Pro League pakt uit met twee verrassende beslissingen

door
Pro League pakt uit met twee verrassende beslissingen

Woensdag kwam de Pro League samen en daarbij konden heel wat onderwerpen op tafel komen. Zo werd gedacht aan het competitieformat en een mogelijk verbod op kunstgrasvelden, maar die onderwerpen kwamen uiteindelijk niet aan bod. Er werden wel twee andere verrassende beslissingen genomen.


Zo was het heetste hangijzer het videosysteem dat Roberto Martinez wou invoeren om een databank voor tactische analyses te creëren. Bij de kleine clubs was daar weerstand tegen omwille van de hoge kost die het voor hen zou meebrengen. Volgens Het Nieuwsblad koos de Pro League uiteindelijk voor de gulden middenweg: Martinez krijgt zijn camera's, maar de Pro League zal het systeem zélf financieren. Daarvoor neemt het 2 miljoen euro uit zijn commercieel budget.

Verder werd er verrassend ook een nieuw format voor de beloftencompetitie uit de mouw geschud. De voorbije maanden waren er klachten dat bepaalde clubs - Anderlecht en AA Gent bijvoorbeeld - met een volledig elftal aan A-kernspelers aantraden. Vanaf volgend seizoen moet dat echter verleden tijd zijn. Er zullen immers nog maar maximum drie spelers ouder dan 21 jaar opgesteld mogen worden, waarvan er bovendien slechts één ouder dan 23 mag zijn. Daarnaast wordt er ook voor een andere indeling gekozen. De beloftencompetitie bestaat volgend seizoen uit een eerste klasse van acht ploegen die drie keer tegen elkaar spelen, tweede klasse telt zestien clubs die elkaar twee keer bekampen. Twee clubs kunnen elk seizoen zakken en dus kunnen er ook twee clubs promoveren.

LEES OOK: ‘Vier clubs klagen: format dit seizoen nog op de schop’

Goede beslissingen?

Meest recent

Kompany doet beklag: "Ik vind dat streng"

Om 21u gaat Vincent Kompany met Bayern München op zoek naar een ticket voor de halve finale van ...

2
2
Verlinden naar Belgische topclub? "Uitgebreid contact"

De zomermercato nadert met rasse schreden en de Belgische topclubs zullen ongetwijfeld ook in de ...

23
23
'Gemiste kans Antwerp? Flop blijkt grof wild'

Het belooft bij Antwerp alweer een drukke transferzomer te worden. De Great Old moet immers weer ...

18
18
'Genk blijft gaan: nieuwe keeperparel in vizier'

Bij KRC Genk grijpen ze de play-offs aan om al wat te experimenteren met het oog op de toekomst. Zo ...

31
31
RAFC-fan Tom Waes staat aan begin van bloedstollend avontuur

Na een bijzonder moeilijke periode slaat Tom Waes een nieuw hoofdstuk open. Eind 2024 raakte de ...

19
19
Meer dan 50 miljoen? Godts reageert op transfergeruchten

Mika Godts loopt dezer dagen serieus in de kijker. De flankaanvaller is dit seizoen helemaal ...

16
16
Mokerslag Liverpool en Frankrijk: einde seizoen en geen WK

Het zijn spannende weken, want de nationale competities naderen hun ontknoping en met het WK aan de ...

33
33
TRANSFERUURTJE: 'Knaltransfer Sadiki, wenslijst Anderlecht klaar'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

120
120
Vrouwelijke T1 aangevallen: Kompany springt in de bres

Vincent Kompany neemt het vanavond op tegen Real Madrid in de return van de kwartfinale van de ...

125
125
Ruben Van Gucht brengt BV tot absoluut kookpunt

Ruben Van Gucht is nu al enkele jaren niet meer uit de media weg te slaan. Relationele perikelen, ...

66
66
‘Rode Duivels hopen: onverwachte wending van toptalent?’

De Rode Duivels zagen de afgelopen jaren heel wat talenten voor een ander land kiezen, maar mogelijk ...

146
146
'Charleroi wil aanvallende pion wegplukken bij Anderlecht'

Sporting Charleroi heeft Nicolas Frutos enkele weken geleden aangesteld als de nieuwe sportief ...

118
118
Debast: "Van hen leerde ik het meest bij Anderlecht"

Zeno Debast kende dit seizoen maandenlang blessureleed. De afgelopen weken is hij weer fit en hij ...

118
118
'Anderlecht krijgt gigantische financiële opsteker'

RSC Anderlecht gaat komende zomer een schoonmaak houden in de kern. De Brusselaars willen dan ...

229
229
'Club Brugge informeert bij Standard voor transfer'

Gaat Club Brugge Standard een stevige tik uitdelen op de transfermarkt? Het zou zomaar kunnen. ...

298
298
Kompany: "Twee jaar geleden was ik nog de slechtste coach"

Vincent Kompany maakt al vele jaren indruk als coach. Hij hoopt morgen Real Madrid uit te schakelen ...

119
119
Neuer zet Belgische doelman in top vijf beste keepers ooit

Manuel Neuer is ook op zijn 40ste nog steeds een van de beste doelmannen ter wereld. De Duitser ...

386
386
Bertaccini in de penarie: bliksemvertrek op komst?

Adriano Bertaccini scoorde afgelopen zondag als invaller bij RSC Anderlecht het derde doelpunt tegen ...

300
300
Kuyt breekt: openhartige woorden raken diep

Dirk Kuyt is in het Europese voetbal een bekende naam door zijn indrukwekkende ...

43
43
Van Holsbeeck duikt weer op: opvallende comeback

Jarenlang was hij succesvol manager van RSC Anderlecht, maar de voorbije jaren kwam Herman Van ...

153
153
Club Brugge of Union? Chatelle waagt zich aan titelpredictie

Komend weekend is het zover, dan staat de eerste grote titelclash in de Champions' Play-Offs op het ...

253
253
'El Ouahdi weg bij Genk: landskampioen op vinkentouw'

Ondanks een erg wisselvallig seizoen lijkt KRC Genk komende zomer te gaan cashen op verschillende ...

448
448
Na Lukaku ook De Bruyne: miserie loopt uit de hand

Kevin De Bruyne kwam naar Napoli als grote naam, maar in Italië draait zoiets snel. Na de breuk ...

283
283
Napoli-hetze escaleert: Lukaku déze zomer naar Anderlecht?

De soap rond Romelu Lukaku blijft maar escaleren. Verschillende Italiaanse media meldden dinsdag dat ...

280
280
'Club Brugge boekt woekerwinst: knaltransfer Tzolis'

Dat Club Brugge komende zomer verschillende sterkhouders zal zien vertrekken, staat inmiddels buiten ...

429
429

Meer sportnieuws