Luis Garcia neemt afscheid van Eupen maar vergeet om cadeau uit te pakken

door
Luis Garcia neemt afscheid van Eupen maar vergeet om cadeau uit te pakken

Kapitein Luis Garcia heeft in zijn afscheidswedstrijd voor Eupen slechts een puntje gepakt tegen STVV. De Spanjaard vergat om zichzelf en zijn team op het einde te belonen door een strafschop te missen. STVV pakte met tien man uiteindelijk nog een belangrijk punt mee uit het Oostkanton

Eupen speelde vanavond aan de eigen 'Kehrweg' tegen STVV, een wedstrijd die voor de thuisploeg volledig in het teken stond van het afscheid van kapitein Luis Garcia. De Spanjaard keert terug naar eigen land na een aantal zeer succesvolle seizoenen bij de Panda's. STVV kon vanavond dan weer een nieuwe stap zetten richting de titelfinale in play-off II.
Eerste helft is een maat voor niets
In een flauwe eerste helft waren er amper kansen te zien in het Oostkanton. Enkel de bezoekers dreigden een paar keer via Kamada en Sylla, doelman Van Crombrugge kwam echter nauwelijks in de problemen. Zijn collega aan de overkant, Pirard, moest geen enkele keer in actie komen. Na een flauwe eerste helft stond het logischerwijs nog 0-0.

Brys en STVV wilden hun leiderspositie graag verstevigen vanavond.
Na de rust wel spektakel aan de Kehrweg
Beide ploegen begonnen veel beter aan de tweede helft en na enkele minuten spelen maakte Kamada er op assist van Sekine al 0-1 van. Lang duurde de vreugde van de Kanaries niet want een paar minuten later stelde Castro-Montes met een loeiend hard schot al gelijk. In een veel betere tweede helft kreeg Eupen op twintig minuten van het einde een unieke kans op de voorsprong. Teixeira beroerde de bal met de hand in de eigen zestien meter en mocht meteen ook gaan douchen, Garcia vergat om zichzelf op een heerlijk afscheidscadeau te trakteren en schoot de elf meter staalhard tegen de lat. Even later schoot Ocansey binnen het bereik van een sterk keepende Pirard. Uiteindelijk bleef het bij een gelijkspel, daar zal vooral de thuisploeg om balen.
Scoreverloop:
0-1 (49') Kamada, 1-1 (54') Castro-Montes
Bijzonderheid:
Luis Garcia (Eupen) mist een strafschop (69')
Teixeira(STVV) krijgt de rode kaart wegens handspel (69')

LEES OOK: Vuur en vuurwerk: Hete avond in Challenger Pro League

Was Luis Garcia een verrijking voor onze competitie?

Meest recent

'Club Brugge zoekt opvolger Ordonez: toptarget gespot'

Club Brugge gaat dinsdag tegen Atlético Madrid op zoek naar een ticket voor de achtste finale ...

22
22
Heymans voert druk op bij Genk: "Die match is 'do or die'"

KRC Genk verloor pijnlijk met 0-3 van Standard. Een resultaat dat ze niet hadden zien aankomen in de ...

153
153
Anderlecht is gewaarschuwd: "Geen tovenaar"

RSC Anderlecht staat vierde en met vijf punten meer dan de nummer zeven KRC Genk, zouden ze in ...

146
146
Vrancken mikt nog hoger: "Dat is de ambitie"

Wat een seizoen voor STVV. Ze werden ooit tweede in de Jupiler Pro League, maar dat is al tientallen ...

59
59
Club Brugge slaat toe met volgende contractverlenging

Club Brugge werkt verder aan de toekomst. De Bruggelingen hebben vandaag een van de jonge talenten ...

117
117
Politie grijpt hard in: Club De Busser met pikant statement

Go Ahead Eagles zorgde zondagmiddag niet alleen op het veld voor opschudding. De ploeg van onze ...

20
20
Vandenbroeck verrast: "Belgische topclub polste"

Zulte Waregem begon ijzersterk aan het seizoen, maar de laatste maanden zijn de resultaten wat ...

89
89
'Anderlecht krijgt wéér fikse tegenvaller in trainersdossier'

Het is tijd dat er duidelijkheid komt in het trainersdossier bij RSC Anderlecht. De Brusselaars ...

255
255
Gemiste transfer: "Anderlecht? Neen, sprak wel met KV Mechelen"

Dit jaar startten we met een nieuwe rubriek: de Gemiste Transfer. Philippe Vande Walle kwam al aan ...

66
66
KV Mechelen sloeg zwaar toe: géén Nederland of Italië

Bij KV Mechelen haalden ze in januari Bouke Boersma voor 1,1 miljoen euro weg bij De Graafschap. De ...

119
119
Leoni weg bij Anderlecht: zo gebeurde het

Bij RSC Anderlecht nam men afgelopen zomer afscheid van Théo Leoni. De middenvelder werd voor ...

166
166
Goots vreest: Antwerp straks in Relegation Play-Off?

Antwerp is er zaterdag niet in geslaagd om voor een stunt te zorgen. Op het veld van landskampioen ...

181
181
Warm gebaar na zege: Vanderbiest slaat fans met verstomming

KV Mechelen was samen met Anderlecht één van de grote winnaars van het afgelopen ...

89
89
Strijd om top zes: Westerlo-spelers maken verrassende keuze

De strijd om de top zes kreeg vorig weekend weer een nieuwe wending, want de vele kandidaten blijven ...

78
78
Selectie Club: Leko krijgt flinke opstekers

Club Brugge haalde in twee van de drie vorige edities van de Champions League de achtste finale en ...

213
213
STVV in schok: buitenlands avontuur voor Vrancken?

STVV blijft verbazen in de Jupiler Pro League. Het was al zeker van zijn plaats in de top zes en ...

259
259
Jupiler Middenmoot League: waanzinnige statistiek

Er staan nog vier speeldagen op het programma in de Jupiler Pro League en die beloven nog razend ...

152
152
KV Mechelen zeker van PO1? Vanderbiest reageert

De strijd om de Champions' Play-Off blijft razend spannend. Vorig weekend lieten AA Gent en KRC Genk ...

207
207
Club Brugge pakt uit met fraai initiatief in Madrid

Club Brugge hoopt dinsdag opnieuw te kunnen stunten in de Champions League. Om 18u45 opent het de ...

181
181
Dick Advocaat verrast: ex-trainer Anderlecht naar WK

Komende zomer wordt in de Verenigde Staten, Canada en Mexico voor de eerste keer het WK met 48 ...

31
31
Bezorgt crisis alsnog Anderlecht zijn verhoopte trainer?

Anderlecht had gehoopt om snel een opvolger te vinden voor Besnik Hasi, maar dat bleek toch lastiger ...

285
285
TRANSFERUURTJE: 'Trainerswending Anderlecht, Real meldt zich bij Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

254
254
Zulte-fans viseren Vandenbroeck: T1 reageert scherp

Zulte Waregem speelde lang niet slecht tegen RSC Anderlecht, maar toch bleef Essevee weer zonder ...

350
350
Drama voor Dick Advocaat: bondscoach toch niet naar WK

Dick Advocaat (78) heeft een verleden bij de Belgische nationale ploeg waar hij uiteindelijk werd ...

102
102
Schrikwekkende blessure Karetsas: Genk krijgt nieuws

Het was een schrikwekkend beeld afgelopen speeldag in de Jupiler Pro League: Konstantinos Karetsas ...

463
463

Meer sportnieuws