KV Kortrijk doet gouden zaak na spektakelrijke derbyzege bij Moeskroen

door
KV Kortrijk doet gouden zaak na spektakelrijke derbyzege bij Moeskroen

KV Kortrijk heeft opnieuw een prima zaak gedaan in zijn groep van play-off II. Na een spektakelrijke derby op het veld van Moeskroen pakte de ploeg van Vanderhaeghe de drie punten in het slot van de wedstrijd.

In groep B van Play-Off II had KV Kortrijk voorlopig de beste papieren. De Kerels volgden in het spoor van leider Union en hadden in tegenstelling tot de traditieclub wel een Europese licentie. Vanavond maakte KVK de korte verplaatsing naar Moeskroen, de Waalse ploeg was de revelatie na nieuwjaar maar deze nacompetitie lijkt voorlopig eerder een lijdensweg voor de ploeg van Bernd Storck.
KVK mag nog een helft tegen tien man de deur inbeuken
Les Hurlus begonnen goed in eigen huis en creëerden ook de eerste kans via Vojvoda, zijn poging vloog niet gek veel over het doel van Bruzzese. Halfweg de eerste periode miste Awoniyi oog in oog met de bezoekende goalie de beste mogelijkheid voor de thuisploeg. Even later schoot de thuisploeg zichzelf in de voet toen Dussenne met gestrekt been door ging op Chevalier, de rode kaart was een hard verdict voor de verdediger. De wedstrijd was nu plots helemaal los en een paar minuten later kreeg de thuisploeg een strafschop na een fout op Awoniyi. Leye klaarde de klus vanaf elf meter en bracht de tien spelers van Moeskroen op voorsprong. Lang kon de thuisploeg niet genieten van zijn voorsprong want amper twee minuten later maakte Chevalier aan de overzijde weer gelijk. In de derby was bij de rust nog alles mogelijk.

Moeskroen neemt met tien man de voorsprong tegen KV Kortrijk, Chevalier stelt snel gelijk.
Spektakelstuk na de rust
Ook na de rust deed Moeskroen het oorspronkelijk uitstekend met tien man, Awoniyi miste opnieuw een prima kans om de thuisploeg op voorsprong te zetten. Na goed tien minuten spelen in de tweede helft werd het allemaal nog wat pijnlijker voor de troepen van Storck toen Boya ook nog eens zijn eigen doelman verschalkte: 1-2. Een wilskrachtige thuisploeg vocht toch opnieuw terug en nadat Leye in de zestien meter foutief gestopt werd, mocht Amallah vanaf elf meter de 2-2 binnen schieten. Uiteindelijk was het toch nog KV Kortrijk dat de drie punten pakte, op een kwartier van het einde kwam een afgeweken voorzet bij Avenatti en van dichtbij maakte hij de 2-3.
Scoreverloop:
1-0 (30') Leye (p), 1-1 (32') Chevalier, 1-2 (55') Boya (own-goal), 2-2 (66') Amallah
Bijzonderheid:
Dussenne (Moeskroen) krijgt een rode kaart na een zware fout. (24')

Pakt Kortrijk het laatste Europese ticket?

Meest recent

TU: 'Gepeperde transfersom Vermeeren, Club vindt aanvaller'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

18
18
KV Kortrijk promoveert naar JPL: transfervuurwerk op komst

KV Kortrijk zal volgend seizoen weer te zien zijn in de Jupiler Pro League. De Kerels waren zeker ...

29
29
Sebaoui briest na STVV – Club Brugge: ploegmakkers afgemaakt

STVV stond op voorsprong in de eerste helft tegen Club Brugge. De Kanaries speelden een sterke ...

29
29
Uitblinker Godts spreekt over zomerse knaltransfer

Mika Godts behoorde bij Ajax weer tot de uitblinkers. De buitenspeler was goed voor een doelpunt, ...

18
18
Vetlesen zet Club Brugge op scherp: “Assholes…”

Het zag er na 45 minuten op Stayen niet goed uit voor Club Brugge. Blauw-Zwart stond op achterstand ...

140
140
Union Berlin pakt uit met primeur: eerste vrouwelijke T1

Union Berlin staat in de Bundesliga op een elfde plek, op zeven punten van de degradatiestreep. De ...

31
31
Valentine gooit bom rond Van Gucht: Charlotte slaat terug

De liefdesperikelen rond Ruben Van Gucht hebben een nieuwe, opvallende wending genomen. In een ...

60
60
Vanderbiest waarschuwt Club Brugge & co

KV Mechelen pakte vorige week een punt tegen AA Gent. Dat was oververdiend. Vandaag nemen de ...

201
201
Westerlo kietelt KRC Genk: spelers spreken ambitie uit

Waar sommigen misschien hadden verwacht dat Royal Antwerp FC of Standard het KRC Genk nog moeilijk ...

78
78
Paniek in amateur: 'Racismerel beslist kampioenschap'

In de amateurreeksen is het stilaan ook 'money time'. Toch lijkt er in één van die ...

78
78
Vanaken verrast: lof voor opvallende pion

Club Brugge kroop door het oog van de naald tegen STVV. De Kanaries verdienden meer dan een ...

163
163
Kompany schrijft geschiedenis: ongeloof bij iedereen

Bayern München is onstopbaar, zo lijkt het wel. Ze wonnen met 0-5 van St. Pauli en dat met een ...

86
86
Leko velt oordeel over Sabbe, Forbs én Diakhon

Club Brugge won bijzonder gevleid met 1-2 op het veld van STVV. De Truienaars kregen de beste ...

345
345
Vrancken over dé fase: "Heb hier minder problemen mee"

STVV speelde een beresterke partij tegen Club Brugge. De Limburgers verdienden zeker een punt, maar ...

140
140
'Club Brugge zet zinnen op nieuwe sensatie'

Bij Club Brugge staan ze voor een héél drukke zomer. De kans is groot dat er een halve ...

289
289
Bayern staat perplex na ongenadige ingreep van Kompany

Bij Bayern drukt Vincent Kompany niet alleen op het veld zijn stempel door. Ook in de kleedkamer ...

237
237
KRC Genk mikt hoog: absolute droomtransfer op komst

KRC Genk hoopt via Play-Off 2 een Europees ticket te bemachtigen. De Limburgers moeten jaarlijks ...

398
398
Anderlecht aan zet: Bornauw voert gesprekken op

Olivier Renard had kritiek op Jesper Fredberg omwille van het ‘laten liggen’ van enkele ...

215
215
‘Transferstrijd Vermeeren barst los: 30 miljoen euro’

Arthur Vermeeren krijgt amper tot geen kansen meer bij Olympique Marseille. Het ziet er dan ook naar ...

207
207
Boskamp maakt Anderlecht af: “Bende dooie vogeltjes”

RSC Anderlecht ging vorige speeldag met 4-2 onderuit tegen Club Brugge. In de eerste helft werd ...

162
162
Club Brugge pakt zege na drama en blessures op Stayen

Een veerkrachtig Club Brugge heeft na een uiterst spannende wedstrijd een cruciale zege geboekt op ...

284
284
Euvrard reageert verrassend na ‘misser van het seizoen’

Standard Luik ging in eigen huis met 1-2 onderuit tegen Westerlo en zag zo de Kemphanen naar de ...

59
59
Leko maakt Club Brugge-speler kapot: “Einde verhaal?”

Club Brugge kende een desastreuze eerste helft tegen Sint-Truiden VV. Blauw-Zwart kwam op ...

391
391
Spanning in CPL: Beveren viert en balende Vanderhaeghe

SK Beveren blijft nog wat verder bouwen aan zijn droomseizoen. Op de Freethiel werd nu ook ...

131
131
Club Brugge krijgt driedubbele mokerslag tegen STVV

Club Brugge en Sint-Truiden VV bekampen elkaar op Stayen en Blauw-Zwart kreeg nog voor rust een ...

255
255

Meer sportnieuws