KV Kortrijk doet gouden zaak na spektakelrijke derbyzege bij Moeskroen

door
KV Kortrijk doet gouden zaak na spektakelrijke derbyzege bij Moeskroen

KV Kortrijk heeft opnieuw een prima zaak gedaan in zijn groep van play-off II. Na een spektakelrijke derby op het veld van Moeskroen pakte de ploeg van Vanderhaeghe de drie punten in het slot van de wedstrijd.

In groep B van Play-Off II had KV Kortrijk voorlopig de beste papieren. De Kerels volgden in het spoor van leider Union en hadden in tegenstelling tot de traditieclub wel een Europese licentie. Vanavond maakte KVK de korte verplaatsing naar Moeskroen, de Waalse ploeg was de revelatie na nieuwjaar maar deze nacompetitie lijkt voorlopig eerder een lijdensweg voor de ploeg van Bernd Storck.
KVK mag nog een helft tegen tien man de deur inbeuken
Les Hurlus begonnen goed in eigen huis en creëerden ook de eerste kans via Vojvoda, zijn poging vloog niet gek veel over het doel van Bruzzese. Halfweg de eerste periode miste Awoniyi oog in oog met de bezoekende goalie de beste mogelijkheid voor de thuisploeg. Even later schoot de thuisploeg zichzelf in de voet toen Dussenne met gestrekt been door ging op Chevalier, de rode kaart was een hard verdict voor de verdediger. De wedstrijd was nu plots helemaal los en een paar minuten later kreeg de thuisploeg een strafschop na een fout op Awoniyi. Leye klaarde de klus vanaf elf meter en bracht de tien spelers van Moeskroen op voorsprong. Lang kon de thuisploeg niet genieten van zijn voorsprong want amper twee minuten later maakte Chevalier aan de overzijde weer gelijk. In de derby was bij de rust nog alles mogelijk.

Moeskroen neemt met tien man de voorsprong tegen KV Kortrijk, Chevalier stelt snel gelijk.
Spektakelstuk na de rust
Ook na de rust deed Moeskroen het oorspronkelijk uitstekend met tien man, Awoniyi miste opnieuw een prima kans om de thuisploeg op voorsprong te zetten. Na goed tien minuten spelen in de tweede helft werd het allemaal nog wat pijnlijker voor de troepen van Storck toen Boya ook nog eens zijn eigen doelman verschalkte: 1-2. Een wilskrachtige thuisploeg vocht toch opnieuw terug en nadat Leye in de zestien meter foutief gestopt werd, mocht Amallah vanaf elf meter de 2-2 binnen schieten. Uiteindelijk was het toch nog KV Kortrijk dat de drie punten pakte, op een kwartier van het einde kwam een afgeweken voorzet bij Avenatti en van dichtbij maakte hij de 2-3.
Scoreverloop:
1-0 (30') Leye (p), 1-1 (32') Chevalier, 1-2 (55') Boya (own-goal), 2-2 (66') Amallah
Bijzonderheid:
Dussenne (Moeskroen) krijgt een rode kaart na een zware fout. (24')

Pakt Kortrijk het laatste Europese ticket?

Meest recent

Degryse steekt tirade af nadat VAR Union nekt

Union is er dinsdagavond op het nippertje niet geslaagd om een knappe comeback tegen Olympique ...

65
65
De Ketelaere schittert, opluchting voor Barça en Liverpool

Er stond dinsdagavond nog heel wat Champions League-voetbal op het programma. Charles De Ketelaere ...

26
26
Anticlimax: Union strandt op milimeters van straffe comeback

Kwalificatie voor de play-offs van de Champions League wordt weer wat moeilijker voor Union. De ...

50
50
Beslissende De Ketelaere zorgt voor zeer straffe statistiek

Charles De Ketelaere stond dinsdagavond met Atalanta voor een lastige opdracht in de Champions ...

46
46
Jong Genk wint dankzij blitzstart prestigeduel tegen Futures

In de schaduw van de Champions League werd er dinsdagavond ook nog gevoetbald in de Challenger Pro ...

79
79
Arteta baalt om deze reden van trainerswissel bij Club

Dinsdag verzamelden de media in Brugge voor het traditionele persmoment aan de vooravond van de ...

219
219
Verrassende zet Anderlecht: spelers in etalage gezet

Anderlecht werd vorig weekend weer met de voetjes op de grond gezet, want het kreeg een 4-0 om de ...

179
179
Hayen komt met emotionele reactie op ontslag bij Club

Bij Club Brugge werd Ivan Leko dinsdag officieel aan de pers voorgesteld en woensdag zal de Kroaat ...

298
298
Bayern schrikt even, maar boekt nog vlotte CL-zege

In de Champions League mochten Bayern München en Sporting CP het om 18u45 tegen elkaar opnemen. ...

54
54
Rigaux over onvrede AA Gent: "In eer en geweten"

Club Brugge heeft 2025 afgesloten met beslissingen die Blauw-Zwart niet geliefd hebben gemaakt in de ...

365
365
De Zerbi komt met verrassende transferonthulling Vermeeren

Bij Olympique Marseille start Arthur Vermeeren wellicht in de basis tegen Union SG. De middenvelder ...

97
97
‘Salah uitgekotst: Liverpool zet icoon brutaal aan de deur’

Je voelt bijna de gêne in de kleedkamer. Een club die haar grootste icoon brutaal naar de deur ...

158
158
'Weggehoond' in België, nu waardevolle kracht bij Marseille

Union SG neemt het vanavond in het Lotto Park op tegen Olympique Marseille. Het is bij de Fransen ...

148
148
Verhuurde JPL-spelers: KV Mechelen en AA Gent heel tevreden

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

82
82
Ex-smaakmaker wil terug naar Union SG: "Waarom niet?"

Bij Union SG verkochten ze de afgelopen jaren héél veel spelers voor tientallen ...

118
118
Club Brugge-bestuur verdedigt ontslag Hayen: "Het was op"

Het tweede tijdperk van Ivan Leko als hoofdcoach van Club Brugge is officieel begonnen. Dinsdag ...

293
293
'Baro loopt blauwtje: AA Gent mag 2 coaches schrappen'

 Terwijl ex-coach Ivan Leko voor het eerst de pers te woord stond als trainer van Club Brugge ...

954
954
Van Gucht hangt het serieus uit: tv-bazen pisnijdig

Ruben Van Gucht jaagt heel wat vuurwerk door het medialandschap. Ingrijpende beslissingen zorgden ...

393
393
Leko speelt open kaart over verhuis van Gent naar Club

Na een hectische dag stond Ivan Leko dinsdag voor het eerst opnieuw op het oefenveld bij Club ...

294
294
Vanaken doet boekje open over trainerswissel Club Brugge

Club Brugge dropte maandag een bom van formaat door Nicky Hayen in te wisselen voor Ivan Leko. Diens ...

797
797
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 18 bekend

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League speeldag 18 op het programma. Via de officiële ...

226
226
'AA Gent vindt opvolger Leko: topkandidaat al bekend'

Als een donderslag bij heldere hemel nam KAA Gent maandag afscheid van Ivan Leko, die door Club ...

744
744
Vuurwerk bij Club Brugge: solo slim van Verhaeghe?

Ivan Leko leidde zopas zijn eerste training als hoofdcoach van Club Brugge, straks verschaft hij ...

497
497
Familie betreurde De Boeck komt met hartverwarmende actie

Het onverwachte overlijden van voormalig profvoetballer en trainer Glen De Boeck, gisteren, laat een ...

156
156
‘Leko grijpt genadeloos in: Club-smaakmaker afgedankt?'

Nicky Hayen out, Ivan Leko in. Club Brugge verraste vriend en vijand door de Kroaat weg te plukken ...

1068
1068

Meer sportnieuws