Mignolet over nieuw project, toekomst als Rode Duivel en terugkeer naar JPL

door
Mignolet over nieuw project, toekomst als Rode Duivel en terugkeer naar JPL

Simon Mignolet is nog steeds maar 31 jaar en kan nog vele jaren mee in het voetbal, maar de Rode Duivel denkt ook aan de toekomst. Hij kwam met een nieuw project op de proppen. Onze redactie was bij de voorstelling en had ook een gesprek met de doelman van Liverpool.


Mignolet opende in het verleden met het concept Twenty Two Coffee al twee vestigingen in Sint-Truiden en nu komt Mignolet, samen met zijn broer Wouter, op de markt met eigen koffiecapsules. Het gaat om zes smaken: gentle, ristretto, classic, decaf, smooth en espresso. Ze willen de capsules over heel Europa verkopen en ze zijn beschikbaar via de webshop op www.twentytwocoffee22.be.

Leven na het voetbal
"We hebben er acht maanden hard aan gewerkt en we gaan voor kwaliteit. We willen stap voor stap groeien en het idee is eigenlijk overgewaaid uit Engeland. Toen ik in de horecawereld stapte, was die wereld onbekend voor mij en ik heb alleen maar nog meer respect gekregen voor de mensen die in de horeca werken. Het is geen makkelijke wereld. We willen met dit concept de koffie nu ook naar de eindklant brengen en waar dit gaat eindigen, weet ik ook niet. Toen ik bij STVV speelde, dacht ik ook nooit dat ik bij Liverpool zou belanden. Engeland is dus de inspiratiebron, maar het is heel anders dan in België. Daar heerst een echte pubcultuur en werken ze meer in volume, in België gaat het voornamelijk om de kwaliteit", zei Mignolet.


Mignolet lanceerde zijn eigen koffiecapsules. (Foto:Claudio Reulens)
De Rode Duivel is dus al bezig met zijn leven na het voetbal. "Mensen vragen mij vaak wat ik na mijn carrière als voetballer ga doen, en het antwoord wat ik daarop kan geven, is dat ik mijn eigen baas wil zijn. En hoe kan dat anders dan als zelfstandige verder gaan? Dat wil niet zeggen dat het alleen een koffiezaak zal zijn, maar ik wil wel mijn eigen leven controleren.Het is nu ook een mooie afleiding, zoals met mijn studies. Het is belangrijk om thuis ook iets om handen te hebben en ik wil met iets bezig zijn. Dit geeft mij de voldoening om bezig te zijn, maar ook om mijn horizon te verbreden en meer te leren kennen over horeca en het ondernemersschap."

Het is uiteraard geen toeval dat Mignolet voor Haspengouw kiest als uitvalsbasis. "Ik kom altijd graag terug naar Haspengouw. Sint-Truiden en Haspengouw zijn mijn thuis en dat zal er nooit uitgaan, ook al woon en leef ik in Engeland."


Mignolet wil met Liverpool prijzen pakken.
STVV en Liverpool
Het voetbal is nu echter nog de hoofdjob van de doelman en daar ligt de volle focus. Mignolet brak als speler door bij STVV en hij draagt de club nog steeds een warm hart toe. Hij volgt de Kanaries nog steeds. "Ze hebben een goed seizoen gespeeld en het is wel jammer dat ze Play-Off I niet hebben gehaald. Het is een veilig seizoen geweest met enkele uitschieters. Ze hebben bovendien ook enkele zéér goede spelers. Ik volg STVV dus zeker nog, maar wedstrijden zien is wat moeilijk. Maar ik kijk wel naar de resultaten van de club. Of ik ooit zal terugkeren? Dat is nu onmogelijk te zeggen, want ik leef in het heden en we zien wel wat de toekomst brengt", vertelt hij aan onze redactie.

Zo ver is het dus nog niet. Het is nu Liverpool dat telt, en The Reds kunnen geschiedenis schrijven. Ze kunnen de Champions League en de Premier League nog winnen. Liverpool heeft één van de sterkste ploegen die het sinds lange tijd heeft gehad. "Dat klopt, in zijn geheel is dit wel de sterkste ploeg die ik al heb meegemaakt bij Liverpool. Achterin zijn we met onder meer Virgil van Dijk zeer stabiel en voorin heb je met Mo Salah, Sadio Mané en Roberto Firmino drie doelpuntenmakers. Die laatste is bovendien ook zeer sterk in het meeverdedigen, een heel complete aanvaller. We hebben een sterk elftal. In de breedte zijn we bijvoorbeeld heel sterk en we hadden in het verleden ook al een sterke ploeg met onder meer Steven Gerrard, Phillipe Coutinho en Luis Suarez, maar toen waren we in de breedte misschien wat minder gewapend. Of de druk hoog is? Goh, het is al 29 jaar geleden dat Liverpool de titel nog eens won en de fans willen dat uiteraard zeer graag. Als spelersgroep willen wij alles winnen: de Champions League en de Premier League."

Liverpool zal dit seizoen moeten afrekenen met Man City. Mignolet en Origi versus Kompany en De Bruyne. "Manchester City is inderdaad de grote concurrent en ze zitten ook nog in de FA Cup, maar de finales van de Champions League en FA Cup worden na het seizoen gespeeld, dus inzake drukte van het programma zal er weinig verschil zijn tussen ons twee. Dat gaat dus amper invloed hebben."

Toekomst Liverpool en België
Voor Mignolet is het een situatie met een dubbel gevoel: Liverpool heeft succes, maar de Rode Duivel is er bankzitter. "Uiteraard wil ik spelen, maar mijn taak is om de ploeg nu te steunen en mijn toekomst is op dit moment niet belangrijk", blokt hij vragen over een transfer weg. "Ik hoop nu vooral met Liverpool prijzen te pakken, dat is het belangrijkste en de rest zien we wel."

Bij de nationale ploeg maakt Mignolet ook deel uit van een geweldige ploeg. Op zijn 31ste stoppen als Rode Duivel, zoals Marouane Fellaini, is nog geen optie. "Bij Liverpool en België speel ik inderdaad in twee geweldige ploegen en dat is natuurlijk fantastisch om mee te maken. Op het moment zelf sta je daar niet bij stil, want je maakt er deel van uit en zit in het moment. Mijn toekomst als Rode Duivel? Daar heb ik totaal nog niet over nagedacht en ik blijf voor Liverpool en de nationale ploeg beschikbaar."

LEES OOK: Simon Mignolet deelt boodschap die blijft nazinderen

Zal Mignolet ooit terugkeren naar de Jupiler Pro League?

Meest recent

'Anderlecht zoekt voor De Cat: constructie in de maak'

Ivan Leko was niet helemaal onder de indruk van de prestatie van Nathan De Cat tegen Club Brugge, ...

56
56
Zulte Waregem ontslaat Vandenbroeck, opvolger bekend

Zulte Waregem verloor voor de derde match op rij onverdiend. Essevee staat nog boven de ...

353
353
Euvrard droomt hardop: "Leeft nog steeds!"

Standard boekte een héél belangrijke zege op het veld van Zulte Waregem. Dankzij een ...

28
28
Vandenbempt: Club in de problemen, RSCA lacht

RSC Anderlecht pakte een punt bij Club Brugge, wat inzake kansen een verdiende uitslag was. ...

125
125
Antwerp-fan Celine Van Ouytsel in shock: "Ze zei ja"

Is er iets groot in de maak in showbizzland? Met de woorden “She said yes” zorgde ...

19
19
STVV ontdekt nieuwe parel: "Zo zijn er weinig in België"

STVV won met 2-1 van Cercle Brugge. De Kanaries staan zo gedeeld tweede samen met Club Brugge. ...

56
56
Skoras verklaart hoe AA Gent top zes kan halen

AA Gent won met 3-1 van KV Mechelen en staat terug zesde in de Jupiler Pro League. Als de Buffalo's ...

91
91
Alarmbellen bij Club Brugge: Leko geeft probleem toe

Club Brugge heeft zondag opnieuw twee punten moeten toegeven op leider Union SG en bleef op eigen ...

137
137
'Anderlecht-transfer vlak na knalprestatie in Brugge'

Na twee opeenvolgende zeges tegen op papier kleinere ploegen, heeft RSC Anderlecht zijn voet gezet ...

473
473
Oud-ref messcherp na Burgess-fase: "Een schoolvoorbeeld"

Union SG wist zijn leidersplaats afgelopen weekend met succes te verdedigen. De leider boekte op ...

283
283
Italië smult van Duivel: "Aan perfectie grenzende prestatie"

In de Italiaanse Serie A heeft AC Milan de titelstrijd ietwat levend kunnen houden. De Rossoneri ...

182
182
Sneijder wild van Club-smaakmaker: "Heb je hem zien spelen?"

Club Brugge wil zich in de komende weken en maanden verzekeren van de 20ste landstitel uit zijn ...

372
372
Leko krijgt ijskoude douche: Taravel raakt gevoelige snaar

De 2-2 tegen Anderlecht kwam hard aan bij Ivan Leko. Niet alleen door het resultaat, maar vooral ...

261
261
Genk in vieze papieren: groot pijnpunt blootgelegd

KRC Genk heeft zaterdagavond een slechte zaak gedaan in de strijd om de resterende tickets voor de ...

250
250
Hyperspannende strijd: 'Déze ploegen halen Play-Off I'

Nog twee speeldagen te gaan en de reguliere competitie van de Jupiler Pro League. En nog steeds ...

257
257
8.5 op 10 - Kranten kiezen dé uitblinker na Club-Anderlecht

De klassieker tussen Club Brugge en RSC Anderlecht heeft zondagmiddag geen winnaar opgeleverd. Een ...

582
582
Droom KV Mechelen in gevaar? "Dat moet iedereen beseffen"

KV Mechelen had zondag zekerheid kunnen verkrijgen over deelname aan de Champions' Play-Off, maar is ...

173
173
Pikante onthulling: "Hij stopte terugkeer Messi naar Barça"

Het WK van komende zomer wordt wellicht het laatste grote internationale toernooi van Lionel Messi. ...

125
125
Cercle baalt alweer: "Zoals vaker dit seizoen"

Cercle Brugge had zondag naar een veilige plaats kunnen springen, maar dat is niet gelukt. De ...

66
66
AC Milan blaast titelstrijd nieuw leven in met zege in derby

De titelstrijd in de Serie A ligt weer een beetje meer open. Inter leek onbedreigd op weg naar het ...

55
55
Vrancken haalt opgelucht adem na nipte zege tegen Cercle

STVV blijft ook op twee speeldagen van het einde van de reguliere competitie netjes in het spoor van ...

32
32
Wéér niks voor Essevee: "Het wordt moeilijker en moeilijker"

Zulte Waregem moet in de laatste weken van het reguliere seizoen nog bibberen om de Relegation ...

165
165
Gent naar PO1? Van der Heyden onthult struikelblok

AA Gent heeft zich zondag weer in de top zes geknokt. Het profiteerde van de nederlaag van Genk op ...

127
127
Standard ontsnapt nog: "Dan was ik echt gek geworden"

Met nog twee wedstrijden te gaan blijft Standard volop in de running voor de Champions' Play-Off. De ...

66
66
STVV klopt Cercle in spektakelstuk en doet uitstekende zaak

STVV heeft zich zondag herpakt van de nederlaag op Antwerp vorige week. Het klopte Cercle Brugge na ...

91
91

Meer sportnieuws