Achterpoortje voor KVM? "Bondsreglement vertoont gebreken"

1194 stemmen
Achterpoortje voor KVM?

KV Mechelen legde zaterdag beslag op de titel in de Proximus League en mag volgend seizoen dus in principe aantreden in de Proximus League. Maar die promotie staat voorlopig onder voorbehoud. Zo kan Malinwa verplicht worden tot degradatie indien het schuldig wordt bevonden in het onderzoek naar matchfixing eind vorig seizoen.


Dat onderzoek is echter nog steeds niet afgerond. En zelfs wanneer dit het geval is, zijn er mogelijk nog achterpoortjes voor KVM. "Het bondsreglement is oud en vertoont soms wat gebreken. Zo staat erin dat een club uit de reeks waarin ze speelt degradeert als ze zich aan wedstrijdvervalsing bezondigt of uit de reeks degradeert waarin ze speelt op het moment van de definitieve uitspraak. Dat zou willen zeggen dat KV Mechelen zou degraderen naar eerste amateur, ondanks de titel.", stelt radiocommentator Bert Sterckx bij Sporza.

Het probleem is dat er niets wordt vermeld over een ploeg die promoveert. En dus kan Mechelen zich daarop baseren om het juridische gevecht aan te gaan. "Er is een aparte paragaaf over een ploeg die sportief zakt en ook bestraft wordt: die zakt twee reeksen. Maar er staat niks in over een club die promoveert en ook bestraft zou worden. Daar zal dus nog wel over gediscussieerd worden."

In ieder geval verwacht Sterckx dat het einde in deze soap nog lang niet in zicht is, zelfs al wordt het onderzoek van de KBVB snel afgerond. "Ik denk dat de narcissen allang uitgebloeid zullen zijn en de paaseieren geraapt. Misschien zal er hier en daar nog een kleine kersenbloesem zijn, maar ik denk dat dat zelfs optimistisch gerekend is voor de afloop van de zaak."

LEES OOK: "Als het kot brandt bij RSCA…": Vanderbiest scherp

🚀 FC Olympia Beerschot Wilrijk-fans lezen nu:

Beerschot neemt afscheid van ex-Rode Duivel
Beerschot neemt afscheid van ex-Rode Duivel
73

Indien KVM schuldig wordt bevonden moet het degraderen naar eerste amateur ...

Meest recent

Fink wil Anderlecht en Club Brugge de loef afsteken

Thorsten Fink is trainer van het Turkse Samsunspor. De voormalige coach van KRC Genk en STVV gaat ...

42
42
Smaakmaker verrast: "Ik wil bij STVV blijven"

Bij STVV hebben ze heel veel smaakmakers rondlopen in de spelerskern. Heel wat van hen genieten ...

14
14
Start Lukaku niet aan het WK? Dit denkt Vandenbempt

Rudi Garcia maakte zijn WK-selectie bekend. Daar zaten weinig verrassingen bij. Peter Vandenbempt ...

25
25
Salah gooit met statement Slot helemaal onder de bus

Liverpool verloor vrijdagavond kansloos met 4-2 tegen Aston Villa. Mo Salah kwam daags nadien met ...

56
56
Late goal zorgt voor feest bij Westerlo

In de Jupiler Pro League ontving Sporting Charleroi om 16u KVC Westerlo. Wie kon Standard en KRC ...

51
51
Weergaloze goal bezorgt Manchester City de FA Cup

Om 16u begon in Engeland de FA Cup-finale tussen Manchester City en Chelsea. Wie ging aan de haal ...

25
25
Kompany eindigt met stevige knaller, Blessin degradeert

In de Bundesliga stond namiddag de laatste speeldag op het programma. Alle matchen werden om 15u30 ...

46
46
'Anderlecht baalt: flop keert terug na teleurstelling'

RSC Anderlecht wil af van de overtollige spelers. De Brusselaars gaan echter moeite hebben om ...

248
248
Frank Raes over pensioenleven: "Dat kan ik me nog permitteren"

Jarenlang was hij een van de bekendste gezichten van de VRT sportredactie, vandaag geniet Frank Raes ...

42
42
KRC Genk maakt zich geen zorgen: twee toppers in de maak

Bij KRC Genk staat er heel veel druk op de ketel. De Limburgers moeten een Europees ticket ...

152
152
Boskamp vreest rampscenario voor Anderlecht

RSC Anderlecht verloor alweer een finale en dat doet altijd pijn. Al zou een bekerzege niet meteen ...

205
205
Titeldrama bij Celtic-Hearts, OHL Women kampioen

In Schotland stond er een historisch titelduel op het programma tussen Celtic en Hearts. In ...

59
59
Vandenbempt ziet één megaprobleem bij Rode Duivels

De Rode Duivels maken zich stilaan klaar voor het WK. Rudi Garcia maakte zijn 26-koppige WK-selectie ...

144
144
STVV wacht af: Vrancken maakt keuze snel bekend

STVV is zeker van de derde plaats in de Jupiler Pro League en na de bekerwinst van Union SG ook al ...

244
244
De Mil geeft toekomstplannen van AA Gent prijs

Bij AA Gent staan ze voor een belangrijke match op het veld van STVV. Daar moeten ze eigenlijk ...

160
160
OFFICIEEL: FC Barcelona kondigt vertrek Lewandowski aan

FC Barcelona heeft de titel binnen en kan rustig het seizoen afronden. De Spaanse topclub maakte ...

125
125
'Standard en Club Brugge starten transfergesprekken op'

Standard strijdt nog volop voor de eindzege in de Europe Play-Offs, maar is ondertussen ook al in de ...

363
363
Albert overschouwt WK-selectie: één grote afwezige

Sinds vrijdag is bekend welke 26 Rode Duivels komende zomer aangemoedigd zullen worden op het WK ...

227
227
Jamal Musiala openhartig: zo denkt hij écht over Kompany

De Champions League winnen bleek uiteindelijk te hoog gegrepen, toch is Vincent Kompany bezig aan ...

211
211
Jan Boskamp haalt vernietigend uit naar Marc Coucke

Jan Boskamp kunnen we best beschrijven als een waar boegbeeld van Anderlecht. De flegmatieke ...

253
253
Coosemans-rel krijgt vervolg: bondsparket doet uitspraak

Colin Coosemans raakte de voorbije dagen in het oog van de storm met zijn bedenkelijke gedrag tegen ...

405
405
'Crisisberaad bij Antwerp: bliksemontslag Oosting op tafel'

Antwerp FC is het spoor volledig bijster in de Europe Play-Offs. Die dramatische prestaties hebben ...

262
262
Deschacht vindt opnieuw de liefde: “Klaar voor volgende stap”

Het hart van Olivier Deschacht bloedde eerder deze week nog hevig bij de verloren bekerfinale van ...

70
70
TRANSFERUURTJE: 'Recordtransfer Tzolis, nieuwe coach Real'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

179
179
‘Bart Verhaeghe zet Club Brugge zwaar onder druk’

De titeldruk begint te stijgen. Zondag kijken Club Brugge en Union SG elkaar in de ogen in een ...

549
549

Meer sportnieuws