Mignolet over nieuw project, toekomst als Rode Duivel en terugkeer naar JPL

door
Mignolet over nieuw project, toekomst als Rode Duivel en terugkeer naar JPL

Simon Mignolet is nog steeds maar 31 jaar en kan nog vele jaren mee in het voetbal, maar de Rode Duivel denkt ook aan de toekomst. Hij kwam met een nieuw project op de proppen. Onze redactie was bij de voorstelling en had ook een gesprek met de doelman van Liverpool.


Mignolet opende in het verleden met het concept Twenty Two Coffee al twee vestigingen in Sint-Truiden en nu komt Mignolet, samen met zijn broer Wouter, op de markt met eigen koffiecapsules. Het gaat om zes smaken: gentle, ristretto, classic, decaf, smooth en espresso. Ze willen de capsules over heel Europa verkopen en ze zijn beschikbaar via de webshop op www.twentytwocoffee22.be.

Leven na het voetbal
"We hebben er acht maanden hard aan gewerkt en we gaan voor kwaliteit. We willen stap voor stap groeien en het idee is eigenlijk overgewaaid uit Engeland. Toen ik in de horecawereld stapte, was die wereld onbekend voor mij en ik heb alleen maar nog meer respect gekregen voor de mensen die in de horeca werken. Het is geen makkelijke wereld. We willen met dit concept de koffie nu ook naar de eindklant brengen en waar dit gaat eindigen, weet ik ook niet. Toen ik bij STVV speelde, dacht ik ook nooit dat ik bij Liverpool zou belanden. Engeland is dus de inspiratiebron, maar het is heel anders dan in België. Daar heerst een echte pubcultuur en werken ze meer in volume, in België gaat het voornamelijk om de kwaliteit", zei Mignolet.


Mignolet lanceerde zijn eigen koffiecapsules. (Foto:Claudio Reulens)
De Rode Duivel is dus al bezig met zijn leven na het voetbal. "Mensen vragen mij vaak wat ik na mijn carrière als voetballer ga doen, en het antwoord wat ik daarop kan geven, is dat ik mijn eigen baas wil zijn. En hoe kan dat anders dan als zelfstandige verder gaan? Dat wil niet zeggen dat het alleen een koffiezaak zal zijn, maar ik wil wel mijn eigen leven controleren.Het is nu ook een mooie afleiding, zoals met mijn studies. Het is belangrijk om thuis ook iets om handen te hebben en ik wil met iets bezig zijn. Dit geeft mij de voldoening om bezig te zijn, maar ook om mijn horizon te verbreden en meer te leren kennen over horeca en het ondernemersschap."

Het is uiteraard geen toeval dat Mignolet voor Haspengouw kiest als uitvalsbasis. "Ik kom altijd graag terug naar Haspengouw. Sint-Truiden en Haspengouw zijn mijn thuis en dat zal er nooit uitgaan, ook al woon en leef ik in Engeland."


Mignolet wil met Liverpool prijzen pakken.
STVV en Liverpool
Het voetbal is nu echter nog de hoofdjob van de doelman en daar ligt de volle focus. Mignolet brak als speler door bij STVV en hij draagt de club nog steeds een warm hart toe. Hij volgt de Kanaries nog steeds. "Ze hebben een goed seizoen gespeeld en het is wel jammer dat ze Play-Off I niet hebben gehaald. Het is een veilig seizoen geweest met enkele uitschieters. Ze hebben bovendien ook enkele zéér goede spelers. Ik volg STVV dus zeker nog, maar wedstrijden zien is wat moeilijk. Maar ik kijk wel naar de resultaten van de club. Of ik ooit zal terugkeren? Dat is nu onmogelijk te zeggen, want ik leef in het heden en we zien wel wat de toekomst brengt", vertelt hij aan onze redactie.

Zo ver is het dus nog niet. Het is nu Liverpool dat telt, en The Reds kunnen geschiedenis schrijven. Ze kunnen de Champions League en de Premier League nog winnen. Liverpool heeft één van de sterkste ploegen die het sinds lange tijd heeft gehad. "Dat klopt, in zijn geheel is dit wel de sterkste ploeg die ik al heb meegemaakt bij Liverpool. Achterin zijn we met onder meer Virgil van Dijk zeer stabiel en voorin heb je met Mo Salah, Sadio Mané en Roberto Firmino drie doelpuntenmakers. Die laatste is bovendien ook zeer sterk in het meeverdedigen, een heel complete aanvaller. We hebben een sterk elftal. In de breedte zijn we bijvoorbeeld heel sterk en we hadden in het verleden ook al een sterke ploeg met onder meer Steven Gerrard, Phillipe Coutinho en Luis Suarez, maar toen waren we in de breedte misschien wat minder gewapend. Of de druk hoog is? Goh, het is al 29 jaar geleden dat Liverpool de titel nog eens won en de fans willen dat uiteraard zeer graag. Als spelersgroep willen wij alles winnen: de Champions League en de Premier League."

Liverpool zal dit seizoen moeten afrekenen met Man City. Mignolet en Origi versus Kompany en De Bruyne. "Manchester City is inderdaad de grote concurrent en ze zitten ook nog in de FA Cup, maar de finales van de Champions League en FA Cup worden na het seizoen gespeeld, dus inzake drukte van het programma zal er weinig verschil zijn tussen ons twee. Dat gaat dus amper invloed hebben."

Toekomst Liverpool en België
Voor Mignolet is het een situatie met een dubbel gevoel: Liverpool heeft succes, maar de Rode Duivel is er bankzitter. "Uiteraard wil ik spelen, maar mijn taak is om de ploeg nu te steunen en mijn toekomst is op dit moment niet belangrijk", blokt hij vragen over een transfer weg. "Ik hoop nu vooral met Liverpool prijzen te pakken, dat is het belangrijkste en de rest zien we wel."

Bij de nationale ploeg maakt Mignolet ook deel uit van een geweldige ploeg. Op zijn 31ste stoppen als Rode Duivel, zoals Marouane Fellaini, is nog geen optie. "Bij Liverpool en België speel ik inderdaad in twee geweldige ploegen en dat is natuurlijk fantastisch om mee te maken. Op het moment zelf sta je daar niet bij stil, want je maakt er deel van uit en zit in het moment. Mijn toekomst als Rode Duivel? Daar heb ik totaal nog niet over nagedacht en ik blijf voor Liverpool en de nationale ploeg beschikbaar."

LEES OOK: Leko hakt knopen door: selectie Club Brugge bekend

Zal Mignolet ooit terugkeren naar de Jupiler Pro League?

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Club Brugge laat zich gaan, optater Kompany'

De winterse transferperiode nadert zijn climax, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk ...

2
2
'Fredberg strikt ex-sterkhouder van Anderlecht'

Jesper Fredberg werkte twee jaar voor RSC Anderlecht. De Deen bezorgde RSCA nét geen titel en ...

90
90
STVV vindt wéér parel: Vrancken onder de indruk

STVV won met 1-2 van La Louvière en liep zo twee punten in op leider Union SG. De Truienaars ...

32
32
Anderlecht heeft ruwe diamant: Hasi velt oordeel

RSC Anderlecht haalde sinds januari 2025 héél veel spelers in huis. Ook bij RSCA ...

167
167
Diakhon onder stoom: "Door hen lukt het nu wél"

Bij Club Brugge komt Mamadou Diakhon steeds meer boven water. De winger van 9 miljoen euro doet het ...

234
234
Hubert verklaart zeer matige prestatie van Union SG

Als Union SG dit seizoen weer de titel wil winnen, zal het toch stilaan beter moeten gaan ...

50
50
"Teleurgesteld dat ik geen kans kreeg bij Anderlecht"

Bij RSC Anderlecht vertrokken de afgelopen jaren een aantal talenten. De Brusselaars zagen een ...

126
126
'Monsterdeal Union SG: Liverpool krijgt gouden kans'

Union SG heeft zich in de Champions League regelmatig kunnen tonen. Eén speler heeft daar ...

169
169
Goudklompen in de JPL: RSCA, Club & co tellen hun geld

Er is méér dan genoeg talent in België. Het is een positief teken dat er steeds ...

127
127
'KRC Genk heeft 'vervanger' Sadick nu al beet'

KRC Genk heeft het financieel goed voor elkaar, maar de Limburgers moeten jaarlijks voor tientallen ...

367
367
Brandon Mechele breekt stilzwijgen met emotioneel nieuws

Club Brugge won gisteren na een waar spektakelstuk met de nodige moeite van Zulte Waregem. Bij ...

551
551
Lukaku als voorbeeld: grote RSCA-droom leeft weer

Bij RSC Anderlecht hebben ze een geweldige jeugdopleiding en de Brusslaars zijn een garantie op ...

148
148
‘Anderlecht slaat hard toe: MLS-topper staat al klaar’

Anderlecht heeft z’n oog laten vallen op een jonge verdediger uit de MLS. Linksvoetig, ...

721
721
Forbs en Diakhon beiden verrast: "Heel raar"

Club Brugge won verdiend met 4-3 van Zulte Waregem. Blauw-Zwart slikt nog veel te veel tegengoals, ...

391
391
KRC Genk droomt hardop: grote terugkeer 'lonkt'

Anno 2025 zit er héél veel geld in het voetbal. Spelers verkopen is voor heel veel ...

186
186
STVV als voorbeeld: straffe cijfers spreken boekdelen

STVV is een club die al jaren een gezond financieel beleid levert. Geen gekke aankopen, maar ...

136
136
Verhaeghe krijgt kritiek: "daar begon de ‘miserie’"

Club Brugge kent voorlopig een wisselvallig seizoen. Voorzitter Bart Verhaeghe scoorde de afgelopen ...

427
427
Hubert versus Hasi: een héél opvallende balans

David Hubert en Besnik Hasi zijn de laatste twee trainers van RSC Anderlecht. Is die wissel van de ...

201
201
Broederstrijd in OHL-Union: "Mama zal blij zijn, wij niet"

De partij tussen OH Leuven en Union was voor velen een speciale wedstrijd. Beide trainers hadden ...

36
36
'Drukte bij KVM: 2 smaakmakers op vertrekken, nieuw target'

Het beloven nog drukke dagen te worden bij KV Mechelen. Er lijken immers heel wat transfers op til ...

240
240
Mbappé loodst Real naar zege, Marseille maakt statement

Real Madrid heeft zich voorlopig op kop genesteld in LaLiga. Het wipt minstens voor even over ...

102
102
Union ontsnapt dankzij VAR aan nederlaag in Leuven

De terugkeer van David Hubert naar Den Dreef heeft Union geen zege opgeleverd. Een stug OH Leuven ...

396
396
Leko kondigt enorme domper aan voor Marseille

Club Brugge heeft in de voorbije week vertrouwen kunnen tanken. Na de bekeruitschakeling tegen ...

390
390
Nainggolan beslissend, Lommel wint op valreep

Radja Nainggolan maakte deze winter een veelbesproken transfer van Lokeren naar Patro Eisden. ...

57
57
Leko en Verhaeghe niet op zelfde lijn: "Ik kon niet kwaad zijn"

Club Brugge heeft zaterdagavond gedaan wat het moest doen door Zulte Waregem te kloppen. Ze moesten ...

960
960

Meer sportnieuws