Waarom Vanhaezebrouck uitgelezen kans laat liggen met pittig interview

door
Waarom Vanhaezebrouck uitgelezen kans laat liggen met pittig interview

Hein Vanhaezebrouck maakte RSC Anderlecht en vooral Marc Coucke met de grond gelijk. De coach liet een grote kans liggen om te bewijzen dat hij wél grote klasse heeft. Een pijnlijke uithaal van Vanhaezebrouck, die stevig uit de bocht ging.


De uithaal van de coach heeft ook zeker veel waarheden. Vanhaezebrouck heeft zeker zéér goede zaken gedaan. Hij gaf vertrouwen aan de jeugd en dat zal Anderlecht in de komende jaren nog veel geld opleveren. De afgelopen jaren was er niemand die zo veel aandacht gaf aan de jeugd. Hij ging ook vaak kijken naar de jeugdwedstrijden van Paars-Wit en was daarom een openbaring voor Neerpede.

Dat Marc Coucke in de kleedkamer komt, is ook uit den boze. Tenzij het is om spelers eens de levieten te lezen, zoals sporadisch mag gebeuren bij een club. Een voorzitter moet zich nooit moeien met de tactische keuzes en het is een pijnlijke blunder van de voorzitter van Anderlecht. Coucke moet weten dat dit Anderlecht is en zal zich toch wat moeten aanpassen aan de normen en waarden van de club. Toch blijft het dan ook vreemd dat Vanhaezebrouck in de zomer niet zelf opstapte, aangezien het volgens hem vanaf dag één al misliep met Coucke.

Dat Vanhaezebrouck vandaag in HLN op de man speelt, is pijnlijk en ook een blunder. Zo viseert hij Andy Najar omdat die wat kritiek had op het systeem van zijn ex-coach. 'Misschien wel dankzij hem geen titel (door twee blunders tegen Standard, nvdr.)'. Kinderlijke reactie. Dat Hein Najar het afgelopen jaar, een flankspeler pur sang, zeer vaak als centrale verdediger in een driemansdefensie zette en waar hij zich helemaal niet thuisvoelde, vergat hij wel even te melden.



Daarnaast neemt hij het op voor Ivan Santini, een spits die hij zeer graag zag komen. De Kroaat komt hopeloos te kort voor een topclub, maar scoorde 14 keer. Scorebordjournalistiek. Niet onaardig, maar in topmatchen valt hij door de mand.

Het gebrek aan zelfkritiek is stuitend in de grote interviews met Sporza en HLN en het zal bij kandidaat-ploegen zeker geen punten scoren. Vanhaezebrouck leert ook amper uit zijn fouten. Bij KRC Genk en RSC Anderlecht hield hij vast aan zijn systeem en dat kostte hem mee de ondergang. Er waren inderdaad grote problemen bij beide ploegen en Hein kwam er niet op het beste moment, maar een topcoach moet zich ook kunnen aanpassen aan de omstandigheden.

Vanhaezebrouck heeft een prachtige visie op het voetbal en als de puzzelstukjes passen, is het een kunstwerk. Hopelijk leert hij uit zijn fouten. Het zal van hem alleen maar een nog betere coach maken. Met deze uithaal wint niemand.

CR

LEES OOK: 'KAA Gent gedoemd: grote struikelblokken De Mil bloot'

Hoe beoordeelt u de uithaal van Vanhaezebrouck?

Meest recent

Buitenkansje voor Standard? "Ik zou het niet doen"

Standard vierde Kerstmis als de nummer zes in het klassement en dat was toch een verrassing. De ...

8
8
TRANSFERUURTJE: 'Broos naar Belgische topclub, sensationele comeback Origi'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

39
39
Angulo doet onthulling over Hasi: “Altijd zéér boos”

RSC Anderlecht ziet dit seizoen een nieuwe Nilson Angulo opstaan. De buitenspeler leek onder Brian ...

58
58
Vanaken laat Mbappé achter zich, Mechele derde

Hans Vanaken is al jaren een sterkhouder op het middenveld van Club Brugge en ook dit seizoen is hij ...

57
57
'Vossen-rel ontploft na pijnlijke stilte Vandenbroeck'

Jelle Vossen was vorig seizoen nog de grote man bij Zulte Waregem. De ervaren aanvaller was de ...

151
151
Pech voor Jonge Duivels: "Ik heb België altijd afgewezen"

De Rode Duivels hebben de voorbije jaren een stevige verjongingskuur ondergaan en er lijkt nog heel ...

84
84
Drie floptransfers bij Union? Hubert geeft uitleg

Union moest de voorbije maanden weer volop aan de bak om verschillende sterkhouders te vertrekken. ...

57
57
'Onverwachte toptransfer voor Mike Trésor'

In de laatste weken kwam Mike Trésor plots weer een beetje aan de oppervlakte bij Burnley. ...

123
123
Van Damme spreekt open en bloot: 'Wereld viel op zijn kop'

Er was een tijd dat Joachim Van Damme moeiteloos meedraaide op het hoogste niveau. KV Mechelen, ...

100
100
'Club bibbert: nieuwe ontwikkeling rond sterkhouder'

Club Brugge hoopt vrijdag in Genk om 2025 toch af te kunnen sluiten met een positieve noot, na ...

375
375
'Strijd om Karetsas: deze 4 clubs aan de leiding'

2026 zal ongetwijfeld ook het jaar worden waarin Konstantinos Karetsas een toptransfer zal maken. ...

484
484
Smaakmaker alsnog weg bij Zulte Waregem?

Voor Zulte Waregem lag er een mooi geschenk onder de kerstboom. De club wist woensdagavond immers ...

255
255
Karl Vannieuwkerke grijpt naar keel: 'Zwaarste gevecht ooit'

Wie Karl Vannieuwkerke enkel kent als VRT-anker of sportpresentator, ziet maar een deel van het ...

253
253
Smaakmaker Anderlecht: "Interesse van Liverpool?"

Bij RSC Anderlecht moet er in 2026 voor tientallen miljoenen euro's verkocht worden om de rekening ...

295
295
'Origi-stunttransfer: 2 clubs in België in de running'

België snakt naar een Divock Origi-comeback. Alleen: iedereen roept “doen”, tot ...

1188
1188
'Antwerp incasseert stevige transferdomper'

Bij Royal Antwerp FC verkochten ze de afgelopen jaren voor heel wat geld. De Great Old wist onder ...

337
337
Van Jutgla tot Fujita: hoe vergaat het deze ex-JPL-toppers?

Afgelopen zomer vertrokken er weer heel wat spelers uit de Jupiler Pro League. VoetbalNieuws ging ...

185
185
JPL-clubs dromen: deze megadeals liggen voor het grijpen

Bij onderzoeksbureau CIES berekenen ze via bepaalde data de potentiële transferwaardes van de ...

174
174
Hasi zoekt oplossing: krijgt 'floptransfer' toch een kans?

RSC Anderlecht neemt het vrijdag op tegen Sporting Charleroi. De Brusselaars willen een opnieuw ...

177
177
Van De Cuyper tot Sadiki: hoe vergaat het de ex-JPL-toppers?

Afgelopen zomer vertrokken er weer heel wat spelers uit de Jupiler Pro League. VoetbalNieuws ging ...

149
149
Ballon d'Or 2026: absolute topfavoriet nu al bekend

Ousmane Dembélé wist een historisch goed 2025 bij Paris Saint-Germain te bekronen met ...

293
293
Julie Vanloo trekt van leer: "Hij verdient standbeeld bij Club"

Julie Vanloo is niet alleen een boegbeeld bij de nationale damesbasketbalploeg 'The Belgian Cats', ...

165
165
Kerst in JPL: grote verrassing bij Genk, Vanaken steelt de show

De bubbels zijn opengetrokken, de kalkoen is geserveerd en de pakjes mogen eindelijk geopend worden. ...

124
124
'Alarm Club Brugge: twee sterkhouders weg in één klap'

Club Brugge kan op financieel vlak opnieuw terugblikken op een geslaagd kalenderjaar. Zeker de ...

449
449
Eindejaarsschok bij Duivels? 'Nieuwe bondscoach vlak na WK'

De Rode Duivels staan voor een belangrijk kalenderjaar waarin ze willen scoren op het ...

1063
1063

Meer sportnieuws