'Genk en Gent mengen zich in pittige transferclash'

691
'Genk en Gent mengen zich in pittige transferclash'

De ploegen uit de Jupiler Pro League maken zich stilaan op voor de Play-Offs, maar achter de schermen is men ook al bezig met de voorbereidingen op komend seizoen. Zo zijn heel wat clubs nu al in de weer met het in kaart brengen van hun transferplannen voor deze zomer. Want na een rustige wintermercato mogen we dan het nodige vuurwerk verwachten. 


Eén van de competitiesmaakmakers die in aanmerking komen voor een mooie transfer, is Theo Bongonda. De lichtvoetige aanvaller is bezig aan een uitstekend seizoen bij Zulte Waregem en kan er fraaie cijfers voorleggen. Volgens Het Laatste Nieuws werden begin deze week echter afspraken gemaakt tussen speler en bestuur. Bongonda voelt zich opnieuw klaar voor een stap hogerop en Essevee is nu bereid om mee te werken aan een zomertransfer, tegen de juiste prijs weliswaar. 

Aan interesse alvast geen gebrek, volgens HLN staat de aanvaller bij onder meer RSC Anderlecht en Club Brugge op de verlanglijst. Maar om de komst van Bongonda af te ronden zullen zij wel flink in de buidel moeten tasten. Zulte Waregem hoopt zelfs op meer dan vijf miljoen euro. "Het zou van Bongonda in dat geval wellicht de duurste transfer tussen Belgische ploegen maken", klinkt het. 

Maar ook vanuit het buitenland heerst belangstelling. Onder meer Feyenoord, Mainz, Frankfürt en een Franse club worden genoemd. Mooie bestemmingen, maar in principe wel clubs die Anderlecht en Club moeten kunnen beconcurreren. De strijd om Bongonda kan dus losbarsten, maar eerst de marktwaarde nog wat opkrikken in Play-Off II.

UPDATE 8u
Naast RSC Anderlecht en Club Brugge vallen ook de namen van AA Gent en RC Genk in de strijd om Bongonda. Volgens Het Nieuwsblad informeerden deze vier Belgische clubs naar de diensten bij de entourage van de talentvolle winger. Zulte Waregem zou wel enkel op de hoogte zijn van de interesse door één Duitse club, waarvan de trainer Bongonda al zou komen scouten zijn. Duitse clubs die genoemd worden als gegadigden voor Bongonda zijn Frankfürt en Mainz.

LEES OOK: ‘Ontslag Compper op tafel: cruciaal oordeel nakend'

Welke Belgische club moet Bongonda kiezen?

Meest recent

Club-smaakmaker Seys is 'Man van de Match': "Hij kan alles"

Club Brugge klimt naar de negende plek van de League Phase van de Champions League na een straffe ...

52
52
Toch hommeles bij Club Brugge? Hevige discussie valt op

Club Brugge pakt een negen op negen in de Champions League. Na zeges tegen Internazionale en RC Lens ...

181
181
Onverwachte Club Brugge-uitblinker staat op: "Bijzonder"

Club Brugge heeft een nieuwe stunt verwezenlijkt in de League Phase van de Champions League. Op het ...

129
129
Club Brugge zorgt voor nieuwe CL-stunt op PSV

Club Brugge zet de straffe vorm in de Champions League verder. Na eerdere zeges tegen Internazionale ...

153
153
KV Kortrijk schiet zichzelf ferm in de voet tegen KV Mechelen

KV Mechelen en KV Kortrijk werkten een inhaalmatch af tijdens een Europese midweek. Storm Austen ...

38
38
"Haal hem!" - X ontploft nadat Tresoldi wéér scoort

Er staat dit seizoen geen maat meer op Nicolo Tresoldi. De Duitse spits kroonde zich vorig seizoen ...

218
218
Spitsendilemma Gent: De Mil reikt oplossing aan

AA Gent won zijn openingswedstrijd in de Conference League wel nog van Aarhus, maar ging twee weken ...

77
77
De Roover geeft aan wat er fout liep bij STVV

STVV begon zeer fraai aan zijn avontuur in de Conference League, want na zeges tegen Iberia en FC ...

29
29
Vervanger Lukaku velt Liverpool, Real komt met schrik vrij

In de eerste wedstrijden van woensdagavond in de Champions League hebben we bijna meteen twee stunts ...

26
26
Van de Perre spreekt klare taal over Rode Duivels

In de komende dagen zal Mark van Bommel bekend maken welke Rode Duivels hij selecteert voor het ...

28
28
Geen rotatie bij Club: Leko komt met verklaring

Club Brugge hoopt straks tegen PSV weer een knap resultaat neer te zetten, nadat het in zijn laatste ...

27
27
Leko kiest verwachte elf, ook geen verrassingen bij PSV

Om 21u is Club Brugge weer aan zet in de Champions League. Na de knappe zes op zes tegen Inter en ...

46
46
'Wéér duel België-Marokko: doorslaggevende factor bekend'

De voorbije jaren zaten België en Marokko elkaar al regelmatig in de haren in de strijd om jong ...

95
95
Union verbaast Spanje: "Eén van beste teams die we al tegenkwamen"

Donderdag is ook Union weer aan zet in de Europa League. De Brusselaars zijn daarin tot dusver ...

87
87
Mokerslag Standard: aanvoerder maandenlang out?

Na de Europese week gaat de focus vrijdag meteen weer op de Jupiler Pro League, voor de laatste keer ...

52
52
Boodschap voor Van Bommel: "Rode Duivels blijven doel"

Anderlecht neemt het donderdag om 18u45 in zijn vierde wedstrijd in de league phase van de Europa ...

33
33
Milkon verrast iedereen met nieuwe club

De laatste jaren krijgen alsmaar meer jonge trainers hun kans in het Belgische voetbal, zij het met ...

25
25
Bormans speelt open kaart over Europese ambitie Union

Donderdag wordt alweer een drukke dag voor de Belgische teams in Europa. Ook Union moet dan opnieuw ...

35
35
Bornauw, Club en WK U17: Bruno reageert op hete hangijzers

Donderdag moet Anderlecht alweer aan de bak, want dan komt op de vierde speeldag in de Europa League ...

123
123
Ronaldo deelt hartverscheurend bericht na tragedie in Spanje

Cristiano Ronaldo speelde een groot stuk van zijn carrière in Spanje, uiteraard bij Real ...

46
46
Leko gelooft het zelf niet: Verhaeghe ruikt ongeziene stunt

Ivan Leko trapt bij Club Brugge bewust op de rem. Na de 3-4 tegen Inter gooit iedereen met ...

256
256
Geen goed voorteken voor Club: NXT verliest in slot van PSV

Club Brugge gaat om 21u op zoek naar zijn derde opeenvolgende overwinning in de Champions League. ...

109
109
Degryse voorspelt enorm spektakel bij Club Brugge

Club Brugge staat om 21u voor zijn vierde opdracht in de league phase van de Champions League. Het ...

212
212
Trainerscarousel: nieuwe coach Debast, Schreuder profiteert

November blijkt nu al de maand van de trainerswissels te worden. In de Jupiler Pro League sneuvelden ...

84
84
Relatie Van Gucht en Charlotte Van Looy onder druk?

Charlotte Van Looy doet een opvallende bekentenis over haar relatie met Ruben Van Gucht. Achter de ...

79
79

Meer sportnieuws