Hoogspanning bij Anderlecht: "Zou vernedering zijn voor Coucke"

door
Hoogspanning bij Anderlecht:

RSC Anderlecht werkt in een gespannen sfeer toe naar de thuiswedstrijd van zondagavond tegen Antwerp. Met oog op een Europees ticket moet Paars-Wit immers dringend punten pakken. Maar er is bijna niemand die op voorhand durft te voorspellen dat de Brusselaars met de volle buit aan de haal zullen gaan.


En een eventuele nederlaag zou een ramp zijn, zo weet Marc Degryse. De analist en ex-speler van Paars-Wit verstuurt dan ook een waarschuwing richting preses Marc Coucke. "Ik weet wel dat Coucke nog niet zo lang op Anderlecht is, maar hij kent toch wel het verleden van de club? Hij weet toch dat buiten de Europese plaatsen vallen een vernedering zou zijn? Ik kan mij niet voorstellen dat het publiek zondag wéér gelaten reageert, mocht Anderlecht niet winnen", klinkt het in Het Laatste Nieuws.

Want hoewel het voorlopig relatief kalm lijkt binnen de club, weet Degryse dat er intern toch al flink wat nervositeit heerst. "Ondanks de relatieve rust op de tribunes denk ik niet dat Marc Coucke en Michael Verschueren zich op hun gemak voelen. De wedstrijd tegen Antwerp is een vervelende situatie voor Anderlecht. Het is een duel om - ongelooflijk, eigenlijk - de vierde plaats, tegen uitgerekend een club die de orde aan de top komt verstoren. Het zou bijzonder pijnlijk zijn, mocht Anderlecht ook nog eens 'zijn plaats in de G5' dreigen te verliezen aan het nieuwe geluid in ons voetbal."

LEES OOK: Hayen helemaal de mist in: Boeckx en Degryse zijn keihard

Denkt u dat Anderlecht Europees voetbal haalt?

Meest recent

Nieuwe eigenaars Beerschot kondigen transfergeweld aan

Bij Beerschot deden onlangs nieuwe eigenaars hun intrede. Net als STVV kwamen de Mannekes in Japanse ...

29
29
'Standard krijgt cruciaal nieuws over investeerders'

Bij Standard zijn ze nog altijd in blijde verwachting van nieuwe investeerders. CEO Giacomo Angelini ...

14
14
Pijnlijk: DAZN geeft wél miljarden aan andere deal

Er wacht de komende maanden ongetwijfeld nog een bittere strijd tussen de Pro League en DAZN over ...

80
80
KV Mechelen ruikt nu al de jackpot: "Hij is een meerwaarde"

KV Mechelen is bezig aan een uitstekend seizoen en staat bijzonder knap vijfde. De fans dromen ...

49
49
Hasi wil ook scalp van Union: "Daar komen ze tekort"

RSC Anderlecht speelt zondag in een uitverkocht Lotto Park de Brusselse derby tegen Union SG. Besnik ...

106
106
Hubert over situatie bij Anderlecht: "Zie je wel…"

Union SG neemt het zondag op tegen RSC Anderlecht. Voor David Hubert is dat toch een speciale ...

218
218
Blessuregolf bij AA Gent: Leko steekt hand in eigen boezem

Na een magere vijf op 15 hoopt AA Gent zondag tegen STVV nog eens aan te knopen met de zege. ...

71
71
Hasi speelt open kaart over hete hangijzers Anderlecht

Na de negen op negen tegen KV Mechelen, Club Brugge en La Louvière hoopt RSC Anderlecht ...

134
134
Haroun moet puzzelen: Antwerp incasseert nieuwe uppercut

Antwerp stelde donderdag Joseph Oosting voor als opvolger van Stef Wils, maar op bezoek bij Club ...

343
343
Vermeeren ontploft: WK-plan van Garcia wankelt

Bij de Rode Duivels tekent zich stilaan een clash van formaat af tussen twee jonge zessen. Arthur ...

127
127
Pro League dumpt DAZN: Proximus & Telenet op vinkenslag

Ondanks de contractbreuk met de Pro League zal DAZN tot het einde van het seizoen de uitzendingen ...

544
544
'Plottwist bij RSCA: Renard hakt opvallende knoop door'

Na drie opeenvolgende zeges wacht zondag een volgende test voor RSC Anderlecht, dat dan Union over ...

261
261
Hugo Broos na tragedie: 'Het had een verwoestende impact'

Hugo Broos is al meer dan een halve eeuw een vaste waarde in het voetbal. Onze landgenoot is ...

75
75
DAZN verstuurt nieuw statement over uitzendingen JPL

In aanloop naar de zestiende speeldag in de Jupiler Pro League worden de krantenkoppen gedomineerd ...

253
253
Pro League klaagt DAZN aan: ultieme deadline bekend

DAZN zegde dinsdag het tv-contract op met de Pro League, die daarop naar de rechtbank trok om het ...

207
207
De Cuyper verrast met lofzang over Belgische club

Maxim De Cuyper maakte de overstap van Club Brugge naar Brighton. De linksback is in Engeland niet ...

278
278
‘Anderlecht vloekt: enorme monstersom voor Stassin’

Lucas Stassin werd bij RSC Anderlecht aan de kant geschoven. De aanvaller kreeg geen kansen in het ...

184
184
DAZN zet ook politiek op zijn kop: drastische veranderingen

DAZN heeft beslist om het TV-contract met de Pro League stop te zetten. Daardoor heerst er veel ...

464
464
El Ouahdi roept erg straffe taal bij KRC Genk

Zakaria El Ouahdi is dit seizoen één van de grote uitblinkers van KRC Genk. De ...

426
426
‘Jackpot Anderlecht: Europese clubs stromen binnen'

RSC Anderlecht staat in de Jupiler Pro League op een derde plek. Paars-Wit mikt uiteraard altijd op ...

260
260
'Real Madrid brengt Liverpool ongenadige transferboodschap'

Bij Real Madrid moeten we naar goede gewoonte geen transferactiviteit te verwachten tijdens de ...

64
64
AA Gent slaat toe: 'leider' tekent langdurig contract

Bij AA Gent ontdekten ze de voorbije maanden weer enkele talenten uit eigen kweek. Eind vorig ...

133
133
'Standard pakt uit met Franse WK-ganger'

Standard hoopt zich vrijdagavond tegen KV Mechelen te kunnen herpakken, want de Rouches blikken ...

181
181
'Bliksemvertrek bij Westerlo: bestemming al bekend'

Het gaat bij Westerlo dit seizoen nog met ups en downs. Wellicht hadden ze in 't Kuipje halfweg de ...

79
79
'Renard vist in Italië: verbazingwekkend target Anderlecht'

Anderlecht lijkt in januari weer de transfermarkt op te gaan trekken en de zoektocht naar mogelijke ...

351
351

Meer sportnieuws