City heeft revanche op Tottenham beet, maar ziet De Bruyne uitvallen

315 stemmen
City heeft revanche op Tottenham beet, maar ziet De Bruyne uitvallen

In de Champions League werd Manchester City woensdag nog gewipt door Tottenham Hotspur, maar de mannen van Pep Guardiola hebben hun revanche alweer beet. In het onderlinge competitieduel van zaterdagmiddag haalde City het immers met 1-0. Een cruciale zege met oog op de titel, maar de Citizens zagen Kevin De Bruyne wel opnieuw geblesseerd uitvallen.


In de Champions League-wedstrijd van afgelopen woensdag werd er aan de lopende band gescoord in de beginfase. Ook het competitieduel zorgde direct voor spektakel. Uitblinker Heung-Min Son wist doelman Ederson direct aan het werk te zetten namens Tottenham, dat aan de andere kant de 1-0 incasseerde. Sergio Agüero wist een afgemeten voorzet terug te leggen en daar profiteerde de jonge Phil Foden dankbaar van.

City had het meeste balbezit in de eerste helft, maar Tottenham creërde de beste kansen. Met name Son was een ware plaag voor de manschappen van Pep Guardiola. Ederson bleef voor een tweede en zelfs derde keer overeind in een rechtstreeks duel met de Zuid-Koreaan, die vooral opzien baarde met een fantastische soloactie.

DE BRUYNE OUT
Ook City kreeg nog een aantal kansen om de voorsprong te vergroten. Zo schreeuwde de thuisclub om een strafschop na een vermeende overtreding van Jan Vertonghen, maar scheidsrechter Michael Oliver besloot er geen gehoor aan te geven. Vlak voor het einde van de eerste helft sloeg het noodlot echter toe bij City.

De Bruyne trapte de bal plots gefrustreerd over de zijlijn en zakte daarna neer op het veld. De Rode Duivel werd meteen gewisseld en kreeg verzorging op het veld. Wat er precies aan de hand was, is nog niet geweten. Het feit dat hij op eigen kracht van het veld kon is wel hoopgevend.

CITY WEER LEIDER
Het vroege doelpunt van Foden bleef uiteindelijk beslissend. Raheem Sterling (City) en Lucas Moura (Spurs) noteerden nog wel een grote kans, maar het bleef bij 1-0. City mag zich daardoor opnieuw leider noemen. Liverpool komt dit weekend wel nog in actie tegen Cardiff, maar woensdag volgt voor City de belangrijke inhaalwedstrijd tegen stadsgenoot United.

Scoreverloop:
1-0 (5') Phil Foden

LEES OOK: 'Mercato Club Brugge ontploft: deal van 45 miljoen euro'

🚀

City wordt opnieuw kampioen dit seizoen ...

Meest recent

"Puur voetbal" - Alderweireld prijst één Duivel in buitenland

Nog twee keer slapen en de Rode Duivels beginnen aan hun campagne op het wereldkampioenschap. Egypte ...

19
19
Miljoenen keren bekeken: Celine Dept laat tranen lopen bij ontmoeting Ronaldo

De Belgische Celine Dept maakt al jaren met content met de grootste namen in het mondiale voetbal. ...

23
23
'Eerste zomeraanwinst Kompany: Bayern telt 55 miljoen neer'

Terwijl het merendeel van zijn spelers momenteel op het WK actief zijn, wordt Vincent Kompany achter ...

39
39
'Mercato Club Brugge ontploft: deal van 45 miljoen euro'

Zowat alle kenners en waarnemers zijn het er erover eens dat de zomermercato dit seizoen pas echt op ...

369
369
TRANSFERUURTJE: 'Spektakel Club Brugge, transferbom Burgess'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

439
439
FIFA slaat keihard terug na WK-commotie lege zitjes

Het WK is nog maar net begonnen of de eerste controverse is al ontploft. Voor de start van het ...

107
107
Witsel doet boekje open over Anderlecht-terugkeer Lukaku

Romelu Lukaku wordt al een tijdje in verband gebracht met een terugkeer naar RSC Anderlecht. De ...

309
309
‘Transferstrijd Tzolis en Godts: Arsenal hakt knopen door’

De zomermercato komt eraan en de Europese topclubs zijn de transfermarkt volop aan het afschuimen. ...

158
158
‘Braziliaanse Amuzu-rel: Anderlecht dient klacht in’

Francis Amuzu maakte de overstap van RSC Anderlecht naar Gremio. De buitenspeler vond het ...

257
257
Antwerp-fans gaan stapje verder: Bosuil weer slachtoffer

Royal Antwerp FC kende een teleurstellend seizoen en zit weer zonder Europees voetbal. Een groot ...

191
191
'Club Brugge kan Antwerp pijn doen met Vermeeren'

Arthur Vermeeren heeft dringend nood aan speelgelegenheid en vertrouwen, en daarom valt plots de ...

1073
1073
Van Paris Hilton tot Donald Trump: VS plots 'wereldkampioen'

Canada wist zijn eerste match van het WK niet te winnen, Mexico wel. Derde gastland de Verenigde ...

82
82
'Club Brugge verrast met keuzes over Forbs en Tresoldi'

Club Brugge gaat heel wat spelers verliezen. Het Laatste Nieuws spreekt niet van een leegloop, maar ...

435
435
KV Kortrijk wil uitpakken: Jonckheere kondigt transfers aan

Het WK is begonnen, maar ondertussen zijn ze ook in de Jupiler Pro League weer van start gegaan. KV ...

268
268
Transfervuurwerk! 'Club pusht voor 13-voudige Rode Duivel'

Dat Club Brugge tijdens de zomermercato verschillende belangrijke krachten zal verliezen, is ...

667
667
'Burgess naar AA Gent: details schoktransfer onthuld'

Terwijl het WK in Amerika is losgebarsten, begint in eigen land de transfercarousel op toerental te ...

770
770
Nachtmerrie Tuchel: Engeland beleeft kleine ramp vlak voor WK-start

Het wereldkampioenschap in Mexico, Canada en de VS is officieel op gang getrapt. Ook de grote ...

83
83
Garcia kan De Ketelaere helemaal laten crashen op het WK

Charles De Ketelaere leek klaar voor zijn grote kans bij de Rode Duivels. Door de twijfels rond ...

171
171
'Ongeziene jackpot Club: Tzolis krijgt absolute droomtransfer'

Met Aleksandar Stankovic, Simon Mignolet en Dani van den Heuvel zag Club Brugge inmiddels al drie ...

811
811
American dreamstart! VS halen fors uit in WK-opener

Voor de Verenigde Staten kon het wereldkampioenschap in eigen land niet beter beginnen. In hun ...

96
96
Straffe cijfers bij Witsel: "Is niet iedereen gegeven"

Axel Witsel begint aan zijn vierde WK met de Rode Duivels. Witsel is een icoon van het Belgische ...

74
74
KV Kortrijk kondigt volgende wijzigingen in A-kern aan

KV Kortrijk is druk bezig. De Kerels zijn volop bezig met het samenstellen van de selectie, maar de ...

70
70
Cyle Larin behoedt Canada van compleet mislukte WK-start

Om 21u begonnen Canada en Bosnië aan hun eerste match op dit WK. In de prachtige stad Toronto ...

43
43
'Drie Belgische clubs vechten om dezelfde spits'

De transfermolen draait op volle toeren. De geruchten nemen steeds meer toe en de Belgische clubs ...

175
175
Fans Rode Duivels vellen oordeel: eindstation op WK bekend

De Rode Duivels beginnen maandag aan hun WK met een match tegen Egypte. Daar moeten ze meteen de ...

125
125

Meer sportnieuws