'Problemen Anderlecht nemen toe: ook sponsors roeren zich'

door
'Problemen Anderlecht nemen toe: ook sponsors roeren zich'

Er komt voorlopig maar geen einde aan de crisis bij RSC Anderlecht. Na de incidenten na de wedstrijd tegen Antwerp en op Standard, houdt het bestuur zijn hart vast voor verdere acties van de supporters. En ondertussen beginnen ook de sponsors van de club zich vragen te stellen bij de malaise.


Volgens Het Nieuwsblad lieten een aantal grote sponsors zoals Allianz, de Nationale Loterij, BNP Paribas, Audi, ..., aan de club weten dat ze erg bezorgd zijn over de huidige gang van zaken. Dat hun merk geassocieerd wordt met wantoestanden zoals vrijdag op Sclessin, is natuurlijk een doorn in het oog. Bovendien zou ook een eventuele wedstrijd achter gesloten deuren nefast zijn. Wat met bedrijven die net voor dat bepaald duel een aantal belangrijke klanten hadden uitgenodigd in hun loge?

Maar ook de sportieve situatie zorgt voor onrust, vooral dan het feit dat RSCA naast Europees voetbal dreigt te grijpen. Allianz tekende bijvoorbeeld al een contract als shirtsponsor voor Europese wedstrijden, maar wat als die wedstrijden er nooit komen? En bij de nieuwe kledingsponsor Joma werd al een hele reeks Europese truitjes besteld, zijn die dan voor de beker bestemd?

Binnen de club maakte zich men naar eigen zeggen echter geen zorgen en beweert men de situatie onder controle te hebben. "We hebben contact met onze sponsors. ­Niemand ziet graag gebeuren wat vrijdag gebeurde, maar we pakken de situatie aan. Er zijn geen consequenties."

LEES OOK: DAZN-uitspraak: dit zijn de gevolgen voor de voetbalkijker

Indien RSCA geen Europees speelt, moet het een compensatie voor de sponsors voorzien ...

Meest recent

DAZN-uitspraak: dit zijn de gevolgen voor de voetbalkijker

De Brusselse arbitragerechtbank CEPANI deed woensdag een voorlopige uitspraak in het veelbesproken ...

104
104
'Barça duikt mercato op: opzienbarende comeback op tafel'

FC Barcelona kan terugblikken op een meer dan degelijke eerste helft van het seizoen. Desondanks ...

27
27
Ondanks rentree Doku: City smoddert meteen in 2026

De eerste matchen van 2026 hebben meteen enkele verrassingen opgeleverd in de Premier League. In ...

28
28
'Antwerp onverbiddelijk: zomeraanwinst nu al naar uitgang'

De Belgische clubs zullen nog enkele dagen geduld moeten hebben, officieel gezien opent de ...

204
204
Miskleun bij Duivels: 'Enorme blunder met Hans Vanaken'

Ongeacht de prestaties van de Rode Duivels, wordt het WK van komende zomer speciaal voor Hans ...

307
307
Club Brugge-titularis schittert: nationale vedette lyrisch

Verschillende spelers uit de Jupiler Pro League vertoeven momenteel op de Africa Cup en een aantal ...

268
268
'Huerta hakt knoop door over wintervertrek Anderlecht'

RSC Anderlecht wil zijn selectie tijdens de wintermercato versterken met enkele gerichte aanwinsten. ...

375
375
Onverwachte kampioen? Grootste titelfavorieten JPL bekend

De jaargang in de Jupiler Pro League is exact halfweg. Na de winterstop resteren nog tien speeldagen ...

619
619
'Genk zet zich schrap: absolute recordtransfer Karetsas'

KRC Genk zal ook in 2026 genoodzaakt zijn om enkele grote uitgaande transfers af te ronden. Gelukkig ...

732
732
Valse start 2026: Leeds bezorgt Liverpool nieuwjaarskater

De clubs uit de Premier League mogen ook dit jaar fluiten achter een winterstop, op de eerste dag ...

34
34
'Italië in shock: De Ketelaere weg voor hallucinant bedrag'

Atalanta wil De Ketelaere houden, maar hun transfermodel zegt: verkopen als de winst groot genoeg ...

473
473
DAZN-affaire: Belgisch voetbal tóch weer op Proximus en Telenet?

Op de laatste dag van 2025 kreeg de Pro League goed nieuws. Zo werd DAZN door de abitragerechtbank ...

1179
1179
Voetbalfans helemaal overtuigd: 'Híj́ wint de Gouden Schoen'

Het nieuwe kalenderjaar is aangebroken, maar de protagonisten van 2025 zullen weldra nog een keertje ...

748
748
Philippe Albert verbaast met top 3 voor 'Coach van het Jaar'

Vlak voor de tweede seizoenshelft van start gaat wordt traditiegetrouw de Gouden Schoen uitgereikt. ...

442
442
'Akkoord bereikt: knaltransfer Club Brugge krijgt vorm'

Club Brugge wil zijn huidige selectie tijdens de wintermercato zo goed mogelijk intact houden. Maar ...

1096
1096
Trainersbom deint uit: opvolger Guardiola al bekend?

Op de eerste dag van het nieuwe kalenderjaar, is de Premier League in de ban van een heuse ...

132
132
WK 2026: voetbalwereld kijkt uit naar dríé Rode Duivels

Het kalenderjaar 2026 gaat van start en daarin staat weer een historische voetbalafspraak op de ...

222
222
Vanhaezebrouck doet boekje open over AA Gent & Union

Hein Vanhaezebrouck neemt zelden een blad voor de mond. Precies om die reden mocht hij in Het ...

152
152
Gilles De Coster vertedert voetbalwereld met prachtbeelden

Wie Gilles De Coster volgt, weet dat hij zijn privéleven zorgvuldig buiten de spotlights ...

15
15
Benteke verbaast vriend & vijand met nieuwe bestemming

Net op het moment dat zowel Club Brugge, RSC Anderlecht als KRC Genk misschien wel een nieuwe spits ...

237
237
'Anderlecht casht op De Cat: record Doku aan diggelen?'

Vooraleer op zoek te kunnen gaan naar vers bloed moet RSC Anderlecht eerst de veel te brede kern ...

664
664
DAZN bijt van zich af: donkere wolken boven Pro League

De Belgische profclubs slaakten woensdag een collectieve zucht van opluchting toen de rechtbank DAZN ...

440
440
Vandaag Inside-schok: 'Derksen in ongeziene leugenstorm'

Johan Derksen ligt (andermaal) zwaar onder vuur. De Vandaag Inside-analist krijgt harde kritiek na ...

40
40
'Club Brugge breekt record: transfer in stroomversnelling'

Club Brugge gaat in januari op zoek naar een kwaliteitsinjectie, maar ook op uitgaand vlak kan het ...

914
914
'Grote kuis in Gent: peperduur viertal richting exit'

Rik De Mil kan gerust nog wat versterking gebruiken, maar een van de goede voornemens bij AA Gent ...

1495
1495

Meer sportnieuws