"Genk mag zich niet laten opjagen door de grootspraak uit Brugge"

866 stemmen

KRC Genk zag zijn voorsprong in Play-Off I de afgelopen dagen gevoelig krimpen. De Limburgers gingen immers zelf onderuit op het veld van Antwerp, terwijl achtervolgers Club Brugge en Standard wel de volle buit pakten op verplaatsing. En dus mag er zaterdagavond absoluut niet verloren worden wanneer AA Gent op bezoek komt in de Luminus Arena.


Maar ondanks de tegenvallende uitslagen hoeft Genk zich niet ongerust te maken volgens Roger Cox, ervaren journalist en clubwatcher bij Het Belang van Limburg. Daarvoor is het geleverde spel immers nog veel te goed. "Antwerp-trainer Bölöni noemde Genk afgelopen dinsdag nog steeds de best voetballende ploeg in België. Het is nu het moment voor Genk om dat te tonen. En om de concurrenten Club Brugge en Standard onder druk te zetten voor hun onderlinge duel van maandag."

Ondertussen raadt Cox de club aan om het hoofd koel te houden, ongeacht wat de concurrenten verkondigen. "Wat ze in Genk absoluut niet mogen doen, is zich laten opjagen door de grootspraak die stilaan toch vanuit Brugge begin op te borrelen. Het klopt dat Brugge in een goede flow zit. Maar het toonde in Anderlecht ook momenten van zwakte en is zeker nog niet de machine die sommige ervan maken. Om coach Ivan Leko niet te noemen. Die zei dat Club bij rust 5-0 of 6-0 had kunnen voorstaan, wij plaatsen daar tegenover dat het op het einde ook 3-3 had kunnen staan."

LEES OOK: Genk kan opnieuw jackpot treffen met eigen talenten

Leko schat zijn ploeg veel te hoog in ...

Meest recent

'Beweging op JPL-mercato: twee spelers in aantocht'

Het WK mag dan wel voor de deur staan, achter de schermen zijn de Belgische clubs ook bezig met het ...

11
11
AA Gent vindt versterking in de Challenger Pro League

AA Gent gaat een drukke mercato tegemoet. De Buffalo's willen versterking voor de korte termijn, ...

26
26
Heekeren laat fans Anderlecht nu al watertanden

RSC Anderlecht sloot een zwaar seizoen af als nummer vier. De Brusselaars haalden in januari heel ...

149
149
Borkelmans blikt terug op episch WK: "We zijn daar geflikt!"

Het WK 2026 start donderdag met een duel tussen Mexico en Zuid-Afrika. Deze keer organiseren Mexico, ...

46
46
Zware Coucke-protesten: fanclubs Anderlecht reageren

Het is voor Anderlecht alweer een zeer woelig seizoen geweest. Dat eindigde opnieuw zonder prijs, ...

243
243
Genk kan opnieuw jackpot treffen met eigen talenten

Voor Genk werd het een tegenvallend seizoen dat uiteindelijk eindigde zonder Europees ticket, maar ...

92
92
'Traditieclub zet alles op alles voor Meunier'

Thomas Meunier is maandag met de Rode Duivels op het vliegtuig richting de Verenigde Staten gestapt. ...

68
68
Garcia spreekt duidelijke WK-ambitie uit voor afreis

De Rode Duivels zitten nu helemaal in WK-modus. Maandagnamiddag zijn ze in Zaventem immers op het ...

155
155
'Club Brugge vindt nieuwe prijsschutter in Roemenië'

Club Brugge roerde zich vooralsnog nog niet op de transfermarkt, maar het lijkt voor een bijzonder ...

390
390
Alderweireld voorspelt: nog extra troef voor Rode Duivels

De Rode Duivels stappen maandagnamiddag op het vliegtuig naar de Verenigde Staten, waar ze op 15 ...

123
123
Lierse pakt uit met Belgische ex-speler van Bayern

Lierse beleefde een grijs seizoen en is nu al druk in de weer om straks beter te doen. Daarvoor ...

66
66
'Club moet alsnog vrezen voor vertrek goudhaantje'

Het is een woelig seizoen geweest voor Club NXT. Het eindigde pas als voorlaatste in de Challenger ...

195
195
'Standard heeft beet, maar verliest ook toptalent'

Het wordt uitkijken naar hoe Standard het volgend seizoen zal doen. De Rouches kwamen dit seizoen al ...

155
155
TRANSFERUURTJE: 'Trainersbommetjes bij Anderlecht én Feyenoord'

 De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

450
450
Rode Duivels stuiten meteen op eerste WK-struikelblok

De Rode Duivels hebben een uitstekende voorbereiding achter de rug. In Kroatië werd met 0-2 ...

210
210
Union SG zit niet stil: nieuwe toptransfer voorgesteld

Union SG gaat meteen hard op de zomermercato. Vooral in de verdediging mag er extra kwaliteit bij na ...

98
98
Details Eriksen komen naar buiten: “Hij vroeg dat zelf”

De voetbalwereld hield zijn adem weer even in tijdens de oefeninterland Denemarken – ...

84
84
Oranje op WK: tussen hoop en vrees bij Van der Vaart & co

Nederland trekt met ambitie naar het WK, maar er zijn toch ook veel twijfels. Oranje heeft niet meer ...

93
93
'Topclub wil uitpakken met komst De Ketelaere'

Gaat Charles De Ketelaere komend seizoen van club veranderen? Het zou zomaar kunnen. De speler van ...

256
256
Advocaat haalt wéér zeer stevig uit naar Rigaux

Dévy Rigaux wordt stevig aangepakt in Nederland. Het ontslag van Robin van Persie bij ...

265
265
'Anderlecht heeft eerste wintertransfer nu al beet'

RSC Anderlecht gaat zich de komende weken en maanden flink roeren op de transfermarkt. De ...

345
345
Garcia hakt knoop door: wissel in de basisploeg

De Rode Duivels vertrekken vandaag naar de Verenigde Staten en één speler gaat met een ...

287
287
'Standard hoopt op buitenlands geld: vier dossiers hangende'

Standard zoekt geld, net zoals elke andere Belgische club. Dat moet komen via uitgaande transfers. ...

259
259
Hein voorspelt: "Hij gaat geweldig WK spelen bij Duivels"

De Rode Duivels reizen maandag af naar hun WK-basiskamp in Seattle. Aan motivatie om er een goed ...

194
194
Vandenbempt en Van der Elst onthullen: WK-verhaal zindert na

Peter Vandenbempt en Franky Van der Elst hebben in aanloop naar het WK in de Verenigde Staten een ...

83
83

Meer sportnieuws