EL: Mirakel voor Mertens en Napoli blijft uit, Hazard beeft naar halve finale

door
EL: Mirakel voor Mertens en Napoli blijft uit, Hazard beeft naar halve finale

Dries Mertens kwam vanavond met Napoli aan de bak in de Europa League, al startte de Duivel wel op de bank. De Napolitanen moesten trachten om een 2-0 nederlaag uit de heenwedstrijd goed te maken. Daarmee kwamen ze bij Arsenal eigenlijk nog goed weg, maar desondanks stonden ze dus voor een zware opdracht om de halve finale van de Europa League te bereiken. Voor Eden Hazard en Chelsea was die opdracht veel minder zwaar.

Mertens startte dus op de bank, en zag zijn team geen al te beste start nemen tegen Arsenal. De Napolitanen wisten zich echter na een kwartier wel te herpakken, in een wedstrijd waar doelgevaar weinig of niet te noteren viel. Iets na het halfuur kwamen de bezoekers uit het niets dan toch op voorsprong via een vrije trap van Lacazette. Napoli had vanaf dan nood aan 4 doelpunten en ging dan ook op zoek naar de gelijkmaker. Die vonden ze voor rust echter niet meer. (Lees verder onder de foto)



Na rust kampeerden de Italianen, met de tijdens de rust ingebrachte Mertens, bijna continu op de helft van Arsenal. Maar dat echter zonder voor veel gevaar te kunnen zorgen. In tegenstelling was de grootste kans nog voor The Gunners, maar Aubameyang kon alleen voor doel de netten niet doen trillen. Zelfs de gelijkmaker viel uiteindelijk niet meer voor Napoli, en trekt Arsenal zo meer dan verdiend naar de halve finale. (Lees verder onder de foto)



Voor Hazard en Chelsea zag het er van bij de aftrap een pak beter uit, en na 45 minuten spelen leek de kwalificatie hélemaal binnen. The Blues klommen namelijk naar een 4-1 voorsprong na twee doelpunten van Pedro, één van Giroud en een owngoal. Maar na de rust moest Chelsea alsnog beginnen vrezen. Slavia Praag had nood aan vier doelpunten, maar maakte er in de eerste tien minuten van de tweede helft al meteen 2. Beide gescoord door Sevcik. Verder kwamen de Tsjechen echter niet meer, en boekte de Londenaren zo toch hun plaats in de halve finales van de Europa League. (Lees verder onder de foto)



De overige twee halve finalisten zijn Valencia en Eintracht Frankfurt. De Spanjaarden hadden de heenwedstrijd al met 1-3 gewonnen, en voegden daar thuis nog een 2-0 overwinning aan toe. In Frankfurt was de spanning meer te snijden. De wedstrijd in en tegen Benfica Lissabon was vorige week geëindigd op 4-2. De Duitsers maakten die achterstand echter volledig goed, door vanavond met 2-0 te winnen. Kostic en Rode zorgden voor een delirium in Frankfurt.

LEES OOK: 'Noa Lang bezorgt Club Brugge stevige transferkater'

Wie wint de Europa League?

Meest recent

"Dan klopt er iets niet" - zuivere kaping op Gouden Schoen?

De 72ste editie van de Gouden Schoen heeft voor een grote verrassing gezorgd. Zo was het Ardon ...

38
38
'Europese topclub dropt bom: sensationele comeback Kanté'

De winterse transferperiode is in de meeste grote voetballanden ondertussen halfweg. Maar er zitten ...

9
9
Lukaku doet boekje open: zo denkt hij écht over Vanaken

Op korte termijn wil Romelu Lukaku zo snel mogelijk zijn rentree maken bij SSC Napoli. Voor de ...

260
260
TRANSFERUURTJE: 'Vuurwerk Anderlecht, grote verrassing Duranville'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

211
211
Alonso was Real-sterren kotsbeu: training ontspoort

Het ontslag van Xabi Alonso bij Real Madrid zindert nog ferm na. De Spaanse oefenmeester werd ...

186
186
Mulder zet voetbalwereld op stelten: Vrouw steelt zijn hart

Het Gala van de Gouden Schoen leverde dit jaar meer gespreksstof op dan glamour alleen. Wat een ...

57
57
KV Mechelen droomt groots en roept straffe ambities uit

KV Mechelen doet het dit seizoen meer dan behoorlijk. Achter de Kazerne dromen ze al luidop van een ...

127
127
Club Brugge krijgt mentale tik: “Daar ligt dé oplossing"

Club Brugge kreeg in eigen huis een mokerslag van jewelste. Blauw-Zwart stond op een dubbele ...

315
315
Samuel Bastien terug naar Belgie? ‘Stunttransfer in de maak’

Samuel Bastien maakte in het verleden furore bij Standard Luik en vervolgens ging hij naar Burnley ...

89
89
Club Brugge rondt winterdeal af: akkoord in Spanje

Club Brugge heeft een uitgaande winterdeal afgerond. Op de officiële kanalen liet Blauw-Zwart ...

212
212
Pocognoli in het oog van de storm: ontslag in de maak?

Sebastien Pocognoli koos ervoor om Union SG te verlaten voor AS Monaco, maar de Belgische ...

91
91
Beslist! Lukaku hakt knoop door over Duivels én Anderlecht

Dat Romelu Lukaku ooit terugkeert naar RSC Anderlecht, dat staat vast. Maar wanneer? Daar is geen ...

443
443
Smaakmaker voor Union SG: Hubert nu al onder de indruk

Union SG begon goed aan 2026 met een zeer makkelijke kwalificatie voor de halve finales van de Beker ...

66
66
Hayen tovert met deze verrassing wit konijn uit de hoed

KRC Genk speelt zaterdag op het veld van Zulte Waregem. Dat is een belangrijke match voor de ...

449
449
Kleedkamer-interventie bij Club: Verhaeghe keihard aangepakt

Club Brugge is niet bepaald goed aan de tweede helft van het seizoen begonnen. Blauw-Zwart verloor ...

876
876
Onrust bij Man Utd: Lammens voelt meteen de gevolgen

Senne Lammens voelt het meteen: bij Manchester United is rust altijd tijdelijk. Met een nieuwe coach ...

258
258
Club genekt door VAR? Vanaken reageert live voor camera

Club Brugge heeft vrijdagavond een pijnlijke thuisnederlaag geleden tegen La Louvière. ...

1147
1147
'Anderlecht gaat los: twéé aanwinsten, JPL-transfer blijft optie'

Het heeft eventjes geduurd, maar er lijkt dan toch versterking onderweg bij RSC Anderlecht. Volgens ...

592
592
'Hayen laat zich gelden: groot slachtoffer bij KRC Genk'

In principe debuteerde hij vlak voor de winterstop al tegen Club Brugge. Maar het Nicky ...

566
566
Crisis doemt op bij Club Brugge: "Ben écht gechoqueerd"

Club Brugge is behoorlijk dramatisch aan de tweede seizoenshelft begonnen. Slechts enkele dagen ...

623
623
Opvallend duo: Bakayoko en Klopp verbroederen plots

Johan Bakayoko hoopt zich snel weer in de kijker te spelen bij de Rode Duivels. De aanvaller maakte ...

26
26
Skov Olsen heeft na jaar weer toptransfer beet

Een jaar geleden trok Andreas Skov Olsen de deur achter zich dicht bij Club Brugge. De Deense winger ...

70
70
Vanaken na blamage: "Of we niet gemotiveerd waren?"

Club Brugge is zeer zwak aan het nieuwe jaar begonnen. Ze werden door Sporting Charleroi ...

531
531
VAR, rode kaart en instorting: Club Brugge kent horroravond

Wat een statement moest worden, werd een donkerrrood alarmsignaal. Club Brugge leek lange tijd op ...

408
408
'Noa Lang bezorgt Club Brugge stevige transferkater'

Noa Lang kent een zeer moeilijk seizoen bij Napoli. Er zijn al heel wat geruchten over een snel ...

293
293

Meer sportnieuws