"Dat is een voordeel voor KV Mechelen, maar het kan ook verlammend werken"

215

KV Mechelen is vandaag het epicentrum van het Belgische voetbal. De Maneblussers ontvangen KFCO Beerschot-Wilrijk en de winnaar van dit duel speelt volgend seizoen in Eerste Klasse A. Wij spraken met Sven Vandenbroeck over deze clash. De huidige coach van Zambia was in het verleden jarenlang sterkhouder bij Mechelen en exact 20 jaar geleden promoveerde hij met KV Mechelen ook naar eerste klasse.


"Wat ik van de partij verwacht? Veel spanning, zoals in de vorige vijf matchen. En die spanning zal vandaag nog groter zijn, alles komt uiteindelijk op één match aan door die 0-0 in de heenmatch. Het is heel dubbel voor KVM. In eigen stadion spelen is voor KV Mechelen een voordeel, maar het kan ook verlammend werken. Thuis kampioen spelen brengt toch wat extra druk met zich mee. Een vroeg doelpunt kan verlossend werken. Beerschot-Wilrijk heeft dan weer een goede reeks neergezet sinds de start van de tweede periode en ze hebben weinig doelpunten geslikt. Ik zou het zeer fijn vinden als KV Mechelen zou kunnen promoveren", aldus Vandenbroeck over de clash tussen de twee beste ploegen in Eerste Klasse B.

KV Mechelen investeerde afgelopen zomer zeer fors met namen als Onur Kaya, Igor De Camargo en anderen. De club was het hele seizoen de grote favoriet. "Ik dacht dat er te veel 'oudere' spelers waren aangetrokken en de resultaten in het begin van het seizoen vielen tegen. Wouter (Vrancken, nvdr.) heeft er sinds zijn komst een leuk elftal van gemaakt. De Camargo heeft zijn waarde gehad, Engvall valt positief mee, Storm is heel creatief met een actie en voorzet... De aanwinsten renderen. Daarnaast doet het me ook plezier dat een jonge kerel zoals Van Cleemput het goed doet."


De Camargo, die ontbreekt namiddag, was één van de vele gelukte transfers bij KV Mechelen.
De wedstrijd gaat de komende weken mogelijk wel nog verder naast het veld... KV Mechelen wordt genoemd in 'Operatie Propere Handen' en Beerschot-Wilrijk pookte het vuur nog wat aan door te zeggen dat ze daar zeker een zware straf voor zullen krijgen. Voor een spelersgroep is dat niet altijd makkelijk om mee om te gaan.

"Daar moet je binnenskamers goed mee omgaan. Ik weet niet wat er achter de schermen speelt, maar een paar weken terug verloor KVM in eigen huis met 0-5 van Union SG, na een reeks van meer dan 20 ongeslagen matchen. Je kan verliezen, maar 0-5 in eigen huis... Ik ben er bijna zeker van dat daar een mentale reden achter zat die te maken had met 'Propere Handen'."


De spelersgroep kreeg tegen Union SG een mentale klap te verwerken, mede door 'Propere Handen'.
Vandenbroeck weet wat het is om te promoveren met KV Mechelen. Exact 20 jaar geleden wist hij met Mechelen vanuit tweede klasse weer naar eerste te promoveren. "Dat was fantastisch. We hadden een zeer jonge en getalenteerde groep. Ik herinner me dat we eind februari 7 punten achter stonden op Antwerp, maar met een 34 op 36 werden we toch kampioen. De kampioenenmatch was thuis tegen Deinze: we wonnen met 5-0. Daarna was het een enorm feest, er was bier te kort in de feesttent, en later die week was er de huldiging op de markt...Heerlijk."

LEES OOK: KV Mechelen ontdekt goudhaantje dankzij 'domme' oefenmatch

Wat zal het worden?

Meest recent

Titularis gooit eigen ruiten in: wissel op til bij RSCA

RSC Anderlecht ging zondag met de billen bloot op bezoek bij Beerschot, waar vooral heel wat ...

107
107
Leko in dubio: twee twijfelgevallen bij Club Brugge

Een week na de stunt tegen Inter wacht er alweer een nieuwe opdracht in de Champions League voor ...

93
93
Bruno maakt brokken: rampscenario voor Anderlecht

Het bekeravontuur zit er na één ronde al op voor RSC Anderlecht, dat in de zestiende ...

106
106
Transfersoap bij AA Gent: pikante details lekken uit

Tegen derdeklasser Rochefort achtte Rik De Mil de tijd rijp om eens grondig te roteren bij AA Gent, ...

185
185
'Racing Genk bezorgt fans plots schok van hun leven'

Voor Racing Genk klaart de lucht stilaan weer helemaal op. De Limburgers vierden afgelopen weekend ...

209
209
Uitspraken Bruno zwáár onder vuur: "Bij de haren getrokken"

De spanning bij RSC Anderlecht is opnieuw bijzonder hoog aan het oplopen. Daarbij komt ook Vitor ...

106
106
AA Gent genekt in Croky cup? Rik De Mil krijgt lik op stuk

Union Rochefortoise heeft zondag voor een bekersprookje gezorgd door zich te plaatsen voor de 1/8ste ...

77
77
Van Bommel onder druk: gloednieuwe naam in selectie Duivels

Nog geen maand na zijn debuut is Mark van Bommel alweer druk in de weer met het vormen van zijn ...

204
204
Portugese soap: Ronaldo krijgt 'ronduit lachwekkende' sanctie

Cristiano Ronaldo zorgde tijdens de voorbije interland-break voor een heuse rol door op eigen houtje ...

54
54
'United op apegapen: nieuwe topcoach geeft groen licht'

Manchester United liet afgelopen weekend andermaal punten liggen in de Premier League. Stilaan komt ...

137
137
Nieuwe Europese stunt bij Club? Leko ziet gigantische troef

Bij Club Brugge werd de knop na de bekerzege tegen KSC Lokeren snel weer omgedraaid. Aanstaande ...

538
538
Alarm in Anderlecht: analisten duiden nieuwe zondebok aan

RSC Anderlecht hoopte zo lang mogelijk op drie fronten actief te blijven, maar na de bekerblamage ...

344
344
'Club Brugge bindt transferstrijd aan met Barcelona'

Club Brugge haalde afgelopen zomer met Wisdom Mike, Samba Coulibaly, Andrej Vasovic en Cheveyo Tsawa ...

312
312
Deschacht is kop van Jut na nieuwe dreun voor Anderlecht

Olivier Deschacht heeft het als Anderlecht-supporter momenteel niet onder de markt. Paars-wit ...

418
418
'KRC Genk richt pijlen op vermeend target AA Gent'

AA Gent is de fiere leider in de Jupiler Pro League, maar liep wel meteen een blauwtje in de Croky ...

166
166
'Strijd om Tresoldi barst los: grootmachten in de rij'

Afgelopen zomer bleef hij nog op post, een keuze die beide partijen zich inmiddels vast niet ...

273
273
Engeland walgt: United-ploegmaat steekt Lammens mes in rug

Bij Manchester United ontploft het op alle fronten, en Senne Lammens staat er middenin. De ploegmaat ...

809
809
Anderlecht afgemaakt: "Al op drie fronten uitgeschakeld"

RSC Anderlecht ligt uit de Beker van België en de messen worden geslepen. Vitor Bruno & co ...

296
296
Vitinha: "Zij zijn de twee beste spelers ter wereld"

Paris Saint-Germain staat deze week voor een van de meest beladen affiches in de Champions League. ...

255
255
Keert voormalig talent van Anderlecht terug naar de JPL?

Belgische ploegen gaan vaak (te) ver kijken in hun zoektocht naar die witte merel. Nog te vaak doen ...

217
217
JPL-topclubs, opgelet: Belgische winger maakt furore

Belgische topclubs die nog een snelle, dribbelvaardige flankaanvaller zoeken: speur eens rond in ...

89
89
OHL wil eindelijk swingen: "Zou seizoen glans geven"

Bij OH Leuven wisten ze een glansloze bekerkwalificatie af te dwingen tegen Francs Borains. ...

39
39
Anderlecht greep naast toptransfer: "Kreeg rondleiding in de stad"

RSC Anderlecht kende een heel drukke zomermercato. De Brusselaars wisten niet altijd hun topfavoriet ...

251
251
STVV op zoek naar stunt: "Het wordt moeilijk"

STVV heeft indruk gemaakt tegen Lommel SK. Ze wonnen met 4-1 en plaatsten zich zo voor de volgende ...

68
68
Zulte Waregem lonkt naar méér: "Goede hoop"

Zulte Waregem doet het goed in de Jupiler Pro League. In de Beker van België kenden ze ook geen ...

112
112

Meer sportnieuws