Vertonghen: "Ajax zou in Engeland voor de top zes meestrijden"

door
Vertonghen:

Ajax neemt het in de halve finale van de Champions League op tegen Tottenham Hotspur. Daar verdienen meerdere oud-Ajacieden hun brood, waaronder Jan Vertonghen. Hij is bijzonder lovend voor zijn ex-club.


"Dat is super bijzonder. Zowel uit als thuis zal het heel apart worden, ik ken nog veel mensen daar, ook in het team. Ik heb onder meer een heel goede band met Daley Blind, we gaan ook buiten het voetbal goed met elkaar om", blikt de Rode Duivel vooruit op Ziggo Sports.

"Het is leuk, maar ook heel raar om tegen Ajax te spelen. Daley heeft dat natuurlijk al meegemaakt in de Europa League-finale. Ik heb één keer tegen Ajax gespeeld met RKC. Dat was een heel andere situatie natuurlijk, maar het is wel apart", doelt hij op een wedstrijd waarin hij als RKC-speler tégen de Amsterdammers streed.



Ajax schakelde Real Madrid en Juventus uit en is misschien zelfs favoriet. "Ik vind niet dat wij de favoriet zijn, het is een beetje fifty-fifty, denk ik. Als je me dit aan het begin van het seizoen had gevraagd, had ik direct ja gezegd. Maar als je ziet hoe Ajax de laatste maanden speelt in de competitie en vooral in Europa.. Dan is het geen indekken, het is gewoon de realiteit dat Ajax verdiend heeft gewonnen in die twee rondes."

Ajax zou dan ook niet in de sterkste competitie van de wereld misstaan, denkt Vertonghen tot slot: "Als Ajax in de Premier League zou spelen, zouden ze ook meespelen om de topvier of de topzes. Dat weet ik honderd procent zeker. Ik denk dat het voor de neutrale liefhebber een heel leuke wedstrijd wordt."

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: Club versus Barça, 'njet' van Kompany

Eens met Vertonghen?

Meest recent

'Leegloop bij Antwerp: Overmars laat toptalent gaan'

Antwerp leek even weer naar boven te mogen kijken, maar voorlopig blijkt het stamnummer ...

10
10
Coucke trapt na: zondebok Anderlecht krijgt volle laag

Het is meer dan ooit crisis bij RSC Anderlecht, en dus ziet het bestuur van de Brusselaars zich ...

197
197
Ruben Van Gucht breekt bij pijnlijk verhaal met Vlasic

Drukke TV-tijden voor Ruben Van Gucht! De man was de laatste weken te bewonderen op zowat elke ...

150
150
Garcia trekt bleek weg: volgende Duivel valt geblesseerd uit

Nog zo'n 122 dagen te gaan en het wereldkampioenschap voetbal wordt op gang getrapt. Als ...

73
73
Crisis Anderlecht: Coucke doorbreekt stilte op nationale tv

Nu RSC Anderlecht andermaal een dieptepunt heeft bereikt, kan de clubleiding zich niet langer hullen ...

413
413
'Kompany verwend: eerste zomeraankoop nu al bepaald'

Vincent Kompany gaat deze week met Bayern München op zoek naar een plek in de halve finales van ...

65
65
Leko krijgt cruciaal nieuws uit ziekenboeg Club Brugge

Club Brugge won zondagavond met overmacht van een weerloos Standard en haalde het met ...

230
230
Hayen wijst spelers terecht: "Overvloedig op getraind"

KRC Genk lijkt eindelijk de rug te rechten in de Jupiler Pro League. Na de overwinning van vorige ...

244
244
Anderlecht op apegapen: Coucke spijkerhard aangepakt

RSC Anderlecht is opnieuw verwikkeld in een bijzonder diepe crisis. De resultaten zijn de laatste ...

486
486
‘Club Brugge versteld: Stankovic-stunt verrast iedereen’

Iedereen lijkt het al zeker te weten: Aleksandar Stankovic gaat straks gewoon terug naar ...

717
717
Bom op de Bosuil: 'Gheysens zet Antwerp te koop'

Door de nederlaag tegen KV Mechelen lijkt de top zes plots opnieuw ver weg voor Antwerp. Achter de ...

681
681
Bornauw klapt uit de biecht: shortlist Anderlecht bekend

Het gaat van kwaad naar erger met RSC Anderlecht, waar het nog maar eens rommelt in de ...

332
332
Vannieuwkerke kruipt uit moeras: emoties laaien hoog op

Wie Karl Vannieuwkerke de voorbije jaren alleen maar kende als het vaste, vertrouwde gezicht van de ...

44
44
Lardot fileert speeldag 24: Anderlecht bestolen in Genk?

Ook zonder Besnik Hasi geraakt de trein maar niet op de rails bij RSC Anderlecht, dat zondag tegen ...

284
284
Bondsparket bezorgt Anderlecht mokerslag van formaat

Bovenop het ontslag van Olivier Renard koos T1 ad interim Edward Still het ruime sop, en dus moet ...

536
536
Paul Gheysens furieus in vuile oorlog: "Het klopt niet!"

Het blijven enorm woelige tijden voor Paul Gheysens, Antwerp en Ghelamco. Elk hebben ze op hun eigen ...

342
342
Coach Hoffenheim komt met prachtig Kompany-verhaal

Wat zal Marc Coucke 's nachts nog vaak wakker worden en zich voor het hoofd slaan dat hij Wouter ...

331
331
Edward Still heeft 'droomtransfer' helemaal beet

Edward Still was zondag nog trainer van RSC Anderlecht op het veld van KRC Genk, vandaag tekende hij ...

171
171
Club Brugge vindt nieuw elan: "Pakte goed uit"

Club Brugge won bijzonder makkelijk met 3-0 van Standard. Uiteraard waren ze bijzonder tevreden bij ...

248
248
Rapport Renard: hallucinante balans bij Anderlecht

RSC Anderlecht zette Olivier Renard zoals verwacht op straat. Het transferrapport van Renard kleurt ...

355
355
Strijd top zes barst los: RSCA juicht, Genk baalt toch

Club Brugge, Union SG en STVV gaan zeker de top zes halen. Daaronder strijden héél wat ...

713
713
Anderlecht met 5 op 24: enkel deze remedie kan hen redden

RSC Anderlecht verloor kansloos met 2-0 van KRC Genk. De Brusselaars boekten een 5 op 24. Hoe kan ...

213
213
Karetsas doet boekje open over Hayen én Fink

KRC Genk won verdiend met 2-0 van RSC Anderlecht. De Limburgers kunnen zo de top zes weer ruiken. ...

386
386
Anderlecht zoekt sportief directeur: zes mogelijke kandidaten

RSC Anderlecht ontsloeg zoals verwacht Olivier Renard. De Brusselaars lieten weten dat de zoektocht ...

2380
2380
Club Brugge haalt slag thuis met contract tot 2029

Club Brugge werkt verder aan de toekomst. De Bruggelingen hebben vandaag een van hun jonge talenten ...

266
266

Meer sportnieuws