Racing Genk maakt waardeverhoudingen meteen pijnlijk duidelijk voor Anderlecht

door
Racing Genk maakt waardeverhoudingen meteen pijnlijk duidelijk voor Anderlecht

De titelstrijd lijkt voor Anderlecht na één speeldag in Play-Off I al een verloren zaak. Een bij momenten zwierig Racing Genk was vooral voor de rust heer en meester en had na de pauze genoeg aan een klasseflits van Ito om het verschil te maken.

Anderlecht had nog een kans op de titel maar daarvoor mocht het vanavond zeker niet verliezen op het veld van de competitieleider, Racing Genk. Fred Rutten koos voor exact dezelfde elf namen die een paar weken geleden de maat namen van Oostende. Bij de thuisploeg kon Clement weer rekenen op Berge, ook Ito kreeg een nieuwe basisplaats. Pozuelo maakte ondertussen het mooie weer in Canada.
Wie Pozuelo? Waar Pozuelo?
Onder aanvoering van een zeer enthousiast thuispubliek nam Blauw-Wit een prima start in de eigen Luminus Arena. Dewaest knikte na acht minuten spelen de eerste goede kans naast. Iets voor het kwartier krulde Trossard de bal op de bovenkant van de lat, Anderlecht zwalpte in de openingsfase. Halfweg de eerste periode staken de bezoekers toch ook eens de neus aan het venster, een poging van Kara week af op de voet van Lucumi zodat Vukovic met een prima redding moest uitpakken. Op het halfuur was het dan toch raak voor Racing Genk: Samatta kopte de bal terug en Maehle was de meest attente en kopte volledig vrijstaand de 1-0 voorbij Didillon. De Franse doelman van Paars-Wit zag er niet goed uit in deze fase. Ook nadien behielden de manschappen van Clement eenvoudig de controle, met Samatta werd nog een tweede keer het doelhout geraakt. Halfweg leek de thuisploeg de concurrentie direct stevig onder druk te zetten.

Maehle kopt Racing Genk ruimschoots verdiend op voorsprong.
Klasseflits van Ito beslist aangename topper
Anderlecht begon beter na de rust en creëerde via Kums en Verschaeren meteen twee kansen, Vukovic moest echter niet in actie komen. Aan de overzijde was de eerste grote kans wel raak: Ito kapte naar binnen en schoot dan enig mooi raak in de verste hoek: 2-0 en de boeken leken toe voor Anderlecht. De bezoekers waren zeker geen geslagen hond nadien en via Verschaeren kreeg het halfweg de tweede helft zelfs een prima kans op de aansluitingstreffer, het jonge talent van Paars-Wit trof de buitenkant van de paal. Op dik tien minuten van het einde maakte Paintsil er na een knappe individuele actie ook nog 3-0 van. In de slotminuten miste Bolasie oog in oog met Vukovic nog een unieke kans op de eerredder. Uiteindelijk leed Anderlecht een kansloze nederlaag en lijkt het nu al uitgeteld voor de titel. Racing Genk zet concurrent Club Brugge stevig onder druk.
Scoreverloop:
1-0 (31') Maehle, 2-0 (55') Ito, 3-0 (79') Paintsil


LEES OOK: Hasi looft verrassend trio bij Anderlecht: “Stappen gezet”

Is de titelstrijd voorbij voor Anderlecht?

Meest recent

Vrancken misnoegd over actie RSCA: "Dat weten ze nochtans"

Zaterdavond staat de topper tussen RSC Anderlecht en STVV op het programma. De Truienaars gaan ...

28
28
De Mil spreekt Bayat resoluut tegen na Charleroi-exit

Rik De Mil werd al in verband gebracht met Royal Antwerp FC én Union SG. Telkens wilde ...

24
24
Hasi vol lof: "Een van de slimste spelers in de JPL"

RSC Anderlecht ging afgelopen speeldag zwaar onderuit tegen Westerlo. Besnik Hasi en consorten zaten ...

75
75
Hubert over trainerscarrousel: “Je bent met mensen bezig…”

De trainerscarrousel in de Jupiler Pro League blijft de gemoederen bezighouden. Club Brugge liet ...

23
23
Hartverscheurend verhaal De Laet beroert fans héél diep

Ritchie De Laet blijft voor Antwerp-supporters een absolute cultheld. De voormalige rechtsachter ...

47
47
Verhaeghe doet boekje open over trainerswissel Club Brugge

Club Brugge verraste maandag vriend en vijand door Nicky Hayen in te wisselen voor Ivan Leko als ...

227
227
Genk slikt bittere pil: wangedrag fans breekt zuur op

KRC Genk zit tegenwoordig in de hoek waar de klappen vallen. Na de bekeruitschakeling en zware ...

110
110
Leko drukt stempel: Club Brugge vist 'miskoop' weer op

Ivan Leko vierde een comeback in mineur bij Club Brugge, dat woensdag met 0-3 onderuit ging tegen ...

434
434
Anderlecht titelkandidaat? Hasi spreekt duidelijke taal

RSC Anderlecht zat in de zevende hemel na zeges tegen Union SG en KRC Genk, maar Westerlo zette ...

127
127
Fans Rode Duivels in zak en as: WK-fiasco aan het licht

De Rode Duivels nemen het volgende zomer in de groepsfase op tegen Egypte, Nieuw-Zeeland en Iran ...

71
71
De Mil bonkt direct op tafel: “Zeker versterkingen"

Rik De Mil staat voor zijn vuurdoop bij KAA Gent. De oefenmeester verliet Sporting Charleroi voor de ...

177
177
Groot nieuws voor Kompany: Bayern doet ferme geste

Vincent Kompany is dit seizoen geweldig bezig bij Bayern München. De Belgische oefenmeester is ...

81
81
Opvolger De Mil bekend: Bayat verbaast vriend en vijand

Door het ontslag van Nicky Hayen klopte Club Brugge aan bij KAA Gent en door de exit van Ivan Leko ...

362
362
Hasi looft verrassend trio bij Anderlecht: “Stappen gezet”

RSC Anderlecht kreeg afgelopen speeldag een pandoering van Westerlo en komende speeldag wacht ...

224
224
UEFA brengt geweldig nieuws voor Belgische refs

In eigen land is er zeer vaak grote kritiek op de Belgische scheidsrechters. Spelers, trainers en ...

63
63
Anderlecht troeft Standard en buitenland af: dit is waarom

Anderlecht maakte donderdag bekend dat het nog maar eens schuift in zijn organigram. Nadat de ...

218
218
'Napoli heeft masterplan voor Lukaku klaar'

De terugkeer van Romelu Lukaku nadert met rasse schreden. Meer dan vier maanden lag de Rode Duivel ...

57
57
Maxime Lestienne weldra weer op Belgische velden?

Ooit leek Maxime Lestienne voorbestemd voor de Rode Duivels. Een cap zou de flankaanvaller ...

175
175
Ajax-trainer doet boekje open over Godts, Bounida en Mokio

Ajax wist deze week eindelijk zijn eerste punten te pakken in de Champions League door met 2-4 te ...

123
123
Hasi hint naar opmerkelijke wintertransfer: "Hij is welkom"

Anderlecht zat de voorbije weken op een wolk, maar donderde daar vorig weekend weer af met een ...

470
470
TRANSFERUURTJE: 'Club vindt opvolger Ordoñez, weer vertrekker Anderlecht'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

210
210
‘Fans in opstand tegen ‘Anderlechtisering’ van Club Brugge’

Club Brugge verbaasde vriend en vijand door Nicky Hayen de laan uit te sturen. Ivan Leko werd ...

598
598
Leko in zak en as: Club Brugge komt met Mignolet-statement

Simon Mignolet kent dit seizoen veel pech. De doelman van Club Brugge moest ook plots verstek geven ...

475
475
Antwerp fan Huybrechts stort in op WK: 'Pure nachtmerrie'

In het befaamde Ally Pally is gisteren weer de hoogmis van het darts begonnen: het prestigieuze WK. ...

60
60
Mehdi Bayat snauwt na vertrek De Mil: eis om nieuwe regel

Er vond een heuse trainerscarrousel plaats in de Jupiler Pro League. Club Brugge stuurde Nicky Hayen ...

419
419

Meer sportnieuws