Vertonghen: "Ajax zou in Engeland voor de top zes meestrijden"

door
Vertonghen:

Ajax neemt het in de halve finale van de Champions League op tegen Tottenham Hotspur. Daar verdienen meerdere oud-Ajacieden hun brood, waaronder Jan Vertonghen. Hij is bijzonder lovend voor zijn ex-club.


"Dat is super bijzonder. Zowel uit als thuis zal het heel apart worden, ik ken nog veel mensen daar, ook in het team. Ik heb onder meer een heel goede band met Daley Blind, we gaan ook buiten het voetbal goed met elkaar om", blikt de Rode Duivel vooruit op Ziggo Sports.

"Het is leuk, maar ook heel raar om tegen Ajax te spelen. Daley heeft dat natuurlijk al meegemaakt in de Europa League-finale. Ik heb één keer tegen Ajax gespeeld met RKC. Dat was een heel andere situatie natuurlijk, maar het is wel apart", doelt hij op een wedstrijd waarin hij als RKC-speler tégen de Amsterdammers streed.



Ajax schakelde Real Madrid en Juventus uit en is misschien zelfs favoriet. "Ik vind niet dat wij de favoriet zijn, het is een beetje fifty-fifty, denk ik. Als je me dit aan het begin van het seizoen had gevraagd, had ik direct ja gezegd. Maar als je ziet hoe Ajax de laatste maanden speelt in de competitie en vooral in Europa.. Dan is het geen indekken, het is gewoon de realiteit dat Ajax verdiend heeft gewonnen in die twee rondes."

Ajax zou dan ook niet in de sterkste competitie van de wereld misstaan, denkt Vertonghen tot slot: "Als Ajax in de Premier League zou spelen, zouden ze ook meespelen om de topvier of de topzes. Dat weet ik honderd procent zeker. Ik denk dat het voor de neutrale liefhebber een heel leuke wedstrijd wordt."

LEES OOK: Anderlecht hakt knoop door: fans mogen 'dromen'

Eens met Vertonghen?

Meest recent

Atletico kent goede generale repetitie, Godts weer bepalend

Atletico Madrid heeft zaterdag een goede generale repetitie gekend voor de terugmatch tegen Club ...

13
13
Onrust over David: Hubert brengt eerste update

Union heeft zondag zijn koppositie in de Jupiler Pro League kunnen behouden. Tegen Antwerp moest het ...

32
32
'Man Utd zet zinnen op tweede Rode Duivel'

Manchester United lijkt de laatste weken weer stappen gezet te hebben. Sinds de aanstelling van ...

40
40
Dubbele emoties bij Union: Zorgen om David, euforie in slot

Voor Union werd het een avond met héél veel emoties. De landskampioen zag ...

78
78
Lemaréchal velt oordeel na basisdebuut bij Club

Club Brugge heeft zaterdagavond zijn opdracht in de Jupiler Pro League tot een goed einde gebracht. ...

187
187
Lammens uit straffe ambitie: "Hopelijk kom ik op dat punt"

Velen in Engeland fronsten de wenkbrauwen toen Manchester United in de zomer meer dan 20 miljoen ...

62
62
Vuur en vuurwerk: Hete avond in Challenger Pro League

Het werd een 'aparte' dag in de Challenger Pro League vandaag. Deze namiddag gooide een opvallend ...

72
72
OHL baalt: "Spijtig dat we geen punt pakken"

OH Leuven had zaterdagavond een geweldige zaak kunnen doen in de strijd om het behoud. Het liet ...

44
44
Leko komt met verrassende reactie na moeizame zege

Club Brugge heeft na het knappe gelijkspel in de Champions League tegen Atletico Madrid in de ...

188
188
Thomas Meunier haalt zeer belangrijke slag bij de FIFA

Thomas Meunier is dezer dagen gelukkig bij Lille, maar daarvoor beleefde de Rode Duivel een woelige ...

42
42
Courtois en co beleven bijzonder pijnlijke avond

Na alle ophef rond de wedstrijd op Benfica in de Champions League heeft Real Madrid zaterdag een ...

37
37
Mokio onder vuur na bizarre keuze: "Hij is te jong"

Bij Ajax zijn het dezer dagen de jonge Belgen die fuore maken. Mika Godts is dit seizoen uitgegroeid ...

65
65
Van Atlético naar OHL: Club serveert nieuw spektakel

De vele fans op Jan Breydel zijn de laatste dagen verwend geweest met heel wat spektakel. Na het ...

103
103
Saudi’s verstommen: Anderlecht plant brutale Schreuder-coup

Drie weken na het ontslag van Besnik Hasi zit RSC Anderlecht nog altijd zonder nieuwe hoofdtrainer. ...

294
294
Degradatie lonkt in JPL: "We willen dit nog omkeren"

FCV Dender verloor al bij al kansloos met 1-4 van STVV, ook al kwamen ze heel snel 1-0 voor. Bij ...

132
132
Boskamp met hoop voor RSCA: "Dan komt het in orde"

Eigenaar Marc Coucke weet dat het van moeten is. De nieuwe paleisrevolutie is de laatste kans, ...

184
184
STVV is 'onstopbaar': Kanaries maken nieuwe ambities bekend

STVV blijft vriend en vijand verbazen. De Truienaars wonnen zeer knap met 1-4 op het veld van FCV ...

140
140
'Plots heel verrassende transferwending rondom Raskin'

Nicolas Raskin leek enkele maanden geleden nog op weg naar een vertrek bij Rangers FC. Maar na een ...

104
104
Donkere wolken pakken zich samen boven Gert Verheyen

Op 55-jarige leeftijd blijft Gert Verheyen zichzelf heruitvinden. Waar hij voor het grote publiek ...

517
517
Euvrard voert druk stevig op: "Anders is het gedaan"

Standard mikte in de zomer en in januari op ervaren spelers om Operatie PO I tot een goed einde te ...

92
92
Aston Villa en Chelsea incasseren duur puntenverlies

In de Premier League kwamen er om 16u zes ploegen in actie. Onder meer Aston Villa en Chelsea gingen ...

18
18
STVV overleeft horrorstart en zet droomseizoen verder

Meer dan ooit lijkt STVV echt een te duchten titelkandidaat. Op bezoek bij hekkensluiter Dender ...

48
48
Nonchalant Bayern zwetend de winnaar, Juventus onderuit

In de Bundesliga en Serie A kwamen namiddag Bayern München en Juventus in actie. Beiden gingen ...

19
19
Leko voert vier wissels door bij Club Brugge

Club Brugge toonde zich midweeks weer aan Europa met een 3-3-gelijkspel tegen Atlético ...

162
162
Deschacht over smaakmaker Union: "Zou niet slagen bij RSCA"

Bij RSC Anderlecht willen ze terug een visie ontwikkelen die past bij de club. Niet meer proberen te ...

166
166

Meer sportnieuws