TRANSFERUURTJE: 'Real ziet opvolger Courtois, Barça wil monstertransfer'

1044 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Real ziet opvolger Courtois, Barça wil monstertransfer'

De wintermercato is achter de rug in de grootste voetballanden, maar in bepaalde niet-Europese competitie mogen wel nog transfers gedaan worden. Bovendien duikt er hier en daar nog informatie op van al dan niet geslaagde deals van het voorbije transferwindow en zijn verschillende clubs al bezig met hun plannen voor komende zomer. VoetbalNieuws verzamelt al dit transfernieuws dagelijks in een handig overzicht.


JUPILER PRO LEAGUE
RSC Anderlecht neemt na het seizoen wellicht afscheid van een pak spelers, mogelijk hoort Pieter Gerkens daar ook bij. Aan interesse in de polyvalente middenvelder alvast geen gebrek. Onder meer ex-club STVV ziet hem graag terugkeren. "Gerkens staat inderdaad hoog op het lijstje. Maar niet helemaal bovenaan!", aldus CEO Takayuki Tateishi aan Het Belang van Limburg.

RSCA zelf is alvast bezig met het in kaart brengen van mogelijke transferdoelwitten. Volgens Griekse media zal Anderlecht de topper tussen Panathinaikos en Olympiakos bijwonen. Zij krijgen het gezelschap van Celtic, AS Roma, Fenerbahçe en Norwich City. Het is niet bekend voor welke speler de Belgische recordkampioen gaat kijken.

BUITENLAND
Thibaut Courtois werd door nieuwe coach Zinedine Zidane meteen op de bank gezet bij Real Madrid en dus wordt nu al gespeculeerd over een mogelijke vervanger. Volgens The Daily Mirror zou de topclub David De Gea willen aantrekken. Die stond in het verleden al op de radar van Real Madrid, maar hij bleef bij Manchester United. De Koninklijke zou 80 miljoen euro veil hebben voor de doelman, die nog tot medio 2020 onder contract ligt. Man Utd wil hem laten bijtekenen, maar voorlopig lukte dat nog niet.

FC Barcelona rondt na het seizoen mogelijk een megatransfer af. Volgens L'Equipe maken de Catalanen immers opnieuw werk van de komst van Antoine Griezmann. Dat nieuws werd zondag ook bevestigd door verschillende Spaanse sportkranten. In zijn contract bij Atletico Madrid zou een afkoopsom van 120 miljoen euro staan, geldig tot juni 2019. Die clausule zou Barça nu willen lichten.

De kans is groot dat Toby Alderweireld zich komende zomer aan een transfer waagt. Tottenham zou zich namelijk hebben neergelegd bij een vertrek van de verdediger na dit seizoen, zo schrijft de Daily Mail. Omdat de Londenaren ook nog ove Jan Vertonghen en Davinson Sánchez beschikken, mag de Rode Duivel voor een relatief zachte prijs weg.

LEES OOK: Degryse scherp voor twee keuzes Garcia: "Vind ik raar"

Denkt u dat Courtois volgend seizoen nog bij Real keept?

Meest recent

Lammens laat Man Utd-fans watertanden met uitspraak

Manchester United kende na het ontslag van Ruben Amorim best nog een goed seizoen. Ze eindigden ...

7
7
Garcia over niet-selectie Duivels: "Moeilijkste keuze ooit"

Bondscoach Rudi Garcia selecteerde 26 spelers voor het WK. De Fransman had vooral in twee dossiers ...

34
34
De Ketelaere straalt: "Dat geeft heel veel vertrouwen"

Charles De Ketelaere begint als nummer één in de spits aan het WK. De Rode Duivel ...

16
16
Mechele looft twee ploegmaats: "Een nachtmerrie!"

Brandon Mechele kreeg van bondscoach Rudi Garcia een kans in de basis. De ervaren verdediger kende ...

143
143
Odjidja hangt op 37-jarige leeftijd schoenen aan de haak

Vadis Odjidja speelde afgelopen seizoen voor Eendracht Aalst Lede. Vanavond raakte bekend dat het ...

66
66
‘Over zijn lijk: Leko blaast Club Brugge-droomtransfer op’

Club Brugge leek in januari al te anticiperen op een mogelijk vertrek van Joël ...

476
476
Argentinië moet puzzelen: Mac Allister toch nog naar WK?

Binnen vijf dagen gaat het WK van start en dus is bij alle deelnemende landen bidden dat ze niet met ...

37
37
Eén grote ergernis bij Duivels na klinkende zege

De Rode Duivels kunnen straks met een zeer goed gevoel afreizen naar de Verenigde Staten voor het ...

207
207
'Tzolis stelt cruciale voorwaarde voor transfer'

Club Brugge staat na het veroveren van de landstitel voor een zeer drukke transferzomer. Het lijkt ...

193
193
Lukaku komt met update over terugkeer naar Anderlecht

Na een moeilijk seizoen lijkt Romelu Lukaku toch nog een leuke troef te gaan worden voor de Rode ...

438
438
Ondanks knalprestatie: Garcia woedend op zijn spelers

Na de overwinning in Kroatië ook nog een klinkende 5-0 tegen Tunesië: de Rode Duivels ...

408
408
Buitenlandse pers trekt conclusie over WK-kansen Duivels

De Rode Duivels hebben zaterdag de fans verwend in hun uitzwaaiwedstrijd. Tunesië werd met 5-0 ...

434
434
Klaar voor basisplaats? Lukaku reageert

Er viel in de voorbije week niets dan goed nieuws te rapen bij de Rode Duivels. Na de fraaie ...

72
72
“We kunnen wereldkampioen worden”: Meunier overtuigd

De Rode Duivels trekken in een uiterst positieve sfeer naar het WK. Ze hebben zaterdag immers ook ...

100
100
Kranten zien Duivel schitteren: "Wordt dé attractie van WK"

De voorbereiding op het WK van de Rode Duivels is uitstekend verlopen. Na de knappe overwinning in ...

165
165
Duivels met vertrouwen naar WK: Tunesië simpel afgemaakt

De Rode Duivels hebben in hun generale repetitie voor het WK nog wat extra vertrouwen getankt. ...

84
84
Antwerp kondigt fraaie Engelse trip aan

Antwerp beleefde een tegenvallend seizoen, waarin het in de grijze middenmoot eindigde en in de ...

90
90
'Transfermeevaller: AA Gent vangt nog 2 miljoen euro'

AA Gent zal zich deze zomer moeten zien te wapenen voor het Europese avontuur van volgend seizoen. ...

209
209
België charmeert, één Duivel grote man: "Sensatie op WK!"

De Rode Duivels begonnen om 15u aan hun laatste oefenmatch voor het WK. Ruim 43.000 fans waren ...

159
159
'Fredberg wil uitpakken met JPL-kampioenenmaker'

Jesper Fredberg is sinds bijna een jaar aan de slag bij Sampdoria in de Serie B. Het eerste seizoen ...

135
135
Degryse scherp voor twee keuzes Garcia: "Vind ik raar"

De Rode Duivels spelen tegen Tunesië hun laatste oefenmatch voor het WK. Bondscoach Rudi Garcia ...

264
264
'Club Brugge zet zinnen op peperdure doelman'

Club Brugge heeft afscheid genomen van Simon Mignolet (gestopt) en Dani van den Heuvel (geen nieuw ...

531
531
“Wat een grap”: Belgische fans halen uit naar Garcia

Rudi Garcia maakte zijn basisploeg bekend voor de laatste oefenmatch tegen Tunesië. Hij koos ...

328
328
Garcia verrast met basisploeg bij Rode Duivels

België speelt om 15u zijn laatste oefenmatch voor het WK. Na de knappe zege tegen Kroatië ...

154
154
Kan Messi starten aan het WK? Scaloni geeft hét antwoord

Lionel Messi gaat zijn laatste WK beginnen. De Argentijnse sterspeler liep onlangs een blessure op ...

33
33

Meer sportnieuws