"Dat is een voordeel voor KV Mechelen, maar het kan ook verlammend werken"

215 stemmen

KV Mechelen is vandaag het epicentrum van het Belgische voetbal. De Maneblussers ontvangen KFCO Beerschot-Wilrijk en de winnaar van dit duel speelt volgend seizoen in Eerste Klasse A. Wij spraken met Sven Vandenbroeck over deze clash. De huidige coach van Zambia was in het verleden jarenlang sterkhouder bij Mechelen en exact 20 jaar geleden promoveerde hij met KV Mechelen ook naar eerste klasse.


"Wat ik van de partij verwacht? Veel spanning, zoals in de vorige vijf matchen. En die spanning zal vandaag nog groter zijn, alles komt uiteindelijk op één match aan door die 0-0 in de heenmatch. Het is heel dubbel voor KVM. In eigen stadion spelen is voor KV Mechelen een voordeel, maar het kan ook verlammend werken. Thuis kampioen spelen brengt toch wat extra druk met zich mee. Een vroeg doelpunt kan verlossend werken. Beerschot-Wilrijk heeft dan weer een goede reeks neergezet sinds de start van de tweede periode en ze hebben weinig doelpunten geslikt. Ik zou het zeer fijn vinden als KV Mechelen zou kunnen promoveren", aldus Vandenbroeck over de clash tussen de twee beste ploegen in Eerste Klasse B.

KV Mechelen investeerde afgelopen zomer zeer fors met namen als Onur Kaya, Igor De Camargo en anderen. De club was het hele seizoen de grote favoriet. "Ik dacht dat er te veel 'oudere' spelers waren aangetrokken en de resultaten in het begin van het seizoen vielen tegen. Wouter (Vrancken, nvdr.) heeft er sinds zijn komst een leuk elftal van gemaakt. De Camargo heeft zijn waarde gehad, Engvall valt positief mee, Storm is heel creatief met een actie en voorzet... De aanwinsten renderen. Daarnaast doet het me ook plezier dat een jonge kerel zoals Van Cleemput het goed doet."


De Camargo, die ontbreekt namiddag, was één van de vele gelukte transfers bij KV Mechelen.
De wedstrijd gaat de komende weken mogelijk wel nog verder naast het veld... KV Mechelen wordt genoemd in 'Operatie Propere Handen' en Beerschot-Wilrijk pookte het vuur nog wat aan door te zeggen dat ze daar zeker een zware straf voor zullen krijgen. Voor een spelersgroep is dat niet altijd makkelijk om mee om te gaan.

"Daar moet je binnenskamers goed mee omgaan. Ik weet niet wat er achter de schermen speelt, maar een paar weken terug verloor KVM in eigen huis met 0-5 van Union SG, na een reeks van meer dan 20 ongeslagen matchen. Je kan verliezen, maar 0-5 in eigen huis... Ik ben er bijna zeker van dat daar een mentale reden achter zat die te maken had met 'Propere Handen'."


De spelersgroep kreeg tegen Union SG een mentale klap te verwerken, mede door 'Propere Handen'.
Vandenbroeck weet wat het is om te promoveren met KV Mechelen. Exact 20 jaar geleden wist hij met Mechelen vanuit tweede klasse weer naar eerste te promoveren. "Dat was fantastisch. We hadden een zeer jonge en getalenteerde groep. Ik herinner me dat we eind februari 7 punten achter stonden op Antwerp, maar met een 34 op 36 werden we toch kampioen. De kampioenenmatch was thuis tegen Deinze: we wonnen met 5-0. Daarna was het een enorm feest, er was bier te kort in de feesttent, en later die week was er de huldiging op de markt...Heerlijk."

LEES OOK: Anderlecht zoekt: Besnik Hasi duidelijk over terugkeer

🚀

Wat zal het worden?

Meest recent

'Frankrijk bibbert: sterkhouder dreigt WK te missen'

Tien dagen voor de start van het WK zijn alle selecties stilaan bekend, al vallen enkele last ...

0
0
'Westerlo wil Stassin aan nieuwe transfer helpen'

Een aantal Rode Duivels bleven ontgoocheld achter bij de bekendmaking van de WK-selectie. Lucas ...

15
15
Rigaux dropt meteen bommetje op persvoorstelling Feyenoord

Het zijn drukke dagen geweest voor Dévy Rigaux. Vorig weekend vierde hij nog de titel met ...

54
54
Frankrijk in chaos: nieuwe Netflix-docu schokt fans

Frankrijk is ontegensprekelijk één van de favorieten om het komende WK in Amerika naar ...

15
15
'Union verliest na Burgess volgende verdediger'

Het wordt voor Union alweer een zeer drukke transferzomer. Een eerste belangrijke vertrekker raakte ...

49
49
'Doku hakt na exit Guardiola knoop over City-toekomst door'

Bij Manchester City viel er enkele weken geleden toch een bom, want na tien jaar kondigde Pep ...

75
75
Lammens pakt zeer fraaie bekroning na knalseizoen

Het was toch één van de verrassingen in de WK-selectie van de Rode Duivels: Matz Sels, ...

66
66
Hans Vanaken ontroert iedereen tot tranen toe met één beeld

Hans Vanaken heeft er alweer een seizoen opzitten om in te kaderen. De aanvoerder van Club Brugge ...

105
105
'Garcia moet twee Rode Duivels missen tegen Kroatië'

De Rode Duivels hebben nog twee weken voor ze beginnen aan hun WK, waar de openingsmatch op 15 juni ...

114
114
Opvallende nieuwe coach Lille-Duivels, einde tijdperk in JPL

Wellicht zullen we tot na het WK moeten wachten tot de transfermarkt écht op gang komt, maar ...

25
25
'Overmars in actie: Antwerp haalt nog 2 exotische talenten'

Marc Overmars zal deze zomer véél werk hebben bij Antwerp. De Great Old ziet zowat een ...

165
165
TRANSFERUURTJE: 'Burgess weg bij Union, opmerkelijk avontuur Van Bommel'

De zomermercato staat voor de deur, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de ...

235
235
Brughmans verbaast met uitspraken na Genk-deceptie

KRC Genk loopt Europees voetbal mis na de deceptie tegen KAA Gent. De Limburgers kwamen in de ...

260
260
KBVB heeft duidelijke boodschap voor fans: Duivels op scherp

Het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada staat voor de deur. Op donderdag 11 juni trapt ...

55
55
RWMD geeft niet op: alsnog faillissement-wending?

RWDM Brussels staat op de rand van de afgrond. De Brusselse club is echter niet van plan om op te ...

185
185
'Anderlecht beslist: vier spelers verlaten de club'

Bij RSC Anderlecht heeft Antoine Sibierski al een aantal knopen doorgehakt. De Brusselaars laten ...

853
853
Onana onthult wie Rode Duivels écht sterker maakt

De Rode Duivels beginnen deze week volop aan hun voorbereiding op het WK. Er staan duels tegen ...

165
165
Jacky Mathijssen stapt op: Belgische comeback lonkt

Jacky Mathijssen is op zoek naar een nieuwe uitdaging in het voetbal. Hij was de afgelopen jaren aan ...

121
121
'Charleroi ruikt de jackpot: 11 miljoen euro in de kassa'

Sporting Charleroi gaat ook deze zomer sterkhouders verliezen. Er begint achter de schermen al het ...

59
59
AA Gent feest: één grote uitblinker bij de Buffalo's

AA Gent gaat alsnog Europa in. De club maakt sinds het vertrek van Hein Vanhaezebrouck progressie ...

134
134
Heymans ondanks blamage: "Hij is een supertalent"

KRC Genk blijft het moeilijk hebben om na een sterk seizoen te bevestigen. Ze eindigden 7de in de ...

171
171
WK '26: Extra WK-ganger Anderlecht, grote schok bij Union

Nog een tiental dagen tot de openingswedstrijd van het WK 2026. Momenteel worden dan ook de laatste ...

153
153
Rigaux verklapt: zo reageerde Hayen op titel Club Brugge

Club Brugge heeft het seizoen afgesloten als fiere kampioen. Nochtans kwam het behalen van de 20ste ...

1155
1155
'Genk grijpt in na nieuwe klap: halve ploeg naar uitgang'

KRC Genk is er dan toch niet in geslaagd om een Europees ticket uit de brand te slepen. In de ...

487
487
'Barça lang niet voldaan: twéé nieuwe supersterren'

FC Barcelona heeft voor de eerste grote transfer van de zomermercato gezorgd. De Spaanse kampioen ...

152
152

Meer sportnieuws