Exit Leko: "Hij is bij Club Brugge plan-A om trainer te worden"

door
Exit Leko:

KRC Genk en Club Brugge strijden zondagavond in een rechtstreeks duel om de leidersplaats in Play-Off I. Het wordt daarbij uitkijken naar het gevecht op het middenveld, de loopwedstrijd op de flanken en de spitsenstrijd tussen Wesley en Samatta. En natuurlijk ook de tactische strijd tussen de twee coaches.


Bij Club heeft Ivan Leko zijn manschappen alvast op het juiste moment laten pieken. De vraag is echter of de Kroaat na het seizoen nog steeds op Jan Breydel actief zal zijn. "Ik denk het niet. Ze waren verbaasd dat hij begin dit jaar een contractverlenging weigerde en dan was er ook nog zijn betrokkenheid in 'Operatie Propere Handen'. Hoewel men veronderstelt dat hij onschuldig is, had het bestuur hem toen al mogelijk ontslagen als hij niet zoveel steun van de supporters had gekregen. De beslissing om niet door te gaan met hem, zelfs in het geval van een nationale dubbel, moet in die periode genomen zijn", stelt analist Nordin Jbari bij La Dernière Heure.

En dus staat Leko zondagavond mogelijk tegenover zijn opvolger. Philipp Clement wordt immers nadrukkelijk gelinkt aan een terugkeer naar Jan Breydel. "Ik denk dat hij het plan-A is bij Club Brugge. Genk heeft hem een nieuw contract aangeboden, maar hij vroeg zelf om bedenkingstijd. Dat is meestal een voorteken. Dat Club hem destijds niet de kans gaf? Ja, maar toen had Clement nog niets bewezen als hoofdcoach. Als hij nu naar Brugge terugkeert is dat door de grote poort en kan hij ook zijn eisen stellen."

LEES OOK: Leko dumpt Club Brugge-pion genadeloos: ‘Onberekenbaar’

Welke coach schat u het hoogste in?

Meest recent

AA Gent legt aanvaller langdurig onder contract

AA Gent haalde de afgelopen tientallen Afrikaanse spelers naar de club. Een toch wel ...

4
4
Vrancken looft ‘toekomstige RSCA-pion’: "Héél goede speler"

Bij STVV maken ze zich klaar voor de partij tegen RSC Anderlecht. Wouter Vrancken hoopt dat Keisuke ...

47
47
Kompany naar City? Guardiola én CEO Bayern reageren

Manchester City wordt steeds meer in verband gebracht met Vincent Kompany, maar die lijkt toch nog ...

32
32
Taravel geeft update over blessure Stroeykens

Bij RSC Anderlecht liggen er weer spelers in de lappenmand. Dat blijft toch een probleem bij de ...

86
86
AA Gent laat recordtransfer gratis vertrekken

AA Gent hoopt de komende weken in de play-offs nog een Europees ticket uit de brand te slepen, maar ...

51
51
'Chelsea neemt keiharde beslissing over Lavia'

Chelsea gaat door een zware periode. Het heeft zijn laatste vijf competitiewedstrijden verloren, ...

54
54
Standard slaat toe en legt talent onder contract

Enkele jaren geleden gold de jeugdopleiding van Standard nog als één van de beste van ...

37
37
'Grote zorgen om Lukaku: nieuwe blessure?'

Het heeft de voorbije weken stevig gestormd door Romelu Lukaku, nadat hij zich afmeldde bij de Rode ...

83
83
'Steenrijke Engelse club meldt zich voor Tzolis'

Bij Club Brugge dreigen in de zomer weer heel wat smaakmakers te gaan vertrekken. Eén van de ...

152
152
Genk zet sterkhouder in bloemetjes na straffe reeks

Genk liep dinsdagavond tegen een nieuwe ontgoocheling aan, want het kon ook zijn tweede ...

44
44
'Barça duwt door en start onderhandelingen met Club'

Bij Club Brugge hebben de voorbije maanden heel wat spelers zich in de kijker kunnen spelen. Dat ...

353
353
Pikant schandaal in Italië: Prostituee zoekt naar 'papa'

Een groot escortschandaal houdt Italië in zijn greep. In de media wordt bericht dat zo’n ...

62
62
'Antwerp dumpt held genadeloos'

Antwerp heeft zich na een moeilijke periode de voorbije dagen weer herpakt met een zes op zes. ...

217
217
KV Kortrijk doet eerste inkomende transfer na promotie

Het seizoen duurt nog enkele weken, maar de invulling van de Jupiler Pro League voor volgend seizoen ...

69
69
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht dumpt duo, Club moet geduld oefenen'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

158
158
Rudi Garcia baalt: “Rode Duivel plots onder niveau”

De komende weken zal er druk gediscussieerd worden over de nakende WK-selectie van de Rode Duivels. ...

81
81
Rik Verheye en Sam Kerkhofs kondigen groot nieuws aan

Is Sporting Hasselt stilaan op weg naar een soort Wrexham-scenario? Onder leiding van BV's Sam ...

109
109
Union SG verbaast wéér met ‘geweldig koopje’

Union SG heeft een duidelijk beleid en de Brusselse club houdt daaraan vast. De landskampioen zoekt ...

92
92
Romelu Lukaku naar de bank bij Rode Duivels?

Romelu Lukaku kent een rampseizoen bij Napoli. De aanvaller kampt met veel blessureleed en zit in de ...

66
66
Leko dumpt Club Brugge-pion genadeloos: ‘Onberekenbaar’

Club Brugge moet achtervolgen in de titelstrijd na de nederlaag op Union SG. Coach Ivan Leko stuitte ...

357
357
'Pro League schrikt: hervorming op de schop na wending'

De competitiehervorming blijft de gemoederen bezighouden. Vooral de verankering van U23-clubs deed ...

322
322
‘Forbs krijgt klappen bij Club: streep door knaltransfer'

Carlos Forbs was een paar maanden geleden nog een sensatie bij Club Brugge. De buitenspeler ...

296
296
Rosenior woedend op Lavia en co, opsteker De Cuyper

Chelsea zit in de hoek waar de klappen vallen. De Londense topclub verloor met 3-0 op het veld van ...

64
64
Erg verrassende Duivel komt boven water: ‘Garcia kijkt’

Het WK 2026 komt dichterbij en het is tijd voor de Belgische opties om volledig op stoom te komen. ...

72
72
Leysen ontloopt rode kaart: “Dit zei de ref tegen mij”

Oud-Heverlee Leuven ging in eigen huis met 0-2 onderuit tegen Westerlo. Een dubbelslag van Nacho ...

62
62

Meer sportnieuws