Nederland start EK-kwalificaties met klinkende overwinning

183 stemmen
Nederland start EK-kwalificaties met klinkende overwinning

De Rode Duivels begonnen hun EK-kwalificaties met een overwinng, en ook het Nederlandse nationale elftal is die goed begonnen. In De Kuip boekte de ploeg van Ronald Koeman donderdagavond een 4-0 overwinning ten koste van Wit-Rusland.

Oranje hield rekening met een lastige avond, maar al in de openingsminuut was het raak. Igor Shitov verspeelde de bal pardoes en bracht Memphis Depay daarmee in stelling om na slechts vijftig seconden de 1-0 binnen te werken. Een heerlijk moment voor de aanvaller, die bij Olympique Lyon al lange tijd niet meer scoorde en zelfs op de bank terecht is gekomen.

Gesteund door de vroege voorsprong maakte Oranje een goede indruk in de beginfase. Dat resulteerde in een snelle tweede treffer. Memphis toonde opnieuw zijn klasse door een voorzet van Denzel Dumfries met de hak te verlengen en daar profiteerde Georginio Wijnaldum dankbaar van: 2-0. Nog voor rust had Memphis de wedstrijd definitief kunnen beslissen, maar hij tikte na een goede actie van Ryan Babel maar net naast.

Oranje kwam opnieuw goed uit de kleedkamer voor de tweede helft. Ditmaal werd de eerste kans niet benut, maar even later was het alsnog raak. Wijnaldum werd gevloerd binnen het strafschopgebied en daardoor kreeg Memphis de kans om vanaf elf meter de 3-0 binnen te werken. De Lyon-aanvaller koos in tegenstelling tot de clash met Frankrijk ditmaal niet voor een Panenka.

De ploeg van de jarige Koeman kwam nauwelijks in de problemen. Pas in het slotkwartier werd doelman Jasper Cillessen gedwongen tot de eerste serieuze actie van de avond. Het duel leek daardoor als een nachtkaars uit te gaan, maar vlak voor tijd zorgde Virgil van Dijk alsnog voor de 4-0 door een voorzet van Memphis bij de tweede paal binnen te lopen.

Scoreverloop: 1-0 (1') Memphis Depay, 2-0 (21') Georginio Wijnaldum, 3-0 (55') Memphis Depay (strafschop). 4-0 (86') Virgil van Dijk

LEES OOK: Oranje op WK: tussen hoop en vrees bij Van der Vaart & co

Eindelijk nog eens een groot tornooi mét Oranje?

Meest recent

'Nieuwe trainer Anderlecht: buitenlandse naam op tafel'

Op maandag 22 juni staat bij RSC Anderlecht de eerste training van de voorbereiding gepland. ...

1
1
Daags voor openingsmatch: FIFA voert drastische WK-verandering door

Aanstaande donderdag is het eindelijk zover: dan wordt het wereldkampioenschap 2026 op gang getrapt. ...

107
107
Anderlecht aast op bekerheld: 'Vragen om problemen'

Anderlecht speurt opnieuw naar snelheid op de flank en komt uit bij een jonge bekerheld. Hij past in ...

297
297
Eriksen komt zelf met update: wat met toekomst?

Christian Eriksen maakte in 2020 al een hartstilstand mee tijdens het EK en sindsdien speelt de ...

41
41
‘Alarm vlak voor WK: openingsmatch plots op losse schroeven’

Het WK gaat donderdagavond van start, maar de openingsmatch tussen Mexico en Zuid-Afrika zorgt plots ...

144
144
Tielemans maakt fans warm voor WK met erg straffe taal

Youri Tielemans is onder bondscoach Rudi Garcia de aanvoerder van de Rode Duivels én de ...

43
43
KAA Gent slaat toe: jonge aanvaller uit Engeland binnen

KAA Gent heeft op de zomermercato een nieuw talent binnengehaald. Op de officiële kanalen laten ...

86
86
‘KRC Genk grijpt genadeloos in: duo op transferlijst’

Het seizoen is nog maar net gedaan of KRC Genk grijpt al genadeloos in. De Limburgers zullen komend ...

374
374
‘Pocognoli naar Anderlecht? Belangrijke hint bekend’

RSC Anderlecht is op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. Paars-Wit wil niet verder door met Jeremy ...

580
580
Origi stopt met voetballen: "Zeer jammer, hij had echt alles"

Divock Origi liet vandaag weten dat hij op amper 31-jarige leeftijd stopt met voetballen. De ...

196
196
Vandenbempt ziet één groot verschil bij de Rode Duivels

De Rode Duivels zijn onderweg naar Seattle in de Verenigde Staten. De Belgen trekken met vertrouwen ...

133
133
Origi hangt op 31-jarige leeftijd schoenen aan de haak

Divock Origi hangt op 31-jarige leeftijd de schoenen aan de haak. Dat heeft hij zopas meegedeeld via ...

177
177
Ruben Van Gucht woedend: Hevig conflict achter de schermen

Ruben Van Gucht kwaad krijgen is blijkbaar niet zo moeilijk als sommigen denken. Achter zijn ...

148
148
Anderlecht heeft één groot probleem volgens Nilis

RSC Anderlecht kende alweer geen goed seizoen. Paars-Wit eindigde vierde en dat voor het tweede jaar ...

429
429
Lierse SK verrast met transfer bij Jupiler Pro League-club

Lierse SK wist met Christian Kouam vandaag al een speler te strikken, maar daar doen ze er nog ...

89
89
'Beweging op JPL-mercato: twee spelers in aantocht'

Het WK mag dan wel voor de deur staan, achter de schermen zijn de Belgische clubs ook bezig met het ...

118
118
AA Gent vindt versterking in de Challenger Pro League

AA Gent gaat een drukke mercato tegemoet. De Buffalo's willen versterking voor de korte termijn, ...

172
172
Heekeren laat fans Anderlecht nu al watertanden

RSC Anderlecht sloot een zwaar seizoen af als nummer vier. De Brusselaars haalden in januari heel ...

579
579
Borkelmans blikt terug op episch WK: "We zijn daar geflikt!"

Het WK 2026 start donderdag met een duel tussen Mexico en Zuid-Afrika. Deze keer organiseren Mexico, ...

79
79
Zware Coucke-protesten: fanclubs Anderlecht reageren

Het is voor Anderlecht alweer een zeer woelig seizoen geweest. Dat eindigde opnieuw zonder prijs, ...

530
530
Genk kan opnieuw jackpot treffen met eigen talenten

Voor Genk werd het een tegenvallend seizoen dat uiteindelijk eindigde zonder Europees ticket, maar ...

336
336
'Traditieclub zet alles op alles voor Meunier'

Thomas Meunier is maandag met de Rode Duivels op het vliegtuig richting de Verenigde Staten gestapt. ...

128
128
Garcia spreekt duidelijke WK-ambitie uit voor afreis

De Rode Duivels zitten nu helemaal in WK-modus. Maandagnamiddag zijn ze in Zaventem immers op het ...

219
219
'Club Brugge vindt nieuwe prijsschutter in Roemenië'

Club Brugge roerde zich vooralsnog nog niet op de transfermarkt, maar het lijkt voor een bijzonder ...

694
694
Alderweireld voorspelt: nog extra troef voor Rode Duivels

De Rode Duivels stappen maandagnamiddag op het vliegtuig naar de Verenigde Staten, waar ze op 15 ...

195
195

Meer sportnieuws