Club houdt spanning in titelstrijd na zege in slotfase tegen moedig Paars-Wit

456
Club houdt spanning in titelstrijd na zege in slotfase tegen moedig Paars-Wit

Na een wedstrijd die weer gekruid werd door enkele 'VAR'-momenten heeft Club Brugge in het slotkwartier de spanning in de titelstrijd gehouden. Een moedig Anderlecht hield vandaag lang stand maar op basis van de kansen boekte Club uiteindelijk wel een verdiende zege.

In normale omstandigheden zou deze Club Brugge-Anderlecht een echte topper zijn maar gezien de vormcurve van Paars-Wit had deze wedstrijd wat van zijn 'glans' verloren. Blauw-Zwart moest, na de zege van Racing Genk gisteren, absoluut winnen om een kans te behouden op de titel. Anderlecht zocht dan weer naar zijn eerste zege in deze nacompetitie. Coach Leko koos deze keer voor Schrijvers en Diatta, Openda en Dennis moesten vrede nemen met een plaatsje op de bank. Bij de bezoekers had Belhocine een basisplaats gereserveerd voor Bornauw en Kayembe. 

Hans Vanaken kreeg voor de wedstrijd zijn gouden schoen.
VAR is weer ontzettend bepalend in tegenvallende 'topper'
Anderlecht begon uitstekend op Jan Breydel en creëerde al na twee minuten spelen een eerste kans via Saelemaekers, na een knappe run kon hij onvoldoende kracht op zijn schot zetten om Horvath echt te verontrusten. Blauw-Zwart nam nadien het initiatief in handen maar had in de openingsfase moeite met het laag blok dat de bezoekers hadden opgesteld. Een flauw schotje van Wesley was voorlopig het enige wapenfeit van de regerende landskampioen. In een wedstrijd zonder veel kansen was er rond het halfuur opwinding toen Mata onvrijwillig handspel beging in de eigen zestien meter, de VAR corrigeerde niet en zo kreeg Paars-Wit geen strafschop. Even later krulde Schrijvers een eerste goede kans voor de thuisploeg naast de verste paal. Club kwam in het laatste kwartier van de eerste helft nogmaals dicht bij de openingstreffer maar de kopbal van Schrijvers aan de tweede paal stierf deze keer in de armen van Didillon. Even later krulde Vanaken de bal rakelings naast. De thuisploeg leek uiteindelijk toch nog de leiding te pakken toen Wesley op slag van rust oog in oog met Didillon kwam te staan en keurig afwerkte. Deze keer corrigeerde de VAR echter alsnog wegens ontzettend nipt buitenspel. Na een controversieel laatste kwartier stond het halfweg 0-0.

Na een halfuur spelen claimt Anderlecht een strafschop, de VAR corrigeert niet. Dat doet hij even later wel bij een doelpunt van Wesley.
Wesley houdt spanning in de titelstrijd
Club begon ook goed na de rust en via Rits kreeg het een eerste kans(je), het schot van de ex-Malinwa speler ging nog ruim naast. De thuisploeg had doorlopend het initiatief in de tweede helft maar puurde daar ontzettend weinig kansen uit. Anderlecht slaagde er al helemaal niet meer in om gevaarlijk te zijn in het eerste kwartier na rust. Op twintig minuten van het einde was er plots toch een grote kans voor de bezoekers toen Trebel heel het veld overstak en doelman Horvath met een prima redding uitpakte. Op een dik kwartier van het einde brak Wesley alsnog de ban voor de thuisploeg wanneer Didillon een hard schot van Rits onvoldoende kon keren en de Braziliaan in de rebound raak trof. Anderlecht had nadien geen reactie meer in huis en zo houdt Club de titelstrijd in leven.
Scoreverloop:
1-0 (74') Wesley






LEES OOK: 'Genk en Club Brugge mogen fluiten naar toptarget'

Wie verdiende de zege?

Meest recent

Rode Duivels treffen in november nieuwe bondscoach

De Rode Duivels zullen toch een beetje met gemengde gevoelens terugblikken op hun start in de ...

6
6
Vannieuwkerke huivert: Geldkraan definitief toegedraaid?

Karl Vannieuwkerke kreeg zopas een zware shock te verwerken. De veelzijdige presentator is betrokken ...

11
11
'Genk en Club Brugge mogen fluiten naar toptarget'

De wintermercato is nog ver weg, maar achter de schermen wordt er uiteraard niet stilgezeten in de ...

30
30
De Mil deelt ook goed nieuws uit ziekenboeg AA Gent

Na zeven speeldagen is AA Gent samen met Union de fiere leider in onze competitie. Om verder te gaan ...

23
23
Ronaldo haalt snoeihard uit: "Hij moet stoppen met botox!"

Cristiano Ronaldo laat opnieuw van zich horen, en dat doet hij op een manier die voor de nodige ...

84
84
Alderweireld viert comeback: Antwerp maakt fans al warm

Er waait sinds kort een frisse wind bij Antwerp, waar Wouter Vandenhaute het roer overnam van Paul ...

74
74
Leko hakt knopen door: zomeraanwinsten Club vallen af

Club Brugge gaat zaterdag op bezoek bij La Louvière, waar het vorig seizoen nog verrassend ...

186
186
Thorup klopt op tafel: crisisstemming bij KRC Genk

De competitiestart verliep niet van een leien dakje bij KRC Genk, dat na zeven speeldagen amper ...

160
160
Leko dropt hint: onuitgegeven opstelling Club Brugge?

Club Brugge hervat de competitie met een bezoek aan La Louvière. Op papier is de ...

223
223
Compper grijpt in: Antwerp verrast met nieuwe kapitein

Na vier nederlagen op rij kwam de interlandbreak niet ongelegen voor Antwerp, dat zondag in Westerlo ...

116
116
Schrijnend verhaal Zinho Vanheusden: "Het is genoeg geweest"

Jarenlang bleef Zinho Vanheusden vechten om zijn droom als profvoetballer niet op te geven. Achter ...

113
113
De Mil vloekt bij KAA Gent: “Ongelooflijk jammerlijke zaak”

KAA Gent neemt het na een lange interlandbreak op tegen Zulte Waregem. De Buffalo’s zagen ...

83
83
Lavia en Diego Moreira gaan viraal: “Waarom zo boos?”

De interlandperiode is gedaan, maar een moment met Roméo Lavia en Diego Moreira gaat plots ...

27
27
Kohnen gooit olie op het vuur voor Waalse derby

Speeldag 8 van de Jupiler Pro League staat voor de deur. De affiche die in het oog springt is de ...

48
48
Ferme waarschuwing Anderlecht: Friis slaat op tafel bij Cercle

Cercle Brugge neemt het na de interlandbreak op tegen RSC Anderlecht in de Jupiler Pro League. ...

183
183
De Mil grijpt in na afgesprongen transfer Max Dean

Max Dean werd afgelopen zomermercato nog nadrukkelijk met een knaltransfer in verband gebracht, maar ...

246
246
Van Bommel-blunder bij Rode Duivels: “Mislukte gok”

De interlandperiode van de Nations League zit erop voor de Rode Duivels. Mark van Bommel heeft zijn ...

113
113
Extra troef Thorup? Uitblinker Jong Genk heeft plan

Voor KRC Genk is het seizoen niet al te best begonnen, want er wordt toch veel meer verwacht van de ...

95
95
AA Gent baalt hard na veelbelovend internationaal debuut

Dit weekend gaat de Jupiler Pro League weer van start. AA Gent zal daarbij op zijn elan willen ...

44
44
Mbappé-saga: Mourinho haalt verschroeiend uit

De laatste dagen draait de geruchtenmolen op volle toeren rond Kylian Mbappé. De ...

62
62
Ex-Rode Duivel: "Ik had naar Atletico Madrid moeten gaan"

Het kan soms hard verkeren in een carrière. In 2019 en 2020 zat hij nog drie keer op de bank ...

78
78
'De Jong in vizier Premier League-gigant: Barça moet vrezen'

Oranje moest het in de voorbije interlands stellen zonder Frenkie de Jong, want de 29-jarige ...

36
36
Kompany reageert voor eerst op veroordeling Man CIty

De voetbalwereld staat al weken in rep en roer nadat Manchester City door de Premier League schuldig ...

163
163
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht droomt van record, actie rond Olise'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

257
257
Rampscenario Duranville: wat is er aan de hand?

Julien Duranville maakte al op jonge leeftijd de overstap van RSC Anderlecht naar Borussia Dortmund, ...

122
122

Meer sportnieuws