Lamkel Zé vertelt de waarheid over gevecht met Van Damme

door
Lamkel Zé vertelt de waarheid over gevecht met Van Damme

Royal Antwerp FC werd in aanloop naar de Play-Offs geconfronteerd met een vervelend incident. Op training was het immers tot een handgemeen gekomen tussen sterkhouders Jelle Van Damme en Didier Lamkel Zé. Die eerste hield zelfs een blauw oog over aan de uithaal van zijn Kameroense ploegmaat.


Van Damme en coach Laszlo Bölöni reageerden inmiddels al op het voorval. Maar nu geeft ook Lamkel Zé zijn versie van de feiten. "Ik doe geen vlieg kwaad, toch niet als ze mij met rust laten. Maar als iemand mij lastigvalt of problemen zoekt, zal ik wel reageren. Zo ging het bij mijn vorige club Niort ook. Ik voelde me daar goed, maar had een oudere ploegmaat die niet veel meer mocht meedoen en die op training dan maar ­iedereen trappen gaf, zonder zich te excuseren. Toen heb ik ook eens gereageerd. Het was een gelijkaardig geval als met ­Jelle", klinkt het bij Het Nieuwsblad.

Lamkel Zé kon het dus niet verkroppen dat Van Damme er iets te stevig invloog op training. Eenmaal hij zijn geduld verloor gingen de poppen aan het dansen. "Kijk, Jelle en ik liggen elkaar niet – dat kan gebeuren. Maar doordat we altijd op het scherp van de snee trainden, moest ik ook geregeld tikken van hem incasseren. En toen hij me in die week voor Kortrijk tackelde, werd het me te veel. De coach had het gezien, maar reageerde er niet op. Ik zei hem dat het genoeg was, dat ik zoiets niet accepteer."

En toen het niet veel later opnieuw tot een botsing kwam, sloegen de stoppen bij Lamkel Zé helemaal door. "Ik wou de training ook verlaten, maar de ploegmaats spoorden me aan om terug te keren. Meteen daarna maakte hij echter exact dezelfde fout. Ik werd woest, kon me niet meer beheersen en heb hem een slag gegeven."

Was één wedstrijd schorsing en een boete voldoende als sanctie voor Lamkel Zé?

Meest recent

Wit konijn in WK-selectie België: ophefmakende naam valt

De Rode Duivels hebben zich ook mathematisch verzekerd van hun deelname aan de WK-eindronde. Rudi ...

77
77
Droomaffiche tegen Duivels? Broos geeft onverwachte reactie

De Rode Duivels hebben zich officieel geplaatst voor de WK-eindronde van komende zomer. Maar zij ...

26
26
Code oranje bij Duivels: "Zo kunnen we níét naar WK"

De Rode Duivels hebben zich tijdens de voorbije interland-periode geplaatst voor het WK van komende ...

62
62
Champions League-sprookje duurt voort: OHL bedwingt AS Roma

OH Leuven mocht dit seizoen als eerste Belgische ploeg ooit deelnemen aan het hoofdtoernooi van de ...

24
24
'Anderlecht-duo in vergetelheid: vertrek staat al vast'

RSC Anderlecht sneuvelde afgelopen zomer tijdens de Europese voorrondes en dat had uiteraard grote ...

141
141
Seys mee naar WK? 'Pittig duel met andere Duivel'

De Rode Duivels hebben hun ticket voor het WK van komende zomer officieel op zak. Bondscoach Rudi ...

115
115
'De Ketelaere genoemd voor onvervalste droomtransfer'

Met zijn twee doelpunten tegen Liechtenstein onderstreepte Charles De Ketelaere dat hij momenteel de ...

134
134
Norwich deelt unieke Clement-beelden: "Ik eis maar één ding"

Philippe Clement heeft een opvallend hoofdstuk toegevoegd aan zijn trainerscarrière. De ...

46
46
Straffe ambities bij Gent: "Wil het nog eens meemaken"

AA Gent is bezig aan een wisselvallig seizoen en liet al behoorlijk wat steken vallen. Desondanks ...

57
57
'Club Brugge casht op Tzolis: topploeg onderneemt actie'

Een deelname aan het WK 2026 zit er voor hem niet in, maar Christos Tzolis was in de voorbije ...

593
593
'Heldenrol wordt afknapper: zware WK-deceptie Vanaken'

De Rode Duivels kijken met gemengde gevoelens terug naar hun kwalificatiecampagne voor het WK, maar ...

337
337
'Miljoenen voor Anderlecht: transfer De Cat plots concreet'

RSC Anderlecht wil in de komende weken zijn goede prestaties van tegen KV Mechelen en Club Brugge ...

567
567
'Garcia aan tekentafel: verbazende basisspeler bij Duivels'

Brandon Mechele kreeg dinsdagavond zijn kans in de basiself bij de Rode Duivels en de sterkhouder ...

431
431
'Ordoñez op vertrekken: waanzinnige transfersom gelekt'

Ondanks interesse van onder meer Olympique Marseille, slaagde Club Brugge er afgelopen zomer in om ...

308
308
'Flick wil topaanwinst in '26: Barça raast mercato op'

FC Barcelona wil in de komende weken zijn achterstand op La Liga-koploper Real Madrid verder ...

131
131
'Frustraties bij Union: grote naam richting uitgang'

Union SG maakt zich op voor een druk einde van het kalenderjaar. Ondertussen wordt achter de ...

119
119
Totale afgang? "België en Nederland overleven groepsfase níét"

Naast de Rode Duivels wist ook Oranje zich tijdens de voorbije interland-periode te verzekeren van ...

372
372
Engeland in paniek: Clement voelt bom onder stoel

Philippe Clement zet een nieuwe stap in zijn carrière, maar doet dat uitgerekend bij een club ...

189
189
'Club Brugge zet zinnen op peperdure tienersensatie'

Tijdens de voorbije interlandbreak wemelde het van de geruchten bij Club Brugge, dat opnieuw stevig ...

296
296
Garcia dropt bommetje: hiërarchie Rode Duivels verstoord?

Nu de kwalificatie voor het WK een feit is kan er al volop worden gespeculeerd over wie er volgende ...

364
364
Coucke breekt de boel open en ramt De Pauw nieuw tijdperk in

Jarenlang was Bart De Pauw een van de meest herkenbare tv-gezichten van Vlaanderen. Tot hij in 2017 ...

54
54
Pro League versus politiek: Parys met 2 voeten vooruit

Ondanks een vrij matige kwalificatiecampagne gaan de Rode Duivels volgend jaar naar het WK in ...

126
126
Garcia op ramkoers: KBVB neemt opvallend standpunt in

Dinsdag stelden de Rode Duivels hun WK-ticket veilig met een klinkende 7-0 zege tegen Liechtenstein, ...

217
217
VRT-rel escaleert: Bracke draait Van Gucht door gehaktmolen

Het was een opvallende parallel: zowel Tom Waes als Ruben Van Gucht werden recent veroordeeld voor ...

658
658
'Mannaert spuit mist over toekomst bij voetbalbond'

Nu de Rode Duivels eindelijk zeker zijn van hun WK-ticket zijn alle ogen op Vincent Mannaert ...

185
185

Meer sportnieuws