Anderlecht-icoon: "Heb me beschikbaar gesteld bij Coucke en Verschueren"

door
Anderlecht-icoon:

RSC Anderlecht neemt het zondagavond op tegen AA Gent en hoopt dan zijn eerste punten in PO I te rapen, maar verder lijkt het toch gewoon zaak te worden van schade te beperken. Wat belangrijker wordt, is hoe de club op langere termijn weer op de rails zal worden gezet. Want het is duidelijk dat er één en ander moet veranderen.


Dat kan clubicoon Georges Heylens alleen maar beamen. De voormalige Rode Duivel speelde destijds meer dan 350 wedstrijden voor RSCA en zijn hart bloedt als hij ziet hoe het nu met de club gesteld is. "Het is een ramp hoe de club er nu aan toe is. Waar zijn ze mee bezig? Hoeveel mensen komen nog kijken? Twaalfduizend, dertienduizend? En zij die komen beleven er geen plezier meer aan. Op deze manier zie ik het niet goed komen. Marc Coucke moet dringend grote kuis houden en zich omringen door mensen met voetbalverstand, visie en een hart voor de club", klinkt het in De Zondag.

In die omschrijving herkent Heylens alvast zichzelf. Hij staat er dan ook voor open om terug te keren naar zijn ex-club. "Volgens mij heeft Anderlecht nood aan mensen die voeling hebben met het huis, mensen die het niet voor het geld doen. Ik heb me alvast beschikbaar gesteld bij zowel Marc Coucke als Michael Verschueren, toen ik enkele maanden geleden de aftrap kwam geven. We zouden elkaar ontmoeten, maar ik heb er niet meer van gehoord."

LEES OOK: 'Masterplan van Coucke: comeback grote naam bij RSCA?'

Heylens moet een functie krijgen binnen de club ...

Meest recent

'Bayern pleziert Kompany met pikante transfer'

Bayern München liet vlak voor de interlandbreak voor de eerste keer dit seizoen punten liggen ...

9
9
Voormalig Rode Duivel slachtoffer van gruwelijke feiten

Voetbal hoort te verbinden, niet te verdelen. Voor een ex-Rode Duivel liep een jeugdwedstrijd ...

12
12
Rode Duivel onverwacht toch mee naar Kazachstan?

De Rode Duivels trainen donderdag nog een laatste keer in België, waarna ze zich opmaken voor ...

16
16
TRANSFERUURTJE: 'Straffe wending Kompany, toptransfer Godts'

De competities zijn inmiddels enkele maanden ver, de winterse transferperiode komt er dus met rasse ...

176
176
Puzzelwerken bij Rode Duivels: Garcia hakt knopen door

Zaterdag nemen de Rode Duivels het op tegen Kazachstan, de voorlaatste horde richting het WK van ...

77
77
DAZN bezwijkt: verhuist Belgisch voetbal naar Proximus?

Er is de afgelopen weken en maanden reeds veel inkt gevloeid over DAZN. Halfweg de reguliere ...

321
321
"Stop het nu!" Vandenbempt haalt hakbijl boven op televisie

Peter Vandenbempt kennen we vooral als de man die geweldig commentaar levert bij voetbalwedstrijden. ...

175
175
Vermeeren vergeleken met legende: "Als je hem ziet..."

Bij de Rode Duivels was er ook deze maand geen plaats voor Arthur Vermeeren, die zich dan maar ...

60
60
'Westerlo ziet flop in januari alweer vertrekken'

Voor Westerlo is het voorlopig opnieuw een seizoen met pieken en dalen. Onder Issame Charaï ...

39
39
Swerts verklaart mysterieuze afwezige bij Jonge Duivels

Terwijl de Rode Duivels in de komende dagen hun ticket voor het WK willen valideren, hopen de Jonge ...

44
44
'Niet meer te houden: Club speelt zomeraanwinst snel kwijt'

Club Brugge haalde afgelopen zomer al 80 miljoen euro op met uitgaande transfers en het lijkt erop ...

313
313
Zulte Waregem legt zeer straffe financiële cijfers voor

Na enkele moeilijke jaren gaat het Zulte Waregem weer voor de wind. De West-Vlamingen keerden dit ...

238
238
'Club zet zich schrap: grootmacht komt voor Ordoñez'

Afgelopen zomer slaagde Club Brugge er nog in om na een heuse soap Joel Ordoñez aan boord te ...

160
160
Swerts doet boekje open over situatie Bounida en Godts

Ajax kent een rotseizoen, maar met Rayane Bounida en Mika Godts spelen er wel twee jonge Belgen. De ...

86
86
Ronaldo richting journalist: "Je hebt te veel films gekeken"

Portugal neemt het op tegen Ierland. De match gaat door in Dublin en de Portugezen hopen zich daar ...

50
50
Wilmots krijgt gelijk: Standard ruikt ‘megadeal’

Standard doet het voorlopig zeker niet beter dan vorig seizoen. De Rouches hebben wel meer spelers ...

188
188
“Niet te geloven!” Ruben Van Gucht onthult duister verleden

Hij is sportanker, radiostem, documentairemaker én regelmatig het onderwerp van ...

68
68
Tijd dringt voor RSCA: drie hete dossiers voor januari

RSC Anderlecht moet dringend werk gaan maken van enkele contracten. Er werd veel kritiek op Jesper ...

273
273
Vanaken schokt de Rode Duivels met 'schaamteloze' actie

Zonder De Bruyne schuift één man schaamteloos naar voren: Hans Vanaken eist de regie ...

613
613
WK-selectie krijgt vorm: 17 Duivels vechten om 4 tickets

België gaat naar het WK 2026, dat is een zekerheid. Tegen Kazachstan en Liechtenstein gaat het ...

145
145
'DAZN neemt gigantisch belangrijke beslissing'

Woensdag stond er een Algemene Vergadering van de Pro League op het programma. Daarbij moest er ...

469
469
Anderlecht ontdekt uitblinker: "Gratis transfer!"

We haalden onlangs aan dat Neerpede Anderlecht weer moet redden. Daarmee bedoelden we dat Paars-Wit ...

398
398
'AA Gent viert feest: absolute toptransfer in aantocht'

AA Gent haalt voorlopig minder punten dan een jaar geleden. Toen had het 22 punten na veertien ...

544
544
'Enorm grote transferwijziging op til bij Anderlecht'

RSC Anderlecht haalde sinds januari héél veel nieuwe spelers. Vooral jonge gasten. Het ...

462
462
'Topcoach helemaal overtuigd: transferknaller Mika Godts'

Ajax is bezig aan een erg wisselvallig seizoen tot dusver. Gelukkig hebben de Amsterdammers met Mika ...

145
145

Meer sportnieuws