Genk doet koopje: "Daar is iedereen naar op zoek"

door
Genk doet koopje:

Aan de kwalitatieve elftallen van RC Genk te zien de voorbije jaren, levert technisch directeur Dimitri de Condé goed werk in Limburg. Dit jaar speelt Genk zelfs mee voor de landstitel, al willen ze het daar niet luidop zeggen.


Zijn neus voor talent bracht RC Genk de laatste jaren al veel goede spelers bij, met als recentste voorbeeld de Japanner Junya Ito, die in de tweede klasse van Japan gehaald werd. De Condé ging niet over één nacht ijs om de nieuwe Genkse revelatie aan te kopen. "Eigenlijk volgen we hem al anderhalf jaar en wilden we hem al vorige zomer halen. Dat bleek financieel niet haalbaar," citeerde Het Nieuwsblad. 

"Een snelle flankspeler, daar is iedereen naar op zoek. Ter plekke viel nog meer op hoe snel hij wel was én hoeveel overzicht hij behield in de laatste zone. Daarom bleven we hem volgen. Elke week vroegen Dirk en ik aan elkaar: En, hoe heeft Ito het weer gedaan?" RC Genk haalde Ito binnen via een uitleenbeurt van anderhalf jaar, waarop het een aankoopoptie bedong.

Is De Condé de beste technisch directeur in de JPL?

Meest recent

Winterversterking voor Genk: Hayen doet boekje open

Nicky Hayen heeft niet lang zonder job gezeten. Amper twee weken na zijn veelbesproken ontslag bij ...

41
41
'Club troeft Anderlecht af: miljoenenaanwinst op komst'

Na een vrij wisselvallige eerste helft van het seizoen, wil Club Brugge KV tijdens de wintermercato ...

189
189
Kompany verovert Europa: spectaculaire uitspraak Micah Richards

Verschillende Belgische protagonisten uit de voetbalwereld kunnen terugblikken op een geslaagd 2025. ...

101
101
'Club bibbert en beeft: steunpilaar kiest nieuwe ploeg'

Club Brugge vat de komende mercato aan met de intentie om zijn sterkhouders aan boord te houden. ...

278
278
Anderlecht vangt jackpot: Renard & Hasi kopen krediet

De voorbije drie jaar leek hij gedoemd om in de categorie miscasts te belanden, maar samen met ...

252
252
'Genk-Club Brugge: Hayen & Leko hakken knopen door'

Op tweede kerstdag wordt de laatste speeldag van het jaar ingezet. De opvallendste affiche is ...

342
342
Harde cijfers tonen aan: Belgisch voetbal in verval

Naar jaarlijkse gewoonte verliet afgelopen zomer heel wat talent de Belgische velden. Doorgaans ...

129
129
Club Brugge versus Anderlecht: transferoorlog barst los

Vrede op aarde allemaal goed en wel, de voorbije weken had de Jupiler Pro League toch meer weg van ...

224
224
Hazard verbaast vriend en vijand met toekomstplannen

Na een fraaie reeks van 16 op 21 hoopt RSC Anderlecht het jaar vrijdag tegen Charleroi in schoonheid ...

243
243
Kerstmis in de JPL: het verlanglijstje van elke club

De komende dagen staan de laatste matchen van het jaar nog op het programma, maar op Kerstmis ...

165
165
'Raskin mag kruis maken over knaltransfer'

Voor Nicolas Raskin was 2025 het jaar van de grote doorbraak bij de Rode Duivels. De 24-jarige ...

69
69
Alweer straffe transfer Union: "Ik zei meteen ja"

Elk seizoen moet Union weer opnieuw beginnen, maar elk seizoen slaagt de landskampioen er toch weer ...

187
187
'Charleroi hakt trainersknoop door'

De voorbije weken was er een heuse trainerswals bij de Belgische topclubs. KRC Genk stelde na het ...

180
180
Godts krijgt schop onder de kont: "Als het eruit komt..."

Ajax beleefde een moeilijke eersteseizoenshelft, al leek er de laatste weken toch beterschap ...

51
51
'Arsenal grijpt mis bij Club Brugge'

Club Brugge zag in 2025 de nodige sterkhouders vertrekken en in 2026 lijkt dat scenario zich opnieuw ...

608
608
Euvrard trekt straffe vergelijking tussen Standard en STVV

De komende dagen krijgen we kerstvoetbal in de Jupiler Pro League, met daarbij enkele stevige ...

101
101
'Barça rooft België leeg: ook deal met AA Gent?'

FC Barcelona lijkt de voorbije maanden volop kennis gemaakt te hebben met België. De Spaanse ...

558
558
'Club Brugge en co grijpen naast sensatie uit 1B'

De Challenger Pro League blijkt alsmaar meer een uitstekende kweekvijver voor talent voor de Jupiler ...

226
226
Buitenkansje voor Standard? "Ik zou het niet doen"

Standard vierde Kerstmis als de nummer zes in het klassement en dat was toch een verrassing. De ...

246
246
TRANSFERUURTJE: 'Broos naar Belgische topclub, sensationele comeback Origi'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

342
342
Angulo doet onthulling over Hasi: “Altijd zéér boos”

RSC Anderlecht ziet dit seizoen een nieuwe Nilson Angulo opstaan. De buitenspeler leek onder Brian ...

202
202
Vanaken laat Mbappé achter zich, Mechele derde

Hans Vanaken is al jaren een sterkhouder op het middenveld van Club Brugge en ook dit seizoen is hij ...

148
148
'Vossen-rel ontploft na pijnlijke stilte Vandenbroeck'

Jelle Vossen was vorig seizoen nog de grote man bij Zulte Waregem. De ervaren aanvaller was de ...

752
752
Pech voor Jonge Duivels: "Ik heb België altijd afgewezen"

De Rode Duivels hebben de voorbije jaren een stevige verjongingskuur ondergaan en er lijkt nog heel ...

126
126
Drie floptransfers bij Union? Hubert geeft uitleg

Union moest de voorbije maanden weer volop aan de bak om verschillende sterkhouders te vertrekken. ...

101
101

Meer sportnieuws