontzettend nipt buitenspel. Na een controversieel laatste kwartier stond het halfweg 0-0.

Na een halfuur spelen claimt Anderlecht een strafschop, de VAR corrigeert niet. Dat doet hij even later wel bij een doelpunt van Wesley.
Wesley houdt spanning in de titelstrijd
Club begon ook goed na de rust en via Rits kreeg het een eerste kans(je), het schot van de ex-Malinwa speler ging nog ruim naast. De thuisploeg had doorlopend het initiatief in de tweede helft maar puurde daar ontzettend weinig kansen uit. Anderlecht slaagde er al helemaal niet meer in om gevaarlijk te zijn in het eerste kwartier na rust. Op twintig minuten van het einde was er plots toch een grote kans voor de bezoekers toen Trebel heel het veld overstak en doelman Horvath met een prima redding uitpakte. Op een dik kwartier van het einde brak Wesley alsnog de ban voor de thuisploeg wanneer Didillon een hard schot van Rits onvoldoende kon keren en de Braziliaan in de rebound raak trof. Anderlecht had nadien geen reactie meer in huis en zo houdt Club de titelstrijd in leven.
Scoreverloop:
1-0 (74') Wesley






LEES OOK: Anderlecht blinkt: Winkler passeert twee maal langs kassa

Wie verdiende de zege?

Meest recent

Kopzorgen om Bentayeb: Bruno geeft eerste reactie

Het RSC Anderlecht gelukt om de interland-break in te zetten met een overtuigende prestatie. ...

91
91
Staande ovatie bij Anderlecht: kranten geven dikke 8 op 10

RSC Anderlecht heeft zijn Europese nederlaag tegen Olympique Lyon op passende wijze doorgespoeld. Op ...

332
332
Cercle Brugge pakt 3 op 21: Friis luidt alarmbel

Cercle Brugge is er niet in geslaagd om de interland-periode al winnend in te zetten. Groen-Zwart ...

56
56
Barça zet krankzinnige reeks voort na hattrick; zure slipper Ajax

Er staat dit seizoen geen maat op FC Barcelona. De Spaanse kampioen won tot dusver al zijn ...

31
31
Anderlecht blinkt: Winkler passeert twee maal langs kassa

Komt de interlandbreak ongelegen voor Anderlecht of niet? De recordkampioen speelde vanavond een ...

195
195
Gefrustreerd KV mist gouden kans op eerste zege in Limburg

Met het ingaan van de interlandbreak blijft KV Mechelen voorlopig vruchteloos jagen op een eerste ...

50
50
Mazzu herleeft bij Eupen en zet opmars voort in CPL

De Panda's lijken klaar om een rol van betekenis te spelen in de Challenger Pro League. Onder ...

31
31
"Zij lopen op laatste benen" - Nieuwe afscheidsronde bij Duivels?

Aanstaande maandag beginnen de Rode Duivels aan een gloednieuw hoofdstuk onder het bewind van ...

149
149
Genk rekent zich rijk: drie miljoenentransfers op agenda

KRC Genk is één van de vele Belgische clubs die voor een groot deel afhankelijk zijn ...

185
185
Leko dropt selectie: Club krijgt fikse opsteker voor Genk

Club Brugge staat vlak voor de interland-break voor nog een stevige uitdaging. Zo krijgt de ...

226
226
Nieuwe leider in Bundesliga; comeback Inter in Serie A-clash

In de Duitse Bundesliga heeft Borussia Dortmund de leidersplaats zaterdag verovert. De Italiaanse ...

67
67
Zebra's denderen voort, Cercle boot in na doelpuntenkermis

Waar stopt het voetbalsprookje van Sporting Charleroi? De Zebra's blijven maar door de competitie ...

23
23
‘Van Bommel pakt uit met drastisch De Bruyne-besluit’

Kevin De Bruyne zorgde onlangs plots voor grote ongerustheid bij Napoli. De Rode Duivel moest in de ...

136
136
Jelle Vossen verwerkt absolute mokerslag bij Beerschot

Beerschot kende zaterdag een topnamiddag met een overwinning op het veld van Sporting Hasselt, maar ...

376
376
CEO OHL haalt vernietigend uit: "Het klopt voor geen meter"

OH Leuven heeft zaterdag eindelijk de eerste competitiezege van het seizoen geboekt. De 2-0 ...

126
126
Opvolger KVO in zware crisis: rechter grijpt keihard in

De crisis bij KV Diksmuide Oostende neemt een nieuwe wending. Nadat binnen de club verdeeldheid ...

57
57
Nicky Hayen beleeft absoluut horrorscenario in Engeland

Nicky Hayen heeft opnieuw een flinke klap moeten verwerken in Engeland. Burnley leek zaterdag ...

240
240
Verheye en Kerkhofs balen: Beerschot pakt koppositie

De kraker tussen promovendus Sporting Hasselt en leider Beerschot heeft een nipte zege opgeleverd ...

95
95
OHL tankt vertrouwen: Simons en co vloeren gewonde Wolven

Eindelijk! Dat zal ongetwijfeld het gevoel zijn bij de spelers, staff en supporters van OHL. De ...

16
16
Brighton geeft Arsenal pak voor de broek

In de Premier League moest Arsenal aan de bak tegen Brighton & Hove Albion. Een pittige ...

31
31
Marc Coucke doet zelfs Sidney Sweeney blozen met stunt

Marc Coucke dook deze week op in een wel heel opvallende context. Tijdens Happy Hour op VTM liep de ...

59
59
Lokonga viert, Deman en Werder met dolle slotfase

In de Bundesliga won Bayern München vrijdagavond met 7-0 van Union Berlin. Om 15u30 vatten er ...

16
16
Zes nieuwkomers bij Anderlecht: tijd voor volgende stap

Bij RSC Anderlecht kenden ze een zeer drukke zomer. Er zijn heel wat spelers die zich al positief ...

320
320
KRC Genk sloeg toe: "River Plate was zeer concreet"

KRC Genk investeerde enorm veel geld in nieuwe spelers. Ze betaalden net geen 33 miljoen euro in ...

263
263
Druk neemt toe bij Cercle Brugge: Friis benoemt pijnpunten

Cercle Brugge is met een drie op achttien zwak begonnen aan het nieuwe seizoen. Ze wonnen nog geen ...

98
98

Meer sportnieuws