'Club-bestuur kiest droomcoach: ideale opvolger Leko bekend'

2445 stemmen
'Club-bestuur kiest droomcoach: ideale opvolger Leko bekend'

Ivan Leko dropte vrijdagmiddag een bommetje, vlak voor de start van Play-Off I. Zo liet de coach van Club Brugge openlijk verstaan dat hij al een beslissing over zijn toekomst heeft genomen. Hij nuanceerde achteraf wel door te stellen dat hij niet letterlijk over een vertrek had gesproken, maar wegens gebrek aan een Brugse aanbieding was het vertrek het enige waar hij zelf kon over beslissen.


En dus is de kans groot dat Blauw-Zwart weldra op zoek moet naar een nieuwe trainer, ongeacht een tweede opeenvolgende landstitel. En volgens Sport/Voetbalmagazine heeft men binnen de bestuurskringen al een geschikte opvolger voor ogen. "De enige binnenlandse piste die in de catacomben van het Jan Breydelstadion bekeken wordt, leidt naar een oudgediende van het huis, die twee jaar geleden de functie niet kreeg. In Brugse ogen lijkt Philippe Clement de ideale opvolger van Ivan Leko", klinkt het.

Na het vertrek van Michel Preud'homme werd Clement, op dat moment nog T2, te onervaren bevonden om over te pakken bij Blauw-Zwart. Inmiddels bewees hij bij Waasland-Beveren en vooral in Genk dat hij bij de beste Belgische coaches van het moment hoort. "Clement was dus wel ontgoocheld toen Leko werd aangesteld, maar nu zou hij niet weigerachtig staan tegenover een terugkeer naar zijn Brugse liefde."

Genk staat echter niet te springen om Clement te laten gaan en hoopt nog steeds dat hij zal verlengen in de Luminus Arena. Maar de kans is groot dat er komende zomer een spelersleegloop volgt. "Een vooruitzicht dat Clement ertoe zou kunnen aanzetten om op het eventuele aanbod van Club Brugge in te gaan, zelfs als hij de titel pakt met de Genkies", besluit S/VM.

LEES OOK: Nilsson lucht hart: "Coach mocht mij niet opstellen"

Clement zou de ideale coach zijn voor Club Brugge ...

Meest recent

'Stassin heeft keuze: volgende club meldt zich'

Voor Lucas Stassin eindigde het seizoen met enkele tegenvallers. Hij greep met Saint-Etienne naast ...

0
0
Red Flames balen alsnog na monsterzege

De Belgische Red Flames gingen vanavond op bezoek bij Luxemburg. Een zege leek een zekerheid, maar ...

57
57
'Anderlecht opent gesprekken met ex-speler van Ajax'

RSC Anderlecht heeft nood aan snelle, creatieve flankaanvallers. Dat is al jaren een gemis, nog meer ...

103
103
'Pocognoli stuit meteen op eerste hindernis bij Anderlecht'

Pocognoli bij Anderlecht klinkt op het eerste gezicht logisch. Een vrije trainer, kampioen met Union ...

698
698
Real Madrid verrast compleet: "We boden 150 miljoen op hem"

Florentino Perez liet weten dat Real Madrid een bod van 150 miljoen euro ging doen op een speler van ...

148
148
Schoonmaak FCV Dender: dertien spelers officieel weg

FCV Dender nam na de degradatie naar de Challenger Pro League al afscheid van trainer Yannick ...

64
64
Antwerp rondt deal af en plukt speler weg bij Genk

Royal Antwerp FC is volop bezig om de markt te verkennen. Voorlopig haalt de club alleen maar jonge ...

147
147
KRC Genk haalt slag thuis met nieuw contract

Racing Genk blijft inzetten op het laten doorbreken van talent van eigen bodem. De Limburgers hebben ...

74
74
'Huerta kan Anderlecht mogelijk pak meer opleveren'

RSC Anderlecht is onderhandelingen aan het voeren omtrent een transfer van César Huerta. De ...

234
234
'Smaakmakers Westerlo grof wild: JPL-topclubs én buitenland'

Bij KVC Westerlo gaan ze een zeer drukke zomermercato tegemoet. De Kemphanen kenden een goed seizoen ...

103
103
Maamar dropt bommetje: kassa rinkelt in Anderlecht

Het water staat RSC Anderlecht intussen al een tijdje niet meer aan de lippen, maar elke euro blijft ...

488
488
'Solden bij Antwerp: trio goudhaantjes richting exit'

Deels uit financiële noodzaak trekt Antwerp meer dan ooit de kaart van de jeugd. Gelukkig is er ...

482
482
'Anderlecht zoekt verdediger: oude bekende in beeld'

Antoine Sibierski moet straks heel wat vacatures zien te vullen bij RSC Anderlecht, maar defensieve ...

393
393
'Chelsea shopt bij Club Brugge: bod van 45 miljoen'

Nadat de lat de voorbije jaren al alsmaar hoger werd gelegd, zal de kassa bij Club Brugge ook deze ...

873
873
Ruben Van Gucht ziet VRT ingrijpen: WK-plan zindert na

Jarenlang was het een vertrouwd beeld: Ruben Van Gucht die vanop de grootste voetbaltoernooien ter ...

205
205
Garcia kijkt ogen uit met Vanaken: “Wat wil je nog meer?”

Hans Vanaken werd lang over het hoofd gezien bij de Belgische nationale ploeg. De middenvelder koos ...

265
265
Alderweireld hangt vuile was Eden Hazard buiten

De Rode Duivels zijn aangekomen in de Verenigde Staten en de eerste tegenstander op het WK is ...

407
407
Koeman slaat keihard terug na deceptie: ref afgemaakt

Nederland heeft een twijfelachtige voorbereiding voor het WK in de Verenigde Staten, Mexico en ...

55
55
‘Anderlecht-trio grof wild op transfermarkt’

RSC Anderlecht is zich aan het voorbereiden op volgend seizoen. Paars-Wit zoekt nog naar een nieuwe ...

575
575
Pijnlijke boodschap Openda: einde verhaal Rode Duivels?

Er was een tijd dat Loïs Openda niet weg te denken was uit de selectie van de Rode Duivels, ...

220
220
Real Madrid sluit historische deal: 100 miljoen euro

Real Madrid kende een minder seizoen en zal volgend seizoen weer op zoek gaan naar prijzen. ...

178
178
BV-koppel Breckx-Vandenberghe legt VTM-kijker het zwijgen op

Iedereen dacht Maarten Breckx en Lies Vandenberghe te kennen. Als geliefd koppel, als collega's bij ...

67
67
Michel Platini sleept Gianni Infantino voor de rechter

Er heerst een conflict tussen UEFA en FIFA-bobo’s Michel Platini en Gianni Infantino. De twee ...

100
100
KV Kortrijk stelt nieuwe pion voor: ‘Belangrijke rol’

Het WK staat voor de deur, maar de Belgische clubs zijn uiteraard orde op zaken aan het stellen om ...

75
75
VS verklaart oorlog aan Iran: WK-spanning ontploft

De situatie tussen de Verenigde Staten en Iran dreigt te escaleren. De tegenstander van de Rode ...

480
480

Meer sportnieuws