Dimata legt uit hoe Lukaku en Martinez hem knoop hielpen doorhakken

door
Dimata legt uit hoe Lukaku en Martinez hem knoop hielpen doorhakken

Enkele maanden geleden braken Landry Dimata en Dodi Lukebakio definitief met makelaar Didier Frenay en diens bedrijf Godson Sport Management, omdat de twee spelers zich bedrogen voelden nadat Frenay miljoenen opstreek op hun transfers. In die beslissing speelden ook Romelu Lukaku en Roberto Martinez blijkbaar een grote rol.


"Eén voorval heeft bij mij een diepe indruk achtergelaten. Ik zat met Dodi (Lukebakio, nvdr) op de kamer - op dat moment hadden we nog niet beslist om te kappen met Godson Sport Management en Didier Frenay - en toen is Romelu Lukaku ons komen opzoeken. We hebben drie uur gepraat en tijdens het gesprek heeft hij zijn persoonlijke ervaringen gedeeld", doet Dimata het verhaal in Sport/Voetbalmagazine.

"Hij zei: ‘Ik weet wat jullie nu doormaken, want ik heb het ook meegemaakt. Ik heb door toedoen van enkele makelaars ook ziekelijke zaken gezien en gehoord.’Romelu had het over onfrisse zaakjes, keuzes waar hij niet achter stond, makelaars die hun wil opdrongen omdat ze een grote commissie konden opstrijken. Hij raadde ons aan om te beslissen over ons eigen lot."

"Zijn discours heeft ons geraakt. Rom was nochtans niet tot in de details op de hoogte van wat er speelde bij ons. Dodi en ik wisten dat er iets moest veranderen en het gesprek met Romelu zorgde voor een klik in ons hoofd. Daarna hebben we een gesprek gehad met Roberto Martínez en zijn betoog was min of meer hetzelfde. Het klonk ongeveer zo: ‘Jongens, jullie zijn er bijna. Blijf vooral voort werken en neem het heft in eigen handen. Jullie moeten meester blijven van jullie carrières.'"

LEES OOK: 'Delcroix verrast iedereen met nieuwe club'

Mooi van Lukaku dat hij zich over hen ontfermde?

Meest recent

Pro League haalt zeer grote slag thuis: DAZN baalt énorm

DAZN en de Pro League liggen al een tijdje overhoop met elkaar. Het Laatste Nieuws weet dat er nu ...

100
100
'Antwerp heeft masterplan met Dennis Praet'

Dennis Praet tekende in de zomer van 2024 voor Royal Antwerp FC. Ondertussen is hij er dus anderhalf ...

35
35
'Supertransfer De Cat: titanenstrijd met vier topclubs'

Zijn laatste matchen waren weliswaar iets minder, maar Nathan De Cat kan terugblikken op een sterke ...

186
186
‘Club & co ontdekken enorme vraagprijs voor JPL-smaakmaker’

De wintermercato loert om de hoek en de geruchtenmolen draait op volle toeren. Bij Sporting ...

109
109
Old Trafford houdt adem in: actie Lammens gaat Europa rond

Manchester United heeft in zijn laatste wedstrijd van 2025 opnieuw averij opgelopen in de Premier ...

164
164
'Hayen vloekt: steunpilaar naar uitgang bij Genk'

KRC Genk zal zich de komende maanden moeten herpakken na een tegenvallende eerste seizoenshelft. ...

465
465
'Anderlecht hakt knoop door over job Olivier Renard'

De winterse transferperiode zal bij RSC Anderlecht in goede banen geleid worden door Olivier Renard. ...

263
263
Club Brugge davert: plant Leko comebackstunt op Jan Breydel?

De naam van Ivan Leko doet opnieuw iets bewegen in Brugge. Want als hij écht meteen wil ...

332
332
Trossard heerst in titelclash: Engelse pers laat zich gaan

In de Engelse Premier League heeft Arsenal FC dinsdag een serieus statement gemaakt. De koploper won ...

93
93
Transfergeruchten barsten los na opvallend bezoek Tzolis

Club Brugge zal in 2026 opnieuw enkele grote uitgaande transfers realiseren. Eén van de ...

175
175
Opvolger voor Mignolet: één grote favoriet, vier outsiders

Vlak voor het Belgische clubvoetbal zich straks weer op gang trekt, wordt de winnaar van de Gouden ...

218
218
Lukaku terug naar Anderlecht: Verschueren gooit kaarten open

RSC Anderlecht voerde in 2025 opnieuw enkele cruciale veranderingen door met onder meer de terugkeer ...

266
266
Uitblinker Trossard sluit 2025 af met straffe statistiek

Voor wie er nog aan twijfelde dat Arsenal dit seizoen absoluut een prijs wil pakken, hebben de ...

50
50
Doet Genk weer pikante transfer bij STVV?

Voor KRC Genk is er werk aan de winkel tijdens de wintermercato. De Limburgers staan na twee derde ...

368
368
Trossard verbrijzelt reeks Villa, Lammens voorkomt blamage

Arsenal heeft dinsdag een serieus statement gemaakt in de Engelse titelstrijd. Het verbrijzelde de ...

89
89
'Gezelschap voor Raskin: Rangers drukt door voor Belg'

Of Nicolas Raskin na de wintermercato nog voor Rangers zal spelen, blijft toch nog een beetje een ...

65
65
Chelsea verliest verder terrein, ook De Cuyper wint niet

Er stond dinsdagavond heel wat voetbal op het programma in de Premier League. In de eerste ...

28
28
Eden Hazard reageert op keiharde kritiek van Kroos

Eden Hazard geniet intussen al 2,5 jaar van zijn pensioen. Hij zette immers al in de zomer van 2023 ...

239
239
'Zelfs Real Madrid komt aankloppen bij Club Brugge'

Club Brugge hoopt zich tijdens de wintermercato stevig te kunnen versterken. Maar voorlopig duiken ...

494
494
Nkada kent sanctie na 'boksincident' tegen STVV

Standard sloot zijn kalenderjaar af met een thuisnederlaag tegen STVV. Die wedstrijd werd ontsierd ...

159
159
Opportuniteit voor Belgische clubs: Rode Duivel op de markt

Vanaf donderdag kunnen de Belgische eersteklassers helemaal beginnen aan hun zoektocht naar ...

172
172
'Delcroix verrast iedereen met nieuwe club'

Hannes Delcroix zit op een zijspoor bij Burnley. De Engelse eersteklasser wil in januari dolgraag af ...

93
93
'Opvallend Belgisch transfergerucht omtrent Mertens'

Dries Mertens geniet momenteel volop van de passie van hem en zijn vrouw Kat Kerkhofs: de wereld ...

158
158
'Anderlecht schiet raak: spits met waanzinnige cijfers'

Anderlecht wil raak schieten, maar niet met de klassieke namen. Er wordt in de wandelgangen ...

549
549
Straf! Lammens liet grote club staan voor Man Utd

Senne Lammens versierde afgelopen zomer een absolute toptransfer. Hij trok voor 21 miljoen euro van ...

194
194

Meer sportnieuws