Bizarre vaststelling bij VAR Club Brugge: "Roept nog meer vragen op"

1019 stemmen
Bizarre vaststelling bij VAR Club Brugge:

Club Brugge geraakte maandagnamiddag niet voorbij Antwerp en staat zo alweer op zes punten van leider KRC Genk. De teleurstelling was achteraf dan ook erg groot in het blauw-zwarte kamp. Maar nog meer heerste er woede jegens de wedstrijdleiding.


Want al voor de tweede week op rij werd Club geconfronteerd met een foutieve beslissing in zijn nadeel. Radiocommentator Tom Boudeweel kan de Brugse frustratie dus begrijpen. "Vorige week was er handspel van Mechele, bestraft met een penalty die er geen had mogen zijn. "Foute communicatie", klonk het. En gisteren was er die beenveeg van Van Damme in de eigen 16. Weer was er discussie over penalty of niet. De scheidsrechter floot niet, de VAR reageerde niet. Geen clean error blijkbaar, na wat toch een duidelijke penalty leek. De frustratie in Brugge was terecht", zegt hij bij Sporza.

Boudeweel vindt het overigens bizar dat Club voor de tweede opeenvolgende keer te maken kreeg met dezelfde videoref, Tim Pots. "Je kan je de vraag stellen of het een goed idee was om dezelfde videoreferee te sturen als in Genk - Brugge. Twee weken op een rij kregen we commotie met dezelfde VAR. De VAR is er om het scheidsrechterstrio te verbeteren, niet om hen te ondersteunen. En dat roept nog meer vragen op: Is het een goed idee om mensen die niet meer actief zijn als scheidsrechter nu in het busje te zetten? Voer voor interne discussie. Maar waar de hele voetbalwereld op zit te wachten: waarom is er nog niet gecommuniceerd over het geval van vorige week? Bizar."

LEES OOK: Standard faalt: Genk wint alsnog Europe Play-Off

Club moet een klacht neerleggen bij de scheidsrechterscommissie ...

Meest recent

Grote rel dreigt bij Club: “Hij komt hier niet mee weg”

Bart Verhaeghe heeft zijn zin gekregen: Club NXT blijft dan toch in 1B. Maar die redding kan Club ...

58
58
Genk haalt opgelucht adem: jongeling alweer uitblinker

KRC Genk heeft de Europe Play-Offs gewonnen. Ze pakten een 0-2-zege bij OH Leuven en Standard ging ...

12
12
Vierende Kompany stuurt boodschap richting Anderlecht

Vincent Kompany heeft van Bayern München weer een machine gemaakt. De Duitsers wonnen zonder ...

88
88
Engeland in shock: Tielemans-bom hangt boven Villa

Tielemans heeft Aston Villa de Europa League bezorgd. Maar daarom kan het nu ook moeilijk worden ...

118
118
Defour voorspelt toptransfer bij KRC Genk

Bij KRC Genk gaat komende zomer de kassa weer rinkelen. De Limburgers hebben heel veel jong talent, ...

62
62
Club Brugge wint jackpot: ruim 150 miljoen euro

Club Brugge is de verdiende kampioen. En dat voor de 20ste keer. Het was een cruciale titel voor ...

220
220
Anderlecht opgelucht: trio toont zich voor komend jaar

RSC Anderlecht werd vierde. Na compleet mislukte mercato’s van het vorige beleid was dit het ...

158
158
'Stankovic hakt belangrijke transferknoop door'

Bij Club Brugge zal na het titelfeest de blik snel op de zomermercato gaan. De vraag lijkt op dit ...

336
336
Pijnlijke beelden: Waalse derby ontspoort nog helemaal

De Europe Play-Off eindigde zaterdag voor Standard op pijnlijke wijze. Het gaf de eindwinst nog uit ...

379
379
Ontknoping LaLiga: drama voor Witsel, Getafe Europa in

Zaterdagavond stond in Spanje de ontknoping van het seizoen op het programma. Bovenaan het ...

85
85
Standard faalt: Genk wint alsnog Europe Play-Off

De Europe Play-Off heeft zaterdagavond nog een verrassende ontknoping gekend. Standard begon als ...

196
196
Ferrera kondigt na degradatie meteen ontslag bij Dender aan

Na twee seizoenen is voor FCV Dender zaterdag een einde gekomen aan het avontuur in de Jupiler Pro ...

120
120
Dubbel is een feit: Bayern pakt nu ook de beker

Bayern München sluit het seizoen af met de Duitse dubbel. Na de landstitel heeft het ...

89
89
Kogel door de kerk: Vrancken kondigt vertrek bij STVV aan

STVV heeft dit seizoen de hele Belgische voetbalwereld verbaast. De Kanaries sluiten het seizoen af ...

192
192
Sibierski krijgt transfertip: Anderlecht moet aan de bak

Anderlecht heeft zich donderdagavond al verzekerd van de vierde plaats en bijhorend ticket voor de ...

302
302
'Barça dringt aan: Club legt vraagprijs vast'

Club Brugge maakt zich na het veroveren van de titel op voor een bewogen transferzomer. Heel wat ...

424
424
Lommel houdt Dender in bedwang en mag naar 1A

Lommel heeft het laatste ticket voor de Jupiler Pro League 2026/27 gepakt. Na een bewogen slotfase ...

198
198
'Club Brugge-fans kijken op: eerste transfer na titelwinst'

Na de landstitel speurt Club Brugge opnieuw naar versterking achterin. Een jonge verdediger met ...

598
598
Nederland, opgelet: Union-verhaal in de maak

Union SG, Como en Hearts werken allen samen met Jamestown Analytics, wat hen sportief al ...

66
66
Kritiek op Nicky Hayen neemt steeds meer toe

KRC Genk heeft zijn lot niet meer in eigen handen. Dat is best pijnlijk. De Limburgers moeten hopen ...

390
390
Hasi spreekt na ontslag: "Coucke heeft twee opties"

Besnik Hasi werd enkele maanden geleden ontslagen. Dat was geen verrassing, want de resultaten waren ...

267
267
Anderlecht wint de jackpot: tientallen miljoenen in zicht

RSC Anderlecht heeft financieel de ergste jaren achter de rug. De Brusselaars gaan ook deze zomer ...

403
403
Mertens zei dit seizoen 'neen' tegen deze Belgische transfer

Dries Mertens hing vorige zomer zijn schoenen aan de haak. De voormalige Rode Duivel kende een ...

280
280
Defour begrijpt RSCA-fans niet: "Compleet onbegrijpelijk"

RSC Anderlecht kende een slechter seizoen dan vorig jaar. De Brusselaars pakten wel nog een Europees ...

187
187
Stijnen looft Club Brugge: "Dat is top tien in de wereld"

Club Brugge pakte afgelopen donderdag zijn 20ste landstitel in België. De Bruggelingen waren ...

242
242

Meer sportnieuws