Nederland start EK-kwalificaties met klinkende overwinning

door
Nederland start EK-kwalificaties met klinkende overwinning

De Rode Duivels begonnen hun EK-kwalificaties met een overwinng, en ook het Nederlandse nationale elftal is die goed begonnen. In De Kuip boekte de ploeg van Ronald Koeman donderdagavond een 4-0 overwinning ten koste van Wit-Rusland.

Oranje hield rekening met een lastige avond, maar al in de openingsminuut was het raak. Igor Shitov verspeelde de bal pardoes en bracht Memphis Depay daarmee in stelling om na slechts vijftig seconden de 1-0 binnen te werken. Een heerlijk moment voor de aanvaller, die bij Olympique Lyon al lange tijd niet meer scoorde en zelfs op de bank terecht is gekomen.

Gesteund door de vroege voorsprong maakte Oranje een goede indruk in de beginfase. Dat resulteerde in een snelle tweede treffer. Memphis toonde opnieuw zijn klasse door een voorzet van Denzel Dumfries met de hak te verlengen en daar profiteerde Georginio Wijnaldum dankbaar van: 2-0. Nog voor rust had Memphis de wedstrijd definitief kunnen beslissen, maar hij tikte na een goede actie van Ryan Babel maar net naast.

Oranje kwam opnieuw goed uit de kleedkamer voor de tweede helft. Ditmaal werd de eerste kans niet benut, maar even later was het alsnog raak. Wijnaldum werd gevloerd binnen het strafschopgebied en daardoor kreeg Memphis de kans om vanaf elf meter de 3-0 binnen te werken. De Lyon-aanvaller koos in tegenstelling tot de clash met Frankrijk ditmaal niet voor een Panenka.

De ploeg van de jarige Koeman kwam nauwelijks in de problemen. Pas in het slotkwartier werd doelman Jasper Cillessen gedwongen tot de eerste serieuze actie van de avond. Het duel leek daardoor als een nachtkaars uit te gaan, maar vlak voor tijd zorgde Virgil van Dijk alsnog voor de 4-0 door een voorzet van Memphis bij de tweede paal binnen te lopen.

Scoreverloop: 1-0 (1') Memphis Depay, 2-0 (21') Georginio Wijnaldum, 3-0 (55') Memphis Depay (strafschop). 4-0 (86') Virgil van Dijk

LEES OOK: Marc Coucke op kookpunt bij start Play-Offs Anderlecht

Eindelijk nog eens een groot tornooi mét Oranje?

Meest recent

Taravel haalt verwoestend uit: groot probleem bloot

RSC Anderlecht kreeg in de eerste helft kletsen van Club Brugge. Blauw-Zwart stond na 45 minuten al ...

5
5
El Hadj spreekt kritiek STVV tegen: “Absoluut niét”

Union SG won met het kleinste verschil van Sint-Truiden VV. De Brusselse club blijft zo leider in de ...

16
16
Llansana neemt geen blad voor de mond: “Vernedering”

RSC Anderlecht kreeg in de eerste helft een pak voor de broek van Club Brugge, maar in de tweede ...

67
67
Hans Vanaken verrast met uitspraken na Anderlecht

Club Brugge won met 4-2 van RSC Anderlecht. De eerste helft van Blauw-Zwart was wervelend, maar ...

201
201
Dender grijpt laatste strohalm in strijd om behoud

Dender staat voor een loodzware opdracht om in de Relegation Play-Off nog het behoud te verzekeren. ...

50
50
De Mil moet één keer wijzigen, 2 nieuwkomers bij KVM

De eerste speeldag in de Champions' Play-Off wordt maandagavond afgesloten met een partij tussen AA ...

27
27
Atalanta dankt 'assist king' Charles voor ruime zege

Atalanta heeft maandag in de Serie A een uitstekende zaak gedaan in de strijd om een Champions ...

19
19
Anderlecht rekent zich rijk: Real Madrid & co zien sterretjes

RSC Anderlecht nam de afgelopen dagen deel aan het bekende toernooi in Amsterdam: de Future Cup. ...

125
125
Leko noemt verrassende oorzaak voor instorting Club

Club Brugge heeft zijn play-offs geopend met een overwinning tegen Anderlecht, maar helemaal ...

219
219
Kranten streng: 3 drietjes bij dramatisch Anderlecht

Anderlecht dreigt in de Champions' Play-Off stilaan een figurant te worden. Paars-Wit zakte al weg ...

382
382
Onvrede ondanks zege bij Club: "Dat mag echt niet"

Club Brugge heeft zijn start in de Champions' Play-Off niet gemist. Het blijft in het spoor van ...

169
169
Ontgoocheling bij Anderlecht: "Eerste helft was héél slecht"

Anderlecht is er niet in geslaagd om een goede start te nemen in de Champions' Play-Off. Het leed al ...

147
147
Eén helft wervelen volstaat: Club telt Anderlecht uit

Club Brugge heeft ervoor gezorgd dat het in het spoor blijft van Union in de titelstrijd. In de ...

141
141
'Hayen kan opgelucht ademhalen na blessurenieuws'

KRC Genk likte tijdens de interlandbreak zijn wonden na het missen van de top zes. De Limburgers ...

80
80
Vertrek bij Real? Vinicius Junior spreekt klare taal

De komende dagen zullen weer alle ogen gericht zijn op de Champions League, waarin de ...

68
68
Anderlecht ziet sterretjes: fans duiden zondebok aan

De klassieker tussen Club Brugge en Anderlecht is voor beide teams van cruciaal belang. Paars-Wit ...

351
351
Pocognoli zorgt voor straffe reeks: CL op komst?

In oktober was er de nodige ophef toen Sébastien Pocognoli plots zijn biezen pakte bij Union. ...

55
55
Verrassende optie bij Duivels: "Vuurtje brandt weer"

Zowat anderhalve maand voor de selectie voor het WK bekendgemaakt moet worden, zijn er nog de nodige ...

83
83
'Dwomoh probeert carrière met transfer weer te lanceren'

Het Belgische voetbal blijft heel wat grote talenten produceren, al kunnen die niet allemaal de hoge ...

58
58
11 namen: Vanaken terug bij Club, Taravel verrast

Er wordt op Paasmaandag heel wat gevoetbald in de Jupiler Pro League. De dag wordt afgetrapt met de ...

179
179
Malinwa-hit Van Brederode scoort met knappe voetbaldochter

Bij KV Mechelen staat alles op scherp. De club begint straks aan de eerste Champions' Play-Offs uit ...

58
58
Enorme verrassing bij Anderlecht tegen Club?

Op deze paasmandag zijn in de Jupiler Pro League vrijwel alle ogen gericht op de kraker tussen Club ...

173
173
TRANSFERUURTJE: 'Club in actie voor opvolger Mignolet, droomaanwinst Barça'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

104
104
Cornelis haalt uit en komt met Verboomen-onthulling

De scheidsrechters en VAR komen deze speeldag weer zwaar in opspraak. Ook tijdens Westerlo - ...

47
47
Anderlecht-sterkhouder geeft grote hint over toekomst

RSC Anderlecht begint op maandag aan Play-Off 1 met de topper tegen Club Brugge. Achter de schermen ...

207
207

Meer sportnieuws