KRC Genk komt met officiële reactie op Pozuelo-pop en vuurwerk

580 stemmen
KRC Genk komt met officiële reactie op Pozuelo-pop en vuurwerk

De fans van KRC Genk lieten zich tegen Zulte Waregem van hun kleinste kant zien. Ze kwamen met een wansmakelijke Pozuelo-pop en ze gooiden veel vuurwerk op het veld van Essevee. De Limburgers veroordelen deze acties en gaan met de fans praten.


"Gisteren in Waregem eindigden we het regulier seizoen als nummer 1. We zijn trots op onze supporters die weer massaal achter de ploeg stonden aan de andere kant van het land. We zijn ook trots op onze staf en spelers. Laat Play-Off 1 maar komen. Ook de jongens die tot nu wat minder speelminuten maakten toonden gisteren dat ze klaar zijn voor de strijd. Maar we zijn als club ook teleurgesteld. Vuurwerk is verboden in de Belgische voetbalstadions, het zorgt voor hinder en vooral: het is levensgevaarlijk. Gisteren werd er weer vuurwerk afgestoken in het bezoekersvak. Resultaat? Vertraging op het veld, een boete voor de club, een stadionverbod voor enkele supporters en het imago van KRC Genk besmeurd", deelt Genk mee.

"Als club gaan we hierover opnieuw in overleg met onze supporters met de hulp van het OSV. Want vuurwerk in het stadion, daar winnen we niets mee, dat moet eruit. De tifo vóór de wedstrijd in Waregem was prachtig, onze trein op de rails, er zijn weinig supporters in België die dat klaarkrijgen. Wat er daarna met een pop in het shirt van Pozuelo gebeurde, is totaal onaanvaardbaar en hopen we nooit meer te zien. Wij zijn KRC Genk. Wij zijn bontblauw, maken sterker, willen winnen, maar niet ten koste van onze club."

LEES OOK: Na Club Brugge-akkoord: nachtmerrie voor Adedeji-Sternberg

Goede reactie van Genk?

Meest recent

Bosz zorgt meteen voor flinke opschudding bij PSV

Nederland en Ronald Koeman gingen uit elkaar. Peter Bosz wordt genoemd als een grote kandidaat om ...

2
2
Club Brugge en KRC Genk openen met overwinningen

Er stonden namiddag een aantal oefenmatchen op het programma. KRC Genk ging op bezoek bij ...

42
42
Debuut Biancone en Pétrot, geen zege voor Anderlecht

RSC Anderlecht speelde om 14u zijn eerste oefenmatch tegen US Boulogne. Wat wisten de Brusselaars te ...

177
177
'Standard ruikt miljoenen: Como klopt aan'

Gaat Standard een van zijn grote talenten verliezen? Het zou zomaar kunnen, want de interesse neemt ...

66
66
"Via Feyenoord bij de Rode Duivels? Waarom niet?"

De Rode Duivels maken zich klaar voor de match tegen de Verenigde Staten. In België en ...

36
36
'Anderlecht haakt af: peperdure vraagprijs'

RSC Anderlecht heeft nood aan aanvallende versterking. De Brusselaars hebben al jaren een probleem ...

198
198
Club Brugge haalt negen jongeren bij de A-kern

Club Brugge is momenteel bezig aan zijn oefenmatch tegen KV Kortrijk. Blauw-Zwart haalde negen jonge ...

144
144
Lof voor Garcia: Nainggolan met hevig relaas

Rudi Garcia krijgt zelfs na geslaagde wissels toch nog kritiek uit bepaalde hoek. De ingrepen oogden ...

91
91
Monsterzeges OHL en Charleroi, Club start met opvallende elf

Terwijl het WK 2026 nog op volle toeren draait, zijn de ploegen uit de Jupiler Pro League al ...

130
130
Metamorfose bij Duivels: 'onuitgegeven basiself tegen VS'

Om de kwartfinale van het WK 2026 te halen, zullen de Rode Duivels maandagnacht moeten afrekenen met ...

367
367
Thibaut Courtois laat achter de schermen andere kant zien

Hij hield België al meer dan eens recht op dit WK en groeide opnieuw uit tot een van de ...

54
54
'Vertrek Onyedika krijgt vorm: Club Brugge legt prijs vast'

Club Brugge is inmiddels weer aan het trainen, maar verschillende internationals moeten nog ...

404
404
'Openda zet stapje terug: transfergevecht met vier clubs'

Loïs Openda zal ongetwijfeld met een wrang gevoel kijken naar de prestaties van de Rode Duivels ...

105
105
Duivels-vedetten krijgen waarschuwing: "Wie je ook bent ..."

Voetbalminnend België hapte woensdagnacht collectief naar adem. Op het WK 2026 kwalificeerden ...

311
311
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht gaat los, toptransfer Moreira'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

300
300
'Club Brugge gaat transferstrijd aan met Chelsea & Barça'

Terwijl het bij het eerste elftal voorlopig nog altijd wachten blijft op vers bloed, blijkt Club ...

171
171
Garcia houdt adem in: 3 afwezigen bij Rode Duivels

Na de rollercoaster tegen Senegal nemen de Rode Duivels het dinsdag om 2 uur alweer op tegen de ...

408
408
'Club Brugge in lastig parket: korting op Tresoldi?'

Tot dusver vertrok enkel Aleksandar Stankovic, maar dat straks nog meer smaakmakers de kassa zullen ...

473
473
'De Cat verlaat Anderlecht: laatste match al gespeeld'

Of de Duitsers diep genoeg in de buidel willen tasten valt nog af te wachten, maar indien het van ...

467
467
Van Gucht aan de kant geschoven? Valentine haalt zwaar uit

Op televisie leidt hij momenteel de WK-uitzendingen van Sporza. Tussendoor dook hij ook nog op als ...

106
106
Twijfels over Vandenhaute en Antwerp: "Was toch RSCA-fan?"

Wouter Vandenhaute zou samen met Toby Alderweireld en nog andere mensen Royal Antwerp FC willen ...

572
572
'KV Mechelen wint jackpot: miljoenensom een feit'

Het is tot dusver vrij rustig gebleven qua transfers bij KV Mechelen, maar ongetwijfeld zal er ...

199
199
De Cuyper en Duivels willen meer: "WK nog niet geslaagd"

De Rode Duivels spelen in de achtste finales tegen de Verenigde Staten. Dat belooft weer een ...

59
59
Basisplek Doku in acuut gevaar: verbazende Duivel staat klaar

Na de povere prestatie tegen Senegal, staan de basisplaatsen van een aantal Rode Duivels onder druk. ...

670
670
'Club Brugge lonkt naar Tottenham voor nieuwe winger'

Club Brugge speurt momenteel naar directe versterking op verschillende posities. Daarnaast zoekt het ...

317
317

Meer sportnieuws