City heeft revanche op Tottenham beet, maar ziet De Bruyne uitvallen

315
City heeft revanche op Tottenham beet, maar ziet De Bruyne uitvallen

In de Champions League werd Manchester City woensdag nog gewipt door Tottenham Hotspur, maar de mannen van Pep Guardiola hebben hun revanche alweer beet. In het onderlinge competitieduel van zaterdagmiddag haalde City het immers met 1-0. Een cruciale zege met oog op de titel, maar de Citizens zagen Kevin De Bruyne wel opnieuw geblesseerd uitvallen.


In de Champions League-wedstrijd van afgelopen woensdag werd er aan de lopende band gescoord in de beginfase. Ook het competitieduel zorgde direct voor spektakel. Uitblinker Heung-Min Son wist doelman Ederson direct aan het werk te zetten namens Tottenham, dat aan de andere kant de 1-0 incasseerde. Sergio Agüero wist een afgemeten voorzet terug te leggen en daar profiteerde de jonge Phil Foden dankbaar van.

City had het meeste balbezit in de eerste helft, maar Tottenham creërde de beste kansen. Met name Son was een ware plaag voor de manschappen van Pep Guardiola. Ederson bleef voor een tweede en zelfs derde keer overeind in een rechtstreeks duel met de Zuid-Koreaan, die vooral opzien baarde met een fantastische soloactie.

DE BRUYNE OUT
Ook City kreeg nog een aantal kansen om de voorsprong te vergroten. Zo schreeuwde de thuisclub om een strafschop na een vermeende overtreding van Jan Vertonghen, maar scheidsrechter Michael Oliver besloot er geen gehoor aan te geven. Vlak voor het einde van de eerste helft sloeg het noodlot echter toe bij City.

De Bruyne trapte de bal plots gefrustreerd over de zijlijn en zakte daarna neer op het veld. De Rode Duivel werd meteen gewisseld en kreeg verzorging op het veld. Wat er precies aan de hand was, is nog niet geweten. Het feit dat hij op eigen kracht van het veld kon is wel hoopgevend.

CITY WEER LEIDER
Het vroege doelpunt van Foden bleef uiteindelijk beslissend. Raheem Sterling (City) en Lucas Moura (Spurs) noteerden nog wel een grote kans, maar het bleef bij 1-0. City mag zich daardoor opnieuw leider noemen. Liverpool komt dit weekend wel nog in actie tegen Cardiff, maar woensdag volgt voor City de belangrijke inhaalwedstrijd tegen stadsgenoot United.

Scoreverloop:
1-0 (5') Phil Foden

LEES OOK: Grote zorgen bij Courtois en Gerzig: "Ontzettend bang"

City wordt opnieuw kampioen dit seizoen ...

Meest recent

'Bizarre werkwijze Cercle Brugge blootgelegd: hallucinant'

Cercle Brugge heeft afscheid genomen van hoofdtrainer Lars Friis. De oefenmeester leek nog ...

35
35
Verliest België weer parel? Anderlecht-belofte reageert

De afgelopen jaren verloor België heel wat toptalenten aan andere federaties. De malaise lijkt ...

39
39
Belgisch toptalent Noah Fernandez sneert ferm naar PSV

Noah Fernandez is een jeugdproduct van Lierse, maar hij maakte al op jonge leeftijd de overstap naar ...

24
24
Selectie Club Brugge voor PSV: Leko bevestigt verandering

Club Brugge neemt het woensdagavond in de Champions League op tegen PSV Eindhoven. Blauw-Zwart is ...

114
114
HVH maakt Standard-smaakmaker af: “Serieus blijven hè”

Standard Luik kent een wisselvallige periode en de Rouches vinden maar geen aansluiting bij de ...

89
89
Bosz wil Vanaken bij PSV: “Verrassend dat hij bij Club zit”

Hans Vanaken is al jaren dé sterkhouder op het middenveld van Club Brugge. De Rode Duivel ...

123
123
Van Bommel betrokken bij ontslag Gerets? Hij reageert

Eric Gerets is een icoon van PSV en woensdagavond neemt Club Brugge het op tegen de Nederlandse ...

71
71
Enorm manco KRC Genk onthuld: Vanhaezebrouck snoeihard

KRC Genk blijft in hetzelfde bedje ziek. Jess Thorup krijgt de ploeg maar niet volledig op de rails ...

80
80
Ex-Rode Duivel Toni Brogno op 53-jarige leeftijd overleden

Treurig nieuws: voormalige Rode Duivel Toni Brogno is op 53-jarige leeftijd overleden, dat werd ...

0
0
Bosz roept oorlogstaal voor Club: “Ook voor landsbelang”

Club Brugge moet woensdag op bezoek bij PSV namens de League Phase van de Champions League. Coach ...

178
178
‘Ontslag Compper op tafel: cruciaal oordeel nakend'

Marvin Compper staat zwaar onder druk bij Royal Antwerp FC. Na de broodnodige zege tegen Sporting ...

115
115
TRANSFERUURTJE: ‘KRC Genk slaat toe én baalt, record Club’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

218
218
Sonck snapt niets van trainersontslag: “Het beste voorbeeld”

In de Jupiler Pro League beginnen de clubs hard in te grijpen. Bij STVV werd Frédéric ...

275
275
Lavia naar absolute wereldtop? Opvallende uitspraak

Roméo Lavia staat er weer bij Chelsea. De Rode Duivel verdween na de interlandperiode even ...

86
86
Eric Gerets voorspelt Europese clash PSV – Club Brugge

Club Brugge neemt het woensdagavond op tegen PSV in de Champions League. Eric Gerets heeft een ...

431
431
Voetbalwereld reageert geschokt: van Courtois tot Barça

De voetbalwereld is opgeschrikt door een droevig incident. In de Spaanse tweede klasse overleed een ...

0
0
Vermeeren richting transfer: Antwerp-periode geeft doorslag

Royal Antwerp FC zit in de hoek waar de klappen vallen. The Great Old haalde Arthur Vermeeren op ...

515
515
Nieuw Club Brugge-systeem op komst: nog hoger niveau

Club Brugge is aan een straffe opmars bezig. De afgelopen seizoenen maakte Blauw-Zwart veel indruk ...

203
203
Voetbalwereld in rouw: Spaanse spits overlijdt na botsing

Voetbal is de belangrijkste bijzaak, maar af en toe wordt het spelletje plots wel erg relatief. Zo ...

0
0
Asian Cup jaar uitgesteld: grote impact Belgische clubs

Dat de voetbalkalender tegenwoordig bomvol zit, hoeven we hier vast niet meer te vertellen. Een ...

134
134
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 11 bekend

Komend weeekend wordt in de Jupiler Pro League speeldag 11 afgerond. Ondertussen maakte de ...

132
132
PSV-Club Brugge lokt topscouts: één speler in de spotlights

In de Champions League neemt Club Brugge het woensdag op tegen PSV. Ongetwijfeld onder het toeziend ...

207
207
AA Gent vreest zwaar verdict: Burgess maanden out?

Donderdag neemt AA Gent het in de Conference League op tegen KuPS, maar niemand in de Planet Group ...

198
198
‘Geen greintje respect: Nederland kleineert Club Brugge’

In Nederland is de rekensom al gemaakt: PSV wint woensdag thuis van Club Brugge. Vreemd, want ...

1757
1757
Koppen rollen in JPL: zes trainers flirten met ontslag

Het heeft naar Belgische normen nog relatief lang geduurd, maar na KV Kortrijk besloten nu ook ...

413
413

Meer sportnieuws