Union geeft in slotfase unieke vijfklapper uit handen

0 stemmen
Union geeft in slotfase unieke vijfklapper uit handen

Union heeft in de slotfase een unieke vijfklapper uit handen gegeven tegen Zulte Waregem. De traditieclub leek lange tijd op weg naar een vijfde zege op rij, invaller Bongonda redde in de laatste minuut van de blessuretijd nog een punt voor Essevee.

De ploeg van Luka Elsner won voorlopig al zijn vier wedstrijden en stond fier bovenaan in play-off II. Omdat Union geen Europese licentie kreeg, kan het een eventuele titelfinale wel op zijn buik schrijven. Zulte Waregem pakte voorlopig nog maar drie punten en had absoluut een zege nodig om nog mee te doen voor een Europees ticket. 
Union blijft verbazen en is op weg naar vijftien op vijftien 
De thuisploeg begon in het Joseph Mariënstadion opnieuw sterk en na een paar minuten spelen glipte Niakaté al door de buitenspelval. De spits schoof de bal rustig door de benen van Bostyn en de snelle 1-0 was een feit. Zulte Waregem reageerde nadien met kansen voor Seck en De Smet, doelman Kristiansen stond echter sterk te keepen. Halfweg verdiende Essevee de gelijkmaker maar het moest met een achterstand de kleedkamers opzoeken. 

Niakaté is in grote doen de laatste weken en maakt opnieuw het openingsdoelpunt.
Bongonda vermijdt in blessuretijd nieuwe nederlaag voor Essevee
Na de pauze nam de traditieclub opnieuw de beste start en nadat Selemani eerst nog een strafschop miste, maakte Niakaté er iets voorbij het uur 2-0 van op aangeven van diezelfde Selemani. De thuisploeg leek gewonnen spel te hebben en miste een paar keer de kans op een derde treffer. In de laatste tien minuten keerde Zulte Waregem de situatie echter nog om met twee doelpunten van Bongonda, de gelijkmaker viel in de allerlaatste minuut van de blessuretijd. Zo mist Union een unieke kans op een vijfklapper, voor de bezoekers blijft een punt te weinig om nog echt mee te doen voor de titelfinale.
Scoreverloop:
1-0 (7') Niakaté, 2-0 (63') Niakaté, 2-1 (80') Bongonda, 2-2 (93') Bongonda

LEES OOK: 'AA Gent heeft Burgess beet: plannen De Mil bekend'

Meest recent

Harde kern RSCA roert zich weer: Coucke gebeten hond

RSC Anderlecht begint vrijdag aan het nieuwe seizoen. De spelers leggen dan medische proeven af. ...

22
22
Ghana en Colombia knokken zich naar WK-zeges

Deze ochtend stonden er op het WK twee matchen op het programma. Ghana moest aan de bak tegen ...

8
8
Ook Kane op afspraak: Engeland dwingt Kroatië op de knieën

Schaduwfavoriet Engeland heeft zijn start op het WK 2026 niet gemist. Kroatië maakte het de ...

24
24
'Schok bij Club Brugge: topploeg klopt aan voor Siquet'

Als vervanger voor de geblesseerde Kyriani Sabbe, werkte Hugo Siquet sterke Play-Offs af bij Club ...

139
139
'City haalt verschroeiend uit: dubbelslag van 230 miljoen'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

95
95
'Club meldt zich bij Anderlecht-target: deal van 9 miljoen'

De sportieve leiding van Club Brugge is momenteel de markt aan het afspeuren op zoek naar ...

217
217
Nederlanders smullen van Duivel: "Hele grote persoonlijkheid"

De Rode Duivels hebben tijdens hun WK-opener tegen Egypte niet de allerbeste beurt gemaakt. Toch ...

188
188
'Transferwending De Cat: absolute jackpot in gevaar'

Bij RSC Anderlecht gaat de voorbereiding op het nieuwe seizoen volgende week van start. Dat zal ...

355
355
Tzolis ziet nieuwe goudklomp bij Club: "Hij trainde mee en ..."

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jonge talenten te lanceren vanuit de jeugdopleiding. En ...

355
355
Argentijnse pers komt met trieste reden voor tranen Messi

Lionel Messi heeft tijdens zijn eerste wedstrijd op het WK 2026 meteen de show gestolen. Zo was hij ...

239
239
Optater Ronaldo en co: Congo stunt met historisch WK-punt

Het WK 2026 is met een flinke tegenvaller van start gegaan voor het Portugal van sterspeler ...

71
71
Outfit Garcia maakt tongen los: "Net een treinconducteur"

Rudi Garcia heeft zijn vuurdoop als bondscoach op de groot toernooi achter de rug. Een onverdeeld ...

97
97
'Bayern dokt 55 miljoen: Kompany krijgt WK-uitblinker'

Terwijl het merendeel van zijn spelers momenteel op het WK actief zijn, wordt Vincent Kompany achter ...

173
173
Na WK nieuwe nummer één? Lammens reageert duidelijk

De Rode Duivels begonnen hun WK met een ontgoocheling, want tegen Egypte hadden ze toch meer ...

54
54
AA Gent pakt uit met WK-ganger bij Jonge Duivels

Net als veel andere Belgische clubs zet AA Gent dezer dagen alsmaar meer in op jong talent. De ...

63
63
'Club troeft Sporting af: 5 miljoen voor eerste aanwinst'

Club Brugge wil doorgaans zijn transferhuiswerk snel klaar hebben en is ook nu al druk in de weer. ...

507
507
Charleroi kiest nieuwe coach, bijna witte rook in Beveren

Er stonden deze zomer heel wat trainersvacatures open bij Belgische eersteklassers. Nu de start van ...

126
126
'Antwerp haalt opgelucht adem: megaboete vermeden'

Er werd de voorbije jaren al heel wat geschreven over de financiële situatie van Antwerp, dat ...

177
177
Fabrizio Romano meldt stevige transferdomper voor Club

Bij Club Brugge is het nog wachten op de eerste zomeraanwinst. De voorbije weken werden nochtans al ...

186
186
'Dubbelslag Anderlecht: Sibierski slaat schaamteloos toe'

Anderlecht ruikt een buitenkans in Frankrijk. Antoine Sibierski heeft niet één, maar ...

926
926
Zulte Waregem houdt icoon voor dertiende seizoen aan boord

Zulte Waregem maakt zich op voor zijn tweede seizoen terug in de Jupiler Pro League, nadat ze ...

100
100
Marc Coucke deelt zware klappen uit: "Hij mag het niet!"

Marc Coucke heeft de voorbije jaren al heel wat geïncasseerd. Kritiek van supporters, sportieve ...

253
253
'Bom op WK: Ivoriaanse speler opgepakt voor matchfixing'

Het WK is ondertussen enkele dagen ver en nu al krijgen we te kampen met de nodige controverses. Een ...

120
120
Rigaux heeft beet: icoon keert terug bij Feyenoord

Dévy Rigaux drukt meteen zijn stempel bij Feyenoord, enkele weken nadat de Belgische sportief ...

81
81
Bromance Ronaldo-Martinez: cijfers spreken boekdelen

Cristiano Ronaldo begint aan zijn zesde en laatste WK. CR7 is op zijn 41ste nog steeds een ...

36
36

Meer sportnieuws