Lijdensweg pas begonnen: "Worden dramatisch PO's voor Anderlecht"

door
Lijdensweg pas begonnen:

RSC Anderlecht trok na een goed einde van de reguliere competitie met het nodige vertrouwen richting Play-Offs toe, maar amper drie wedstrijden later is de crisis alweer compleet. Na KRC Genk en Club Brugge, toonde nu zelfs rechtstreekse concurrent Antwerp zich te sterk. En dan moet vrijdag de helse verplaatsing naar Standard nog volgen.


Het heeft er dus alle schijn van dat de lijdensweg van Paars-Wit nog maar pas begonnen is. Ook analist Marc Degryse vreest het ergste voor zijn ex-club. "Echt, dit dreigen rampzalige play-offs te worden voor Anderlecht. Als je een wedstrijd tegen een directe concurrent voor de vierde plek niet kunt winnen, zak je nog dieper weg. Van alle ploegen uit play-off 1 maakte het tot dusver trouwens de slechtste indruk. Daarom vrees ik echt dat ze voor het eerst in 55 jaar geen Europees ticket zullen halen."

Het viel dan ook te voorspellen dat supporters vroeg of laat in opstand gingen komen en zondag was het zover. Voor de zoveelste keer dit seizoen is het crisis in het Park. "Groter kan de crisis niet worden. Anderlecht heeft normaal de fierste supporters van het land. Wel, ik ben er zeker van dat ze nu beschaamd zijn. Dit Anderlecht kan amper nog een kans versieren in een thuiswedstrijd en verloor al zestien keer. Dan is de club wel heel erg ziek. De fundamenten van de ploeg zijn gewoon niet goed genoeg", aldus Degryse in Het Laatste Nieuws.

LEES OOK: Degryse steekt tirade af nadat VAR Union nekt

Denkt u dat RSCA de trein in deze PO's nog op de rails krijgt?

Meest recent

Hommeles bij Club Brugge: supporters viseren bestuur

In de League Phase van de Champions League kreeg Club Brugge woensdag het bezoek van de ongeslagen ...

53
53
Optater Leko: Club slikt koude douche vlak voor Arsenal

Ivan Leko maakt woensdagavond voor de tweede keer in zijn carrière zijn debuut als hoofdcoach ...

114
114
UCL: Ajax buigt nieuwe afgang om, slechte zaak Belgische clubs

In de Champions League heeft Ajax eindelijk zijn eerste punten beet. Na onder meer een doelpunt van ...

27
27
'Kompany op puntje van stoel: transferbesluit Kane valt'

Bayern München legde woensdagavond ook Sporting CP over de knie in de Champions League. Harry ...

65
65
'Club Brugge blaast mercato op met eerste winterknaller'

Bij Club Brugge hunkert iedereen naar die ene wintertransfer die het hele seizoen doet kantelen, ...

279
279
Leko zorgt niet voor verrassingen, Arsenal spaart sterspeler

Club Brugge staat om 21u opnieuw voor een loodzware opdracht in de Champions League. In zijn zesde ...

105
105
Ajax-coach zet Bounida op strafbank in Champions League

De voorbije weken beleefde Rayane Bounida zijn grote doorbraak bij Ajax. Het 19-jarige toptalent was ...

42
42
De Mil geeft meteen ambities bij AA Gent prijs

Het plotse vertrek van Ivan Leko naar Club Brugge sloeg bij AA Gent maandag in als een bom, maar de ...

171
171
De Condé gooit transferplannen Genk op tafel

Voor KRC Genk loopt het seizoen voorlopig niet zoals verhoopt. Vorig seizoen waren de Limburgers nog ...

348
348
'Union glundert: David neemt straffe transferbeslissing'

Bijna was Promise David dinsdag opnieuw de held van Union in de Champions League. Hij kwam in de ...

80
80
Baro haalt keihard uit naar Club: "Over mijn lijk"

Het is al een woelige week geweest in de Belgische voetbalwereld. Maandag dropte Club Brugge een bom ...

668
668
Club NXT blijft stunten en klopt Arsenal na thriller

Club Brugge wacht woensdagavond een loodzware opdracht in de Champions League tegen Arsenal. Punten ...

144
144
AA Gent heeft De Mil beet: contractduur bekend

AA Gent kreeg maandag een mokerslag te verwerken met het plotse vertrek van Ivan Leko. De Kroaat ...

316
316
'Anderlecht grijpt naast komst van toptalent'

Anderlecht zal zich in januari vrijwel zeker gaan roeren op de transfermarkt. Daarbij zal sportief ...

119
119
Mannaert: "Het is wellicht hun laatste eindtoernooi"

Iedereen bij de Rode Duivels kijkt nu al uit naar het WK 2026. De Belgen willen de wereld nog eens ...

157
157
STVV komt met prachtige actie voor voorzitter Meekers

Bij STVV kennen ze een fantastisch seizoen, maar enkele maanden geleden kreeg de club alarmerend ...

0
0
'Anderlecht baalt: Ajax gaat met parel aan de haal'

Bij RSC Anderlecht loopt er tussen de U15 en U18 héél veel talent rond. Bepaalde ...

361
361
De Condé zet spelers op hun plaats na lek uit kleedkamer

Bij KRC Genk doen ze het zeer goed in Europa, waar ze tegen FC Midtjylland een volgende topzaak ...

528
528
Kompany spreekt over tragisch overlijden van De Boeck

Het grote nieuws deze week was op sportief vlak het ontslag van Nicky Hayen en de komst van Ivan ...

0
0
'AA Gent slaat toe en heeft nieuwe coach beet'

AA Gent werd op snelheid gepakt en zag Ivan Leko naar Club Brugge verkassen. De Buffalo's schakelden ...

863
863
Alweer weg bij bond? Mannaert dropt toekomsthint

In het begin van 2025 gooiden ze het bij de Rode Duivels over een volledig nieuwe boeg. Het aflopend ...

299
299
Smaakmaker Essevee via Africa Cup naar Premier League?

Zulte Waregem gaat door een moeilijke periode en heeft intussen al zes competitiematchen niet meer ...

150
150
'WK-plan Duivels: datum afreis bekend én grote naam mee'

Vorige week werd er geloot voor de groepsfase van het WK en de Rode Duivels mogen zeker niet klagen ...

107
107
'Duranville in vieze papieren: 2 clubs haken af'

Borussia Dortmund krijgt woensdagavond in de Champions League het bezoek van Bodø/Glimt, maar ...

192
192
Nieuwe JPL-waardes: explosies bij Genk, Anderlecht en Club

De wintermercato nadert met rasse schreden en dus vonden ze het bij Transfermarkt tijd om de ...

290
290

Meer sportnieuws