Ook Bayern München sneuvelt in CL, Liverpool en Barça naar kwartfinales

door
Ook Bayern München sneuvelt in CL, Liverpool en Barça naar kwartfinales

In de Champions League heeft na Paris Saint-Germain en Real Madrid nog een topfavoriet het loodje gelegd. Bayern München sneuvelde woensdagavond immers door op eigen veld te verliezen van een oppermachtig Liverpool. FC Barcelona stoot wel door na een vlotte zege tegen het Olympique Lyon van Jason Denayer.


Een grootse wedstrijd kregen we niet tussen Bayern en Liverpool. De fans in Beieren moesten ongeveer 25 minuten wachten op de eerste grote kans. Roberto Firmino probeerde het ineens, maar de Braziliaan schoot naast het doel van Manuel Neuer. Het bleek een waarschuwingsschot, want niet veel later kwamen de Reds op voorsprong. Sadio Mané ging goed diep, zette Neuer op het verkeerde spoor en werkte fraai af.

De gelijkmaker van Der Rekordmeister werd echter nog voor rust gescoord en kwam eigenlijk een beetje uit de lucht vallen. Serge Gnabry gaf de bal goed en hard voor en het was Joël Matip die zijn eigen doelman verschalkte. Na de pauze werd het spel iets beter, maar het waren weer de Engelsen die iets meer aandrongen. Virgil Van Dijk zorgde uiteindelijk voor de bevrijdende 1-2: de centrumverdediger kopte de bal achter Neuer uit een corner. Liverpool kwam niet meer in de problemen tegen een zwak Bayern, Mané scoorde zelfs nog zijn tweede van de avond.

IJZERSTERKE MESSI
Barça kwam na een kwartier op bedenkelijke wijze op voorsprong. Luis Suarez werd getackeld in de zestien, maar uit herhaling bleek dat hij zelf op de voet van Jason Denayer ging staan. De VAR greep niet in, Lionel Messi scoorde met een Panenka. Toen het vervolgens ook nog 2-0 werd door een doelpunt van Philippe Coutinho leek de wedstrijd wel gespeeld.

In de tweede helft werd het echter toch nog even spannend. Lucas Tousart bleef het meest koelbloedig bij een scrimmage en werkte de aansluitingstreffer tegen de touwen. Het Franse doelpunt bracht wat leven in de brouwerij, maar echt lang duurde dit niet. Wie anders dan Messi was het weer die een paar spelers van Olympique Lyon het bos in stuurde met een kapbeweging en goed afrondde. Gerard Piqué en Ousmane Dembélé zorgden vervolgens nog voor de kers op de taart.

Uitslagen woensdagavond:
Bayern München - Liverpool: 1-3
Barcelona - Olympique Lyon: 5-1

LEES OOK: 'Club Brugge aast op sensatie uit 1B'

Welke ploeg geraakt volgens u het verste?

Meest recent

‘Bom onder Rode Duivels: publiekslieveling botst met Garcia’

Rudi Garcia heeft met zijn eerste selectie bij de Rode Duivels meteen een gevoelig dossier ...

51
51
'Europa verliest volgende ster: verrassende club Casemiro'

Het Europees voetbal zal na het seizoen afscheid nemen van enkele grote namen. Antoine Griezmann ...

67
67
Met extra boost naar VS: Doku kondigt heuglijk nieuws aan

De Rode Duivels hebben woensdag de vlucht genomen richting Atlanta, waar ze de komende dagen een ...

57
57
Fans in de wolken: grote Play-Off-joker voor Antwerp

Antwerp FC heeft woensdag extra vertrouwen getankt met oog op de Europe Play-Offs. In een oefenmatch ...

110
110
Bizar 'Elftal van Seizoen': zeven Club-spelers, géén Union

De reguliere competitie van de Jupiler Pro League zit er op. Om de protagonisten van de voorbije 30 ...

258
258
'Arsenal doet Engeland beven met komst PSG-superster'

Arsenal FC lijkt goed op weg naar zijn eerste landstitel sinds 2024 en hoort bij de topfavorieten ...

111
111
"Karikatuur van zichzelf" - Anderlecht-duo doet alarm afgaan

RSC Anderlecht heeft zich dan toch geplaatst voor de Champions' Play-Offs, maar de manier waarop ...

281
281
'Kompany schrikt op: Bayern laat grote naam beschikken'

Ook bij Bayern München maakt men handig gebruik van de interland-break om al plannen te smeden ...

101
101
Ito of Miras: Winnaar Gouden Croc bekend gemaakt

Hoewel er na de interland-break nog heel wat moois op het programma staat, werd woensdag al een ...

161
161
Notoir klimaatactivist slaat weer toe: De Vlieger haalt fors uit

De beruchte klimaatactivist Wouter Mouton veroorzaakte eerder al de nodige ophef in de voetballerij. ...

144
144
Garcia smult van Rode Duivel: "Ongelooflijke speler"

De Rode Duivels vertrekken deze week naar de Verenigde Staten voor een voorbereidende stage richting ...

237
237
Anderlecht gaat ver: De Cat-stunt die niemand zag aankomen

Nathan De Cat blijft verbazen bij Anderlecht, maar intussen draait het almaar vaker om zijn ...

573
573
Rode Duivels verliezen naast Bounida nog een talent

De voorbije dagen werd duidelijk dat de Rode Duivels opnieuw een groot talent verliezen. Nadat ons ...

144
144
Anderlecht en Genk aangepakt: "Daar ligt de fout"

Door het interlandvoetbal staan er komend weekend geen wedstrijden geprogrammeerd in de Jupiler Pro ...

255
255
Lokeren strikt bekende naam als sportief directeur

De titelstrijd in de Challenger Pro League is al beslist, maar voor de andere promotietickets kan ...

65
65
'Dilemma Lukaku: keuze voor het hart of de miljoenen?'

De Rode Duivels zijn woensdag naar de Verenigde Staten vertrokken zonder Romelu Lukaku. De ...

215
215
Gezien Anderlecht? Cvetkovic pakt uit met waanzinnige goal

Anderlecht sloot de reguliere competitie af met een pijnlijke thuisnederlaag tegen Cercle Brugge. ...

98
98
Antwerp tankt vertrouwen: extra troef voor play-offs

Antwerp sloot de reguliere competitie maar matig af en moet daardoor vrede nemen met deelname aan de ...

155
155
'Club Brugge mag kruis maken over peperduur target'

Club Brugge lijkt voor een zeer drukke transferzomer te staan. Verschillende smaakmakers zijn grof ...

330
330
'Bayern neemt belangrijke beslissing over transfer De Cat'

De Rode Duivels zijn woensdagnamiddag vertrokken naar de Verenigde Staten, waar bondscoach Rudi ...

292
292
'Standard heeft beet: JPL-smaakmaker tekent'

Standard hoopt in de komende weken komaf te kunnen maken met de vloek die de voorbije jaren op hen ...

150
150
Bornauw speelt open kaart: leegloop in Anderlecht?

RSC Anderlecht verzekerde zich op het nippertje van een plek in de Champions' Play-Offs. Nadien gaat ...

338
338
Pro League bibbert voor boete & Bouchez: "Blufpoker"

De voorbije maanden is er al veel inkt gevloeid over de voorziene wijziging van het ...

250
250
Coucke slaat alarm na onverwachte financiële dreun

De druk rond Marc Coucke neemt de laatste weken duidelijk toe. Wat begon als sportieve frustratie ...

259
259
Club Brugge laat concurrentie beven: "Bayern van België"

Op voorzet van de pers liet Bart Verhaeghe zich ooit ontvallen dat hij van Club Brugge maar al te ...

965
965

Meer sportnieuws