Nederland start EK-kwalificaties met klinkende overwinning

door
Nederland start EK-kwalificaties met klinkende overwinning

De Rode Duivels begonnen hun EK-kwalificaties met een overwinng, en ook het Nederlandse nationale elftal is die goed begonnen. In De Kuip boekte de ploeg van Ronald Koeman donderdagavond een 4-0 overwinning ten koste van Wit-Rusland.

Oranje hield rekening met een lastige avond, maar al in de openingsminuut was het raak. Igor Shitov verspeelde de bal pardoes en bracht Memphis Depay daarmee in stelling om na slechts vijftig seconden de 1-0 binnen te werken. Een heerlijk moment voor de aanvaller, die bij Olympique Lyon al lange tijd niet meer scoorde en zelfs op de bank terecht is gekomen.

Gesteund door de vroege voorsprong maakte Oranje een goede indruk in de beginfase. Dat resulteerde in een snelle tweede treffer. Memphis toonde opnieuw zijn klasse door een voorzet van Denzel Dumfries met de hak te verlengen en daar profiteerde Georginio Wijnaldum dankbaar van: 2-0. Nog voor rust had Memphis de wedstrijd definitief kunnen beslissen, maar hij tikte na een goede actie van Ryan Babel maar net naast.

Oranje kwam opnieuw goed uit de kleedkamer voor de tweede helft. Ditmaal werd de eerste kans niet benut, maar even later was het alsnog raak. Wijnaldum werd gevloerd binnen het strafschopgebied en daardoor kreeg Memphis de kans om vanaf elf meter de 3-0 binnen te werken. De Lyon-aanvaller koos in tegenstelling tot de clash met Frankrijk ditmaal niet voor een Panenka.

De ploeg van de jarige Koeman kwam nauwelijks in de problemen. Pas in het slotkwartier werd doelman Jasper Cillessen gedwongen tot de eerste serieuze actie van de avond. Het duel leek daardoor als een nachtkaars uit te gaan, maar vlak voor tijd zorgde Virgil van Dijk alsnog voor de 4-0 door een voorzet van Memphis bij de tweede paal binnen te lopen.

Scoreverloop: 1-0 (1') Memphis Depay, 2-0 (21') Georginio Wijnaldum, 3-0 (55') Memphis Depay (strafschop). 4-0 (86') Virgil van Dijk

LEES OOK: Nederland in de ban van ‘opvolger’ Koeman: 'droomkandidaat'

Eindelijk nog eens een groot tornooi mét Oranje?

Meest recent

Nieuwe JPL-waardes: explosies bij Genk, Anderlecht en Club

De wintermercato nadert met rasse schreden en dus vonden ze het bij Transfermarkt tijd om de ...

11
11
Anderlecht zwaait Neerpede-icoon na 27 jaar uit

Neerpede groeide in de voorbije decennia uit tot een begrip en met Nathan De Cat levede het dit ...

40
40
KV Mechelen mag eerste winteraanwinst nu al verwelkomen

KV Mechelen blijft het dit seizoen uitstekend doen. Malinwa legde vorig weekend Charleroi over de ...

38
38
Trainerswissel in Genk? De Condé en Fink reageren fel

KRC Genk beleefde alweer een tegenvallende week in eigen land, met eerst een pijnlijke uitschakeling ...

154
154
'Nieuwe twist in saga: De Mil meldt zich af in Charleroi'

Bij AA Gent werden ze deze week met verstomming geslagen door het plotse vertrek van Ivan Leko naar ...

217
217
TRANSFERUURTJE: 'Gent zoekt nieuwe coach, oude bekende terug bij Anderlecht?'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

279
279
De Ketelaere glundert na rel: ferme sneer naar tegenstander

Charles De Ketelaere was afgelopen speeldag in de Serie A nog misnoegd omdat hij gewisseld werd bij ...

40
40
“‘Bakkes tot op de grond’: Privé-mokerslag voor Brusselmans

Herman Brusselmans is al decennialang één van de meest markante stemmen in de Vlaamse ...

98
98
Knaltransfer Doku naar Real? “Vervanger van Vini Jr”

Jérémy Doku is dit seizoen on fire bij Manchester City. De buitenspeler is ...

188
188
Madou jubelt: Club Brugge troeft Anderlecht én Union af

Het zijn woelige tijden bij Club Brugge na het ontslag van Nicky Hayen en de aanstelling van Ivan ...

271
271
OH Leuven bewijst Belgisch voetbal énorme dienst

OH Leuven speelt dit seizoen in de Champions League bij de vrouwen en ze doen het daar fantastisch. ...

62
62
Alderweireld lyrisch over topper USG: "Kan hoger niveau aan"

Union SG mag tot op heden tevreden zijn over de prestaties in de Champions League. De Brusselaars ...

63
63
'Anderlecht is gestart met 'Premier League-project''

Bij RSC Anderlecht kochten ze in 2025 heel veel spelers. Voorlopig laten een aantal jongens toch ...

248
248
Bestuur Club Brugge onder vuur: druk neemt enorm toe

Club Brugge heeft voor een serieuze bom in het Belgische voetbal gezorgd met het ontslag van Nicky ...

394
394
'Antwerp heeft verdediger beet, Anderlecht mikt hoog'

RSC Anderlecht en Royal Antwerp FC mikken op talenten vanuit het buitenland. De twee Belgische ...

347
347
Ziet Anderlecht ‘droomdeal’ van 10 miljoen in rook opgaan?

Bij RSC Anderlecht hopen ze dat ze in 2026 een aantal spelers voor grof geld kunnen verkopen. Maar ...

271
271
Leko krijgt meteen forse waarschuwing bij Club Brugge

Woensdagavond in het Champions League-duel tegen Arsenal FC, maakt Ivan Leko zijn grote rentree als ...

425
425
Van Gucht in de clinch op VRT-sportredactie: "Hij lag nog in bed"

Ruben Van Gucht zit in een storm die maar niet gaat liggen. Nadat hij de voorbije maanden al opviel ...

209
209
Fink betrapt op grove uitschuiver: "Een no-brainer"

KRC Genk zal zich donderdagavond tegen FC Midtjylland moeten herpakken. De Limburgers kregen zondag ...

283
283
Familie betreurde De Boeck komt met hartverwarmende actie

Het onverwachte overlijden van voormalig profvoetballer en trainer Glen De Boeck, gisteren, laat een ...

186
186
'Leko verlekkert zich: Club pakt zwaar uit op transfermarkt'

De sportieve leiding van Club Brugge zorgde deze week voor een schokgolf door een trainerswissel ...

887
887
'Nieuwe trainer AA Gent: Buffalo's op weg naar stunt'

Met achtereenvolgens Antwerp FC, Club Brugge en KVC Westerlo, staat KAA Gent voor een nog een pittig ...

1257
1257
‘Leko-shock bij Club Brugge: kleedkamer staat op springen’

In de kleedkamer van Club Brugge voelt iedereen dat er iets staat te gebeuren. Spelers die Leko nog ...

589
589
'Geen genade bij Barça: grote naam naar exit gepusht'

FC Barcelona is bezig aan een meer dan degelijk seizoen tot dusver, maar blijft op een heuse ...

276
276
'Anderlecht verbaast met drastische transferbeslissing'

RSC Anderlecht staat voor een pittig einde van 2025 met duels tegen achtereenvolgens STVV, Antwerp ...

526
526

Meer sportnieuws