Achterpoortje voor KVM? "Bondsreglement vertoont gebreken"

door
Achterpoortje voor KVM?

KV Mechelen legde zaterdag beslag op de titel in de Proximus League en mag volgend seizoen dus in principe aantreden in de Proximus League. Maar die promotie staat voorlopig onder voorbehoud. Zo kan Malinwa verplicht worden tot degradatie indien het schuldig wordt bevonden in het onderzoek naar matchfixing eind vorig seizoen.


Dat onderzoek is echter nog steeds niet afgerond. En zelfs wanneer dit het geval is, zijn er mogelijk nog achterpoortjes voor KVM. "Het bondsreglement is oud en vertoont soms wat gebreken. Zo staat erin dat een club uit de reeks waarin ze speelt degradeert als ze zich aan wedstrijdvervalsing bezondigt of uit de reeks degradeert waarin ze speelt op het moment van de definitieve uitspraak. Dat zou willen zeggen dat KV Mechelen zou degraderen naar eerste amateur, ondanks de titel.", stelt radiocommentator Bert Sterckx bij Sporza.

Het probleem is dat er niets wordt vermeld over een ploeg die promoveert. En dus kan Mechelen zich daarop baseren om het juridische gevecht aan te gaan. "Er is een aparte paragaaf over een ploeg die sportief zakt en ook bestraft wordt: die zakt twee reeksen. Maar er staat niks in over een club die promoveert en ook bestraft zou worden. Daar zal dus nog wel over gediscussieerd worden."

In ieder geval verwacht Sterckx dat het einde in deze soap nog lang niet in zicht is, zelfs al wordt het onderzoek van de KBVB snel afgerond. "Ik denk dat de narcissen allang uitgebloeid zullen zijn en de paaseieren geraapt. Misschien zal er hier en daar nog een kleine kersenbloesem zijn, maar ik denk dat dat zelfs optimistisch gerekend is voor de afloop van de zaak."

LEES OOK: ‘Juventus gecharmeerd: vorig jaar nog outstanding bij KV Mechelen'

Indien KVM schuldig wordt bevonden moet het degraderen naar eerste amateur ...

Meest recent

Zulte verbaast met sneer: “Union al weken bevoordeeld”

Zulte Waregem verloor met 2-0 van Union SG, maar na de wedstrijd was de uitploeg absoluut niet te ...

7
7
Flater bij AA Gent? “Waarom speelt hij niet?”

Bij AA Gent draait het al weken redelijk vierkant. Rik De Mil gaat tegen Club Brugge toch voor een ...

43
43
'Anderlecht uit z’n dak: Verschueren forceert megajackpot'

Plots gaat het op Neerpede niet meer alleen over besparen, maar over dromen. Michael Verschueren ...

296
296
‘Juventus gecharmeerd: vorig jaar nog outstanding bij KV Mechelen'

De wintermercato lonkt steeds meer en de geruchten beginnen steeds talrijker te worden. Zo is er een ...

45
45
Jan Boskamp doodziek: “Dit had iedereen zien aankomen”

Jan Boskamp was jarenlang niet weg te denken van de Nederlandse en Vlaamse voetbaltelevisie. Met ...

66
66
Gouden transfer van Lokeren: assistkoning in CPL

Sporting Lokeren is al een tijdje weer beter bezig en na een moeilijk begin staan ze nu achtste in ...

33
33
Anderlecht rekent zich rijk: "Naar de Premier League-top"

Bij RSC Anderlecht gaat de kassa enorm rinkelen in 2026. Dat lijkt nu al een zekerheid te zijn. De ...

130
130
‘Ramp voor Hayen: ijskoude douche na Genk-wending’

Net wanneer Nicky Hayen weer vooruit wil, krijgt hij een kans van Genk op zijn bord. Alleen: Genk is ...

605
605
Stankovic reageert op pikant transfergerucht

Bij Club Brugge is Aleksandar Stankovic wellicht de beste zomeraanwinst. Hij werd voor maar liefst 9 ...

175
175
KRC Genk plukt de vruchten van 'kritische' zet van Fink

We horen her en der kritiek op de aanpak van Thorsten Fink op Konstantinos Karetsas. “Hij werd ...

127
127
Hoe Verhaeghe & co hun aanpak moeten veranderen

Bij Club Brugge staat er heel veel druk op de ketel voor de match tegen AA Gent. Voorzitter Bart ...

133
133
Renard ziet dat het goed is: stille kracht bij Anderlecht

RSC Anderlecht speelt op het veld van Royal Antwerp FC. Daar waren de Brusselaars de afgelopen jaren ...

159
159
Code rood bij AA Gent: Baro krabt zich in de haren

AA Gent doet voorlopig slechter dan vorig seizoen. De club greep terug naar de oude garde, maar dat ...

359
359
Vandenbroeck haalt keihard uit naar Union en refs

Zulte Waregem blijft in het sukkelstraatje zitten. Na vijf gelijke spelen op een rij liep het ...

558
558
Hubert opgelucht: "Dat was belangrijk"

Na een tegenvallende twee op negen is Union er zaterdagavond opnieuw in geslaagd om een ...

45
45
Mbappé evenaart Ronaldo, Arsenal zuinig weer naar de kop

Arsenal moest zaterdag even zijn koppositie in de Premier League afstaan aan Manchester City, maar ...

54
54
Efficiënt Union knoopt eindelijk weer met de zege aan

Na een maand zonder zege en een twee op negen heeft Union eindelijk weer een competitiematch ...

34
34
Openda maakt eindelijk einde aan waanzinnige reeks

Voor Loïs Openda is 2025 zeker niet het makkelijkste jaar geweest. De spits zakte weg in de ...

74
74
Kater voor Ajax ondanks nieuwe goal Godts

Ajax had de voorbije weken de weg naar boven weer ingezet met vijf overwinningen op een rij, maar is ...

30
30
Beveren wint topper na remontada, Kortrijk blijft in spoor

SK Beveren is zaterdag zeer dicht bij zijn eerste nederlaag van het seizoen gekomen. Na een ...

166
166
Charleroi komt met update over trainersdossier

De voorbije weken heeft er weer een heuse trainerswals plaatsgevonden in de Jupiler Pro League. Club ...

64
64
Ontlading bij Westerlo: "Daarom is deze zege belangrijk"

Westerlo is bezig aan een fraaie opmars. Na een wisselvallig seizoensbegin hebben ze de top zes ...

56
56
'Bom op ontploffen bij Club na trainerssoap'

Zondag staat de Slag om Vlaanderen tussen Club Brugge en AA Gent op het programma en die zal een ...

1510
1510
Liverpool bibbert tegen negenkoppig Spurs top vier binnen

Liverpool is na een moeilijke periode weer de top vier van de Premier League binnengeslopen. De ...

39
39
Westerlo mengt zich na dolle slotfase in strijd om top zes

Westerlo pakte in de laatste weken een knappe vier op zes tegen Anderlecht en Genk, en slaagde er ...

57
57

Meer sportnieuws