Ex-ref steunt Club Brugge: "Kan eigenlijk niet in Play-Off I"

1643
Ex-ref steunt Club Brugge:

Club Brugge speelde op KRC Genk en op Antwerp zijn twee minste wedstrijden van Play-Off I tot dusver, daar bestaat weinig twijfel over. Maar toch had de uitslag er telkens anders kunnen uitzien. Tot twee keer toe werd Blauw-Zwart het slachtoffer van een flagrante fout bij de wedstrijdleiding.


Na de veelbesproken handsbal van Brandon Mechele vorige week, was er maandag de niet gefloten penaltyfout van Jelle Van Damme. Ex-scheidsrechter Serge Gumienny kan hier met zijn hoofd niet bij. "De fout van Van Damme was voor mij een duidelijke overtreding, de bal had dus op de stip gemoeten. Van Damme kon niet meer aan de bal en trapte de aanvaller ondersteboven. Natuurlijk had de ref dit moeten zien, maar de fase was al afgesloten, dan kijk je als scheidsrechter verder naar het spel. Maar de VAR had hier altijd moeten tussenkomen, ik begrijp niet waarom dit niet gebeurde. Nog altijd staat de werking van de VAR dus niet op punt, dat zou intussen toch het geval mogen zijn."

En zo laat de arbitrage het in deze PO's toch weer grotendeels afweten, alle genomen maatregelen ten spijt. Een trieste zaak volgens Gumienny. "Ik kan me voorstellen dat Club Brugge zich benadeeld voelt en dit niet zomaar zal laten passeren. Want het gaat nog tussen twee ploegen, Genk en Club. Ik vind het vooral jammer dat het net in deze fase van de competitie misloopt, want nu zouden de refs er moeten staan. Maar twee weken na mekaar was dat niet zo. En dat kan eigenlijk niet in play-off 1. Zeker in het heetst van de strijd moet de arbitrage top zijn", klinkt het in Het Belang van Limburg.

LEES OOK: Club versus Anderlecht: hoe Blauw-Zwart de macht overnam

Club moet verdere stappen ondernemen ...

Meest recent

Club versus Anderlecht: hoe Blauw-Zwart de macht overnam

Club Brugge-Anderlecht is nog altijd de grootste Belgische voetbalmatch die er is. Alleen is Brugge ...

18
18
‘Alle schaamte voorbij: Anderlecht vernedert Bruno’

In juni was Vítor Bruno voor Anderlecht nog “duidelijk onze topkandidaat”. Vier ...

84
84
'Real Madrid aast op ex-JPL'er als concurrent Courtois'

Een nieuwe naam duikt op in de Europese keeperscarrousel. Terwijl Thibaut Courtois nog altijd een ...

14
14
Joaquin Seys verlaat Club Brugge: één cruciale keuze

Joaquin Seys is veruit de beste linksachter in de Jupiler Pro League. De speler van Club Brugge is ...

107
107
Sibierski haalt zijn gram: aanwinst smaakmaker van Anderlecht

RSC Anderlecht heeft duidelijk een betere kern dan vorig jaar, dat ziet (hopelijk) iedereen. ...

120
120
Derde ontslag op een week: La Louvière zet Still op straat

De eerste week van november is dodelijk gebleken voor de trainers van de Jupiler Pro League. Nadat ...

85
85
Compper spreekt duidelijke taal over mogelijk ontslag

Antwerp is er zaterdagavond alweer niet in geslaagd om zijn wedstrijd te winnen, want deze keer ...

131
131
Vlotte zege voor Real, Godts kan stempel niet drukken

Real Madrid heeft zaterdagavond geen kind gehad aan Valencia. Het legde al in de eerste helft de ...

17
17
Cercle wint kelderkraker, Antwerp raakt niet voorbij Lommel

De druk op Marvin Compper zal bij Antwerp nog niet meteen afnemen, want de Great Old kon zaterdag ...

61
61
Charleroi blijft doorstomen én ontdekt nieuw goudhaantje

Charleroi blijft dit seizoen maar verbazen. Het gaat zaterdagnacht zelfs in als co-leider in de ...

36
36
Beerschot doet op de valreep gouden zaak in Virton

Leider Beerschot heeft zaterdagavond op de valreep zijn concurrenten in de Challenger Pro League nog ...

104
104
Straffe reeks OHL: Simons doet forse uitspraak

OH Leuven ging vorige week al op een diefje winnen op Stayen en heeft zaterdagavond alweer een ...

81
81
Vanderbiest wanhoopt niet: "Positief gevoel weg?"

KV Mechelen was de voorbije weken aardig onder stoom gekomen en boekte drie zeges op een rij. Aan ...

29
29
Charaï slaat mea culpa na nieuwe afstraffing Westerlo

Een wedstrijd van Westerlo is nooit vervelend, maar dat is helaas niet altijd in het voordeel van de ...

15
15
Zeperd voor Man City, Theate scoort tegen Keita

In de Premier League lijkt het stilaan crisis bij Manchester City. Na een perfecte start in de ...

16
16
OH Leuven stuit de opmars van KV Mechelen

KV Mechelen was de voorbije weken na een moeilijke start begonnen aan een stevige opmars. Het won ...

28
28
Club Brugge verlegt grenzen: 3 recordtransfers op til

Een leegloop in januari is niet aan de orde, maar dat de kassa volgende zomer terug zal rinkelen bij ...

451
451
Volgend trainersontslag op til in de Jupiler Pro League?

De druk op Edward Still neemt toe bij RAAL La Louvière. Na de pijnlijke nederlaag tegen ...

83
83
Westerlo met slecht rapport: "Wat moet ik zeggen?"

KVC Westerlo heeft toch een groot probleem. De Kemphanen verloren met 1-5 van Sporting Charleroi en ...

18
18
Penders charmeert bij Chelsea: "Vergelijking met Courtois?"

Mike Penders leek deze zomer even een flinke dreun te moeten verwerken. De jonge Belgische doelman ...

103
103
Standard ontdekt 'nieuwe' speler: "Heb nooit getwijfeld"

Ryan Fosso heeft zijn kans bij Standard met beide handen gegrepen. De Kameroense middenvelder kreeg ...

68
68
Acheampong (ex-RSCA) kon terug naar JPL: "Toonden interesse"

Een tiental jaar geleden had RSC Anderlecht 'zijn Carlos Forbs': Frank Acheampong. Een spurtbom van ...

176
176
Leko maakt selectie bekend: 2 basispionnen ontbreken

Club Brugge neemt het morgen op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart is de grote favoriet voor het ...

314
314
Arsenal zet Man City stevig onder druk met overwinning

Amper twee duels om 16u in de Premier League. Landskampioen hoopte Manchester City onder druk te ...

16
16
Charleroi peuzelt Westerlo op, RSCA Futures vernedert NXT

In de Jupiler Pro League begonnen KVC Westerlo en Sporting Charleroi om 16u aan hun duel. In de ...

103
103

Meer sportnieuws