Mignolet over nieuw project, toekomst als Rode Duivel en terugkeer naar JPL

432
Mignolet over nieuw project, toekomst als Rode Duivel en terugkeer naar JPL

Simon Mignolet is nog steeds maar 31 jaar en kan nog vele jaren mee in het voetbal, maar de Rode Duivel denkt ook aan de toekomst. Hij kwam met een nieuw project op de proppen. Onze redactie was bij de voorstelling en had ook een gesprek met de doelman van Liverpool.


Mignolet opende in het verleden met het concept Twenty Two Coffee al twee vestigingen in Sint-Truiden en nu komt Mignolet, samen met zijn broer Wouter, op de markt met eigen koffiecapsules. Het gaat om zes smaken: gentle, ristretto, classic, decaf, smooth en espresso. Ze willen de capsules over heel Europa verkopen en ze zijn beschikbaar via de webshop op www.twentytwocoffee22.be.

Leven na het voetbal
"We hebben er acht maanden hard aan gewerkt en we gaan voor kwaliteit. We willen stap voor stap groeien en het idee is eigenlijk overgewaaid uit Engeland. Toen ik in de horecawereld stapte, was die wereld onbekend voor mij en ik heb alleen maar nog meer respect gekregen voor de mensen die in de horeca werken. Het is geen makkelijke wereld. We willen met dit concept de koffie nu ook naar de eindklant brengen en waar dit gaat eindigen, weet ik ook niet. Toen ik bij STVV speelde, dacht ik ook nooit dat ik bij Liverpool zou belanden. Engeland is dus de inspiratiebron, maar het is heel anders dan in België. Daar heerst een echte pubcultuur en werken ze meer in volume, in België gaat het voornamelijk om de kwaliteit", zei Mignolet.


Mignolet lanceerde zijn eigen koffiecapsules. (Foto:Claudio Reulens)
De Rode Duivel is dus al bezig met zijn leven na het voetbal. "Mensen vragen mij vaak wat ik na mijn carrière als voetballer ga doen, en het antwoord wat ik daarop kan geven, is dat ik mijn eigen baas wil zijn. En hoe kan dat anders dan als zelfstandige verder gaan? Dat wil niet zeggen dat het alleen een koffiezaak zal zijn, maar ik wil wel mijn eigen leven controleren.Het is nu ook een mooie afleiding, zoals met mijn studies. Het is belangrijk om thuis ook iets om handen te hebben en ik wil met iets bezig zijn. Dit geeft mij de voldoening om bezig te zijn, maar ook om mijn horizon te verbreden en meer te leren kennen over horeca en het ondernemersschap."

Het is uiteraard geen toeval dat Mignolet voor Haspengouw kiest als uitvalsbasis. "Ik kom altijd graag terug naar Haspengouw. Sint-Truiden en Haspengouw zijn mijn thuis en dat zal er nooit uitgaan, ook al woon en leef ik in Engeland."


Mignolet wil met Liverpool prijzen pakken.
STVV en Liverpool
Het voetbal is nu echter nog de hoofdjob van de doelman en daar ligt de volle focus. Mignolet brak als speler door bij STVV en hij draagt de club nog steeds een warm hart toe. Hij volgt de Kanaries nog steeds. "Ze hebben een goed seizoen gespeeld en het is wel jammer dat ze Play-Off I niet hebben gehaald. Het is een veilig seizoen geweest met enkele uitschieters. Ze hebben bovendien ook enkele zéér goede spelers. Ik volg STVV dus zeker nog, maar wedstrijden zien is wat moeilijk. Maar ik kijk wel naar de resultaten van de club. Of ik ooit zal terugkeren? Dat is nu onmogelijk te zeggen, want ik leef in het heden en we zien wel wat de toekomst brengt", vertelt hij aan onze redactie.

Zo ver is het dus nog niet. Het is nu Liverpool dat telt, en The Reds kunnen geschiedenis schrijven. Ze kunnen de Champions League en de Premier League nog winnen. Liverpool heeft één van de sterkste ploegen die het sinds lange tijd heeft gehad. "Dat klopt, in zijn geheel is dit wel de sterkste ploeg die ik al heb meegemaakt bij Liverpool. Achterin zijn we met onder meer Virgil van Dijk zeer stabiel en voorin heb je met Mo Salah, Sadio Mané en Roberto Firmino drie doelpuntenmakers. Die laatste is bovendien ook zeer sterk in het meeverdedigen, een heel complete aanvaller. We hebben een sterk elftal. In de breedte zijn we bijvoorbeeld heel sterk en we hadden in het verleden ook al een sterke ploeg met onder meer Steven Gerrard, Phillipe Coutinho en Luis Suarez, maar toen waren we in de breedte misschien wat minder gewapend. Of de druk hoog is? Goh, het is al 29 jaar geleden dat Liverpool de titel nog eens won en de fans willen dat uiteraard zeer graag. Als spelersgroep willen wij alles winnen: de Champions League en de Premier League."

Liverpool zal dit seizoen moeten afrekenen met Man City. Mignolet en Origi versus Kompany en De Bruyne. "Manchester City is inderdaad de grote concurrent en ze zitten ook nog in de FA Cup, maar de finales van de Champions League en FA Cup worden na het seizoen gespeeld, dus inzake drukte van het programma zal er weinig verschil zijn tussen ons twee. Dat gaat dus amper invloed hebben."

Toekomst Liverpool en België
Voor Mignolet is het een situatie met een dubbel gevoel: Liverpool heeft succes, maar de Rode Duivel is er bankzitter. "Uiteraard wil ik spelen, maar mijn taak is om de ploeg nu te steunen en mijn toekomst is op dit moment niet belangrijk", blokt hij vragen over een transfer weg. "Ik hoop nu vooral met Liverpool prijzen te pakken, dat is het belangrijkste en de rest zien we wel."

Bij de nationale ploeg maakt Mignolet ook deel uit van een geweldige ploeg. Op zijn 31ste stoppen als Rode Duivel, zoals Marouane Fellaini, is nog geen optie. "Bij Liverpool en België speel ik inderdaad in twee geweldige ploegen en dat is natuurlijk fantastisch om mee te maken. Op het moment zelf sta je daar niet bij stil, want je maakt er deel van uit en zit in het moment. Mijn toekomst als Rode Duivel? Daar heb ik totaal nog niet over nagedacht en ik blijf voor Liverpool en de nationale ploeg beschikbaar."

LEES OOK: Vitor Bruno vergelijkt Anderlecht met Europese topclub

Zal Mignolet ooit terugkeren naar de Jupiler Pro League?

Meest recent

Burgess helpt KAA Gent ook financieel: "Héél belangrijk"

Christian Burgess kwam transfervrij over van Union SG en de centrale verdediger is direct onmisbaar ...

0
0
Defour ruilt voetbalveld voor iets wat hij nog nooit deed

Steven Defour staat binnenkort voor een uitdaging die helemaal anders is dan wat hij de voorbije ...

3
3
Verhaeghe sneert naar FIFA: “Miljoenenverlies Club Brugge”

Club Brugge zag heel wat spelers naar het WK vertrekken. Blauw-Zwart kon zo de prijs opdrijven voor ...

137
137
Vitor Bruno vergelijkt Anderlecht met Europese topclub

RSC Anderlecht heeft zich geplaatst voor de League Phase van de Europa League. Het Kazachse Kairat ...

205
205
De Mil vreest struikelblok KAA Gent: “Groot probleem”

KAA Gent wist zich op het nippertje te plaatsen voor de League Phase van de Conference League. Het ...

94
94
‘Veel lof voor Penders: Chelsea deelt toch mokerslag uit’

Mike Penders mocht in de tweede ronde van de League Cup onder de lat beginnen bij Chelsea. In de ...

122
122
Tresoldi en Seys nog weg bij Club? Verhaeghe is duidelijk

Club Brugge droomt ervan om opnieuw de league phase in de Champions League te overleven, maar ...

308
308
Einde verhaal voor ervaren Duivel? "Het wordt moeilijk"

Binnen enkele weken moet Mark van Bommel zijn eerste selectie bij de Rode Duivels bekendmaken, want ...

110
110
Frank Boeckx krijgt het plots heel heet onder de voeten

Frank Boeckx was als analist wel wat gewoon. De voormalige doelman van onder meer AA Gent en ...

157
157
Union verbaast: geen transfer, wel nieuw contract

Union heeft alweer een bewogen transferzomer achter de kiezen, waarin het zoals gebruikelijk de ...

56
56
Thorup slaat terug na kritiek op houding en Heynen

Vrijdagavond wordt de vierde speeldag in de Jupiler Pro League op gang getrapt. Daarbij hoopt KRC ...

224
224
Meunier doet Duivelse bekentenis: "Ik haatte het"

De Rode Duivels nemen in september een frisse start in de Nations League, want met Mark van Bommel ...

175
175
Europese domper STVV: De Meyer duidt oorzaak aan

Het werd donderdag net geen perfecte avond voor de Belgische clubs in Europa. Terwijl Anderlecht en ...

120
120
Anderlecht ontdekt nieuw goudhaantje: Bruno looft Neerpede

Het werd donderdag voor Anderlecht een zeer geslaagde avond. Het rekende opnieuw probleemloos af met ...

641
641
'Union heeft beet en dokt miljoenen voor Belg'

Union was deze zomer zeer vroeg zeer actief op de transfermarkt, wat maakt dat de Brusselaars met ...

134
134
‘Club Brugge-speler moet meteen weg door enorme blunder’

Club Brugge wil deze zomer koste wat kost af van een dure speler. Maar de harde aanpak van ...

1011
1011
'Theate op weg naar zeer verrassende transfer'

Het slot van de mercato lijkt voor heel wat Rode Duivels nog een transfer te gaan brengen. Terwijl ...

92
92
Baro na Gentse thriller: "Paar jaar van mijn leven gekost"

Het is een vrijwel perfecte Europese zomer geworden voor het Belgische voetbal, want alle vijf de ...

226
226
Coosemans duidt grote verschil met vorig seizoen aan

Anderlecht heeft zich donderdagavond geplaats voor de league phase van de Europa League en dat deed ...

386
386
Verhaeghe uit straffe ambitie ondanks pittige loting

Club Brugge stond donderdagavond weer te blinken tussen de allergrootste clubs van Europa bij de ...

273
273
Anderlecht all-in na Europese triomf: Stanciu-record aan diggelen?

RSC Anderlecht heeft zich donderdagavond geplaatst voor de League Phase van de Europa League. ...

794
794
Loting UECL: interessante opportuniteiten voor Gent en STVV

Dit seizoen zullen opnieuw twee clubs uit de Jupiler Pro League deelnemen aan de League Phase van de ...

265
265
Penders helpt Chelsea met clean-sheet; foutloze start Barça

FC Barcelona is foutloos begonnen aan zijn campagne in La Liga. De Spaanse titelverdediger legde ...

197
197
Loting UEL: Anderlecht en Union kennen potentiële tegenstanders

De League Phase van de Europa League zal dit seizoen twee Belgische deelnemers tellen. RSC ...

341
341
AA Gent redt zijn vel in Europa na waanzinnige rollercoaster

Na een knettergekke rollercoaster mag AA Gent richting de poulefase van de Conference League. De ...

203
203

Meer sportnieuws