Lamkel Zé vertelt de waarheid over gevecht met Van Damme

door
Lamkel Zé vertelt de waarheid over gevecht met Van Damme

Royal Antwerp FC werd in aanloop naar de Play-Offs geconfronteerd met een vervelend incident. Op training was het immers tot een handgemeen gekomen tussen sterkhouders Jelle Van Damme en Didier Lamkel Zé. Die eerste hield zelfs een blauw oog over aan de uithaal van zijn Kameroense ploegmaat.


Van Damme en coach Laszlo Bölöni reageerden inmiddels al op het voorval. Maar nu geeft ook Lamkel Zé zijn versie van de feiten. "Ik doe geen vlieg kwaad, toch niet als ze mij met rust laten. Maar als iemand mij lastigvalt of problemen zoekt, zal ik wel reageren. Zo ging het bij mijn vorige club Niort ook. Ik voelde me daar goed, maar had een oudere ploegmaat die niet veel meer mocht meedoen en die op training dan maar ­iedereen trappen gaf, zonder zich te excuseren. Toen heb ik ook eens gereageerd. Het was een gelijkaardig geval als met ­Jelle", klinkt het bij Het Nieuwsblad.

Lamkel Zé kon het dus niet verkroppen dat Van Damme er iets te stevig invloog op training. Eenmaal hij zijn geduld verloor gingen de poppen aan het dansen. "Kijk, Jelle en ik liggen elkaar niet – dat kan gebeuren. Maar doordat we altijd op het scherp van de snee trainden, moest ik ook geregeld tikken van hem incasseren. En toen hij me in die week voor Kortrijk tackelde, werd het me te veel. De coach had het gezien, maar reageerde er niet op. Ik zei hem dat het genoeg was, dat ik zoiets niet accepteer."

En toen het niet veel later opnieuw tot een botsing kwam, sloegen de stoppen bij Lamkel Zé helemaal door. "Ik wou de training ook verlaten, maar de ploegmaats spoorden me aan om terug te keren. Meteen daarna maakte hij echter exact dezelfde fout. Ik werd woest, kon me niet meer beheersen en heb hem een slag gegeven."

LEES OOK: 'Hard verdict Antwerp: sterkhouder moet beschikken'

Was één wedstrijd schorsing en een boete voldoende als sanctie voor Lamkel Zé?

Meest recent

'Deal van 60 miljoen bezorgt Club Brugge zware kater'

Club Brugge was afgelopen zomer nadrukkelijk op zoek naar een nieuwe flankaanvaller. Daarvoor viel ...

3
3
Ex-JPL-held verrast met extreme fysieke transformatie

Een transformatie die niemand zag aankomen: Jules Van Cleemput duikt plots opnieuw op, maar niet ...

6
6
Standard vloekt: zware opdoffer vlak voor Play-Offs

Komend weekend trekken ook de Europe Play-Offs zich op gang in de Jupiler Pro League. Standard staat ...

24
24
JPL hot in Engeland: Seys en De Cat naar zelfde club?

Komend weekend worden de Champions' Play-Offs afgetrapt met enkele mooie affiches. Zo is het nu al ...

148
148
De interland-week op TV: zes WK-tickets en oefenclashes

Komend weekend gaat het beslissende luik van het seizoen in het clubvoetbal van start. Maar eerst ...

19
19
Snelders in cel: schokkende feiten blijven nazinderen

Wat jarenlang begon als een vertrouwd gezicht en stem in het Belgische voetbal, eindigt nu in een ...

86
86
Degryse haalt verschroeiend uit na VS-België: "Kan écht niet"

De oefenwedstrijd in en tegen de Verenigde Staten, heeft de Rode Duivels een klinkende ...

66
66
De Bruyne moet wijken: nieuwe leider Duivels staat op

Kevin De Bruyne blijft de grootste naam bij de Rode Duivels, maar tegen de Verenigde Staten werd ook ...

178
178
België charmeert Europa: L'Equipe gek van twee Duivels

Er blijft zeker nog ruimte voor verbetering, maar de Rode Duivels hebben toch vooral goede punten ...

157
157
'Conflict Lukaku escaleert: Anderlecht-comeback wordt reëel'

Terwijl de Rode Duivels hun Amerikaanse tournée verder afwerken, wordt het op het thuisfront ...

340
340
Ook VS gaan los op truitjes-drama: sterren halen fors uit

De oefenwedstrijd tussen de Verenigde Staten en de Rode Duivels heeft heel wat stof doen opwaaien. ...

278
278
Eén Rode Duivel valt door de mand: Albert is keihard

De Rode Duivels hebben zaterdag met 2-5 gewonnen van de Verenigde Staten. Met die oefenzege tankten ...

185
185
KV Mechelen verrast met opvallende ambitie

De Champions' Play-Off telt dit seizoen enkele verrassingen. Met Antwerp en Genk grepen twee van de ...

107
107
Frankrijk boekt ook met B-ploeg simpele oefenzege

Zondag stonden er opnieuw enkele oefeninterlands op het programma. De voornaamste affiche was die ...

57
57
'Club baalt: Barça gaat met droomtarget lopen'

Club Brugge staat ongetwijfeld weer voor een drukke transferzomer. Het zal wellicht opnieuw de ...

196
196
Kritiek op defensie: Garcia onthult Duivels plan

De Rode Duivels zijn met een goed gevoel begonnen aan hun voorbereiding op het WK, want ze boekten ...

92
92
Rode Duivel doet boekje open: "Ik heb tranen gelaten"

De Rode Duivels hebben zaterdagavond een stevig statement gemaakt in hun eerste ...

63
63
'Anderlecht verliest weer talent: Aston Villa slaat toe'

Bij Anderlecht gaan ze nog steeds prat op Neerpede, al vindt het talent dat daar opgeleid wordt lang ...

356
356
Kompany naar City? Bayern-legende reageert duidelijk

De geruchtenmolen draait alwaar op volle toeren rond de toekomst van Vincent Kompany. Hij wordt de ...

152
152
'Tottenham verbaast en gaat voor speler-trainer'

Bij Tottenham is de crisis de voorbije weken alleen maar groter geworden. Zondag werd een nieuw ...

126
126
'KV Mechelen hakt knopen door over vier spelers'

KV Mechelen bereidt zich tijdens deze interlandbreak volop voor op zijn eerste deelname aan de ...

204
204
Duivels-alarm: Waarom De Cuyper plots ter discussie staat

Maxim De Cuyper leek het probleem op links eindelijk te hebben opgelost bij de Rode Duivels. Maar na ...

218
218
'Liverpool verslikt zich: 'opvolger Salah' kost 100 miljoen'

Wie wordt komende zomer de opvolger van Mohamed Salah? Het is een vraag die de supporters van ...

66
66
Vandenbempt kiest verkeerde richting: verbijstering alom

Peter Vandenbempt, voor veel mensen in de voetbalwereld nog steeds de beste commentator, liet ...

81
81
"Geweldig"- Debast geeft complimenten aan mede-Duivel

De Rode Duivels hebben zaterdagavond een flinke portie vertrouwen getankt richting het WK. In ...

156
156

Meer sportnieuws