Lijdensweg pas begonnen: "Worden dramatisch PO's voor Anderlecht"

door
Lijdensweg pas begonnen:

RSC Anderlecht trok na een goed einde van de reguliere competitie met het nodige vertrouwen richting Play-Offs toe, maar amper drie wedstrijden later is de crisis alweer compleet. Na KRC Genk en Club Brugge, toonde nu zelfs rechtstreekse concurrent Antwerp zich te sterk. En dan moet vrijdag de helse verplaatsing naar Standard nog volgen.


Het heeft er dus alle schijn van dat de lijdensweg van Paars-Wit nog maar pas begonnen is. Ook analist Marc Degryse vreest het ergste voor zijn ex-club. "Echt, dit dreigen rampzalige play-offs te worden voor Anderlecht. Als je een wedstrijd tegen een directe concurrent voor de vierde plek niet kunt winnen, zak je nog dieper weg. Van alle ploegen uit play-off 1 maakte het tot dusver trouwens de slechtste indruk. Daarom vrees ik echt dat ze voor het eerst in 55 jaar geen Europees ticket zullen halen."

Het viel dan ook te voorspellen dat supporters vroeg of laat in opstand gingen komen en zondag was het zover. Voor de zoveelste keer dit seizoen is het crisis in het Park. "Groter kan de crisis niet worden. Anderlecht heeft normaal de fierste supporters van het land. Wel, ik ben er zeker van dat ze nu beschaamd zijn. Dit Anderlecht kan amper nog een kans versieren in een thuiswedstrijd en verloor al zestien keer. Dan is de club wel heel erg ziek. De fundamenten van de ploeg zijn gewoon niet goed genoeg", aldus Degryse in Het Laatste Nieuws.

LEES OOK: Malaise bij Club Brugge: grote schuldige aangeduid

Denkt u dat RSCA de trein in deze PO's nog op de rails krijgt?

Meest recent

Zulte Waregem en La Louvière kondigen vertrekkers aan

Zulte Waregem en La Louvière zijn achter de schermen bezig met een aantal transfersdeals. ...

11
11
'Anderlecht en Antwerp lonken naar nieuwe parel'

RSC Anderlecht en Royal Antwerp FC worden aan heel veel spelers gelinkt. Dat is logisch in een ...

35
35
'Engels op weg naar absolute stunttransfer'

Arne Engels kreeg geen kansen bij Club Brugge, maar nadien ging het zeer snel voor de middenvelder. ...

38
38
Hoe 'Kompany Ball' heel Europa laat verstommen

Vincent Kompany neemt het met Bayern München vanavond op tegen Union SG. De trainer is bezig ...

47
47
Renard 'on fire': vijfde winterdeal officieel afgerond

Olivier Renard kent een zeer drukke mercato bij RSC Anderlecht. De Brusselaars hebben vandaag ook de ...

252
252
Verhuurde JPL-spelers: Maneblusser blijft indruk maken

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

56
56
Anderlecht doet grote inspanning: transfersom Sikan bekend

Anderlecht beleefde zondag een pijnlijke namiddag in Gent, want het gaf in de slotfase een ...

229
229
'Schokkende transferwending rond Mike Penders'

Mike Penders zette de voorbije maanden opnieuw grote stappen in zijn ontwikkeling. De 20-jarige ...

143
143
'Garcia broedt op enorme JPL-verrassing in WK-selectie'

Voor de Rode Duivels staat 2026 uiteraard in het teken van het WK. De selectie voor het toernooi ...

75
75
'Miljoenendeal zeer nabij voor Zulte Waregem'

Zulte Waregem zette zijn 2026 uitstekend in. Het boekte vorig weekend een knappe zege tegen Genk en ...

157
157
Anderlecht jubelt: nieuwe spits strijkt eindelijk neer

De wintermercato van Anderlecht lijkt helemaal gelanceerd. Dinsdag streek met Justin Heereken al een ...

280
280
'AA Gent moet nog wachten op miljoenentransfer'

AA Gent wil zich deze winter versterken met het oog op de strijd om de top zes, maar voorlopig zien ...

156
156
Hayen haalt oude bekende van bij Club naar Genk

Bij KRC Genk grepen ze eind december hard in. Thorsten Fink werd omwille van de tegenvallende ...

444
444
'Volgende aanwinst Anderlecht helemaal in kannen en kruiken'

Bij Anderlecht lijken ze stilaan helemaal in gang geschoten te zijn op de transfermarkt. Dinsdag ...

316
316
STVV slaat toe en plukt sterkhouder weg bij Beerschot

STVV blijft ook na de winterstop verbazen. De Kanaries wipten vorig weekend zelfs naar de tweede ...

96
96
TRANSFERUURTJE: 'Verrassende vertrekker bij Club, Genk sluit deal met Milan'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

175
175
‘Na zege duiken kopzorgen Leko weer op: dilemma lonkt’

Club Brugge heeft vertrouwen getankt in de Champions League. Na de 1-4 zege op Kairat Almaty kunnen ...

275
275
Onrust rond Ronaldo: schokkend incident zorgt voor opschudding

Cristiano Ronaldo zal ongetwijfeld in shock zijn na een weerzinwekkende daad. Eén van de ...

81
81
Luis Enrique verbaast iedereen met uitspraken na zeperd

De Champions League zit vol verrassingen. Man City ging hard onderuit op het veld van Bodo/Glimt en ...

57
57
Code rood voor Guardiola: Haaland bijt door het stof

Manchester City zit plots weer in de hoek waar de klappen vallen. Na de pijnlijke derbynederlaag ...

85
85
‘Club all-in voor enorme stunt: ferm miljoenenbod op tafel'

Club Brugge wil nog ferm uitpakken op de wintermercato. De formatie van Ivan Leko wist dan wel net ...

819
819
Pocognoli out? T1 is schim van zichzelf bij AS Monaco

Sebastien Pocognoli liet Union SG achter zich en koos voor een avontuur bij AS Monaco. De ...

160
160
Pfaff snoeihard voor Anderlecht: “Kent niets van voetbal”

Bayern München neemt het vanavond op tegen Union SG. Jean-Marie Pfaff is nog steeds een legende ...

492
492
Euforie Club meteen getemperd: Leko krijgt gouden raad

Club Brugge won met 1-4 op het veld van Kairat Almaty. Blauw-Zwart zat in een desastreuze vorm en ...

350
350
Union gaat voor stunt en roept straffe taal richting Kompany

Union SG is de leider in de Jupiler Pro League, maar in de Champions League wacht een aartsmoeilijke ...

107
107

Meer sportnieuws