Nederland start EK-kwalificaties met klinkende overwinning

183
Nederland start EK-kwalificaties met klinkende overwinning

De Rode Duivels begonnen hun EK-kwalificaties met een overwinng, en ook het Nederlandse nationale elftal is die goed begonnen. In De Kuip boekte de ploeg van Ronald Koeman donderdagavond een 4-0 overwinning ten koste van Wit-Rusland.

Oranje hield rekening met een lastige avond, maar al in de openingsminuut was het raak. Igor Shitov verspeelde de bal pardoes en bracht Memphis Depay daarmee in stelling om na slechts vijftig seconden de 1-0 binnen te werken. Een heerlijk moment voor de aanvaller, die bij Olympique Lyon al lange tijd niet meer scoorde en zelfs op de bank terecht is gekomen.

Gesteund door de vroege voorsprong maakte Oranje een goede indruk in de beginfase. Dat resulteerde in een snelle tweede treffer. Memphis toonde opnieuw zijn klasse door een voorzet van Denzel Dumfries met de hak te verlengen en daar profiteerde Georginio Wijnaldum dankbaar van: 2-0. Nog voor rust had Memphis de wedstrijd definitief kunnen beslissen, maar hij tikte na een goede actie van Ryan Babel maar net naast.

Oranje kwam opnieuw goed uit de kleedkamer voor de tweede helft. Ditmaal werd de eerste kans niet benut, maar even later was het alsnog raak. Wijnaldum werd gevloerd binnen het strafschopgebied en daardoor kreeg Memphis de kans om vanaf elf meter de 3-0 binnen te werken. De Lyon-aanvaller koos in tegenstelling tot de clash met Frankrijk ditmaal niet voor een Panenka.

De ploeg van de jarige Koeman kwam nauwelijks in de problemen. Pas in het slotkwartier werd doelman Jasper Cillessen gedwongen tot de eerste serieuze actie van de avond. Het duel leek daardoor als een nachtkaars uit te gaan, maar vlak voor tijd zorgde Virgil van Dijk alsnog voor de 4-0 door een voorzet van Memphis bij de tweede paal binnen te lopen.

Scoreverloop: 1-0 (1') Memphis Depay, 2-0 (21') Georginio Wijnaldum, 3-0 (55') Memphis Depay (strafschop). 4-0 (86') Virgil van Dijk

Eindelijk nog eens een groot tornooi mét Oranje?

Meest recent

"Kwam om show te verkopen": Club Brugge woedend op ref

De klassieker tussen Club Brugge en Anderlecht is zondagnamiddag op 1-1 geëindigd en dat was ...

187
187
Brighton blijft verbazen, Sunderland stunt weg van laatste plaats

In de Premier League is er zondagnamiddag één en ander verschoven in het klassement. ...

27
27
Ajax grijpt in slotseconden naast koppositie in Eredivisie

Ajax heeft zondagnamiddag een uitgelezen kans laten liggen om minstens voorlopig aan de leiding te ...

14
14
Bom barst bij Club Brugge: Diakhon stormt woedend weg

Club Brugge zal ongetwijfeld meer verwacht hebben van de klassieker tegen Anderlecht, waarin het ...

359
359
Coosemans niet euforisch: "Dat is de volgende stap"

RSC Anderlecht kende een zeer goede week. Na zeges tegen KVC Westerlo en RB Salzburg pakten ze ook ...

178
178
Vanaken woedend na Club-RSCA: "Schaf die VAR af"

Club Brugge en RSC Anderlecht deelden de punten in het Jan Breydelstadion. Het werd 1-1 na een al ...

889
889
Club Brugge en Anderlecht delen de punten na matige topper

Club Brugge werkte namiddag de topper tegen RSC Anderlecht af. Het werd zeker niet de meest ...

141
141
Weer geen zege voor Napoli: exit Allegri?

Napoli speelde namiddag de topper in eigen huis tegen Lazio. Een match die ze maar beter konden ...

17
17
Club Brugge op voorsprong tegen RSCA: "Zielig!"

Club Brugge en RSC Anderlecht begonnen om 13u30 aan de topper in het Jan Breydelstadion. De eerste ...

194
194
Grote uitblinker bij Lommel: "Had drie keer moeten scoren"

Lommel SK pakte een knap punt op het veld van Royal Antwerp FC. De promovendus is bezig aan een goed ...

12
12
Bayern München komt met nieuwe update over Kompany

Vincent Kompany staat dicht bij zijn terugkeer als trainer van Bayern München. Volgens Uli ...

80
80
Spelersgroep Antwerp velt oordeel over ontslag Compper

Royal Antwerp FC is bezig aan een toch wel erbarmelijk seizoen. De Great Old heeft zeker niet de ...

281
281
Bruno kent zijn verdict: Anderlecht neemt grote beslissing

Het zag er een week geleden bijzonder somber uit voor Vitor Bruno bij Anderlecht. Na tegenvallende ...

219
219
Leko mist plots vier spelers, Bruno verrast

Club Brugge en RSC Anderlecht spelen om 13u30 de topper van deze speeldag. Ivan Leko en Vitor Bruno ...

122
122
Rits onthult wat hij hoort over Vitor Bruno bij Anderlecht

Mats Rits werd door Olivier Renard en Tim Borguet op bedenkelijke wijze naar de C-kern gestuurd. Na ...

274
274
TRANSFERUURTJE: Toptransfer voor Forbs, De Winter grof wild

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

122
122
Coucke opgeschrikt door bijtincident: politie grijpt hard in

Een opvallende weekend is het voor Anderlecht-eigenaar Marc Coucke. Deze namiddag staat Paars-Wit ...

59
59
‘Strijd om Seys barst los: dan in stroomversnelling’

Joaquin Seys is grof wild. De linksback is dit seizoen een absolute smaakmaker bij Club Brugge, ...

133
133
Code rood bij KRC Genk: Thorup verrast met ingreep

KRC Genk kampt met een 15 op 30 en dat is te weinig voor de Limburgers. Het is dan ook code rood ...

441
441
Valentine schrikt van waarheid Ruben Van Gucht: "Dat kan toch niet?"

Een gewone avond op de sofa draaide voor Ruben Van Gucht (39) uit op een onverwachte terugblik. Wat ...

128
128
Pijnlijke tendens Westerlo: spelers grijpen in

Westerlo zit in de hoek waar de klappen vallen. De Kemphanen incasseerden afgelopen drie wedstrijden ...

50
50
‘Club Brugge – Anderlecht: Leko voert twee wissels door’

De meest interessante affiche van speeldag 11 van de Jupiler Pro League is ongetwijfeld Club Brugge ...

273
273
‘Koni De Winter is stikjaloers op één Rode Duivel’

Koni De Winter wil niet meer voor de Rode Duivels spelen. Zijn omgeving spreekt van “iets ...

539
539
Boskamp begrijpt één man bij RSCA niet: "Waarom doe je dat?"

RSC Anderlecht is versterkt uit de zomermercato gekomen. Bij Paars-Wit hebben ze echter een ...

117
117
KBVB stelt nieuwe bondscoach Red Flames voor

Elisabet Gunnarsdóttir werd enkele weken geleden ontslagen als bondscoach van de Red Flames. ...

130
130

Meer sportnieuws