Waarom Vanhaezebrouck uitgelezen kans laat liggen met pittig interview

541 stemmen
Waarom Vanhaezebrouck uitgelezen kans laat liggen met pittig interview

Hein Vanhaezebrouck maakte RSC Anderlecht en vooral Marc Coucke met de grond gelijk. De coach liet een grote kans liggen om te bewijzen dat hij wél grote klasse heeft. Een pijnlijke uithaal van Vanhaezebrouck, die stevig uit de bocht ging.


De uithaal van de coach heeft ook zeker veel waarheden. Vanhaezebrouck heeft zeker zéér goede zaken gedaan. Hij gaf vertrouwen aan de jeugd en dat zal Anderlecht in de komende jaren nog veel geld opleveren. De afgelopen jaren was er niemand die zo veel aandacht gaf aan de jeugd. Hij ging ook vaak kijken naar de jeugdwedstrijden van Paars-Wit en was daarom een openbaring voor Neerpede.

Dat Marc Coucke in de kleedkamer komt, is ook uit den boze. Tenzij het is om spelers eens de levieten te lezen, zoals sporadisch mag gebeuren bij een club. Een voorzitter moet zich nooit moeien met de tactische keuzes en het is een pijnlijke blunder van de voorzitter van Anderlecht. Coucke moet weten dat dit Anderlecht is en zal zich toch wat moeten aanpassen aan de normen en waarden van de club. Toch blijft het dan ook vreemd dat Vanhaezebrouck in de zomer niet zelf opstapte, aangezien het volgens hem vanaf dag één al misliep met Coucke.

Dat Vanhaezebrouck vandaag in HLN op de man speelt, is pijnlijk en ook een blunder. Zo viseert hij Andy Najar omdat die wat kritiek had op het systeem van zijn ex-coach. 'Misschien wel dankzij hem geen titel (door twee blunders tegen Standard, nvdr.)'. Kinderlijke reactie. Dat Hein Najar het afgelopen jaar, een flankspeler pur sang, zeer vaak als centrale verdediger in een driemansdefensie zette en waar hij zich helemaal niet thuisvoelde, vergat hij wel even te melden.



Daarnaast neemt hij het op voor Ivan Santini, een spits die hij zeer graag zag komen. De Kroaat komt hopeloos te kort voor een topclub, maar scoorde 14 keer. Scorebordjournalistiek. Niet onaardig, maar in topmatchen valt hij door de mand.

Het gebrek aan zelfkritiek is stuitend in de grote interviews met Sporza en HLN en het zal bij kandidaat-ploegen zeker geen punten scoren. Vanhaezebrouck leert ook amper uit zijn fouten. Bij KRC Genk en RSC Anderlecht hield hij vast aan zijn systeem en dat kostte hem mee de ondergang. Er waren inderdaad grote problemen bij beide ploegen en Hein kwam er niet op het beste moment, maar een topcoach moet zich ook kunnen aanpassen aan de omstandigheden.

Vanhaezebrouck heeft een prachtige visie op het voetbal en als de puzzelstukjes passen, is het een kunstwerk. Hopelijk leert hij uit zijn fouten. Het zal van hem alleen maar een nog betere coach maken. Met deze uithaal wint niemand.

CR

LEES OOK: Vanhaezebrouck geen bondscoach: ultieme revanche Mannaert?

Hoe beoordeelt u de uithaal van Vanhaezebrouck?

Meest recent

'Transferbom Romelu Lukaku: gesprekken al opgestart'

Nu zijn makelaar heeft aangegeven dat hij zeker geen tweede viool wil gaan spelen bij SSC Napoli, ...

200
200
TRANSFERUURTJE: 'Dubbele deal Anderlecht, Club pusht bij Genk'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

186
186
‘Antwerp heeft beet: medische tests voor aanvallend geweld'

Royal Antwerp FC gaat hard deze zomermercato. En aanvallend is er nog geweld op komst. Na de komst ...

125
125
‘Standard wil nog uitpakken met bekende naam’

Standard Luik leek klaar op de zomermercato, maar nu komt journalist Sacha Tavolieri nog met een ...

108
108
Chambaere reageert op woeste Club-fans: “Klootzakje spelen”

Union SG pakte de eerste prijs van het seizoen door na strafschoppen te winnen van Club Brugge. De ...

113
113
Zulte troeft resem clubs af voor nieuw goudhaantje

Zulte Waregem heeft met Zalan Atrok (20) mogelijk een nieuw goudhaantje in huis gehaald. Tegen ...

139
139
Antwerp-fans verbazen in Engeland: “Nog nooit gezien”

Royal Antwerp FC ging in de oefenwedstrijd tegen Millwall met 1-0 onderuit, maar de supporters ...

202
202
Club Brugge ziet wéér toptalent vertrekken

Club Brugge incasseert deze zomermercato. Niet alleen in de A-kern dreigen er na Christos Tzolis nog ...

142
142
'Antwerp dendert door: nieuwe spits op komst'

Royal Antwerp FC schakelt niet een, maar drie versnellingen hoger op de transfermarkt. De Great Old ...

291
291
'Club Brugge casht opnieuw na talenttransfer'

Wat is er aan de hand bij Club Brugge? De Bruggelingen kunnen amper nog talenten aan boord houden. ...

294
294
Union SG en Olivier Renard ronden transferdeal af

Union SG heeft een volgende speler van de hand gedaan. De Brusselaars deden zaken met Al-Shabab, ...

47
47
Anderlecht vreest monsterbod op sterkhouder

Anderlecht lijkt goud in handen te hebben. Mihajlo Cvetkovic bevestigde tegen Hammarby waarom toch ...

708
708
'KRC Genk incasseert jackpot dankzij Godts'

Mika Godts lijkt zijn toptransfer beet te hebben. Volgens verschillende berichten staat de Belgische ...

545
545
'Leko alweer weg? Club Brugge houdt adem in'

Club Brugge pakte de titel met Ivan Leko, maar helemaal gerust is blauw-zwart niet. Zijn contract ...

1284
1284
Nog miljoenen op komst? Transferexplosie bij Anderlecht

RSC Anderlecht gaat nog een drukke vijftal weken tegemoet op de transfermarkt. Paars-Wit zal nog wat ...

658
658
Mac Allister speelt open kaart over vertrek bij Union SG

Kevin Mac Allister was met zijn goal alweer belangrijk voor Union SG. Na het vertrek van Christian ...

194
194
Nu of nooit voor dure Club Brugge-aankoop

Bij Club Brugge moet er nog veel gebeuren om de ploeg sterker te maken. Er is nood aan heel wat ...

518
518
'Patro grijpt naast 'nieuwe Erenbjerg''

Patro Eisden wist vorig seizoen op knappe wijze met een vrijwel volledig nieuwe kern de play-offs in ...

107
107
'Eén man drukte door voor komst Bisiwu bij Barça'

Deze week kwam eindelijk de officiële bevestiging van wat al een hele tijd in de lucht hing. FC ...

256
256
Messoudi trekt aan alarmbel en smeekt om versterking

Terwijl in de Jupiler Pro League het nieuwe seizoen volgend weekend al afgetrapt wordt, hebben ze in ...

434
434
'Done deal voor Onyedika: Club schakelt razendsnel'

Club Brugge greep vrijdagavond naast zijn eerste prijs van het seizoen door in de Supercup na ...

521
521
Goots voorspelt sensatie bij Antwerp: "Mijn nieuwe favoriet"

Een week voor de start van de competitie trok Antwerp nog naar Engeland voor zijn laatste generale ...

550
550
Goede reclame voor Club: Stankovic en Tzolis drukken stempel

Club Brugge vergaarde de voorbije jaren een uitstekende reputatie als kweekvijver voor talent. Die ...

347
347
Vrancken in nauwe schoentjes: ook rampzalige competitiestart

Wouter Vrancken versierde deze zomer een fraaie uitdaging in het buitenland, want hij verzilverde ...

248
248
'Standard verbaast: toch nog miljoenenaanwinst'

Zaterdag bleek er nog veel werk aan de winkel te zijn voor Standard, want het kreeg in zijn laatste ...

190
190

Meer sportnieuws