Kijkje doorheen de crisis: waarom Anderlecht-fans wel hoopvol kunnen zijn

487
Kijkje doorheen de crisis: waarom Anderlecht-fans wel hoopvol kunnen zijn

Gisterenavond hoorden we een journalist zeggen dat er van het imago van RSC Anderlecht ‘weinig overblijft’ van de ‘ooit grootste club van België’. Zware uitspraken die een beetje overdreven zijn, al is de crisis groot. Toch is er beterschap op komst, al zal dat wellicht op de langere termijn zijn.


Anderlecht kent inderdaad een enorm grote crisis, maar 22 jaar geleden was die zeker zo groot. Europa werd toen net wel gehaald, maar sportief was het een drama, financieel had de club toen ook even een moeilijke periode, er was het omkoopschandaal en de fans zorgden voor ophef en riepen Michel Verschueren & co tot de orde.



Uiteraard wordt er nu meegegaan op de golf van negativiteit, de waan van de dag regeert bijna altijd in het voetbal. Anderlecht wordt van alle kanten aangevallen en dat is nu eenmaal het lot van de grootste club van België, wat ze nog wel even zal blijven. We zien de club niet plots terugvallen tot de middenmoot, want dit seizoen is een momentopname. Het vorige bestuur was sinds de derde opeenvolgende titel 2014 in slaap gevallen, ook daar was de honger stilaan weg, en de club moet terug een modern voetbalbedrijf worden. Dat kost tijd.

De fans van Anderlecht kunnen wel hoopvol de toekomst tegemoet zien. Anderlecht is al een tiental jaar een begrip in het internationale jeugdvoetbal en de jeugdopleiding is Europese top. Daar plukten ze al zeer veel vruchten van, maar Coucke en Verschueren gaan er nog meer op inzetten. RSCA staat op dit vlak nog altijd aan de top in België en zelfs in Europa. Dan spreken we niet over resultaten, maar over het opleiden van talenten. Hoofd Jeugd Opleiding Jean Kindermans is de levensader van Anderlecht en Emilio Ferrera probeerde zich via Herman Van Holsbeeck vorig jaar in te werken, maar voor RSCA was het goed dat hij vertrok. De ‘aanval’ werd afgeslagen.



Financieel heeft Coucke ook al veel werk verzet en mits Europa League-voetbal draait de club break-even, wat al zeer lang niet meer het geval was. Daarnaast is er de structuur, die eindelijk RSCA-waardig is. Bekwame mensen en naast de jeugdopleiding werd ondertussen ook de scouting al aangepakt. Goede stappen, dus, al zal dit pas op de langere termijn succes opleveren. Luc Devroe had niet het niveau voor Anderlecht en Coucke zag die dure fout snel in. Met Frank Arnesen kwam er een man met een groot netwerk en verleden bij RSCA naar Neerpede en met Michael Verschueren werd de ideale spreekbuis en leider naar voren geschoven.

De club wil af van de oubollige manier van werken die België kenmerkt: één man die het hele sportieve beleid bepaald en alles naar zich toetrekt. Anderlecht heeft nu een sportieve commissie, met misschien iéts te veel meningen, maar de structuur van de club staat er. De komende jaren zal Anderlecht zeker terugkeren, dat is een zekerheid. Er is wel nog zeer veel werk op en naast het veld om de club terug naar het vertrouwde niveau te brengen. Het eerste grote examen staat vanaf 1 juli op het programma.

CR

LEES OOK: Marc Coucke slaat hard toe aan kust: dit bedrag betaalt hij

Is Anderlecht, ondanks de crisis, goed bezig naast het veld?

Meest recent

8 op 10 - Kranten vol lof voor 'patron' bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft de sluimerende crisis voorlopig weer de kop ingedrukt. Paars-Wit pakte ...

147
147
Union meet de schade op: "Hoort niet op voetbalveld"

Union SG blijft uitstekend presteren in de League Phase van de Europa League. Donderdagavond werd ...

45
45
UEL/UECL: Blamage Milan-Belgen, Ajax klopt De Ketelaere

Donderdagavond wordt de derde speelronde in de League Phase van de Europa League afgewerkt. ...

31
31
Welke crisis? Anderlecht herpakt zich tegen zwakke Polen

RSC Anderlecht heeft zich donderdagavond herpakt na enkele mindere resultaten. Op het veld van ...

62
62
STVV boekt straffe stunt in Denemarken; nieuwe opdoffer Gent

De Belgische teams in de Cofererence League hebben er een uiteenlopende tweede speeldag opzitten. AA ...

142
142
"Het is 2026" - Bekende presentatrice in de bres voor Club

Club Brugge maakt ondertussen al enkele seizoenen indruk op het Europese toneel. Desondanks wordt ...

359
359
Anderlecht domineert in Polen: "Geef hem de kapiteinsband"

Na een erg lastige week, moest RSC Anderlecht donderdagavond absoluut de rug rechten. En daar ...

197
197
Wedergeboorte bij KRC Genk: "Ben het levende bewijs"

KRC Genk is goed uit de interlandbreak gekomen. De Limburgers wisten hun competitiematch tegen KV ...

69
69
UEL/UECL: Nederlanders aan het feest, Salah nekt Vrancken

Donderdagavond wordt de derde speelronde in de League Phase van de Europa League afgewerkt. ...

30
30
7 op 9! Union duldt geen tegenstand in nieuwe Europese triomf

Union SG staat er na drie speeldagen uitstekend voor in de Europa League. Achter gesloten deuren won ...

56
56
Bruno onthult basiself: zeven wissels tegenover bekerduel

RSC Anderlecht staat donderdagavond onder behoorlijke druk. Na de recente 0 op 6 moet Paars-Wit in ...

86
86
Vertonghen schaakmat gezet: straffe beelden duiken op

Jan Vertonghen zit zeker niet stil na zijn voetbalcarrière. De voormalig Rode Duivel liep al ...

27
27
'Belgische Pirlo': Italië in ban van metamorfose De Bruyne

Nadat hij afgelopen weekend nog geviseerd werd, heeft Kevin De Bruyne indruk gemaakt in de Champions ...

188
188
Jan Boskamp tot tranen toe beroert: verhaal raakt héél diep

Wie Jan Boskamp kent, weet dat achter die norse blik een man schuilt die bij voetbalfans bijzonder ...

59
59
Club Brugge op koers in UCL: droomaffiche in 1/8ste finales?

Club Brugge blijft hoge toppen scheren in de Champions League. Een week na de stuntzege op ...

131
131
Trieste beelden op Jan Breydel: "Regelrechte schande"

Het Jan Breydel-stadion liep woensdagavond weer helemaal vol voor de Champions League-match van Club ...

411
411
‘Real Madrid slaat toe: Rode Duivel wordt nieuwe Courtois’

Thibaut Courtois zegt dat hij de Rode Duivels overslaat om bij Real Madrid zijn plaats te ...

328
328
Vitor Bruno onder druk gezet: steunpilaar spreekt zich uit

RSC Anderlecht kruist donderdagavond de degens met het Poolse Jagiellonia Bialystok. Het kan dan ...

366
366
Vanhaezebrouck beoordeelt Club Brugge: "Meeval van ref"

Een week na de stunt in San Siro boekte Club Brugge een nieuwe overwinning in de Champions League. ...

616
616
Anderlecht in crisisstemming: dagen Bruno al geteld?

Na de bekerblamage tegen Beerschot kan RSC Anderlecht straks in Polen maar beter winnen van ...

216
216
Genk blijft gaan: volgend goudhaantje verlengt contract

KRC Genk is dit seizoen niet in Europa actief, maar dat betekent niet dat er doordeweeks niks te ...

108
108
Club Brugge mag dromen: computer voorspelt CL-stunt

Na drie speeldagen in de Champions League zit Club Brugge al aan zes punten. Hoewel niemand in Jan ...

383
383
Anderlecht krijgt extra opsteker uit ziekenboeg

Met het mes op de keel neemt RSC Anderlecht het op speeldag drie van de Europa League straks tegen ...

131
131
Revelatie bij Club Brugge: dure topaankoop in nesten

In de eerste helft liep het niet van een leien dakje, maar uiteindelijk werd het voor Club Brugge ...

359
359
'Bruno blijft roteren: vier wijzigingen bij Anderlecht'

RSC Anderlecht vertoeft momenteel in Polen, waar er veel druk op de ketel staat voor Vitor Bruno en ...

412
412

Meer sportnieuws