Coucke neemt geen blad voor de mond over crisis Anderlecht

door
Coucke neemt geen blad voor de mond over crisis Anderlecht

Hij was de voorbije weken één van de meest geviseerde personen van het hele land, toch hield Anderlecht-voorzitter Marc Coucke zich opvallend stil vanuit zijn vakantie in Vietnam. Maar inmiddels is de zakenman weer op Belgische bodem. En voor de eerste keer is hij dieper ingegaan op de enorme crisis binnen zijn club.


Zo vindt Coucke dat de malaise voor een groot deel te wijten is aan de vorige eigenaars, vandaar ook dat hij gerechtelijke stappen aankondigt. "Het verleden waarmee we geconfronteerd worden, is niet evident. Nog elke maand vallen hier lijken uit de kast. In die mate dat we op een punt zijn gekomen dat we tegen een aantal mensen strafrechtelijke klachten zullen moeten indienen - je kunt niet braaf blíjven", klonk het in Het Laatste Nieuws.

Daarnaast laat hij ook verstaan dat hij de supporters volgt wanneer die zich kritisch uitlaten over de sportieve situatie van de club. "Ik beloof hen dat ik er alles zal aan doen om hun trots terug te geven. Als ze zingen: 'Wij willen voetbal zien', heb ik verdorie goesting om mee te zingen. Maar wat er gebeurd is op Standard, kan ik niet anders dan extreem verwerpen. 't Is zó jammer, want tot voor de match tegen Antwerp waren onze fans een voorbeeld van extreem positivisme."

De kritiek van de fans op zijn commerciële aanpak vindt Coucke dan weer niet terecht. Daarnaast laat hij doorschemeren dat hij het slachtoffer is van een soort lastercampagne, waarbij hij onder meer naar de interviews van Hein Vanhaezebrouck verwijst. "Kijk, ikzelf en Anderlecht zijn momenteel een gewond beest waar veel roofdieren boven hangen die bloed ruiken. Wel, des te meer drive voel ik nu om de vijfendertigste landstitel te vieren met de fans. Ik ga het 'hen' niet gunnen."

LEES OOK: Marc Coucke slaat keihard terug na ongezien debacle

Coucke steekt zichzelf te fel in een slachtofferrol ...

Meest recent

Boskamp fileert Anderlecht: woorden komen hard aan

RSC Anderlecht verloor roemloos van rechtstreekse concurrent Sint-Truiden VV. De revelatie staat nu ...

18
18
Hoogspanning in Genk: "Dé kans tegen Standard"

Voor Nicky Hayen staat er toch wel wat druk op de ketel. Weer verliezen tegen Standard is absoluut ...

42
42
Westerlo kraait victorie: miljoenen in aantocht

KVC Westerlo is zeer sterk bezig in de Europe Play-Offs. Ze strijden volop mee voor winst en dat ...

24
24
Hubert ziet 'compleet ander' Anderlecht

Zondag trekt Union SG als grote favoriet naar het Lotto Park, waar ze RSC Anderlecht partij zullen ...

105
105
"Als ze toch zo stoer zijn ..." - Goto-'cinema' zindert na

RSC Anderlecht boekte afgelopen donderdag een peperdure nederlaag op het veld van directe concurrent ...

229
229
Basiself Club: onverwachte naam grijpt kans bij Leko

Club Brugge profiteerde tijdens de midweekspeeldag optimaal van de slipper bij leider Union SG. Maar ...

185
185
Staande ovatie De Bruyne: Italiaanse pers door dolle heen

In de strijd om de tweede plek in de Serie A heeft SSC Napoli vrijdag een uitstekende zaak gedaan ...

152
152
Vannieuwkerke zet puntjes op de i: "Geen cent betaald!"

Karl Vannieuwkerke is één van de toonaangevende stemmen/presentatoren in het ...

42
42
De Cat verrast Anderlecht: astronomisch bod lonkt

De naam van Nathan De Cat duikt overal op in de lijstjes van Europese topclubs, die zich stilaan ...

382
382
Terwijl De Bruyne schittert: Conte veegt vloer aan met Lukaku

Kevin De Bruyne heeft vrijdagavond nog eens ouderwets indruk gemaakt bij SSC Napoli. Met een ...

118
118
'Vuurwerk Club Brugge: víér toptransfers nu al op tafel'

Club Brugge is momenteel volop gefocust op het inhalen van Union SG in de ontknoping van de ...

526
526
Kompany spreekt zich uit over 'makkelijke' Bundesliga

Bayern München won de supercup en de Duitse landstitel al en staat in de bekerfinale. De ...

73
73
Lommel SK drukt door en geeft ambities én plannen prijs

Bij Lommel SK hebben ze heel veel ambitie én middelen. De club hoopt dit seizoen nog te ...

77
77
Goudklompje Zulte Waregem: Essevee droomt nu al

Zulte Waregem heeft een aantal zeer interessante spelers in huis. Eén speler krijgt voorlopig ...

219
219
De Bruyne schittert en loodst Napoli naar vlotte zege

In het buitenland stonden er een aantal matchen op het programma. Zo kwamen onder meer Napoli en ...

42
42
Cercle Brugge smeert Dender alwéér nederlaag aan

In de Relegation Play-Offs stonden Cercle Brugge en FCV Dender tegenover elkaar. Een match die geen ...

48
48
'Anderlecht haakt nu al af voor gewenste versterking'

RSC Anderlecht heeft financieel weer de nodige middelen. Olivier Renard mocht héél wat ...

206
206
Club Brugge en Anderlecht grijpen naast transfertarget

Club Brugge en RSC Anderlecht gaan een héél drukke zomermercato tegemoet. Beide ...

77
77
Cercle Brugge legt sterkhouder langer onder contract

Cercle Brugge heeft net voor de match tegen FCV Dender nog groot nieuws aangekondigd. De ...

40
40
Einde verhaal bij Antwerp? Oosting velt oordeel

Royal Antwerp FC leek een dood vogeltje te zijn in de Europe Play-Offs, maar na een zes op zes doen ...

259
259
Cercle Brugge laat zes spelers vertrekken

Bij Cercle Brugge zijn ze al zeker van het behoud en in de komende matchen zal Groen-Zwart ...

39
39
Sensatie op komst: Lukaku op weg naar grote comeback

Romelu Lukaku zit in een benarde situatie bij Napoli, en dat opent deuren voor een transfer die ...

679
679
Exit Ilic en Da Costa: wat met andere transfers van Renard?

De passage van Olivier Renard bij RSC Anderlecht is geen succes geweest. Dat Coba Da Costa en ...

282
282
Leko staat voor raadsel: "Ik weet het ook niet..."

Club Brugge tankte vertrouwen tegen KV Mechelen door met 6-1 te winnen. Maar kan Club eindelijk eens ...

239
239
KV Mechelen legt ex-speler Anderlecht langdurig vast

KV Mechelen maakt werk van de toekomst. De Maneblussers zijn bezig met het samenstellen van de ...

118
118

Meer sportnieuws