"Dat is een voordeel voor KV Mechelen, maar het kan ook verlammend werken"

215

KV Mechelen is vandaag het epicentrum van het Belgische voetbal. De Maneblussers ontvangen KFCO Beerschot-Wilrijk en de winnaar van dit duel speelt volgend seizoen in Eerste Klasse A. Wij spraken met Sven Vandenbroeck over deze clash. De huidige coach van Zambia was in het verleden jarenlang sterkhouder bij Mechelen en exact 20 jaar geleden promoveerde hij met KV Mechelen ook naar eerste klasse.


"Wat ik van de partij verwacht? Veel spanning, zoals in de vorige vijf matchen. En die spanning zal vandaag nog groter zijn, alles komt uiteindelijk op één match aan door die 0-0 in de heenmatch. Het is heel dubbel voor KVM. In eigen stadion spelen is voor KV Mechelen een voordeel, maar het kan ook verlammend werken. Thuis kampioen spelen brengt toch wat extra druk met zich mee. Een vroeg doelpunt kan verlossend werken. Beerschot-Wilrijk heeft dan weer een goede reeks neergezet sinds de start van de tweede periode en ze hebben weinig doelpunten geslikt. Ik zou het zeer fijn vinden als KV Mechelen zou kunnen promoveren", aldus Vandenbroeck over de clash tussen de twee beste ploegen in Eerste Klasse B.

KV Mechelen investeerde afgelopen zomer zeer fors met namen als Onur Kaya, Igor De Camargo en anderen. De club was het hele seizoen de grote favoriet. "Ik dacht dat er te veel 'oudere' spelers waren aangetrokken en de resultaten in het begin van het seizoen vielen tegen. Wouter (Vrancken, nvdr.) heeft er sinds zijn komst een leuk elftal van gemaakt. De Camargo heeft zijn waarde gehad, Engvall valt positief mee, Storm is heel creatief met een actie en voorzet... De aanwinsten renderen. Daarnaast doet het me ook plezier dat een jonge kerel zoals Van Cleemput het goed doet."


De Camargo, die ontbreekt namiddag, was één van de vele gelukte transfers bij KV Mechelen.
De wedstrijd gaat de komende weken mogelijk wel nog verder naast het veld... KV Mechelen wordt genoemd in 'Operatie Propere Handen' en Beerschot-Wilrijk pookte het vuur nog wat aan door te zeggen dat ze daar zeker een zware straf voor zullen krijgen. Voor een spelersgroep is dat niet altijd makkelijk om mee om te gaan.

"Daar moet je binnenskamers goed mee omgaan. Ik weet niet wat er achter de schermen speelt, maar een paar weken terug verloor KVM in eigen huis met 0-5 van Union SG, na een reeks van meer dan 20 ongeslagen matchen. Je kan verliezen, maar 0-5 in eigen huis... Ik ben er bijna zeker van dat daar een mentale reden achter zat die te maken had met 'Propere Handen'."


De spelersgroep kreeg tegen Union SG een mentale klap te verwerken, mede door 'Propere Handen'.
Vandenbroeck weet wat het is om te promoveren met KV Mechelen. Exact 20 jaar geleden wist hij met Mechelen vanuit tweede klasse weer naar eerste te promoveren. "Dat was fantastisch. We hadden een zeer jonge en getalenteerde groep. Ik herinner me dat we eind februari 7 punten achter stonden op Antwerp, maar met een 34 op 36 werden we toch kampioen. De kampioenenmatch was thuis tegen Deinze: we wonnen met 5-0. Daarna was het een enorm feest, er was bier te kort in de feesttent, en later die week was er de huldiging op de markt...Heerlijk."

LEES OOK: Gefrustreerd KV mist gouden kans op eerste zege in Limburg

Wat zal het worden?

Meest recent

Anderlecht blinkt: Winkler passeert twee maal langs kassa

Komt de interlandbreak ongelegen voor Anderlecht of niet? De recordkampioen speelde vanavond een ...

13
13
Gefrustreerd KV mist gouden kans op eerste zege in Limburg

Met het ingaan van de interlandbreak blijft KV Mechelen voorlopig vruchteloos jagen op een eerste ...

6
6
Mazzu herleeft bij Eupen en zet opmars voort in CPL

De Panda's lijken klaar om een rol van betekenis te spelen in de Challenger Pro League. Onder ...

17
17
Cercle Brugge pakt 3 op 21: Friis luidt alarmbel

Cercle Brugge is er niet in geslaagd om de interland-periode al winnend in te zetten. Groen-Zwart ...

7
7
Genk rekent zich rijk: drie miljoenentransfers op agenda

KRC Genk is één van de vele Belgische clubs die voor een groot deel afhankelijk zijn ...

51
51
"Zij lopen op laatste benen" - Nieuwe afscheidsronde bij Duivels?

Aanstaande maandag beginnen de Rode Duivels aan een gloednieuw hoofdstuk onder het bewind van ...

100
100
Leko dropt selectie: Club krijgt fikse opsteker voor Genk

Club Brugge staat vlak voor de interland-break voor nog een stevige uitdaging. Zo krijgt de ...

162
162
Nieuwe leider in Bundesliga; comeback Inter in Serie A-clash

In de Duitse Bundesliga heeft Borussia Dortmund de leidersplaats zaterdag verovert. De Italiaanse ...

54
54
Zebra's denderen voort, Cercle boot in na doelpuntenkermis

Waar stopt het voetbalsprookje van Sporting Charleroi? De Zebra's blijven maar door de competitie ...

19
19
‘Van Bommel pakt uit met drastisch De Bruyne-besluit’

Kevin De Bruyne zorgde onlangs plots voor grote ongerustheid bij Napoli. De Rode Duivel moest in de ...

114
114
Jelle Vossen verwerkt absolute mokerslag bij Beerschot

Beerschot kende zaterdag een topnamiddag met een overwinning op het veld van Sporting Hasselt, maar ...

297
297
CEO OHL haalt vernietigend uit: "Het klopt voor geen meter"

OH Leuven heeft zaterdag eindelijk de eerste competitiezege van het seizoen geboekt. De 2-0 ...

89
89
Opvolger KVO in zware crisis: rechter grijpt keihard in

De crisis bij KV Diksmuide Oostende neemt een nieuwe wending. Nadat binnen de club verdeeldheid ...

42
42
Nicky Hayen beleeft absoluut horrorscenario in Engeland

Nicky Hayen heeft opnieuw een flinke klap moeten verwerken in Engeland. Burnley leek zaterdag ...

215
215
Verheye en Kerkhofs balen: Beerschot pakt koppositie

De kraker tussen promovendus Sporting Hasselt en leider Beerschot heeft een nipte zege opgeleverd ...

85
85
OHL tankt vertrouwen: Simons en co vloeren gewonde Wolven

Eindelijk! Dat zal ongetwijfeld het gevoel zijn bij de spelers, staff en supporters van OHL. De ...

16
16
Brighton geeft Arsenal pak voor de broek

In de Premier League moest Arsenal aan de bak tegen Brighton & Hove Albion. Een pittige ...

24
24
Marc Coucke doet zelfs Sidney Sweeney blozen met stunt

Marc Coucke dook deze week op in een wel heel opvallende context. Tijdens Happy Hour op VTM liep de ...

58
58
Lokonga viert, Deman en Werder met dolle slotfase

In de Bundesliga won Bayern München vrijdagavond met 7-0 van Union Berlin. Om 15u30 vatten er ...

15
15
Zes nieuwkomers bij Anderlecht: tijd voor volgende stap

Bij RSC Anderlecht kenden ze een zeer drukke zomer. Er zijn heel wat spelers die zich al positief ...

299
299
KRC Genk sloeg toe: "River Plate was zeer concreet"

KRC Genk investeerde enorm veel geld in nieuwe spelers. Ze betaalden net geen 33 miljoen euro in ...

248
248
Druk neemt toe bij Cercle Brugge: Friis benoemt pijnpunten

Cercle Brugge is met een drie op achttien zwak begonnen aan het nieuwe seizoen. Ze wonnen nog geen ...

88
88
Nieuwe wending in verhaal omtrent Stroeykens?

Mario Stroeykens zal nog tot januari moeten wachten om een nieuwe club te vinden. Hij is momenteel ...

246
246
Aston Villa laat Tottenham wéér balen: exit De Zerbi?

Om 13u30 gaven Tottenham en Aston Villa elkaar partij. Twee clubs die zeer pover aan het seizoen ...

71
71
Standard likt zijn wonden: "Dit is heel pijnlijk"

Standard had lange tijd uitzicht op een punt tegen AA Gent, maar ging toch onderuit. De Rouches zijn ...

72
72

Meer sportnieuws