'Genk en Gent mengen zich in pittige transferclash'

691 stemmen
'Genk en Gent mengen zich in pittige transferclash'

De ploegen uit de Jupiler Pro League maken zich stilaan op voor de Play-Offs, maar achter de schermen is men ook al bezig met de voorbereidingen op komend seizoen. Zo zijn heel wat clubs nu al in de weer met het in kaart brengen van hun transferplannen voor deze zomer. Want na een rustige wintermercato mogen we dan het nodige vuurwerk verwachten. 


Eén van de competitiesmaakmakers die in aanmerking komen voor een mooie transfer, is Theo Bongonda. De lichtvoetige aanvaller is bezig aan een uitstekend seizoen bij Zulte Waregem en kan er fraaie cijfers voorleggen. Volgens Het Laatste Nieuws werden begin deze week echter afspraken gemaakt tussen speler en bestuur. Bongonda voelt zich opnieuw klaar voor een stap hogerop en Essevee is nu bereid om mee te werken aan een zomertransfer, tegen de juiste prijs weliswaar. 

Aan interesse alvast geen gebrek, volgens HLN staat de aanvaller bij onder meer RSC Anderlecht en Club Brugge op de verlanglijst. Maar om de komst van Bongonda af te ronden zullen zij wel flink in de buidel moeten tasten. Zulte Waregem hoopt zelfs op meer dan vijf miljoen euro. "Het zou van Bongonda in dat geval wellicht de duurste transfer tussen Belgische ploegen maken", klinkt het. 

Maar ook vanuit het buitenland heerst belangstelling. Onder meer Feyenoord, Mainz, Frankfürt en een Franse club worden genoemd. Mooie bestemmingen, maar in principe wel clubs die Anderlecht en Club moeten kunnen beconcurreren. De strijd om Bongonda kan dus losbarsten, maar eerst de marktwaarde nog wat opkrikken in Play-Off II.

UPDATE 8u
Naast RSC Anderlecht en Club Brugge vallen ook de namen van AA Gent en RC Genk in de strijd om Bongonda. Volgens Het Nieuwsblad informeerden deze vier Belgische clubs naar de diensten bij de entourage van de talentvolle winger. Zulte Waregem zou wel enkel op de hoogte zijn van de interesse door één Duitse club, waarvan de trainer Bongonda al zou komen scouten zijn. Duitse clubs die genoemd worden als gegadigden voor Bongonda zijn Frankfürt en Mainz.

LEES OOK: Beale legt ambities bij Zulte op tafel: “Dat is de droom”

Welke Belgische club moet Bongonda kiezen?

Meest recent

'Overmars wil stunten met terugkeer oude bekende'

Antwerp zag de voorbije weken zijn kern gedecimeerd worden. Het zag vooral een pak kwaliteit en ...

32
32
'Antwerp blijft in spanning: dit scenario waarschijnlijkst'

Quo vadis, Royal Antwerp? Deze week werd de toekomst van de Great Old wel heel prangend, want tegen ...

109
109
'Genk casht miljoenen na knaltransfer Saibari'

Bij KRC Genk zullen ze zich de voorbije jaren wel een paar keer voor het hoofd geslagen hebben dat ...

63
63
Westerlo blijft gaan met tweede aanwinst van de dag

Bij Westerlo staan ze voor een zeer drukke transferzomer. De laatste weken bleken er vooral veel ...

9
9
Kompany jubelt: Bayern haalt droomaanwinst binnen

Vincent Kompany zette in de voorbije twee seizoenen Bayern München helemaal naar zijn hand. Met ...

92
92
Rode Duivels trekken na WK weer weg uit Heizel

De Rode Duivels haalden sinds de aanstelling van Rudi Garcia als bondscoach de banden met de ...

39
39
Club Brugge ziet volgende jonge WK-ganger vertrekken

Bij Club Brugge krijgt de eigen jeugd alsmaar meer speelkansen, maar toch ziet Blauw-Zwart ook ...

64
64
Coach kondigt nog transfervuurwerk aan bij Cercle

Binnen iets meer dan een maand gaat het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League van start. De clubs ...

168
168
'Vuskovic zet reeks knaltransfers in gang'

Voor Luka Vuskovic werd het WK tot dusver nog geen succes, want na de openingsmatch tegen Engeland ...

67
67
Oosting verklaart waar het misliep bij Antwerp

Joseph Oosting kende geen al te beste periode bij Royal Antwerp FC. Hij kwam tijdens het seizoen ...

147
147
'Anderlecht én drie andere opties voor Romelu Lukaku'

Wat brengt de toekomst van Romelu Lukaku? Dat weet niemand met zekerheid te zeggen. Er doen wel de ...

387
387
STVV houdt adem in: "Ik weet niet of ik blijf"

Bij STVV zien ze heel wat volk de club verlaten, maar over één speler is er nog ...

130
130
Union SG raast door en heeft miljoenendeal beet

Hoewel het wereldkampioenschap nog volop bezig is, zijn de clubs uit de Jupiler Pro League al ...

83
83
Nederland in tranen: waarom uitschakeling voorspelbaar was

Nederland ligt uit het WK. Dat is geen verrassing wie Oranje de afgelopen maanden en jaren heeft ...

93
93
‘Belgische (top)clubs springen in de dans voor Patro-ster’

De zomermercato draait al op volle toeren in de Jupiler Pro League en Challenger Pro League. Patro ...

207
207
'KV Mechelen schrikt: revelatie maakt miljoenentransfer'

Het is tot dusver vrij rustig gebleven qua transfers bij KV Mechelen, maar ongetwijfeld zal er ...

209
209
Tip voor Garcia: analist onthult dé zwakte van Senegal

De voorbije dagen zorgden de zestiende finales van het WK al voor enkele verrassingen met de ...

97
97
Hubert velt oordeel over mercato Union tot dusver

Ook voor Union is de voorbereiding op het nieuwe seizoen helemaal begonnen. Dinsdag werkte de ...

49
49
Kans voor Belgische clubs bij toptalent dat Club verliet?

Bij Club Brugge zetten ze de voorbije jaren zwaar in op de eigen jeugd en daar plukt het ook de ...

211
211
Goots waarschuwt Antwerp: "Met deze kern..."

Bij Antwerp blijft er grote onzekerheid heersen. Paul Gheysens kreeg wel uitstel om een bedrag van ...

241
241
Simon Mignolet zorgt voor speculatie met nieuwe samenwerking

Simon Mignolet heeft na een indrukwekkende carrière een punt gezet achter zijn leven als ...

100
100
Vertrekker bij Gent, tweede aanwinst voor Westerlo

Nu de voorbereiding op het nieuwe seizoen helemaal begonnen is, komen bij de meeste eersteklassers ...

57
57
Toch geen Duivels pensioen? Vader Courtois onthult plan

De Rode Duivels staan woensdagavond voor een belangrijke opdracht, want vanaf nu is het alles of ...

79
79
Anderlecht reageert fel na Meunier-gerucht

Bij Anderlecht staat de teller voorlopig op één nieuwe speler, in de persoon van ...

441
441
'Club heeft akkoord en vangt onverwachte miljoenen'

Bij Club Brugge moet de zomermercato nog echt op gang komen. Dat komt doordat de internationale ...

474
474

Meer sportnieuws