Van Himst reageert op zware beschuldigingen van matchfixing

door
Van Himst reageert op zware beschuldigingen van matchfixing

Het Belgische voetbal was de voorbije maanden in de ban van Operatie Propere Handen, waarin aan het licht kwam dat er in de degradatiestrijd vorig seizoen mogelijk sprake was van matchfixing. Helaas is dat een fenomeen van alle tijden, en de voorbije dagen kwamen er ook zware beschuldigingen aan het adres van Paul Van Himst.


In de Roemeense pers vertelde gewezen bondscoach Cornel Dinu dat hij het in 1993 op een akkoordje gooide met Van Himst, die toen bondscoach was van de Rode Duivels. Roemenië en België zaten toen in dezelfde kwalificatiegroep voor het WK en zouden elkaar een handje helpen zodat ze zich allebei zouden kwalificeren. Beide landen plaatsten zich uiteindelijk ook.

"Ik ga daar niet op reageren. Dat die man vertelt wat hij wil", reageert Van Himst bij De Standaard. "Alsof je in zo’n kwalificatiepoule op voorhand afspraken zou kunnen maken. Laat mij eens goed lachen, hé. Dat is een utopie. Als we nu alle matchen zouden hebben gewonnen …, maar dat was helemaal niet het geval. We hebben ons gekwalificeerd thuis tegen Tsjechoslovakije. U herinnert zich ongetwijfeld dat we toen veel geluk hebben gehad. Of wij, eenmaal gekwalificeerd, de uitwedstrijd in Boekarest in 1993 met opzet hebben verloren? Nogmaals, die man mag zeggen wat hij wil. We zijn naar Roemenië gegaan met de bedoeling om te winnen of toch minstens een punt te pakken."

LEES OOK: Wolven vloeren Cercle na onwaarschijnlijke rollercoaster

Geloof je de claim van de Roemeense ex-bondscoach?

Meest recent

Enrique oordeelt over werk Kompany: "Alle lof, maar..."

Dinsdagavond staat dé kraker van de vierde speeldag in de Champions League op het programma. ...

18
18
Dean krijgt zware straf: bondsparket eist megaschorsing

AA Gent verloor afgelopen weekend kansloos met 4-0 van OH Leuven. Trainer en spelers maakten geen ...

147
147
'Transferbom Chelsea: waanzinnig bod van 120 miljoen'

Chelsea is een ploeg die ondergetekende niet meer echt serieus neemt. Spelers aan- en verkopen is ...

28
28
O'Loughlin doorbreekt stilte: verrast USG iedereen?

Union SG speelt morgenavond in Madrid tegen Atlético. Iedereen verwacht een nederlaag, maar ...

43
43
'Van Bommel weigert deze vier clubs: bizarre reden bekend'

Mark van Bommel is nog steeds niet aan de slag bij een andere club sinds hij vertrek na een ...

74
74
Simeone waarschuwt: Union moet nieuwe afstraffing vrezen

Er staat deze week opnieuw Champions League-voetbal voor de deur en alweer belooft het voor de ...

37
37
Toby Alderweireld verrast iedereen met héél gewaagde sprong

Er was een tijd dat hij de tegenstanders van Manchester City, Real Madrid en Club Brugge met ijzeren ...

26
26
'Euvrard jubelt: reünie met oude bekende bij Standard'

Standard droomt ervan om dit seizoen weer de top zes te halen, maar daarvoor zullen de Rouches toch ...

75
75
Vandenbempt confronteert Leko met enorm Gents probleem

Union en Club Brugge blijven wel netjes punten sprokkelen, maar verder krijgen de Belgische topclubs ...

93
93
Sterkhouder spreekt duidelijke taal over vertrek bij Union

Ook de landstitel en bijhorende kwalificatie voor de Champions League hebben Union niet kunnen doen ...

39
39
Gheysens onthult het plan van Antwerp met Wils

De nederlaag van zondag op Stayen heeft Antwerp nog wat dieper in crisis geduwd, want na een magere ...

280
280
Sonck smeekt Hasi: ''Je moét hem zetten"

Bij Anderlecht loerde er alweer een crisis om de hoek na een één op zes in de ...

526
526
'Mokerslag Jonge Duivels: handen in haar voor WK-opener'

Pakt België in de komende weken nog eens een WK-medaille? Tien jaar na Wout Faes, Dante Vanzeir ...

167
167
'Ontslag Wils op komst? Antwerp neemt standpunt in'

Als het voor dit weekend nog geen crisis was bij Antwerp, dan zal dat nu wel zeker het geval zijn. ...

221
221
TRANSFERUURTJE: 'STVV verliest smaakmaker, exit Still'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

198
198
‘Kopzorgen KAA Gent groeien: Ivan Leko kop van jut’

KAA Gent leek op weg om een goede reeks neer te zetten. De afgelopen twee wedstrijden wonnen de ...

184
184
De Cat verbaast Anderlecht met mindset: "Grote klasse"

Nathan De Cat is dit seizoen volledig doorgebroken bij RSC Anderlecht. Onder Besnik Hasi is het ...

287
287
Alderweireld velt hard oordeel over Antwerp én Wils

Royal Antwerp FC ging afgelopen speeldag onderuit tegen Sint-Truiden VV. The Great Old staat nu ...

428
428
Anderlecht wacht bang af: "Een explosieve situatie"

RSC Anderlecht won met 3-1 van KV Mechelen. Een verdiende zege, maar het is nog maar een eerste ...

403
403
Standard smult van lieveling: "Sclessin houdt van hem"

Standard won met 3-1 van Sporting Charleroi. Dat was een verdiende zege en een sfeervol Sclessin ...

192
192
Vandenbempt keihard voor JPL-topclub: "Onaanvaardbaar"

Een aantal clubs zitten danig in de problemen. Besnik Hasi heeft een crisis voorlopig vermeden door ...

342
342
Cercle Brugge stort in: woede-uitbarsting van Cinel

Het is crisis bij Cercle Brugge. Trainer Onur Cinel verloor met zijn team met 2-1 van La ...

224
224
OHL 'in shock': Mazzu verandert álles in Leuven

Wat een week voor OH Leuven. Felice Mazzu werd aangesteld en wist in de beker te winnen van Seraing ...

215
215
Yannick Ferrera baalt enorm na pijnlijk nieuws

Yannick Ferrera ging enkele maanden geleden aan de slag bij Zamalek, een zeer grote club in de ...

65
65
Albert ziet iets bij Anderlecht wat niémand verwachtte

RSC Anderlecht won met 3-1 van KV Mechelen. Vooral de eerste dertig minuten waren goed, nadien was ...

522
522

Meer sportnieuws