OHL maakt zich op voor verlengd verblijf in Proximus League na zege tegen Tubeke

door
OHL maakt zich op voor verlengd verblijf in Proximus League na zege tegen Tubeke

OHL heeft zich vanavond veilig gespeeld in de Proximus League. De ploeg van trainer Euvrard won op het veld van de nummer laatst, Tubeke en brengt zo de play-downs tot een goed einde. De Waalse club daarentegen staat met anderhalf been in de eerste amateurklasse, tenzij de zaak propere handen daar nog anders over beslist.

OHL stond heel dicht bij de redding in de Proximus League, het had vandaag genoeg aan een gelijkspel op het veld van hekkensluiter Tubeke. De Waalse club stond dicht bij de degradatie naar de eerste amateurklasse, het moest zelf zeker zijn resterende twee wedstrijden winnen.
In het eigen Stade Leburton begon de thuisploeg dramatisch, na een paar minuten spelen mocht ex-Tubeke speler Henry al volledig ongehinderd de 0-1 in doel koppen. Toen Hubert vanop strafschop na een kwartier spelen de score al verdubbelde leek het kalf verdronken voor de thuisploeg. Ook nadien bleef OHL heer en meester, de bezoekers verzuimden nog een paar keer om de score nog verder uit te diepen voor de pauze.
Na de pauze kreeg Schuster al snel de mogelijkheid om de aansluitingstreffer te scoren, hij schoot echter op Rosentahl. Een onmachtig Tubeke slaagde er nadien nauwelijks in om nog een vuist te maken en eindigde uiteindelijk nog met tien man na een rode kaart voor Lee. Hirst maakte het zaakje in de laatste minuten nog helemaal af door de 0-3 te scoren. OHL mag zich opmaken voor een nieuw seizoen in de Proximus League, Tubeke staat met anderhalf been in eerste amateurklasse.
Scoreverloop:
0-1 (3') Henry, 0-2 (16') Hubert (p), 0-3 (89') Hirst

LEES OOK: Birger Verstraete haalt verschroeiend uit: “Schandalig!”

Kan OHL volgend jaar meedoen voor promotie?

Meest recent

'Transferclash Barça: Flick smeekt om deze winteraanwinst'

FC Barcelona heeft het kalenderjaar afgesloten als koploper in La Liga en staat er ook in de ...

34
34
Winterversterking voor Genk: Hayen doet boekje open

Nicky Hayen heeft niet lang zonder job gezeten. Amper twee weken na zijn veelbesproken ontslag bij ...

222
222
'Anderlecht zet mercato in brand: nieuwe zes als topdeal'

Elke Anderlecht-fan voelt het meteen kriebelen als paars-wit opnieuw in Zuid-Amerika gaat shoppen: ...

235
235
'Union houdt hart vast: topcompetitie wenkt voor revelatie'

Union SG zet vrijdagnamiddag tegen Cercle Brugge een punt achter een onvergetelijk kalenderjaar ...

105
105
'Club troeft Anderlecht af: miljoenenaanwinst op komst'

Na een vrij wisselvallige eerste helft van het seizoen, wil Club Brugge KV tijdens de wintermercato ...

320
320
Kompany verovert Europa: spectaculaire uitspraak Micah Richards

Verschillende Belgische protagonisten uit de voetbalwereld kunnen terugblikken op een geslaagd 2025. ...

174
174
'Club bibbert en beeft: steunpilaar kiest nieuwe ploeg'

Club Brugge vat de komende mercato aan met de intentie om zijn sterkhouders aan boord te houden. ...

368
368
Anderlecht vangt jackpot: Renard & Hasi kopen krediet

De voorbije drie jaar leek hij gedoemd om in de categorie miscasts te belanden, maar samen met ...

365
365
'Genk-Club Brugge: Hayen & Leko hakken knopen door'

Op tweede kerstdag wordt de laatste speeldag van het jaar ingezet. De opvallendste affiche is ...

379
379
Harde cijfers tonen aan: Belgisch voetbal in verval

Naar jaarlijkse gewoonte verliet afgelopen zomer heel wat talent de Belgische velden. Doorgaans ...

160
160
Club Brugge versus Anderlecht: transferoorlog barst los

Vrede op aarde allemaal goed en wel, de voorbije weken had de Jupiler Pro League toch meer weg van ...

241
241
Hazard verbaast vriend en vijand met toekomstplannen

Na een fraaie reeks van 16 op 21 hoopt RSC Anderlecht het jaar vrijdag tegen Charleroi in schoonheid ...

278
278
Kerstmis in de JPL: het verlanglijstje van elke club

De komende dagen staan de laatste matchen van het jaar nog op het programma, maar op Kerstmis ...

196
196
'Raskin mag kruis maken over knaltransfer'

Voor Nicolas Raskin was 2025 het jaar van de grote doorbraak bij de Rode Duivels. De 24-jarige ...

75
75
Alweer straffe transfer Union: "Ik zei meteen ja"

Elk seizoen moet Union weer opnieuw beginnen, maar elk seizoen slaagt de landskampioen er toch weer ...

206
206
'Charleroi hakt trainersknoop door'

De voorbije weken was er een heuse trainerswals bij de Belgische topclubs. KRC Genk stelde na het ...

196
196
Godts krijgt schop onder de kont: "Als het eruit komt..."

Ajax beleefde een moeilijke eersteseizoenshelft, al leek er de laatste weken toch beterschap ...

55
55
'Arsenal grijpt mis bij Club Brugge'

Club Brugge zag in 2025 de nodige sterkhouders vertrekken en in 2026 lijkt dat scenario zich opnieuw ...

644
644
Euvrard trekt straffe vergelijking tussen Standard en STVV

De komende dagen krijgen we kerstvoetbal in de Jupiler Pro League, met daarbij enkele stevige ...

114
114
'Barça rooft België leeg: ook deal met AA Gent?'

FC Barcelona lijkt de voorbije maanden volop kennis gemaakt te hebben met België. De Spaanse ...

612
612
'Club Brugge en co grijpen naast sensatie uit 1B'

De Challenger Pro League blijkt alsmaar meer een uitstekende kweekvijver voor talent voor de Jupiler ...

244
244
Buitenkansje voor Standard? "Ik zou het niet doen"

Standard vierde Kerstmis als de nummer zes in het klassement en dat was toch een verrassing. De ...

275
275
TRANSFERUURTJE: 'Broos naar Belgische topclub, sensationele comeback Origi'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

364
364
Angulo doet onthulling over Hasi: “Altijd zéér boos”

RSC Anderlecht ziet dit seizoen een nieuwe Nilson Angulo opstaan. De buitenspeler leek onder Brian ...

212
212
Vanaken laat Mbappé achter zich, Mechele derde

Hans Vanaken is al jaren een sterkhouder op het middenveld van Club Brugge en ook dit seizoen is hij ...

150
150

Meer sportnieuws