"Genk mag zich niet laten opjagen door de grootspraak uit Brugge"

866 stemmen

KRC Genk zag zijn voorsprong in Play-Off I de afgelopen dagen gevoelig krimpen. De Limburgers gingen immers zelf onderuit op het veld van Antwerp, terwijl achtervolgers Club Brugge en Standard wel de volle buit pakten op verplaatsing. En dus mag er zaterdagavond absoluut niet verloren worden wanneer AA Gent op bezoek komt in de Luminus Arena.


Maar ondanks de tegenvallende uitslagen hoeft Genk zich niet ongerust te maken volgens Roger Cox, ervaren journalist en clubwatcher bij Het Belang van Limburg. Daarvoor is het geleverde spel immers nog veel te goed. "Antwerp-trainer Bölöni noemde Genk afgelopen dinsdag nog steeds de best voetballende ploeg in België. Het is nu het moment voor Genk om dat te tonen. En om de concurrenten Club Brugge en Standard onder druk te zetten voor hun onderlinge duel van maandag."

Ondertussen raadt Cox de club aan om het hoofd koel te houden, ongeacht wat de concurrenten verkondigen. "Wat ze in Genk absoluut niet mogen doen, is zich laten opjagen door de grootspraak die stilaan toch vanuit Brugge begin op te borrelen. Het klopt dat Brugge in een goede flow zit. Maar het toonde in Anderlecht ook momenten van zwakte en is zeker nog niet de machine die sommige ervan maken. Om coach Ivan Leko niet te noemen. Die zei dat Club bij rust 5-0 of 6-0 had kunnen voorstaan, wij plaatsen daar tegenover dat het op het einde ook 3-3 had kunnen staan."

LEES OOK: WK-selectie Japan: 2 Kanaries, een Genkie, vedette ontbreekt

Leko schat zijn ploeg veel te hoog in ...

Meest recent

'Kompany genadeloos: 100M-transferbom bij PSG'

Bayern München davert. Vincent Kompany duwt zelf voor een transferstunt van 100 miljoen bij ...

7
7
Anderlecht-fans komen plots in opstand

RSC Anderlecht likt zijn wonden. De barslechte match tussen Union SG en Anderlecht werd in de ...

49
49
Beerschot neemt afscheid van ex-Rode Duivel

Beerschot speelt ook komend seizoen in de Challenger Pro League. De Kielse Ratten gaan de kern ...

14
14
Organisatie bekerfinale een flop: hallucinante taferelen

RSC Anderlecht verloor na een bijzonder zwakke bekerfinale al bij al verdiend met 3-1 na ...

70
70
De Mil broedt op debutant: blessuregolf bij AA Gent

Indien het niet alweer het kneusje van de Champions' Play-Offs wil worden, heeft AA Gent dringend ...

38
38
Coucke dient RSCA-fans & criticasters van antwoord

Met de verloren bekerfinale tegen Union is Marc Coucke alweer een teleurstelling rijker. Na afloop ...

257
257
'Antwerp tast in buidel: eerste zomeraankoop ligt vast'

Voor het derde jaar op rij dreigt Antwerp naast een Europees ticket te grijpen. Werk aan de winkel ...

193
193
'Van 30 miljoen naar gratis: stunt van Anderlecht'

Anderlecht speurt naar een ervaren verdediger die het niveau omhoog kan tillen, en plots duikt er ...

449
449
'Club Brugge dumpt topaankoop: miljoenen de vuilbak in'

Club Brugge gaat een lucratieve zomer tegemoet, waarin tal van smaakmakers de kassa zullen doen ...

397
397
Anderlecht verneemt verdict: De Cat in lappenmand?

Daags na de verloren bekerfinale tegen Union likt RSC Anderlecht zijn wonden. Niet alleen neemt de ...

230
230
Club Brugge zoekt doelman: Leko hakt knoop door

Zondag is het D-Day voor Club Brugge, dat dan Union over de vloer krijgt. Voor dat allicht ...

318
318
Anderlecht slikt bittere pil: einde seizoen sterkhouder

RSC Anderlecht heeft weinig tijd om stil te staan bij de verloren bekerfinale, want in de competitie ...

214
214
Leko sneert vlak voor titelkraker: “Heb ik toen geweend?”

Zondag staat de topper tussen Club Brugge en Union SG in het Jan Breydelstadion op het programma, de ...

265
265
Rudi Garcia verbaast met onthulling over Romelu Lukaku

De definitieve WK-selectie van de Rode Duivels is bekend. Bondscoach Rudi Garcia bracht 26 namen ...

161
161
Anderlecht grijpt hard in na ferme uithaal Bertaccini

De verloren bekerfinale komt hard aan bij RSC Anderlecht. Paars-Wit ging in de verlengingen met 3-1 ...

522
522
Garcia pakt extra speler mee naar WK: hoop voor De Cat?

Bondscoach Rudi Garcia heeft de definitieve selectie van de Rode Duivels bekendgemaakt. De Franse ...

214
214
‘Club Brugge baalt: al twee aanbiedingen van 40 miljoen’

Club Brugge staat voor een hete transferzomer. Verschillende sterkhouders lijken klaar voor een stap ...

341
341
Twee namen zorgen voor Duivelse storm: “Wat een grap!”

Bondscoach Rudi Garcia heeft de selectie voor het WK 2026 bekendgemaakt. De Rode Duivels trekken met ...

394
394
Sels, Openda, Godts: Garcia verklaart grote afwezigen

Vrijdagmiddag heeft Rudi Garcia bekendgemaakt welke 26 Rode Duivels straks mee mogen naar het WK. Om ...

292
292
WK-selectie Duivels: Met Fernandez-Pardo, geen Sels of Openda

De start van het WK nadert met rasse schreden en de Rode Duivels willen in de Verenigde Staten ...

336
336
Odoi moet na halfjaar alweer op zoek naar nieuwe club

Denis Odoi vertrok vorige zomer bij Antwerp, maar moest bijzonder lang wachten tot hij een nieuwe ...

99
99
Anderlecht komt met felle reactie na wangedrag fans

Donderdag moest een hoogdag worden voor Anderlecht, maar dat draaide uiteindelijk anders uit. Het ...

189
189
Zeer opvallende uitgaande transfer bij Cercle Brugge

Voor Cercle Brugge zit het seizoen er al op, nadat het zich in de Relegation Play-Off wist te ...

113
113
Vormer wees aanbod van opmerkelijke eersteklasser af

Ruud Vormer gaat twee jaar na het einde van zijn spelerscarrière een opmerkelijke nieuwe ...

291
291
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht grijpt in, Kompany dringt aan'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

404
404

Meer sportnieuws