KV Kortrijk doet gouden zaak na spektakelrijke derbyzege bij Moeskroen

door
KV Kortrijk doet gouden zaak na spektakelrijke derbyzege bij Moeskroen

KV Kortrijk heeft opnieuw een prima zaak gedaan in zijn groep van play-off II. Na een spektakelrijke derby op het veld van Moeskroen pakte de ploeg van Vanderhaeghe de drie punten in het slot van de wedstrijd.

In groep B van Play-Off II had KV Kortrijk voorlopig de beste papieren. De Kerels volgden in het spoor van leider Union en hadden in tegenstelling tot de traditieclub wel een Europese licentie. Vanavond maakte KVK de korte verplaatsing naar Moeskroen, de Waalse ploeg was de revelatie na nieuwjaar maar deze nacompetitie lijkt voorlopig eerder een lijdensweg voor de ploeg van Bernd Storck.
KVK mag nog een helft tegen tien man de deur inbeuken
Les Hurlus begonnen goed in eigen huis en creëerden ook de eerste kans via Vojvoda, zijn poging vloog niet gek veel over het doel van Bruzzese. Halfweg de eerste periode miste Awoniyi oog in oog met de bezoekende goalie de beste mogelijkheid voor de thuisploeg. Even later schoot de thuisploeg zichzelf in de voet toen Dussenne met gestrekt been door ging op Chevalier, de rode kaart was een hard verdict voor de verdediger. De wedstrijd was nu plots helemaal los en een paar minuten later kreeg de thuisploeg een strafschop na een fout op Awoniyi. Leye klaarde de klus vanaf elf meter en bracht de tien spelers van Moeskroen op voorsprong. Lang kon de thuisploeg niet genieten van zijn voorsprong want amper twee minuten later maakte Chevalier aan de overzijde weer gelijk. In de derby was bij de rust nog alles mogelijk.

Moeskroen neemt met tien man de voorsprong tegen KV Kortrijk, Chevalier stelt snel gelijk.
Spektakelstuk na de rust
Ook na de rust deed Moeskroen het oorspronkelijk uitstekend met tien man, Awoniyi miste opnieuw een prima kans om de thuisploeg op voorsprong te zetten. Na goed tien minuten spelen in de tweede helft werd het allemaal nog wat pijnlijker voor de troepen van Storck toen Boya ook nog eens zijn eigen doelman verschalkte: 1-2. Een wilskrachtige thuisploeg vocht toch opnieuw terug en nadat Leye in de zestien meter foutief gestopt werd, mocht Amallah vanaf elf meter de 2-2 binnen schieten. Uiteindelijk was het toch nog KV Kortrijk dat de drie punten pakte, op een kwartier van het einde kwam een afgeweken voorzet bij Avenatti en van dichtbij maakte hij de 2-3.
Scoreverloop:
1-0 (30') Leye (p), 1-1 (32') Chevalier, 1-2 (55') Boya (own-goal), 2-2 (66') Amallah
Bijzonderheid:
Dussenne (Moeskroen) krijgt een rode kaart na een zware fout. (24')

Pakt Kortrijk het laatste Europese ticket?

Meest recent

Mazzu haalt eindelijk zijn gram: "Iedereen was gefrustreerd"

OH Leuven heeft vrijdagavond nog eens de zoeke smaak van de overwinning geproefd. Nadat het in de ...

23
23
Hommeles bij Standard: Henry krijgt het aan de stok met fans

Standard staat voorlopig nog op een knappe zesde plaats in het klassement, maar opperbest is de ...

55
55
'Belgische clubs willen slag slaan bij Red Bull Salzburg'

De wintermercato komt stilaan zeer dichtbij en de meeste Belgische clubs zullen hun shoppinglijstje ...

28
28
OHL stuit de opmars van Standard en doet goede zaak

Standard dook vorig weekend verrassend op in de top zes, maar dreigt het straks alweer uit te gaan ...

43
43
Nieuwe coach stuurt Charleroi meteen duidelijke boodschap

Bij Charleroi moesten ze de voorbije dagen met lede ogen de afwikkeling van de trainerssoap tussen ...

50
50
Heynen velt duidelijk oordeel over mogelijk ontslag Fink

De spanning was al te snijden bij KRC Genk voor de afreis naar Denemarken, maar daar liep het ...

118
118
Beveren in slotseconden langs Futures, Lommel wint vlotjes

In de Challenger Pro League is leider SK Beveren vrijdagavond maar net aan verrassend puntenverlies ...

82
82
'Einde van de soap? Liverpool neemt beslissing over Salah'

Het heeft de laatste dagen weer serieus gestormd bij Liverpool. Vorig weekend liet de Engelse ...

71
71
Brokken gelijmd bij Essevee: "We staan of vallen met hem"

Bij Zulte Waregem hinken ze momenteel wat op twee gedachten. De promovendus heeft nog altijd de top ...

90
90
Charleroi mag terugkeer bekende naam alvast schrappen

De trainerscarousel draaide dit seizoen al op volle toeren in de Jupiler Pro League en deze week was ...

48
48
'Club baalt: grootmacht schiet in actie voor smaakmaker'

Bij Club Brugge hebben ze een woelige week achter de rug met een trainerswissel en een zware ...

238
238
'Straffe transferwending rond 2 sterkhouders Antwerp'

Enkele weken geleden leek Antwerp nog een dode mus, maar de Great Old is sindsdien plots weer ...

277
277
‘Doku verbaast Guardiola: spectaculaire exit dreigt’

Jérémy Doku zal zelf wel eens met de ogen knipperen. Een jaar geleden vroegen we ons ...

130
130
Dolberg krijgt lof van icoon: "Zie je meteen"

Besnik Hasi laat zijn naam regelmatig vallen. Dat is geen toeval, want met Kasper Dolberg zag hij de ...

79
79
Straf gerucht Baouf meteen ontkracht: "Fake news"

Bij RSC Anderlecht zullen Olivier Renard en Tim Borguet van Kenneth Bornauw misschien toch eens de ...

44
44
Makelaar Benteke reageert op geruchten RSCA en Club Brugge

Christian Benteke is vanaf 1 januari 2026 een vrije speler. De 35-jarige Belgische aanvaller verlaat ...

304
304
'Sadiki versiert na één jaar al absolute monstertransfer'

Noah Sadiki maakte afgelopen zomer de overstap van Union SG naar Sunderland. De defensieve ...

91
91
Hasi zet speler op scherp: "Hij moet zich herpakken"

Bij RSC Anderlecht stond de defensie de afgelopen maanden pal. Dat kwam onder meer dankzij de ...

122
122
Vrancken misnoegd over actie RSCA: "Dat weten ze nochtans"

Zaterdavond staat de topper tussen RSC Anderlecht en STVV op het programma. De Truienaars gaan ...

347
347
De Mil spreekt Bayat resoluut tegen na Charleroi-exit

Rik De Mil werd al in verband gebracht met Royal Antwerp FC én Union SG. Telkens wilde ...

183
183
Hasi vol lof: "Een van de slimste spelers in de JPL"

RSC Anderlecht ging afgelopen speeldag zwaar onderuit tegen Westerlo. Besnik Hasi en consorten zaten ...

207
207
Hubert over trainerscarrousel: “Je bent met mensen bezig…”

De trainerscarrousel in de Jupiler Pro League blijft de gemoederen bezighouden. Club Brugge liet ...

63
63
Hartverscheurend verhaal De Laet beroert fans héél diep

Ritchie De Laet blijft voor Antwerp-supporters een absolute cultheld. De voormalige rechtsachter ...

115
115
Verhaeghe doet boekje open over trainerswissel Club Brugge

Club Brugge verraste maandag vriend en vijand door Nicky Hayen in te wisselen voor Ivan Leko als ...

449
449
Genk slikt bittere pil: wangedrag fans breekt zuur op

KRC Genk zit tegenwoordig in de hoek waar de klappen vallen. Na de bekeruitschakeling en zware ...

193
193

Meer sportnieuws