"Dat is een voordeel voor KV Mechelen, maar het kan ook verlammend werken"

215 stemmen

KV Mechelen is vandaag het epicentrum van het Belgische voetbal. De Maneblussers ontvangen KFCO Beerschot-Wilrijk en de winnaar van dit duel speelt volgend seizoen in Eerste Klasse A. Wij spraken met Sven Vandenbroeck over deze clash. De huidige coach van Zambia was in het verleden jarenlang sterkhouder bij Mechelen en exact 20 jaar geleden promoveerde hij met KV Mechelen ook naar eerste klasse.


"Wat ik van de partij verwacht? Veel spanning, zoals in de vorige vijf matchen. En die spanning zal vandaag nog groter zijn, alles komt uiteindelijk op één match aan door die 0-0 in de heenmatch. Het is heel dubbel voor KVM. In eigen stadion spelen is voor KV Mechelen een voordeel, maar het kan ook verlammend werken. Thuis kampioen spelen brengt toch wat extra druk met zich mee. Een vroeg doelpunt kan verlossend werken. Beerschot-Wilrijk heeft dan weer een goede reeks neergezet sinds de start van de tweede periode en ze hebben weinig doelpunten geslikt. Ik zou het zeer fijn vinden als KV Mechelen zou kunnen promoveren", aldus Vandenbroeck over de clash tussen de twee beste ploegen in Eerste Klasse B.

KV Mechelen investeerde afgelopen zomer zeer fors met namen als Onur Kaya, Igor De Camargo en anderen. De club was het hele seizoen de grote favoriet. "Ik dacht dat er te veel 'oudere' spelers waren aangetrokken en de resultaten in het begin van het seizoen vielen tegen. Wouter (Vrancken, nvdr.) heeft er sinds zijn komst een leuk elftal van gemaakt. De Camargo heeft zijn waarde gehad, Engvall valt positief mee, Storm is heel creatief met een actie en voorzet... De aanwinsten renderen. Daarnaast doet het me ook plezier dat een jonge kerel zoals Van Cleemput het goed doet."


De Camargo, die ontbreekt namiddag, was één van de vele gelukte transfers bij KV Mechelen.
De wedstrijd gaat de komende weken mogelijk wel nog verder naast het veld... KV Mechelen wordt genoemd in 'Operatie Propere Handen' en Beerschot-Wilrijk pookte het vuur nog wat aan door te zeggen dat ze daar zeker een zware straf voor zullen krijgen. Voor een spelersgroep is dat niet altijd makkelijk om mee om te gaan.

"Daar moet je binnenskamers goed mee omgaan. Ik weet niet wat er achter de schermen speelt, maar een paar weken terug verloor KVM in eigen huis met 0-5 van Union SG, na een reeks van meer dan 20 ongeslagen matchen. Je kan verliezen, maar 0-5 in eigen huis... Ik ben er bijna zeker van dat daar een mentale reden achter zat die te maken had met 'Propere Handen'."


De spelersgroep kreeg tegen Union SG een mentale klap te verwerken, mede door 'Propere Handen'.
Vandenbroeck weet wat het is om te promoveren met KV Mechelen. Exact 20 jaar geleden wist hij met Mechelen vanuit tweede klasse weer naar eerste te promoveren. "Dat was fantastisch. We hadden een zeer jonge en getalenteerde groep. Ik herinner me dat we eind februari 7 punten achter stonden op Antwerp, maar met een 34 op 36 werden we toch kampioen. De kampioenenmatch was thuis tegen Deinze: we wonnen met 5-0. Daarna was het een enorm feest, er was bier te kort in de feesttent, en later die week was er de huldiging op de markt...Heerlijk."

LEES OOK: ‘Westerlo heeft zéér straffe transfer helemaal beet’

🚀

Wat zal het worden?

Meest recent

Alderweireld reageert en laat fans nu al dromen

Toby Alderweireld stapt mee in het nieuwe project bij Royal Antwerp FC. Hij is een van de vele ...

16
16
'Westerlo raast door en shopt in Denemarken'

KVC Westerlo kent een zeer drukke zomermercato. Nadat de Kemphanen al heel wat smaakmakers lieten ...

82
82
Van Bommel bij België: wordt het dit type voetbal?

Mark van Bommel werd aangesteld als bondscoach van België. Dat is op zich een goede keuze, al ...

40
40
'OHL strijkt miljoenen op én vindt nieuwe aanvaller'

Bij OH Leuven zijn ze in gang geschoten op de transfermarkt. Timmy Simons krijgt er weldra nog een ...

38
38
Ex-JPL speler Wesley Hoedt onderdeel van liefdesbom

Na een periode waarin zijn privéleven volop in de belangstelling stond, kiest voormalig ...

44
44
Summerville verbaast iedereen met nieuwe club

Crysencio Summerville zete zijn carrière voort in Saudi-Arabië. De 24-jarige ...

28
28
Antwerp tankt vertrouwen en wint galamatch

Royal Antwerp FC werkte vanavond een oefenmatch af op de eigen Bosuil. Zondere coach en zonder echt ...

129
129
'Anderlecht legt stevig miljoenenbod neer voor international'

RSC Anderlecht heeft flink wat versterking nodig als het wil meestrijden voor de prijzen in ...

392
392
'Van Bommel bondscoach: Waalse pers dropt bommetje'

Het doorsturen van Rudi Garcia door Vincent Mannaert wordt niet heel erg geapprecieerd in ...

201
201
Drie ‘namen’ krijgen stevig signaal van Bruno

RSC Anderlecht speelde 1-1 na een degelijke, geen geweldige, prestatie tegen Hammarby. Coach Vitor ...

234
234
'Rode Duivels opgelicht? WK-gokbom van 500.000 dollar'

Een vreemde weddenschap rond Folarin Balogun haalde bijna 500.000 dollar aan handelsvolume. Ze ...

186
186
Dochter van Mark van Bommel doet monden openvallen

Mark van Bommel staat sinds vrijdag volop in de schijnwerpers als de nieuwe bondscoach van de Rode ...

99
99
'Italië stelt legende aan als nieuwe bondscoach'

Italië zit in een ongeziene crisis. Ze misten de laatste drie WK's en Paolo Maldini moet ...

95
95
STVV slaat toe: contract tot medio 2029

STVV wil de komende jaren een vaste waarde worden in de subtop van de Jupiler Pro League. De ...

35
35
Tessa Wullaert verrast met nieuwe club

Tessa Wullaert heeft een nieuwe club gevonden en het is een verrassende. De Red Flame blijft dan ...

53
53
'Grote kuis in Genk: plan De Condé valt in duigen'

Op inkomend vlak tastte KRC Genk al diep in de buidel voor Jeppe Erenbjerg en Rafiu Durosinmi, maar ...

772
772
'Sibierski verrast: transfertargets Anderlecht onthuld'

Na het gelijkspel in Zweden moet RSC Anderlecht volgende week vol aan de bak tegen Hammarby wil het ...

656
656
Brandon Mechele bezorgt Ruud Vormer enorm kippenvelmoment

Ruud Vormer en Brandon Mechele blijven ook naast het veld graag iets terugdoen voor het Belgische ...

451
451
Bommetje voor Van Bommel: direct clash met Courtois?

Witte rook vanuit Tubeke, waar Mark van Bommel vrijdag officieel werd voorgesteld als bondscoach van ...

425
425
'Antwerp zoekt trainer: Vandenhaute drukt stempel'

Wouter Vandenhaute mag zich eindelijk ook officieel eigenaar van Antwerp noemen. Na zijn mislukte ...

295
295
'Jackpot voor Club Brugge: record Tzolis al aan diggelen'

Het belooft alsmaar meer een ronduit historische zomer te worden voor Club Brugge. Niet alleen lijkt ...

979
979
Antwerp rondt overname af: Vandenhaute meteen in actie

De kogel was al langer door de kerk, maar nu de laatste details zijn uitgeklaard is de miljoenendeal ...

392
392
Van Gucht schiet dubbel raak: reporter verbouwereerd

Ruben Van Gucht heeft opnieuw van zich laten spreken. De sportjournalist zorgde de voorbije uren ...

59
59
Mannaert spreekt duidelijke taal: daarom van Bommel

Na Rudi Garcia beginnen de Rode Duivels aan een tijdperk met Mark van Bommel. De Nederlander tekende ...

362
362
Fans gaan los na aanstelling van Bommel: “Gemiste kans!”

Mark van Bommel moet de Rode Duivels tot het EK 2028 gaan leiden. De Nederlander is de opvolger van ...

252
252

Meer sportnieuws