Nederland start EK-kwalificaties met klinkende overwinning

door
Nederland start EK-kwalificaties met klinkende overwinning

De Rode Duivels begonnen hun EK-kwalificaties met een overwinng, en ook het Nederlandse nationale elftal is die goed begonnen. In De Kuip boekte de ploeg van Ronald Koeman donderdagavond een 4-0 overwinning ten koste van Wit-Rusland.

Oranje hield rekening met een lastige avond, maar al in de openingsminuut was het raak. Igor Shitov verspeelde de bal pardoes en bracht Memphis Depay daarmee in stelling om na slechts vijftig seconden de 1-0 binnen te werken. Een heerlijk moment voor de aanvaller, die bij Olympique Lyon al lange tijd niet meer scoorde en zelfs op de bank terecht is gekomen.

Gesteund door de vroege voorsprong maakte Oranje een goede indruk in de beginfase. Dat resulteerde in een snelle tweede treffer. Memphis toonde opnieuw zijn klasse door een voorzet van Denzel Dumfries met de hak te verlengen en daar profiteerde Georginio Wijnaldum dankbaar van: 2-0. Nog voor rust had Memphis de wedstrijd definitief kunnen beslissen, maar hij tikte na een goede actie van Ryan Babel maar net naast.

Oranje kwam opnieuw goed uit de kleedkamer voor de tweede helft. Ditmaal werd de eerste kans niet benut, maar even later was het alsnog raak. Wijnaldum werd gevloerd binnen het strafschopgebied en daardoor kreeg Memphis de kans om vanaf elf meter de 3-0 binnen te werken. De Lyon-aanvaller koos in tegenstelling tot de clash met Frankrijk ditmaal niet voor een Panenka.

De ploeg van de jarige Koeman kwam nauwelijks in de problemen. Pas in het slotkwartier werd doelman Jasper Cillessen gedwongen tot de eerste serieuze actie van de avond. Het duel leek daardoor als een nachtkaars uit te gaan, maar vlak voor tijd zorgde Virgil van Dijk alsnog voor de 4-0 door een voorzet van Memphis bij de tweede paal binnen te lopen.

Scoreverloop: 1-0 (1') Memphis Depay, 2-0 (21') Georginio Wijnaldum, 3-0 (55') Memphis Depay (strafschop). 4-0 (86') Virgil van Dijk

Eindelijk nog eens een groot tornooi mét Oranje?

Meest recent

DAZN heeft groot nieuws voor kijker: "Première Belgisch voetbal"

Aanstaande zondag wordt de slotspeeldag van de reguliere competitie in de Jupiler Pro League ...

53
53
Kompany bij Europese elite: David Silva doet boekje open

Bayern München heeft woensdag opnieuw indruk gemaakt in de Champions League en won ook zijn ...

55
55
De 11 namen: Hayen verrast met opstelling KRC Genk

KRC Genk doet in Freiburg straks een gooi naar de kwartfinale van de Europa League, waarin Olympique ...

63
63
JPL-rapport: Club top in Europa, RSCA hinkt achterop

Recent kwam Transfermarkt met een update van de marktwaarde in de Jupiler Pro League op de proppen. ...

61
61
Garcia geeft geheimen prijs: WK-selectie Duivels onthuld?

Vrijdag maakt Rudi Garcia zijn selectie voor het oefenkamp van de Rode Duivels in de Verenigde ...

86
86
'De Cat in etalage: rampscenario Anderlecht dichterbij'

Mooie liedjes duren niet lang. Die stelling gaat helaas ook op voor Nathan De Cat, die nu al op weg ...

263
263
Jean-Marie Pfaff laat tranen rollen met emotioneel nieuws

De familie Pfaff is nog steeds één van de meest beroemde clans van Vlaanderen. Dat ...

256
256
'Mignolet out: Club Brugge shopt in Jupiler Pro League'

Behoudens een verrassing is Simon Mignolet bezig aan zijn laatste maanden bij Club Brugge, dat na ...

546
546
'Genk mag fluiten naar record: korting op Karetsas'

De meest waardevolle speler in de Belgische competitie, althans op papier, luistert naar de ...

294
294
Fans in shock door opvallend moment rond Vermant

Club Brugge staat voor een cruciale fase van het seizoen. Na een knappe campagne in de Champions ...

198
198
Anderlecht zit met groot probleem: pijnlijke statistiek onthuld

Anderlecht moet komend weekend nog zijn ticket voor de Champions' Play-Off zien veilig te stellen, ...

117
117
Chelsea krijgt cruciaal advies over Penders

Chelsea kreeg dinsdagavond een pandoering van PSG en is daarmee uitgeschakeld in de Champions ...

59
59
Transfertip Standard: "Hij kan hen weer naar top brengen"

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League de slotspeeldag van de reguliere competitie op het ...

164
164
Ouahbi drukt meteen Belgische stempel bij Marokko

De voorbije weken was er heel wat te doen rond Marokko. Het kreeg deze week van de Afrikaanse ...

54
54
AA Gent blijft gaan en heeft wéér talent beet

AA Gent kan komend weekend een uitstekende zaak doen door op de slotspeeldag van de reguliere ...

87
87
'Real en Rode Duivels gruwelen: domper voor Courtois'

Real Madrid wipte deze week nog maar eens Manchester City uit de Champions League. Toch keerde het ...

103
103
'De Bruyne krijgt plots transferdilemma voorgeschoteld'

Een dikke vier maanden stond hij aan de kant, maar Kevin De Bruyne is nu helemaal terug. De Rode ...

123
123
'Nieuwe wending De Cat: deze club schiet in actie'

Bij Anderlecht wordt het de komende maanden uitkijken naar de ontwikkelingen rond Nathan De Cat. Het ...

334
334
TRANSFERUURTJE: 'Cercle kiest coach, Club kan De Cat helpen'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

300
300
Lokeren reageert op fans met verschroeiend statement

De supporters van KSC Lokeren willen de wedstrijd tegen RSCA Futures dwarsbomen met een boycot. Men ...

87
87
Populairste Anderlecht-speler: erg verrassende top 3

RSC Anderlecht neemt het komende speeldag op tegen Cercle Brugge, maar de deuren werden even geopend ...

177
177
Afrika Cup-rel ontploft compleet: “Corruptie bij CAF"

De Afrika Cup-rel tussen Senegal en Marokko blijft voortduren. Eerstgenoemde won het Afrikaanse ...

194
194
'Leegloop STVV ingezet: Japanse smaakmakers naar exit'

STVV verloor wel twee van zijn drie laatste wedstrijden, maar blijft desondanks netjes bovenin ...

139
139
'Genk krijgt belangrijk nieuws over transfer Karetsas'

Bij KRC Genk gaat de focus in de komende dagen helemaal op de mogelijke kwalificatie voor de ...

235
235
'Nieuwe klap voor RWDM: faillissement gevraagd'

De voorbije maanden doken al heel wat onrustwekkende verhalen op over de financiële situatie ...

285
285

Meer sportnieuws