Coucke uit de wind gezet: "Terugval RSCA is veel eerder ingezet"

door
Coucke uit de wind gezet:

RSC Anderlecht gaat vrijdagavond op bezoek bij Standard en kan dan maar beter niet opnieuw verliezen. Want de spanning binnen de club is nu al te snijden, zo kwamen de supporters zondagavond nog in opstand. Daarbij werd vooral voorzitter Marc Coucke geviseerd, er werd zelfs openlijk om zijn vertrek gevraagd.


Maar volgens Peter T'Kint van Sport/Voetbalmagazine is niet correct om alleen de preses te viseren, de problemen bij Paars-Wit zitten veel dieper. "Marc Coucke is voor veel fans de gebeten hond, luid werd om zijn ontslag geschreeuwd zondagavond. Net als voor de fans van Standard, die Roland Duchâtelet viseerden, wordt alle schuld op hem afgewenteld. Onzin natuurlijk, de terugval van Anderlecht is al veel langer ingezet. Iedereen heeft er fouten gemaakt, en daarvoor moet de kelk nu tot op de bodem worden geledigd."

T'Kint is er dan ook van overtuigd dat Coucke er alles aan zal doen om het tij weer te keren. "Coucke heeft geleerd uit zijn eerste jaar in Brussel, waar hij dezelfde fouten maakte als in Oostende - verblind door namen, te zware contracten - en trok zich de voorbije maanden wat terug uit de dagelijkse werking. Dat lijkt verstandig. Het is nu aan de sportieve knowhow om de juiste evaluaties te maken en een filosofie te ontwikkelen waaraan iedereen zich kan houden. Ook op het veld. Als je na twintig minuten je tactiek moet bijsturen, is het huiswerk niet goed gemaakt."

LEES OOK: 'Nieuwe wending in Anderlecht-hervorming: Vandenhaute-scenario'

Coucke is de grootste schuldige aan deze malaise ...

Meest recent

Wales-België: Garcia voert cruciale wissels door in basiself

De Rode Duivels kunnen maandagavond een grote stap richting het WK-ticket zetten mits een zege op ...

9
9
Nainggolan haalt weer uit: "Zijn excuses aanvaard ik nooit"

Tegen Wales kunnen de Rode Duivels zich geen misstap veroorloven als ze de kwalificatie voor het WK ...

106
106
'DAZN komt met verbazende zet na JPL-problemen'

Er was de voorbije maanden heel wat te doen over DAZN in ons land. De streamingdienst won opnieuw de ...

136
136
Messi ziet in Belgisch talent 'Future of the Game'

Jarenlang hebben Lionel Messi en Cristiano Ronaldo het mondiale voetbal gedomineerd, maar hun ...

73
73
'AC Milan bezorgt Saelemaekers zeer mooie troost'

Vrijdag was Alexis Saelemaekers één van de verrassingen in de basiself van de Rode ...

50
50
Pijnlijke avond Grieken, Kroatië worstelt met voetbaldwerg

Zondagavond stonden er nog de nodige kwalificatiewedstrijden voor het WK 2026 op het programma. ...

52
52
Wilmots trekt harde conclusie: "Daar horen Duivels nu thuis"

De Rode Duivels moeten maandag vol aan de bak tegen Wales als ze niet nog willen bibberen om het WK ...

142
142
Defour geeft hint over terugkeer als trainer

De voorbije jaren stonden toch enkele veelbelovende Belgische trainers. Sébastien Pocognoli ...

66
66
'Verrassend gerucht: alsnog toptransfer Stroeykens'

Anderlecht heeft er een zeer woelige transferzomer opzitten. Ook in de wintermercato lijkt er nog ...

248
248
'Nieuwe klap Union: Pocognoli neemt twéé sleutelpionnen mee'

Het ging Union dit seizoen tot dusver voor de wind, want na tien speeldagen staat het aan de leiding ...

431
431
Garcia steekt zich niet weg: "Zit niet in ons DNA"

Morgen is het D-day voor de Rode Duivels. Ze moeten winnen van Wales, dan kan het WK België ...

39
39
Courtois ziet 'ongeziene weelde' bij Duivels: "Is mooi"

Thibaut Courtois start morgen uiteraard onder de lat bij de Rode Duivels. De doelman van Real Madrid ...

111
111
Garcia sneert naar media: "Mocht hem niet selecteren"

Rudi Garcia kreeg de volle laag na het 0-0-gelijkspel tegen Noord-Macedonië. De Belgen kregen ...

200
200
Nederland kan WK ruiken, sensatie in Faeröer

Vanavond stonden er al een aantal kwalificatiematchen voor het WK 2026 op het programma. Zo kwamen ...

129
129
Courtois voert de druk op: "Makkelijke matchen zijn voorbij"

Thibaut Courtois mocht vandaag de pers toespreken. Zo had hij al meer werk dan in zijn afgelopen ...

25
25
STVV pakt uit met historisch nieuws

STVV is een van de beter geleide clubs in de Jupiler Pro League. Financieel hebben ze er hun zaakjes ...

75
75
Wissels bij Rode Duivels: Garcia licht tipje van sluier

De Rode Duivels vertoeven momenteel in Cardiff, waar ze maandagavond het belangrijke ...

215
215
Gigantische optater Union: Bayat torpedeert trainersplan

Union SG is druk op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer nu Sébastien Pocognoli is gevallen voor ...

208
208
Internationaal debuut Stankovic eindigt in pijnlijk ontslag

Aleksandar Stankovic zag zijn sterke start bij Club Brugge deze week beloond worden met zijn eerste ...

379
379
Kompany volgende bondscoach? Bellamy doet boekje open

De Rode Duivels staan maandagavond voor een cruciaal WK-kwalificatieduel op het veld van Wales. Bij ...

236
236
Vanheusden emotioneel na blessurehel: "Papa's grootste fan"

Voor Zinho Vanheusden is zijn leven voorlopig een onwaarschijnlijke emotionele rollercoaster ...

115
115
Bizarre keuze Garcia: "Is hij mee als hulptrainer?"

Rudi Garcia heeft niet zijn beste dagen als Belgisch bondscoach achter de rug. Tijdens het duel ...

187
187
Anderlecht, Gent, Union, ... ? 'Dit is de grootste rivaal van Club'

Club Brugge is veruit de meest succesvolle club van het voorbij decennium in het Belgische voetbal. ...

737
737
Spectaculaire terugkeer: Zidane zet zinnen op droomjob

Zinedine Zidane was bijzonder succesvol als hoofdcoach van Real Madrid. Sinds zijn vertrek bij de ...

97
97
'Club en Union knokken: nieuwe aanvaller in vizier'

Club Brugge en Union SG zijn de voorbije seizoenen uitgegroeid tot grote rivalen op sportief ...

529
529

Meer sportnieuws