Racing Genk maakt waardeverhoudingen meteen pijnlijk duidelijk voor Anderlecht

door
Racing Genk maakt waardeverhoudingen meteen pijnlijk duidelijk voor Anderlecht

De titelstrijd lijkt voor Anderlecht na één speeldag in Play-Off I al een verloren zaak. Een bij momenten zwierig Racing Genk was vooral voor de rust heer en meester en had na de pauze genoeg aan een klasseflits van Ito om het verschil te maken.

Anderlecht had nog een kans op de titel maar daarvoor mocht het vanavond zeker niet verliezen op het veld van de competitieleider, Racing Genk. Fred Rutten koos voor exact dezelfde elf namen die een paar weken geleden de maat namen van Oostende. Bij de thuisploeg kon Clement weer rekenen op Berge, ook Ito kreeg een nieuwe basisplaats. Pozuelo maakte ondertussen het mooie weer in Canada.
Wie Pozuelo? Waar Pozuelo?
Onder aanvoering van een zeer enthousiast thuispubliek nam Blauw-Wit een prima start in de eigen Luminus Arena. Dewaest knikte na acht minuten spelen de eerste goede kans naast. Iets voor het kwartier krulde Trossard de bal op de bovenkant van de lat, Anderlecht zwalpte in de openingsfase. Halfweg de eerste periode staken de bezoekers toch ook eens de neus aan het venster, een poging van Kara week af op de voet van Lucumi zodat Vukovic met een prima redding moest uitpakken. Op het halfuur was het dan toch raak voor Racing Genk: Samatta kopte de bal terug en Maehle was de meest attente en kopte volledig vrijstaand de 1-0 voorbij Didillon. De Franse doelman van Paars-Wit zag er niet goed uit in deze fase. Ook nadien behielden de manschappen van Clement eenvoudig de controle, met Samatta werd nog een tweede keer het doelhout geraakt. Halfweg leek de thuisploeg de concurrentie direct stevig onder druk te zetten.

Maehle kopt Racing Genk ruimschoots verdiend op voorsprong.
Klasseflits van Ito beslist aangename topper
Anderlecht begon beter na de rust en creëerde via Kums en Verschaeren meteen twee kansen, Vukovic moest echter niet in actie komen. Aan de overzijde was de eerste grote kans wel raak: Ito kapte naar binnen en schoot dan enig mooi raak in de verste hoek: 2-0 en de boeken leken toe voor Anderlecht. De bezoekers waren zeker geen geslagen hond nadien en via Verschaeren kreeg het halfweg de tweede helft zelfs een prima kans op de aansluitingstreffer, het jonge talent van Paars-Wit trof de buitenkant van de paal. Op dik tien minuten van het einde maakte Paintsil er na een knappe individuele actie ook nog 3-0 van. In de slotminuten miste Bolasie oog in oog met Vukovic nog een unieke kans op de eerredder. Uiteindelijk leed Anderlecht een kansloze nederlaag en lijkt het nu al uitgeteld voor de titel. Racing Genk zet concurrent Club Brugge stevig onder druk.
Scoreverloop:
1-0 (31') Maehle, 2-0 (55') Ito, 3-0 (79') Paintsil


LEES OOK: Trekt Genk-fan Luca Brecel dartswereld in? "Bijna klaar"

Is de titelstrijd voorbij voor Anderlecht?

Meest recent

'Done deal: AA Gent neemt afscheid van topschutter'

AA Gent heeft een teleurstellende eerste helft van het seizoen achter de rug, en dus lijkt een ...

0
0
Hasi verschaft cruciale update uit ziekenboeg Anderlecht

RSC Anderlecht begon met een valse noot aan het nieuwe jaar, want op het oefenkamp in Spanje ...

44
44
'KRC Genk laat Hrosovsky gaan: exacte details bekend'

De officiële aankondiging ontbreekt nog, en de laatste handtekeningen moeten nog worden gezet, ...

146
146
Ruben Van Gucht breekt met verleden: dit verandert alles

Ruben Van Gucht is geen figuur die zich laat vastpinnen op één verhaal of ...

131
131
'Club Brugge pikt graantje mee: knaltransfer voor Thiago'

In januari hoopt Club Brugge geen sterkhouders te verliezen, maar volgende zomer zal de kassa ...

242
242
'Anderlecht op vinkenslag: transferitis bij STVV?'

Vers bloed achterin lijkt evenmin een overbodige luxe, maar toch prijkt een spits met stip bovenaan ...

391
391
Ruud Vormer verrast Club-fans met gloednieuw project

Sommige namen verdwijnen stilletjes wanneer het laatste fluitsignaal klinkt. Andere blijven hangen, ...

503
503
'Verrassing bij Gent: Gandelman op weg naar exit'

Bij AA Gent gooien ze het deze winter nog maar eens over een andere boeg. Na het onverwachte vertrek ...

307
307
Eenmalige Rode Duivel opnieuw gratis op te pikken

Zowat elke Belgische club wil tijdens deze wintermercato nog een opportuniteit vinden en liefst zo ...

84
84
Emotioneel afscheid bij Genk: "Gemengde gevoelens"

Bij KRC Genk lijkt deze wintermercato vooral vertrekkers te zullen brengen. De Limburgers verliezen ...

156
156
Broos weer in Zuid-Afrika onder vuur: "Onaanvaardbaar"

In 2023 loodste Hugo Broos Zuid-Afrika nog naar een bronzen plak op de Africa Cup, maar die ...

103
103
'Proto moet Anderlecht aan volgende aanwinst helpen'

Het belooft bij Anderlecht nog een zeer drukke wintermercato te worden. Zowel aan inkomende als ...

230
230
'Kogel door de kerk: sterkhouder verlaat Genk'

KRC Genk wil in de laatste tien wedstrijden van de reguliere competitie absoluut nog een ticket voor ...

211
211
Schokkende boodschap Lamisha Musonda: "Vecht om te overleven"

De familie Musonda wordt niet gespaard van pech. Charly Musonda Junior moest vorige zomer op amper ...

0
0
'Club baalt en moet streep zetten door wintertransfer'

Het is in de eerste dagen van de wintermercato stil gebleven bij Club Brugge, al beleeft er achter ...

320
320
Hasi pessimistisch over mercato: "Zolang dat zo blijft..."

Anderlecht stoomt zich dezer dagen onder de Spaanse zon klaar voor de tweede helft van het seizoen. ...

188
188
TRANSFERUURTJE: 'Bliksemvertrek De Bruyne, transfer Nainggolan'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

377
377
Biglia roept ambitieuze toekomstplannen bij Anderlecht

Lucas Biglia was een iconische middenvelder bij RSC Anderlecht en nu zit de Argentijn in de staf van ...

367
367
‘Kassa voor Westerlo: miljoenenbod op sterkhouder’

De wintermercato is geopend en de Belgische club speuren naar opportuniteiten. Er moet echter ook ...

82
82
Twee verrassende Duivels bij meest waardevolle spelers

Naast Transfermarkt is ook databureau CIES met marktwaarden bezig. Het statistiekenbureau nam de ...

97
97
'Standard schiet in actie en doet bod op oude bekende'

Standard ging de winterstop in als de verrassende nummer zes in de rangschikking, maar de Rouches ...

142
142
'OHL heeft nieuwe miljoenentransfer in het vizier'

OH Leuven presteerde de voorbije seizoenen wisselvallig, maar wist wel enkele lucratieve uitgaande ...

53
53
'Anderlecht baalt: Ajax plukt weer talent weg'

Bij Anderlecht blijven ze hard inzetten op Neerpede. Dat bleek ook nog eens tijdens de winterstage, ...

303
303
'Genk blijft in spanning over vertrek sterkhouder'

KRC Genk heeft na de winterstop nog heel wat werk om in de top zes te raken, want de Limburgers ...

131
131
Leko spreekt klare taal over nieuwe spits bij Club

Het belooft bij Club Brugge nog een spannende wintermercato te gaan worden. Ze willen dit seizoen ...

537
537

Meer sportnieuws