"Genk mag zich niet laten opjagen door de grootspraak uit Brugge"

door

KRC Genk zag zijn voorsprong in Play-Off I de afgelopen dagen gevoelig krimpen. De Limburgers gingen immers zelf onderuit op het veld van Antwerp, terwijl achtervolgers Club Brugge en Standard wel de volle buit pakten op verplaatsing. En dus mag er zaterdagavond absoluut niet verloren worden wanneer AA Gent op bezoek komt in de Luminus Arena.


Maar ondanks de tegenvallende uitslagen hoeft Genk zich niet ongerust te maken volgens Roger Cox, ervaren journalist en clubwatcher bij Het Belang van Limburg. Daarvoor is het geleverde spel immers nog veel te goed. "Antwerp-trainer Bölöni noemde Genk afgelopen dinsdag nog steeds de best voetballende ploeg in België. Het is nu het moment voor Genk om dat te tonen. En om de concurrenten Club Brugge en Standard onder druk te zetten voor hun onderlinge duel van maandag."

Ondertussen raadt Cox de club aan om het hoofd koel te houden, ongeacht wat de concurrenten verkondigen. "Wat ze in Genk absoluut niet mogen doen, is zich laten opjagen door de grootspraak die stilaan toch vanuit Brugge begin op te borrelen. Het klopt dat Brugge in een goede flow zit. Maar het toonde in Anderlecht ook momenten van zwakte en is zeker nog niet de machine die sommige ervan maken. Om coach Ivan Leko niet te noemen. Die zei dat Club bij rust 5-0 of 6-0 had kunnen voorstaan, wij plaatsen daar tegenover dat het op het einde ook 3-3 had kunnen staan."

LEES OOK: "No excuses" - Genk krijgt uitstekend nieuws uit ziekenboeg

Leko schat zijn ploeg veel te hoog in ...

Meest recent

'Club zet zich schrap: Dortmund lonkt naar miljoenendeal'

Club Brugge zal tijdens de komende mercato verschillende sterkhouders kwijt te spelen. Daarbij ook ...

113
113
"Nooit meegemaakt" - Mourinho verbaast met favoriet ex-club

Of hij straks terugkeert naar Real Madrid, zal in de komende weken moeten blijken. Maar José ...

72
72
UEL/UECL: Belgen balen, extra kopzorgen voor Garcia

Donderdag werden de heenmatchen in de halve finales van de Europa en Conference League afgewerkt. ...

36
36
Exit Vincent Jannsen? 'Overmars neemt standpunt in'

Vincent Janssen was vorig weekend nog de grote uitblinker bij Antwerp FC. Desondanks oogt zijn ...

87
87
Lijdensweg eindelijk voorbij: grote terugkeer bij Anderlecht

De derde plaats lijkt inmiddels gaan vliegen, maar RSC Anderlecht wil de Champions' Play-Offs ...

222
222
'Kompany schikt op: Neuer beslist over Bayern-toekomst'

Vincent Kompany is momenteel druk in de weer met de voorbereidingen op de terugwedstrijd tegen Paris ...

49
49
Vanaken verlengt bij Club: mythisch record en 4de Gouden Schoen?

Club Brugge maakte donderdag bekend dat Hans Vanaken zijn contract heeft verlengd tot medio 2028. De ...

143
143
Pochettino onthult: de 'slechte gewoonte' van Harry Kane

Harry Kane geldt al enkele jaren als één van de beste spitsen in het mondiale voetbal. ...

72
72
'Club vloekt: Anderlecht gaat met aanvaller aan de haal'

Hoewel de ontknoping van het seizoen op volle toeren draait, zijn de clubs achter de schermen al ...

494
494
'Exodus op Bosuil: 14 vertrekkers staan klaar bij Antwerp'

Na de recente 9 op 9 mag Antwerp FC stiekem toch weer dromen van een Europees ticket. Het wordt dus ...

306
306
'Mechele vreest: collega Duivel brengt WK-droom in gevaar'

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel volop bezig met het vormen van zijn selectie voor het WK. Het ...

270
270
'Kompany slaat toe: transferstunt zet Duitsland op zijn kop'

Vincent Kompany zet een krachtig transfersignaal neer. Zijn nieuwste wens op de mercato zorgt voor ...

277
277
'Laatste Anderlecht-duels: Verschaeren richting verrassende club'

Behoudens een ultieme wending, is Yari Verschaeren bezig aan zijn laatste wedstrijden bij RSC ...

528
528
'Garcia dubt: noodgedwongen wissel in basiself Duivels'

Nog exact 43 dagen te gaan tot de start van het wereldkampioenschap. In aanloop naar de start van ...

271
271
"No excuses" - Genk krijgt uitstekend nieuws uit ziekenboeg

In de Europe Play-Offs staat leider KRC Genk aanstaande zaterdag voor een verraderlijke verplaatsing ...

58
58
Overzicht Europa: deze (top)clubs staan op degraderen

Het seizoen in het clubvoetbal nadert zijn ontknoping met rasse schreden. Bijgevolg worden niet ...

173
173
Arsenal spreekt schande: "Maar als je de beelden bekijkt ..."

In de Champions League hebben Atlético Madrid en Arsenal FC mekaar geen duimbreed toegegeven. ...

91
91
'Sibierski casht op steunpilaar: grote kuis bij RSCA'

RSC Anderlecht moet straks andermaal vanaf nul beginnen. Komende zomer staat er namelijk een heuse ...

583
583
Van der Elst overvallen: onverwacht moment in studio

Franky Van der Elst is een echt icoon van het Belgische voetbal. De voormalige sterkhouder van Club ...

170
170
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 6 bekend

Het spektakel van de Champions League maakt straks opnieuw plaats voor onze vaderlandse competitie. ...

107
107
Club Brugge pakt uit: duo sterkhouders tekent bij

Club Brugge gaat een drukke zomer tegemoet, waarin tal van smaakmakers allicht andere oorden zullen ...

177
177
Coucke apetrots op uniek project: geheimen onthuld

Terwijl Anderlecht sportief moeilijke weken beleeft in de Champions’ Play-Offs, laat eigenaar ...

63
63
'Club Brugge al op zucht van eerste zomeraanwinst'

Terwijl de troepen van Ivan Leko zich focussen op de titelrace, denkt het bestuur van Club Brugge al ...

441
441
‘Anderlecht verrast met harde ingreep: ‘Hij moet weg‘’

RSC Anderlecht maakt zich op voor een zoveelste paleisrevolutie. De intrede van een nieuwe sportieve ...

529
529
Taravel komt met groot nieuws over De Cat

Anderlecht heeft vorige week een zeer slechte zaak gedaan in de strijd om de derde plaats met ...

154
154

Meer sportnieuws