"Dat is een voordeel voor KV Mechelen, maar het kan ook verlammend werken"

door

KV Mechelen is vandaag het epicentrum van het Belgische voetbal. De Maneblussers ontvangen KFCO Beerschot-Wilrijk en de winnaar van dit duel speelt volgend seizoen in Eerste Klasse A. Wij spraken met Sven Vandenbroeck over deze clash. De huidige coach van Zambia was in het verleden jarenlang sterkhouder bij Mechelen en exact 20 jaar geleden promoveerde hij met KV Mechelen ook naar eerste klasse.


"Wat ik van de partij verwacht? Veel spanning, zoals in de vorige vijf matchen. En die spanning zal vandaag nog groter zijn, alles komt uiteindelijk op één match aan door die 0-0 in de heenmatch. Het is heel dubbel voor KVM. In eigen stadion spelen is voor KV Mechelen een voordeel, maar het kan ook verlammend werken. Thuis kampioen spelen brengt toch wat extra druk met zich mee. Een vroeg doelpunt kan verlossend werken. Beerschot-Wilrijk heeft dan weer een goede reeks neergezet sinds de start van de tweede periode en ze hebben weinig doelpunten geslikt. Ik zou het zeer fijn vinden als KV Mechelen zou kunnen promoveren", aldus Vandenbroeck over de clash tussen de twee beste ploegen in Eerste Klasse B.

KV Mechelen investeerde afgelopen zomer zeer fors met namen als Onur Kaya, Igor De Camargo en anderen. De club was het hele seizoen de grote favoriet. "Ik dacht dat er te veel 'oudere' spelers waren aangetrokken en de resultaten in het begin van het seizoen vielen tegen. Wouter (Vrancken, nvdr.) heeft er sinds zijn komst een leuk elftal van gemaakt. De Camargo heeft zijn waarde gehad, Engvall valt positief mee, Storm is heel creatief met een actie en voorzet... De aanwinsten renderen. Daarnaast doet het me ook plezier dat een jonge kerel zoals Van Cleemput het goed doet."


De Camargo, die ontbreekt namiddag, was één van de vele gelukte transfers bij KV Mechelen.
De wedstrijd gaat de komende weken mogelijk wel nog verder naast het veld... KV Mechelen wordt genoemd in 'Operatie Propere Handen' en Beerschot-Wilrijk pookte het vuur nog wat aan door te zeggen dat ze daar zeker een zware straf voor zullen krijgen. Voor een spelersgroep is dat niet altijd makkelijk om mee om te gaan.

"Daar moet je binnenskamers goed mee omgaan. Ik weet niet wat er achter de schermen speelt, maar een paar weken terug verloor KVM in eigen huis met 0-5 van Union SG, na een reeks van meer dan 20 ongeslagen matchen. Je kan verliezen, maar 0-5 in eigen huis... Ik ben er bijna zeker van dat daar een mentale reden achter zat die te maken had met 'Propere Handen'."


De spelersgroep kreeg tegen Union SG een mentale klap te verwerken, mede door 'Propere Handen'.
Vandenbroeck weet wat het is om te promoveren met KV Mechelen. Exact 20 jaar geleden wist hij met Mechelen vanuit tweede klasse weer naar eerste te promoveren. "Dat was fantastisch. We hadden een zeer jonge en getalenteerde groep. Ik herinner me dat we eind februari 7 punten achter stonden op Antwerp, maar met een 34 op 36 werden we toch kampioen. De kampioenenmatch was thuis tegen Deinze: we wonnen met 5-0. Daarna was het een enorm feest, er was bier te kort in de feesttent, en later die week was er de huldiging op de markt...Heerlijk."

LEES OOK: 'Anderlecht en KV Mechelen vechten om WK-ganger'

Wat zal het worden?

Meest recent

Mazzu haalt eindelijk zijn gram: "Iedereen was gefrustreerd"

OH Leuven heeft vrijdagavond nog eens de zoeke smaak van de overwinning geproefd. Nadat het in de ...

30
30
Hommeles bij Standard: Henry krijgt het aan de stok met fans

Standard staat voorlopig nog op een knappe zesde plaats in het klassement, maar opperbest is de ...

75
75
'Belgische clubs willen slag slaan bij Red Bull Salzburg'

De wintermercato komt stilaan zeer dichtbij en de meeste Belgische clubs zullen hun shoppinglijstje ...

38
38
OHL stuit de opmars van Standard en doet goede zaak

Standard dook vorig weekend verrassend op in de top zes, maar dreigt het straks alweer uit te gaan ...

49
49
Nieuwe coach stuurt Charleroi meteen duidelijke boodschap

Bij Charleroi moesten ze de voorbije dagen met lede ogen de afwikkeling van de trainerssoap tussen ...

58
58
Heynen velt duidelijk oordeel over mogelijk ontslag Fink

De spanning was al te snijden bij KRC Genk voor de afreis naar Denemarken, maar daar liep het ...

135
135
Beveren in slotseconden langs Futures, Lommel wint vlotjes

In de Challenger Pro League is leider SK Beveren vrijdagavond maar net aan verrassend puntenverlies ...

86
86
'Einde van de soap? Liverpool neemt beslissing over Salah'

Het heeft de laatste dagen weer serieus gestormd bij Liverpool. Vorig weekend liet de Engelse ...

81
81
Brokken gelijmd bij Essevee: "We staan of vallen met hem"

Bij Zulte Waregem hinken ze momenteel wat op twee gedachten. De promovendus heeft nog altijd de top ...

105
105
Charleroi mag terugkeer bekende naam alvast schrappen

De trainerscarousel draaide dit seizoen al op volle toeren in de Jupiler Pro League en deze week was ...

49
49
'Club baalt: grootmacht schiet in actie voor smaakmaker'

Bij Club Brugge hebben ze een woelige week achter de rug met een trainerswissel en een zware ...

262
262
'Straffe transferwending rond 2 sterkhouders Antwerp'

Enkele weken geleden leek Antwerp nog een dode mus, maar de Great Old is sindsdien plots weer ...

297
297
‘Doku verbaast Guardiola: spectaculaire exit dreigt’

Jérémy Doku zal zelf wel eens met de ogen knipperen. Een jaar geleden vroegen we ons ...

141
141
Dolberg krijgt lof van icoon: "Zie je meteen"

Besnik Hasi laat zijn naam regelmatig vallen. Dat is geen toeval, want met Kasper Dolberg zag hij de ...

82
82
Straf gerucht Baouf meteen ontkracht: "Fake news"

Bij RSC Anderlecht zullen Olivier Renard en Tim Borguet van Kenneth Bornauw misschien toch eens de ...

48
48
Makelaar Benteke reageert op geruchten RSCA en Club Brugge

Christian Benteke is vanaf 1 januari 2026 een vrije speler. De 35-jarige Belgische aanvaller verlaat ...

311
311
'Sadiki versiert na één jaar al absolute monstertransfer'

Noah Sadiki maakte afgelopen zomer de overstap van Union SG naar Sunderland. De defensieve ...

97
97
Hasi zet speler op scherp: "Hij moet zich herpakken"

Bij RSC Anderlecht stond de defensie de afgelopen maanden pal. Dat kwam onder meer dankzij de ...

127
127
Vrancken misnoegd over actie RSCA: "Dat weten ze nochtans"

Zaterdavond staat de topper tussen RSC Anderlecht en STVV op het programma. De Truienaars gaan ...

355
355
De Mil spreekt Bayat resoluut tegen na Charleroi-exit

Rik De Mil werd al in verband gebracht met Royal Antwerp FC én Union SG. Telkens wilde ...

194
194
Hasi vol lof: "Een van de slimste spelers in de JPL"

RSC Anderlecht ging afgelopen speeldag zwaar onderuit tegen Westerlo. Besnik Hasi en consorten zaten ...

213
213
Hubert over trainerscarrousel: “Je bent met mensen bezig…”

De trainerscarrousel in de Jupiler Pro League blijft de gemoederen bezighouden. Club Brugge liet ...

64
64
Hartverscheurend verhaal De Laet beroert fans héél diep

Ritchie De Laet blijft voor Antwerp-supporters een absolute cultheld. De voormalige rechtsachter ...

118
118
Verhaeghe doet boekje open over trainerswissel Club Brugge

Club Brugge verraste maandag vriend en vijand door Nicky Hayen in te wisselen voor Ivan Leko als ...

452
452
Genk slikt bittere pil: wangedrag fans breekt zuur op

KRC Genk zit tegenwoordig in de hoek waar de klappen vallen. Na de bekeruitschakeling en zware ...

195
195

Meer sportnieuws