Vertonghen: "Ajax zou in Engeland voor de top zes meestrijden"

114 stemmen
Vertonghen:

Ajax neemt het in de halve finale van de Champions League op tegen Tottenham Hotspur. Daar verdienen meerdere oud-Ajacieden hun brood, waaronder Jan Vertonghen. Hij is bijzonder lovend voor zijn ex-club.


"Dat is super bijzonder. Zowel uit als thuis zal het heel apart worden, ik ken nog veel mensen daar, ook in het team. Ik heb onder meer een heel goede band met Daley Blind, we gaan ook buiten het voetbal goed met elkaar om", blikt de Rode Duivel vooruit op Ziggo Sports.

"Het is leuk, maar ook heel raar om tegen Ajax te spelen. Daley heeft dat natuurlijk al meegemaakt in de Europa League-finale. Ik heb één keer tegen Ajax gespeeld met RKC. Dat was een heel andere situatie natuurlijk, maar het is wel apart", doelt hij op een wedstrijd waarin hij als RKC-speler tégen de Amsterdammers streed.



Ajax schakelde Real Madrid en Juventus uit en is misschien zelfs favoriet. "Ik vind niet dat wij de favoriet zijn, het is een beetje fifty-fifty, denk ik. Als je me dit aan het begin van het seizoen had gevraagd, had ik direct ja gezegd. Maar als je ziet hoe Ajax de laatste maanden speelt in de competitie en vooral in Europa.. Dan is het geen indekken, het is gewoon de realiteit dat Ajax verdiend heeft gewonnen in die twee rondes."

Ajax zou dan ook niet in de sterkste competitie van de wereld misstaan, denkt Vertonghen tot slot: "Als Ajax in de Premier League zou spelen, zouden ze ook meespelen om de topvier of de topzes. Dat weet ik honderd procent zeker. Ik denk dat het voor de neutrale liefhebber een heel leuke wedstrijd wordt."

LEES OOK: ‘Transferstrijd Tzolis en Godts: Arsenal hakt knopen door’

Eens met Vertonghen?

Meest recent

Mulder gaat los op Nederlandse TV: "Hij kan België wereldkampioen maken"

Het wachten is eindelijk voorbij: maandagavond beginnen de Rode Duivels aan hun WK-campagne. Maar ...

6
6
Vandenbempt haalt uit op WK: "Het is een schande!"

Op een wereldkampioenschap draait het meestal om doelpunten, tactiek en verrassende resultaten. Maar ...

2
2
'Kompany wordt geplezierd: Bayern op zucht van WK-starter'

Terwijl het merendeel van zijn spelers momenteel op het WK actief zijn, wordt Vincent Kompany achter ...

97
97
TRANSFERUURTJE: 'Union slaat wéér toe, JPL-transfer van 45 miljoen'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

152
152
Schotse fans veroveren nu al het WK: bier en kilts

Schotland wist zich te kwalificeren voor het WK en dat zal iedereen geweten hebben. De Schotse ...

27
27
Snoeiharde meningen over WK-shirts Rode Duivels

De Rode Duivels nemen het maandag op tegen Egypte in de eerste groepswedstrijd van het WK. ...

45
45
Zlatan roemt nieuwe opvallende ‘outsider’ voor WK

Het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada is losgebarsten. De eerst resultaten zijn binnen en ...

107
107
Infantino maakt Italië compleet belachelijk: fans in alle staten

Infantino krijgt een storm over zich heen na gevoelige uitspraken. De FIFA-baas liet zich ...

222
222
Japan wil schitteren met ex-STVV'er die grof wild is

Japan is al jaren een voetballand dat in de lift zit. Ze hebben heel wat goede spelers in de rangen ...

58
58
Verhaeghe sleurt Club Brugge zwaar de miserie in

Een gedurfde ingreep van Bart Verhaeghe zet de verhoudingen in de kleedkamer op scherp. De vraag is ...

736
736
'Stunt in de maak? PL-club wil Arsenal van Trossard beroven'

Leandro Trossard start maandag met België aan het WK. De Rode Duivel kan zich daar in de kijker ...

186
186
KRC Genk zet ambities kracht bij: nieuwe tendens merkbaar

KRC Genk haalde Jeppe Erenbjerg voor 5,5 miljoen euro weg bij Zulte Waregem. Het geeft de ambities ...

254
254
'Club Brugge verrast: miskoop krijgt nieuwe kans'

Club Brugge gaat best een drukke zomermercato tegemoet. De Bruggelingen hebben ook de knopen ...

403
403
Grote vrees bij Nederland: Oranje dé WK-flop?

Nederland start zijn WK met een partij tegen Japan, zeker geen land dat ze mogen onderschatten. ...

84
84
‘Dit kan niet’: Anderlecht-fans kijken op van spitsenbom

Anderlecht heeft een nieuw spitsendossier op tafel liggen. De spits op zich lijkt heel interessant, ...

500
500
Australië bezorgt Turkije meteen fikse WK-kater

Om 6u begonnen Australië en Turkije aan hun eerste match op het WK. Konden de Turken de ...

107
107
Garcia slaagt waar Tedesco grandioos in faalde

Rudi Garcia maakt zich op voor de start van het WK. De ervaren Franse trainer hoopt België ...

267
267
De Bruyne looft Duivel: "Hem nodig voor geweldig WK"

België neemt het maandagavond op tegen Egypte. De Rode Duivels hopen uiteraard meteen te openen ...

149
149
Vinicius redt Brazilië, Schotland aan de leiding

Afgelopen nacht stonden er twee duels op het programma op het WK. Brazilië en Marokko gaven ...

86
86
De Bruyne leeft weer op en dankt daarbij één man

België neemt het maandag op tegen Egypte. De Rode Duivels rekenen uiteraard onder meer op Kevin ...

283
283
Yaya Touré heeft verrassende eerste job als T1 beet

Yaya Touré was een zeer goede middenvelder, maar ondertussen is hij al enkele jaren trainer. ...

30
30
Qatar zorgt voor eerste stunt op het WK

Om 21u stond het duel tussen Qatar en Zwitserland op het programma. De Zwitsers waren de grote ...

87
87
Buitenkans JPL-clubs: via jeugd Club naar het WK

Australië opent zijn WK met een partij tegen Turkije. De Socceroos willen de volgende ronde ...

70
70
'KV Mechelen ruikt miljoenentransfer dankzij grote interesse'

KV Mechelen gaat komende zomer de nodige spelers verkopen. De club wil de kassa vullen met enkele ...

234
234
Bijna in Anderlecht, nu ‘dark horse’ bij Brazilië

Jesper Fredberg was de laatste sportieve baas die RSC Anderlecht voor de titel liet meespelen. De ...

194
194

Meer sportnieuws