Nog een 'Gouden Generatie'? Deze tien jonge Belgen hebben de hoogste marktwaarde

door
Nog een 'Gouden Generatie'? Deze tien jonge Belgen hebben de hoogste marktwaarde

In het verleden werd er al meermaals gesproken over de huidige ‘Gouden Generatie’ van de Rode Duivels. Daarom rijst bij velen onmiddellijk de vraag of er in de toekomst ook opnieuw een sterke lichting zit aan te komen. Niemand heeft hier een definitief antwoord op, maar de vooruitzichten kunnen we op zijn minst gezegd toch wel rooskleurig noemen.


We stelden een lijst op van Belgen tot en met 21 jaar via Transfermarkt.de. Op Youri Tielemans na zijn er eigenlijk quasi geen spelers die al speelminuten hebben gekregen bij het eerste elftal van de Rode Duivels. Al mogen we er zeker van zijn dat enkele van deze namen het ongetwijfeld nog zullen maken.

De top tien: 

1. Youri Tielemans - 22 miljoen euro - AS Monaco/ Leicester City  
2. Dodi Lukebakio - 10 miljoen euro - Fortuna Düsseldorf
3. Zinho Vanheusden - 9 miljoen euro - Standard Luik
4. Landry Dimata - 7 miljoen euro - RSC Anderlecht 
5. Orel Mangala  - 5.5 miljoen euro - Hamburg SV
6. Yari Verschaeren - 4 miljoen euro - RSC Anderlecht
7. Alexis Saelemaekers - 3.5 miljoen euro - RSC Anderlecht
8. Elias Cobbaut - 3 miljoen euro - RSC Anderlecht
9. Samuel Bastien - 3 miljoen euro - Standard Luik
10. Aaron Leya-Iseka - 3 miljoen euro - Toulouse FC

Het vernoemen waard: Francis Amuzu (2.5 miljoen euro), Mile Svilar (2.5 miljoen euro), Jeremy Doku (2 miljoen euro), Dante Rigo (1.5 miljoen euro), Sebastiaan Bornauw (2.2 miljoen euro), Loïs Openda (1 miljoen euro) en Xian Emmers (1 miljoen euro). 

LEES OOK: Godts al gedumpt? Garcia kiest andere Duivel

Komt er opnieuw een 'Gouden Generatie' aan?

Meest recent

Radja voor rechtbank: Nainggolan weet waar hij aan toe is

Rond Radja Nainggolan is het maar zelden stil, ook omdat de ex-Rode Duivel zelden verlegen zit om ...

4
4
Nieuwe coach Cercle eerlijk: "Daarvoor extra tijd nodig"

De Jupiler Pro League wordt dit weekend na een korte break weer op gang getrapt en dat gebeurt ook ...

3
3
Club of Union? Vrancken duidt zijn kampioen aan

Nu het interlandvoetbal weer voorbij is, staat de start van de play-offs in de Jupiler Pro League ...

113
113
Bommetje barst bij Chelsea: sterkhouder uit selectie gezet

Ook in Engeland wordt er dit weekend weer gevoetbald nu de interlandbreak erop zit. Daar zit er bij ...

21
21
Straf: onbekende Belg legt Modric vuur aan de schenen

De Serie A krijgt in ons land doorgaans toch wat minder aandacht dan pakweg de Premier League en dat ...

17
17
TRANSFERUURTJE: 'Club grijpt naast Duivels, Barça gaat los'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

104
104
Rode Duivels wereldkampioen? OPTA is onheilspellend

Alle deelnemers van het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada zijn bekend. De Rode ...

58
58
Brandon Mechele blaast iedereen weg met één bericht

Maart voelde voor Brandon Mechele als een maand waarin alles samenkwam. De robuuste verdediger van ...

154
154
Vermant is de pineut: Vanhaezebrouck snoeihard voor Tresoldi

Nicolo Tresoldi zit in bloedvorm. De aanvaller scoort bij Club Brugge het ene doelpunt na het ...

117
117
Nicky Hayen slaat op tafel bij KRC Genk en grijpt in

KRC Genk kende een teleurstellend seizoenseinde. De Limburgers hadden uiteindelijk alles in eigen ...

219
219
Boussoufa mengt zich in racismedebat: “Club Brugge-fans...”

Afgelopen interlandperiode was er weer een moment dat heel wat stof deed opwaaien. Tijdens Spanje ...

265
265
'Antwerp zet Gyrano Kerk buiten kern door bizarre reden'

Royal Antwerp FC neemt het vanavond op tegen KRC Genk in Play-Off 2. Joseph Oosting en The Great Old ...

207
207
Manchester United-fan Littler afgemaakt na walgelijke actie

Luke Littler is al geruime tijd de nieuwe sensatie in dartsland. De ondertussen 19-jarige knaap ...

98
98
Karetsas krijgt advies: "Hij moet vertrekken"

KRC Genk moet dit seizoen vrede nemen met de Europe Play-Off. Dat betekent dat we een parel als ...

133
133
Degradatiestrijd al beslist? "Duimen voor mirakel"

Dit weekend beginnen de play-offs in de Jupiler Pro League. Daarin moet nog veel beslist worden, al ...

94
94
Lichtpunt bij Genk: "Mijn beste jaar ooit"

Het is voor KRC Genk al een woelig seizoen geweest. Het zette in december Thorsten Fink op straat, ...

126
126
JPL-revelatie brengt Anderlecht en co transferboodschap

De play-offs moeten in de komende weken het Belgische voetbalseizoen nog helemaal gaan beslissen, ...

112
112
Raes tipt Antwerp om concurrent kaal te plukken

Antwerp hoopt om in de Europe Play-Off nog iets van zijn seizoen te kunnen maken. De Great Old kan ...

160
160
Union bibbert: smaakmaker sluit vertrek niet uit

Nadat het vorig seizoen al de titel veroverde, kan Union dit seizoen zowaar nog beter doen. Het ...

49
49
'Anderlecht neemt alweer afscheid van doelman'

Bij Anderlecht lijkt de zomermercato stilaan vorm te krijgen. Die zal in eerste instantie gepaard ...

183
183
'Genk hakt keepersknoop door voor play-offs'

KRC Genk trapt om 20u45 de play-offs op gang met een trip naar de Bosuil. Daar kunnen de Limburgers ...

263
263
‘Mignolet weg na clash: Verhaeghe dreef hem buiten'

Bart Verhaeghe zette Simon Mignolet bij zijn afscheid op een voetstuk, maar achter die mooie woorden ...

557
557
'Anderlecht baalt keihard na transferupdate De Cat'

Voor de eerste keer in bijna anderhalf jaar had Anderlecht in de voorbije week nog eens een Rode ...

499
499
'Nieuwe klap Antwerp: 4 sterkhouders gratis weg'

Antwerp opent zijn play-offs vrijdagavond op de Bosuil tegen Genk. Die kraker wordt niet afgewerkt ...

379
379
‘Vertrek Lukaku krijgt vorm: eerste club meldt zich‘

Het wordt nog altijd afwachten hoe het conflict tussen Napoli en Romelu Lukaku opgelost zal worden. ...

361
361

Meer sportnieuws