Gent luidt alarmbel: "Dit zijn geen eerlijke Play-Offs"

door
Gent luidt alarmbel:

AA Gent werd voor aanvang van Play-Off I bestempeld als de mogelijke revelatie, hier en daar kreeg het zelfs het ticket van 'outsider voor de titel' opgeplakt. Maar na twee speeldagen en evenveel nederlagen mogen die voorspellingen weer de vuilbak in. Zeker omdat zaterdagavond opnieuw een zware verplaatsing op het veld van KRC Genk wacht.


En dat is niet naar de zin van manager Michel Louwagie. Die vindt dat de kalendercommissie zijn club serieus benadeeld heeft ten opzichte van de andere vijf deelnemers. "Genk wordt onze derde match op zes dagen, dat is toch niet meer eerlijk? Andere ploegen krijgen twee tot zelfs drie dagen meer rust. Elke fysioloog zal je bevestigen dat één of twee dagen meer recuperatie heel belangrijk zijn", luidt hij de alarmbel bij Het Nieuwsblad.

Louwagie vindt dat een beetje meer 'feeling' bij de kalendercommissie op zijn plaats was geweest. "Dit zijn geen eerlijke Play-Offs. Gent wordt gewoon benadeeld. Waarom konden we Genk-Gent niet op dinsdag spelen? Andere clubs ­mogen wel op maandag spelen", klonk het.

Waarom de wedstrijd niet op dinsdag wordt gespeeld, heeft overigens te maken met de Champions League die dan weer van start gaat. De UEFA laat geen competitieduels toe op dezelfde uren als die wedstrijden en dus zou de aftrap in Genk-Gent al vroeg op de avond gegeven moeten worden. Niet interessant voor zowel de supporters als de televisierechten-houders.

LEES OOK: Buffalo-flops schitteren in CL: Louwagie reageert

Vindt u de speelkalender in PO I oneerlijk?

Meest recent

Ito slaat mea culpa: "Had niet mogen gebeuren"

KRC Genk is donderdagavond met de schrik vrijgekomen in de Europa League. Bijna vergooide het tegen ...

0
0
Taravel tot einde seizoen T1? Broer reageert duidelijk

Het is intussen bijna vier weken geleden dat Besnik Hasi ontslagen werd als trainer van Anderlecht. ...

17
17
'Union verliest Khalaili aan topclub uit Premier League'

Union pakte vorig seizoen de titel en ligt dit seizoen zelfs nog op koers voor de dubbel, want het ...

20
20
Hayen ging tekeer tegen spelers: "Het was best heftig"

KRC Genk zet zijn knappe Europese parcours verder en plaatste zich voor de achtste finales van de ...

67
67
Loting Europa League: zware dobber dreigt voor Genk

De tickets voor de 1/8ste finales van de Europese competities zijn verdeeld en er blijft nog ...

269
269
Zucht van opluchting: KRC Genk flikt het in verlengingen

KRC Genk heeft zich dan toch geplaatst voor de 1/8ste finales van de Europa League. Donderdagavond ...

147
147
UECL/UEL: AZ redt Nederlandse eer, 9 (!) Engelse clubs door

Donderdagavond worden de laatste tickets voor de 1/8ste finales van de Europa en Conference League ...

95
95
'Nieuwe topjob wenkt: grootmacht zet zinnen op Martinez'

Het Portugal van Roberto Martinez zakt komende zomer als één van de schaduwfavorieten ...

116
116
Ongelooflijk! Genk plots in nesten na monumentale blunder

KRC Genk ging donderdagavond op zoek naar zijn ticket voor de 1/8ste finales van de Europa League. ...

97
97
'Alle hens aan dek bij Club Brugge: zestal nu al grof wild'

Nu de Champions League-campagne erop zit, is het behalen van de 20ste landstitel uit de ...

235
235
UEL/UECL: Ngoy held bij Lille, Fiorentina voorkomt afgang

Donderdagavond worden de laatste tickets voor de 1/8ste finales van de Europa en Conference League ...

58
58
Belgisch goudhaantje voor PSV: contract tot 2030

Met Jorthy Mokio, Rayane Bounida en vooral Mika Godts, zijn er momenteel drie jonge Belgen die het ...

41
41
Winteraanwinst al spoorloos bij Anderlecht: oorzaak gekend

RSC Anderlecht beleefde een druk einde van de voorbije wintermercato. Zo nam men in extremis ...

720
720
Opstellingen Genk-Zagreb: Hayen kiest vervanger Karetsas

KRC Genk is de laatste overgebleven Belgische ploeg in Europa. De Limburgers hebben na de 1-3-zege ...

21
21
‘Taravel is genadeloos: Anderlecht-speler vernederd’

Jeremy Taravel maakt meteen een hard statement bij Anderlecht. Door Thorgan Hazard als valse negen ...

461
461
Boyata bekent kleur: "Of Vanaken mee zou kunnen bij Atlético?"

Club Brugge is er niet in geslaagd om zich voor het tweede jaar op rij te plaatsen voor de 1/8ste ...

232
232
Anderlecht terug? "Destijds werd dit niet getolereerd"

Nog vier speeldagen te gaan in de reguliere competitie en de strijd om de tickets voor de Champions' ...

414
414
Enorme uitdaging Beveren: "Heel ander verhaal dan 1B"

Het is amper eind februari en de eerste promovendus naar de Jupiler Pro League is al bekend. Zo is ...

240
240
Forfaitzege voor KV Kortrijk? "Er zijn rare dingen gebeurd"

SK Beveren verzekerde zich vorig weekend al van promotie, er ligt in de Challenger Pro League echter ...

188
188
'Toekomst Courtois gekend: Real neemt ingrijpende beslissing'

Thibaut Courtois toonde zich woensdagavond opnieuw van goudwaarde voor Real Madrid in het Champions ...

251
251
'Bayern ruikt zijn kans: supertransfer terug op tafel'

Bayern München speelde afgelopen weekend tegen Eintracht Frankfurt met vuur, maar wist ...

217
217
Makelaar klapt uit de biecht: "Antwerp in nieuwe handen"

De ambities zijn noodgedwongen even bijgesteld bij Antwerp, dat nu vooral de playdowns moet zien te ...

1021
1021
'KRC Genk kan cashen: topscouts massaal in tribune'

KRC Genk hoopt straks tegen Dinamo Zagreb door te stoten naar de achtste finale van de Europa ...

145
145
Annelien Coorevits verrast Deschacht: "Voelt als thuiskomen"

Olivier Deschacht en Annelien Coorevits vormden jarenlang een prachtig koppel in voetballand. Hij ...

144
144
Club Brugge ruikt jackpot: viertal bij Europese elite

Ondanks de harde cijfers tegen Atlético Madrid mag Club Brugge met opgeheven hoofd ...

338
338

Meer sportnieuws