Dimata legt uit hoe Lukaku en Martinez hem knoop hielpen doorhakken

201 stemmen
Dimata legt uit hoe Lukaku en Martinez hem knoop hielpen doorhakken

Enkele maanden geleden braken Landry Dimata en Dodi Lukebakio definitief met makelaar Didier Frenay en diens bedrijf Godson Sport Management, omdat de twee spelers zich bedrogen voelden nadat Frenay miljoenen opstreek op hun transfers. In die beslissing speelden ook Romelu Lukaku en Roberto Martinez blijkbaar een grote rol.


"Eén voorval heeft bij mij een diepe indruk achtergelaten. Ik zat met Dodi (Lukebakio, nvdr) op de kamer - op dat moment hadden we nog niet beslist om te kappen met Godson Sport Management en Didier Frenay - en toen is Romelu Lukaku ons komen opzoeken. We hebben drie uur gepraat en tijdens het gesprek heeft hij zijn persoonlijke ervaringen gedeeld", doet Dimata het verhaal in Sport/Voetbalmagazine.

"Hij zei: ‘Ik weet wat jullie nu doormaken, want ik heb het ook meegemaakt. Ik heb door toedoen van enkele makelaars ook ziekelijke zaken gezien en gehoord.’Romelu had het over onfrisse zaakjes, keuzes waar hij niet achter stond, makelaars die hun wil opdrongen omdat ze een grote commissie konden opstrijken. Hij raadde ons aan om te beslissen over ons eigen lot."

"Zijn discours heeft ons geraakt. Rom was nochtans niet tot in de details op de hoogte van wat er speelde bij ons. Dodi en ik wisten dat er iets moest veranderen en het gesprek met Romelu zorgde voor een klik in ons hoofd. Daarna hebben we een gesprek gehad met Roberto Martínez en zijn betoog was min of meer hetzelfde. Het klonk ongeveer zo: ‘Jongens, jullie zijn er bijna. Blijf vooral voort werken en neem het heft in eigen handen. Jullie moeten meester blijven van jullie carrières.'"

LEES OOK: Anderlecht opgelucht: trio toont zich voor komend jaar

Mooi van Lukaku dat hij zich over hen ontfermde?

Meest recent

'Alonso laat zich gelden: Chelsea-bom van 80 miljoen'

Chelsea FC wil zondagavond alsnog een Europees ticket veroveren, maar de supporters kijken ook al ...

9
9
"Pure criminaliteit" - zware gevolgen na rellen Waalse derby

Vlak voor het einde van het seizoen heeft het Belgische voetbal zich nogmaals van zijn lelijkste ...

69
69
'Atlético en co schrikken: transferstatement Club-bestuur'

Dat Club Brugge een aantal sterkhouders zal kwijtspelen, staat inmiddels buiten kijf. Maar de ...

212
212
Nieuwe trainerswissel? 'Union beslist over Hubert'

Union SG moest de voorbije seizoenen steevast van trainer wisselen. Zo'n scenario lijkt zich niet te ...

151
151
Ploegmaats voorzien bijzonder 'afscheidscadeau' Mignolet

Simon Mignolet werkt zondagavond zijn laatste wedstrijd als profvoetballer af. De supporters van ...

111
111
Pfaff stinkend rijk? Zoveel levert verbluffende veiling op

De legendarische voetbalcollectie van Jean-Marie Pfaff is in Parijs onder de hamer gegaan. ...

76
76
Drama nipt voorkomen: Ajax door kleinste gaatje naar Europa

Ajax heeft zondagmiddag op het laatste nippertje nog een Europees ticket uit de brand gesleept. In ...

91
91
JPL 'Talent vh Jaar': De Cat níét bij drie kandidaten

Maandagavond worden de uitblinkers van het voorbije seizoen nog eens in de verf gezet op de Pro ...

333
333
'Toptransfer Joaquin Seys: Club hakt knoop door'

Met hun sterke prestaties van de voorbije maanden, hebben heel wat spelers van Club Brugge zich in ...

594
594
Kane-statement bij Bayern: Barça krijgt tik om de oren

Bayern München verzekerde zich zaterdag van de Duitse dubbel door in de bekerfinale met VfB ...

89
89
Schokkend! Nieuwe beelden duiken op na veldslag op Sclessin

Sporting Charleroi won zaterdagavond met 0-2 van Standard en kostte de Rouches zo de eindzege in de ...

251
251
Genk zet zinnen op smaakmaker: "Hij is zeker interessant"

KRC Genk hoopt zich via de barrages alsnog te verzekeren van een Europees ticket. Dat weerhoudt de ...

424
424
Brandon Mechele deelt nieuws dat enorm veel emoties losmaakt

De komende dagen staan volledig in het teken van feest, emotie en mooie vooruitzichten. Terwijl ...

267
267
'Nieuwe trainer Napoli absoluut godsgeschenk De Bruyne'

SSC Napoli wil zondagavond zijn tweede plaats veilig stellen in de afsluitende competitiematch tegen ...

160
160
Revanche Tzolis: vier uitdagers voor 'Player of the Season'

Op een Europese barragematch na, valt dit weekend het doek over het seizoen in de Jupiler Pro ...

349
349
TU: 'Trainerscarrousel in JPL, eerste aanwinsten Club/RSCA'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

400
400
Rampscenario voor Genk: halve basisploeg mist barrage

Op de valreep kroonde KRC Genk zich alsnog tot winnaar van de Europe Play-Offs. Straks weten de ...

166
166
Janssen onthult toekomstplannen: "Anderlecht of Brugge?"

Het einde van het seizoen gaat traditiegetrouw weer gepaard met oudgedienden die op emotionele wijze ...

457
457
Kippenvel: Van der Elst schrijft eerbetoon aan Vanaken

Christos Tzolis is de gevierde held bij Club Brugge, maar ook Hans Vanaken zijn aandeel in de ...

109
109
'Code rood voor Sibierski: nieuw toptarget Anderlecht'

RSC Anderlecht hoopt een op z'n zachtst gezegd matig seizoen nog in schoonheid af te sluiten tegen ...

358
358
Verhaeghe dropt hint over exit: Club Brugge te koop?

Club Brugge viert straks de twintigste landstitel in het clubbestaan. De zevende al in de afgelopen ...

398
398
Engeland in shock: Tielemans-bom hangt boven Villa

Tielemans heeft Aston Villa de Europa League bezorgd. Maar daarom kan het nu ook moeilijk worden ...

542
542
Euvrard reageert na zware rellen bij Standard-Charleroi

Standard en Sporting Charleroi hebben voor de zoveelste keer hun eigen imago besmeurd na een Waalse ...

178
178
STVV heeft opvolger Wouter Vrancken bijna beet

Wouter Vrancken verlaat STVV. De Belgische trainer en de club maakten dat officieel bekend. De ...

281
281
Afscheid Janssen en Kerk: "De mooiste jaren bij Antwerp"

Royal Antwerp FC sloot het seizoen af met een zege tegen een zeer matig KVC Westerlo. Voor Vincent ...

193
193

Meer sportnieuws