"Genk mag zich niet laten opjagen door de grootspraak uit Brugge"

door

KRC Genk zag zijn voorsprong in Play-Off I de afgelopen dagen gevoelig krimpen. De Limburgers gingen immers zelf onderuit op het veld van Antwerp, terwijl achtervolgers Club Brugge en Standard wel de volle buit pakten op verplaatsing. En dus mag er zaterdagavond absoluut niet verloren worden wanneer AA Gent op bezoek komt in de Luminus Arena.


Maar ondanks de tegenvallende uitslagen hoeft Genk zich niet ongerust te maken volgens Roger Cox, ervaren journalist en clubwatcher bij Het Belang van Limburg. Daarvoor is het geleverde spel immers nog veel te goed. "Antwerp-trainer Bölöni noemde Genk afgelopen dinsdag nog steeds de best voetballende ploeg in België. Het is nu het moment voor Genk om dat te tonen. En om de concurrenten Club Brugge en Standard onder druk te zetten voor hun onderlinge duel van maandag."

Ondertussen raadt Cox de club aan om het hoofd koel te houden, ongeacht wat de concurrenten verkondigen. "Wat ze in Genk absoluut niet mogen doen, is zich laten opjagen door de grootspraak die stilaan toch vanuit Brugge begin op te borrelen. Het klopt dat Brugge in een goede flow zit. Maar het toonde in Anderlecht ook momenten van zwakte en is zeker nog niet de machine die sommige ervan maken. Om coach Ivan Leko niet te noemen. Die zei dat Club bij rust 5-0 of 6-0 had kunnen voorstaan, wij plaatsen daar tegenover dat het op het einde ook 3-3 had kunnen staan."

LEES OOK: Hayen houdt adem in: Europees rampscenario voor Genk

Leko schat zijn ploeg veel te hoog in ...

Meest recent

Tresoldi, Heymans of Thorgan: 'Speler vd Maand' bekend

De maand februari leverde in de Jupiler Pro League verschillende mooie wedstrijden op. En ook aan ...

45
45
'Club, Anderlecht, Union, ...: reuzenstrijd om CPL-uitblinker'

De ontknoping van de Jupiler Pro League nadert met rasse schreden, vlak na de komende ...

156
156
Kompany-ball verovert Europa: Del Piero kan ogen niet geloven

Verschillende kandidaten voor de eindzege maakten deze week indruk in de 1/8ste finales van de ...

63
63
Hoofdrol Peeters: spectaculaire beelden op Bevers titelfeest

Het ticket voor de Jupiler Pro League was al een tijdje binnen, woensdagavond legde SK Beveren ook ...

116
116
Hayen houdt adem in: Europees rampscenario voor Genk

Of ze het nog tot de top zes zullen schoppen valt voorlopig af te wachten, maar in de achtste finale ...

125
125
'Overmars stelt veto: Antwerp legt miljoenen klaar'

Ongeacht het verdere verloop van het seizoen gaat Antwerp een zomer vol vraagtekens tegemoet. ...

116
116
'Garcia ontdekt RSCA: trio in preselectie Rode Duivels'

Met dank aan (interim)coach Jérémy Taravel is er van een crisis plots geen sprake meer ...

208
208
'Essevee kan cashen: smaakmaker naar JPL-topclub?'

De nederlaag tegen Standard betekende de zwanenzang voor Sven Vandenbroeck als trainer van Zulte ...

205
205
'Hayen hakt knopen door: derbykoorts bij KRC Genk'

In de achtste finale van de Europa League neemt KRC Genk het straks op tegen SC Freiburg. De zenuwen ...

111
111
Ruben Van Gucht trekt aandacht in Rome met één foto

Als een ware magneet voor aandacht blijft Ruben Van Gucht de voorbije weken overal opduiken. De ...

725
725
'Leko versus Rigaux: transferclash bij Club Brugge'

Club Brugge stevent af op een heuse leegloop, want tal van goudhaantjes lijken rijp voor een ...

351
351
'Grote kuis bij Antwerp: duo bij grof huisvuil gezet'

Na een teleurstellend seizoen belooft het straks alweer een drukke zomer te worden bij Antwerp, waar ...

190
190
'Dembélé maakt pikante transfer na geheime meeting'

Vorig seizoen wist Paris Saint-Germain eindelijk de Champions League binnen te halen. De Franse club ...

99
99
Antwerp verrast en shopt in amateurreeksen

Bij Antwerp moeten ze dezer dagen de broeksriem aanspannen, want op financieel vlak zijn de middelen ...

148
148
KV Kortrijk haalt gram en mag forfaitzege bijschrijven

SK Beveren pakte woensdagavond al de titel in de Challenger Pro League. Daarmee zijn de Waaslanders ...

189
189
'Club wrijft zich in handen met nieuwe Ordoñez-wending'

Het lijkt erop dat de kassa komende zomer bij Club Brugge weer stevig zal rinkelen. Het haalde dit ...

210
210
'Thiago blijft verbazen: titanenstrijd op komst'

Igor Thiago is uitgegroeid tot één van de sensaties van het seizoen in de Premier ...

232
232
Ceulemans spreekt grote hoop uit voor Club en Westerlo

Komend weekend staat op de voorlaatste speeldag van de reguliere competitie in de Jupiler Pro League ...

176
176
Gouden Croc: MIDMID maakt 8 kanshebbers bekend

De ontknoping van het seizoen komt stilaan weer in zicht en dat betekent dat het ook tijd wordt om ...

743
743
'Bliksemtransfer Lewandowski naar grote Europese club'

Op zijn 37ste begint Robert Lewandowski komende zomer nog aan een nieuw hoofdstuk in zijn ...

150
150
TRANSFERUURTJE: 'Dompers voor Anderlecht, Sunderland shopt weer in JPL'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

334
334
Pedro Neto doet Hazard-incident opnieuw oplaaien

Chelsea kreeg een pandoering van jewelste in de Champions League. De Londense club leek nochtans op ...

30
30
Courtois slaat keihard terug: “Giftig en gebrek aan respect!”

Thibaut Courtois kreeg enorm veel lof na de 3-0 zege van Real Madrid tegen Manchester City. De ...

111
111
Guardiola verrast met uitspraken over Doku: Duivel briest

Manchester City kreeg tegen Real Madrid een pak slaag. Nog voor rust stond het 3-0 na een hattrick ...

207
207
'Cercle Brugge wili stunten en PL-clubs aftroeven'

Cercle Brugge zal de komende weken nog stevig moeten knokken voor het behoud. De Vereniging kan de ...

165
165

Meer sportnieuws