Achterpoortje voor KVM? "Bondsreglement vertoont gebreken"

door
Achterpoortje voor KVM?

KV Mechelen legde zaterdag beslag op de titel in de Proximus League en mag volgend seizoen dus in principe aantreden in de Proximus League. Maar die promotie staat voorlopig onder voorbehoud. Zo kan Malinwa verplicht worden tot degradatie indien het schuldig wordt bevonden in het onderzoek naar matchfixing eind vorig seizoen.


Dat onderzoek is echter nog steeds niet afgerond. En zelfs wanneer dit het geval is, zijn er mogelijk nog achterpoortjes voor KVM. "Het bondsreglement is oud en vertoont soms wat gebreken. Zo staat erin dat een club uit de reeks waarin ze speelt degradeert als ze zich aan wedstrijdvervalsing bezondigt of uit de reeks degradeert waarin ze speelt op het moment van de definitieve uitspraak. Dat zou willen zeggen dat KV Mechelen zou degraderen naar eerste amateur, ondanks de titel.", stelt radiocommentator Bert Sterckx bij Sporza.

Het probleem is dat er niets wordt vermeld over een ploeg die promoveert. En dus kan Mechelen zich daarop baseren om het juridische gevecht aan te gaan. "Er is een aparte paragaaf over een ploeg die sportief zakt en ook bestraft wordt: die zakt twee reeksen. Maar er staat niks in over een club die promoveert en ook bestraft zou worden. Daar zal dus nog wel over gediscussieerd worden."

In ieder geval verwacht Sterckx dat het einde in deze soap nog lang niet in zicht is, zelfs al wordt het onderzoek van de KBVB snel afgerond. "Ik denk dat de narcissen allang uitgebloeid zullen zijn en de paaseieren geraapt. Misschien zal er hier en daar nog een kleine kersenbloesem zijn, maar ik denk dat dat zelfs optimistisch gerekend is voor de afloop van de zaak."

LEES OOK: Speeldag twee in Play-Offs: scheidsrechters bekend

🚀 FC Olympia Beerschot Wilrijk-fans lezen nu:

AA Gent verklaart officieel oorlog aan Pro League
AA Gent verklaart officieel oorlog aan Pro League
150

Indien KVM schuldig wordt bevonden moet het degraderen naar eerste amateur ...

Meest recent

Oosting vloekt: Antwerp ziet revelatie wegvallen

Antwerp FC is aan de Europe Play-Offs begonnen met een thuisnederlaag tegen KRC Genk. Om alsnog kans ...

8
8
'Club Brugge-fase' zindert na: Barça legt klacht neer

FC Barcelona heeft donderdag een officiële klacht neergelegd bij de Europese voetbalbond UEFA. ...

25
25
'Anderlecht overtuigd; eerste zomertansfer in aantocht'

RSC Anderlecht kan best niet te lang meer wachten in zijn zoektocht naar een nieuwe sportief ...

131
131
"Onnozele Hollander" - Van Bommel doet Gheysens-boekje open

Ongeveer een tweetal jaren geleden raakte bekend dat Mark van Bommel zou afzwaaien als hoofdcoach ...

213
213
Leegloop Liverpool: volgend boegbeeld verlaat Anfield

Liverpool FC kondigde tijdens de interland-break het nakende vertrek van Mohamed Salah. En donderdag ...

37
37
Club Brugge zit op grote berg cash: 106 miljoen voor drietal

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jongens voor bakken geld te verkopen aan clubs uit de ...

128
128
Lukaku-exit in de maak: topclub aast op schoktransfer

Romelu Lukaku komt stilaan opnieuw op de transfermarkt terecht. Door de spanningen in Napels voelen ...

109
109
Straf! Belgische topscheidsrechter wordt VAR op WK

Na één speeldag in de Play-Offs, kwam de arbitrage in de Jupiler Pro League al meteen ...

66
66
Toekomst Mokio bepaald: Ajax dropt groot nieuws

De kans dat hij straks in de WK-selectie zal opduiken, oogt behoorlijk klein. Maar op lange termijn ...

29
29
Lardot krijgt lik op stuk in Antwerp-discussie: "Soort rugby"

Antwerp FC heeft zijn start in de Europe Play-Offs gemist. De Great Old moest tijdens de ...

259
259
Play-Offs helemaal los: dé blikvangers van speeldag 2

De tweede speeldag van de Play-Offs in de Jupiler Pro League staat voor de deur. En er staan opnieuw ...

44
44
Sprookjesboek bij AA Gent: contract tot medio 2029

KAA Gent strijdt momenteel volop voor een Europees ticket, maar is ook al bezig met de ...

44
44
Trainersdossier Anderlecht: "Zijn gesprekken geweest"

RSC Anderlecht besloot in aanloop naar de Play-Offs om het seizoen af te werken met ...

218
218
Bizarre carrière switch: Vanhaezebrouck bij de VAR?

Op de eerste speeldag van de play-offs liet de Belgische arbitrage meteen weer heel wat steken ...

112
112
'Taravel grijpt in: vier slachtoffers bij Anderlecht'

RSC Anderlecht ging afgelopen maandag met de billen bloot tegen Club Brugge. Na de nul op zes om de ...

281
281
Rampscenario bij Club Brugge: einde carrière Mignolet?

Van een domper gesproken. Een week nadat hij bekendmaakte straks een punt te zetten achter zijn ...

220
220
Speeldag twee in Play-Offs: scheidsrechters bekend

Komend weekend staat speeldag twee van de play-offs op het programma. Ondertussen maakte de ...

268
268
Anderlecht plukt Antwerp kaal: voorbode voor Kindermans?

Bij de eerste ploeg is er duidelijk nog heel wat werk aan de winkel, maar in de befaamde ...

641
641
Club Brugge incasseert uppercut: Mignolet weken out

De play-offs betekenen ook de afscheidstournee voor Simon Mignolet, die zijn (hand)schoenen nadien ...

283
283
AA Gent verklaart officieel oorlog aan Pro League

De dreigementen van AA Gent om juridische stappen te ondernemen omtrent het competitieformat blijken ...

150
150
Analisten pakken Tzolis aan: "Stamp hem overhoop"

Club Brugge was afgelopen maandag vooral voor de pauze een paar maatjes te groot voor RSC ...

519
519
RSCA-fan Eddy Merckx incasseert enorm grote klap

Wielerlegende Eddy Merckx is opnieuw opgenomen in het ziekenhuis. Het 80 jarige icoon kampt al ...

134
134
Antwerp met handen in het haar: nieuwe domper rond Kerk

Antwerp zal in de komende weken nog serieus uit zijn pijp moeten komen als het nog een Europees ...

100
100
Sonck onthult hét probleem van KRC Genk

KRC Genk heeft vorig weekend zijn start in de Europe Play-Off niet gemist met een zege op Antwerp. ...

224
224
'Verbazingwekkende transer voor Vermeeren'

Voor Arthur Vermeeren is het alweer een moeilijk seizoen. De 21-jarige middenvelder wordt dit ...

526
526

Meer sportnieuws