Club houdt spanning in titelstrijd na zege in slotfase tegen moedig Paars-Wit

456
Club houdt spanning in titelstrijd na zege in slotfase tegen moedig Paars-Wit

Na een wedstrijd die weer gekruid werd door enkele 'VAR'-momenten heeft Club Brugge in het slotkwartier de spanning in de titelstrijd gehouden. Een moedig Anderlecht hield vandaag lang stand maar op basis van de kansen boekte Club uiteindelijk wel een verdiende zege.

In normale omstandigheden zou deze Club Brugge-Anderlecht een echte topper zijn maar gezien de vormcurve van Paars-Wit had deze wedstrijd wat van zijn 'glans' verloren. Blauw-Zwart moest, na de zege van Racing Genk gisteren, absoluut winnen om een kans te behouden op de titel. Anderlecht zocht dan weer naar zijn eerste zege in deze nacompetitie. Coach Leko koos deze keer voor Schrijvers en Diatta, Openda en Dennis moesten vrede nemen met een plaatsje op de bank. Bij de bezoekers had Belhocine een basisplaats gereserveerd voor Bornauw en Kayembe. 

Hans Vanaken kreeg voor de wedstrijd zijn gouden schoen.
VAR is weer ontzettend bepalend in tegenvallende 'topper'
Anderlecht begon uitstekend op Jan Breydel en creëerde al na twee minuten spelen een eerste kans via Saelemaekers, na een knappe run kon hij onvoldoende kracht op zijn schot zetten om Horvath echt te verontrusten. Blauw-Zwart nam nadien het initiatief in handen maar had in de openingsfase moeite met het laag blok dat de bezoekers hadden opgesteld. Een flauw schotje van Wesley was voorlopig het enige wapenfeit van de regerende landskampioen. In een wedstrijd zonder veel kansen was er rond het halfuur opwinding toen Mata onvrijwillig handspel beging in de eigen zestien meter, de VAR corrigeerde niet en zo kreeg Paars-Wit geen strafschop. Even later krulde Schrijvers een eerste goede kans voor de thuisploeg naast de verste paal. Club kwam in het laatste kwartier van de eerste helft nogmaals dicht bij de openingstreffer maar de kopbal van Schrijvers aan de tweede paal stierf deze keer in de armen van Didillon. Even later krulde Vanaken de bal rakelings naast. De thuisploeg leek uiteindelijk toch nog de leiding te pakken toen Wesley op slag van rust oog in oog met Didillon kwam te staan en keurig afwerkte. Deze keer corrigeerde de VAR echter alsnog wegens ontzettend nipt buitenspel. Na een controversieel laatste kwartier stond het halfweg 0-0.

Na een halfuur spelen claimt Anderlecht een strafschop, de VAR corrigeert niet. Dat doet hij even later wel bij een doelpunt van Wesley.
Wesley houdt spanning in de titelstrijd
Club begon ook goed na de rust en via Rits kreeg het een eerste kans(je), het schot van de ex-Malinwa speler ging nog ruim naast. De thuisploeg had doorlopend het initiatief in de tweede helft maar puurde daar ontzettend weinig kansen uit. Anderlecht slaagde er al helemaal niet meer in om gevaarlijk te zijn in het eerste kwartier na rust. Op twintig minuten van het einde was er plots toch een grote kans voor de bezoekers toen Trebel heel het veld overstak en doelman Horvath met een prima redding uitpakte. Op een dik kwartier van het einde brak Wesley alsnog de ban voor de thuisploeg wanneer Didillon een hard schot van Rits onvoldoende kon keren en de Braziliaan in de rebound raak trof. Anderlecht had nadien geen reactie meer in huis en zo houdt Club de titelstrijd in leven.
Scoreverloop:
1-0 (74') Wesley






LEES OOK: Leger topscouts in Jan Breydel: vijftal op Europese radars

Wie verdiende de zege?

Meest recent

Alle hens aan dek voor Compper: code rood Antwerp

Royal Antwerp FC zit in de Jupiler Pro League in de hoek waar de klappen vallen. The Great Old won ...

7
7
Europese nachtmerrie dreigt plots voor STVV-supporters

De Europese droom van STVV zorgt voor een opvallend probleem bij de Truiense supporters. De tickets ...

10
10
Erik ten Hag maakt Ronaldo compleet met de grond gelijk

Erik ten Hag was in het verleden de hoofdtrainer van Manchester United. De Nederlander had ook ...

28
28
UEFA zet Infantino op het blok: deadline voor FIFA

De hetze rond Gianni Infantino blijft voortduren. De FIFA-baas wil een nieuw ambtstermijn ...

31
31
Paniek bij Bayern: wat is er aan de hand met Kompany?

Vincent Kompany veroverde heel wat harten sinds zijn aanstelling bij Bayern München. De ...

91
91
Géén Anderlecht: De Cat incasseert enorme mokerslag

Nathan De Cat heeft een flinke tik te verwerken gekregen bij TSG Hoffenheim. De jong Belg viel ...

105
105
Wilmots gecharmeerd: bekertransfer bij Standard in de maak?

Standard heeft zich na enkele tegenvallende resultaten kunnen herpakken in de Croky Cup. De Rouches ...

79
79
Leger topscouts in Jan Breydel: vijftal op Europese radars

In de Champions League staat Club Brugge woensdagavond opnieuw voor een belangrijke wedstrijd. Zo ...

214
214
Kritiek op Croky Cup: drastische verandering op komst?

De 1/16de finales van de Croky Cup zijn achter de rug. Om de publieke belangstelling aan te wakkeren ...

425
425
'Nervositeit bij Anderlecht: grote irritatie in bestuurskamer'

RSC Anderlecht staat deze week voor cruciale duels tegen Jagiellonia Bialystok en AA Gent. Het kan ...

356
356
'Comeback Conte: opzienbarende trainerswissel nabij'

Manchester United liet afgelopen weekend andermaal punten liggen in de Premier League. Stilaan komt ...

229
229
Happy Hour in gevaar? Van Gucht opent vol de aanval

Ruben Van Gucht heeft er met Happy Hour een opvallend avontuur bij, maar het nieuwe VTM-programma ...

33
33
Champions League op TV: hier kijk je PSG-Barça en Club-Lens

De derde speeldag in de League Phase van de Champions League wordt deze week afgewerkt. En er staan ...

95
95
‘PSG schrikt: droomclub maakt einde aan avontuur Godts’

Mika Godts zit nog maar enkele maanden bij PSG, maar zijn Parijse avontuur kan sneller voorbij zijn ...

598
598
"Deal with it" - Bruno onder vuur na bedenkelijk discours

De spanning bij RSC Anderlecht is opnieuw bijzonder hoog aan het oplopen. Daarbij komt ook Vitor ...

188
188
'Monstertransfer Tresoldi: Club hakt eerste knoop door'

Na zijn hattrick tegen Internazionale is Nicolo Tresoldi meer dan ooit grof wild op de ...

308
308
Bekerfiasco AA Gent: De Mil tot de orde geroepen na uithaal

Union Rochefortoise heeft zondag voor een bekersprookje gezorgd door zich te plaatsen voor de 1/8ste ...

247
247
Ondanks keepersfout: Tottenham boekt eindelijk eerste zege

Het is ondertussen al eind oktober, maar het is Tottenham Hotspur dan toch gelukt zijn eerste ...

46
46
Titularis gooit eigen ruiten in: wissel op til bij RSCA

RSC Anderlecht ging zondag met de billen bloot op bezoek bij Beerschot, waar vooral heel wat ...

396
396
Leko in dubio: twee twijfelgevallen bij Club Brugge

Een week na de stunt tegen Inter wacht er alweer een nieuwe opdracht in de Champions League voor ...

321
321
Bruno maakt brokken: rampscenario voor Anderlecht

Het bekeravontuur zit er na één ronde al op voor RSC Anderlecht, dat in de zestiende ...

270
270
Transfersoap bij AA Gent: pikante details lekken uit

Tegen derdeklasser Rochefort achtte Rik De Mil de tijd rijp om eens grondig te roteren bij AA Gent, ...

282
282
'Racing Genk bezorgt fans plots schok van hun leven'

Voor Racing Genk klaart de lucht stilaan weer helemaal op. De Limburgers vierden afgelopen weekend ...

274
274
De Mil vernietigend na bekerdrama: "Hij was ongelofelijk"

AA Gent staat weer stevig met de voeten op de grond. De Buffalo's zagen hun ongeslagen status ...

317
317
Van Bommel onder druk: gloednieuwe naam in selectie Duivels

Nog geen maand na zijn debuut is Mark van Bommel alweer druk in de weer met het vormen van zijn ...

337
337

Meer sportnieuws