EL: Mirakel voor Mertens en Napoli blijft uit, Hazard beeft naar halve finale

door
EL: Mirakel voor Mertens en Napoli blijft uit, Hazard beeft naar halve finale

Dries Mertens kwam vanavond met Napoli aan de bak in de Europa League, al startte de Duivel wel op de bank. De Napolitanen moesten trachten om een 2-0 nederlaag uit de heenwedstrijd goed te maken. Daarmee kwamen ze bij Arsenal eigenlijk nog goed weg, maar desondanks stonden ze dus voor een zware opdracht om de halve finale van de Europa League te bereiken. Voor Eden Hazard en Chelsea was die opdracht veel minder zwaar.

Mertens startte dus op de bank, en zag zijn team geen al te beste start nemen tegen Arsenal. De Napolitanen wisten zich echter na een kwartier wel te herpakken, in een wedstrijd waar doelgevaar weinig of niet te noteren viel. Iets na het halfuur kwamen de bezoekers uit het niets dan toch op voorsprong via een vrije trap van Lacazette. Napoli had vanaf dan nood aan 4 doelpunten en ging dan ook op zoek naar de gelijkmaker. Die vonden ze voor rust echter niet meer. (Lees verder onder de foto)



Na rust kampeerden de Italianen, met de tijdens de rust ingebrachte Mertens, bijna continu op de helft van Arsenal. Maar dat echter zonder voor veel gevaar te kunnen zorgen. In tegenstelling was de grootste kans nog voor The Gunners, maar Aubameyang kon alleen voor doel de netten niet doen trillen. Zelfs de gelijkmaker viel uiteindelijk niet meer voor Napoli, en trekt Arsenal zo meer dan verdiend naar de halve finale. (Lees verder onder de foto)



Voor Hazard en Chelsea zag het er van bij de aftrap een pak beter uit, en na 45 minuten spelen leek de kwalificatie hélemaal binnen. The Blues klommen namelijk naar een 4-1 voorsprong na twee doelpunten van Pedro, één van Giroud en een owngoal. Maar na de rust moest Chelsea alsnog beginnen vrezen. Slavia Praag had nood aan vier doelpunten, maar maakte er in de eerste tien minuten van de tweede helft al meteen 2. Beide gescoord door Sevcik. Verder kwamen de Tsjechen echter niet meer, en boekte de Londenaren zo toch hun plaats in de halve finales van de Europa League. (Lees verder onder de foto)



De overige twee halve finalisten zijn Valencia en Eintracht Frankfurt. De Spanjaarden hadden de heenwedstrijd al met 1-3 gewonnen, en voegden daar thuis nog een 2-0 overwinning aan toe. In Frankfurt was de spanning meer te snijden. De wedstrijd in en tegen Benfica Lissabon was vorige week geëindigd op 4-2. De Duitsers maakten die achterstand echter volledig goed, door vanavond met 2-0 te winnen. Kostic en Rode zorgden voor een delirium in Frankfurt.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht barst los, dubbelslag KAA Gent’

Wie wint de Europa League?

Meest recent

Stand UEL: Genk mag blijven dromen van 1/8ste finales

Nog één speeldag te gaan en de League Phase van de Europa League zit erop. Hoog tijd ...

11
11
Genk door in Europa League na uiterst tumultueuze avond

KRC Genk heeft voor het eerst sinds eind november weer kunnen winnen. In de Europa League klopte het ...

46
46
'Club Brugge de waanzin voorbij: transfersom van 48 miljoen'

Als het van de clubleiding afhangt, houdt Club Brugge zijn sterkhouders tijdens de huidige ...

256
256
UEL: Pijnlijke avond Belgische keepers, Lille in de penarie

In de Europa League werd donderdagavond de voorlaatste speeldag van de League Phase afgewerkt. De ...

36
36
Schokkende details incidenten Utrecht-Genk: "Nog nooit meegemaakt"

In de Europa League ging KRC Genk donderdagavond op bezoek bij FC Utrecht. Maar de match moest bijna ...

504
504
Zulte Waregem slaat toe: aanwinst tekent tot 2028

Zulte Waregem heeft de selectie van coach Sven Vandenbroeck verder versterkt. Zo kondigde Essevee ...

62
62
'Genk opent gesprekken voor eerste winteraanwinst'

KRC Genk wil donderdagavond in Utrecht zijn eerste overwinning sinds eind november boeken. ...

134
134
Utrecht-Genk uitgesteld: peperspray ingezet, uitfans niet meer binnen

In de Europa League kruist KRC Genk donderdagavond de degens met FC Utrecht. Maar de aftrap van dat ...

818
818
Straffe transfer Dzeko, United laat grote naam gaan

De winterse transferperiode nadert stilaan zijn climax, maar er wordt nog lustig van club gewisseld. ...

83
83
UEL: Feyenoord bezweert crisis, Tielemans klopt Tedesco

Donderdag wordt de voorlaatste speeldag van de League Phase in de Europa League afgewerkt. Tijdens ...

34
34
Hayen zoekt eerste zege: grote verrassing in basiself

KRC Genk zoekt nog steeds naar zijn eerste overwinning onder hoofdcoach Nicky Hayen. Die hoopt het ...

57
57
'Anderlecht ontploft: winterknaller schiet naar 30 miljoen’

Anderlecht heeft deze week geïnformeerd naar een 19-jarige flankaanvaller uit Spanje. En net nu ...

567
567
'Man United wild van JPL-chouchou: droomtransfer in zicht'

De Jupiler Pro League vormde afgelopen zomer andermaal een ideale springplank voor verschillende ...

395
395
'Drie wintertransfers: Club haalt miljoenenkanon boven'

Club Brugge is stilaan onder stoom aan het komen op de winterse transfermarkt. Blauw-Zwart ...

1225
1225
KVM met rug tegen muur gezet: steunpilaar dropt transfereis

KV Mechelen staat na 21 speeldagen nog steeds op de vijfde plaats en behoudt dus een goede kans op ...

368
368
Handtekeningen gezet: Duranville verrast met nieuwe club

Julien Duranville zag zijn carrière de voorbije maanden helemaal in het slop belandden. Maar ...

43
43
Pijnlijke details Noa Lang-aftocht: opvallende rol Lukaku

Amper een half seizoen na zijn komst, staat Noa Lang alweer op punt om SSC Napoli te verlaten. ...

206
206
'Mooie comeback bij Anderlecht: contractvoorstel op tafel'

De sportieve leiding van RSC Anderlecht heeft zijn handen momenteel meer dan vol. De Brusselaars ...

502
502
'Leko houdt adem in: transfersoap bij Club Brugge?'

Club Brugge hoopt de kern in januari te versterken, maar Ivan Leko dreigt ook nog enkele ...

337
337
'Kindermans hakt knoop door: Anderlecht of Antwerp?'

Het zijn drukke dagen bij RSC Anderlecht, waar Luis Vazquez en Mads Kikkenborg werden ingeruild voor ...

882
882
Horrortrip in Kazachstan: Club-supporters achter tralies

Club Brugge werd dinsdagnamiddag door ruim 500 fans aangemoedigd in het verre en ijskoude ...

245
245
'Club Brugge heeft beet: groen licht voor toptarget'

De beloofde versterking bleef tot dusver achterwege, maar stilaan lijkt Club Brugge ontwaakt uit ...

649
649
'Anderlecht en AA Gent lopen blauwtje bij dure vogel'

Ook in deze wintermercato komen de Belgische topploegen geregeld in mekaars vaarwater terecht. Na ...

107
107
Leko vloekt: voetbalbond maakt schorsing Ordonez bekend

In de Champions League blijft Club Brugge in de running voor de knock-outfase, maar ook in eigen ...

629
629
Hayen grijpt in: opvallend slachtoffer bij KRC Genk?

KRC Genk moet de knop snel omdraaien na de nederlaag tegen Zulte Waregem, want in de Europa League ...

408
408

Meer sportnieuws