Twee JPL-smaakmakers op shortlist Anderlecht, concurrentie is moordend

680
Twee JPL-smaakmakers op shortlist Anderlecht, concurrentie is moordend

RSC Anderlecht gaat een zeer drukke zomermercato tegemoet en de Brusselaars hebben hun scouts al stevig op pad gestuurd. Zo hebben ze bij Anderlecht twee smaakmakers uit de Jupiler Pro League op het oog. Paars-Wit heeft wel zeer veel concurrentie, dat vernam onze redactie uit zeer goede bron.


Anderlecht werd afgelopen zomer in verband gebracht met Jean Butez. De 23-jarige Franse doelman van Moeskroen wordt nog steeds gevolgd en hij maakt met de week meer en meer indruk. Zijn uitvoetballende kwaliteiten en zijn goede reflexen doen denken aan Thomas Didillon. Die is dit seizoen misschien wel de beste doelman in de Jupiler Pro League en er is al interesse in de Franse keeper van RSCA. Butez past binnen het beleid van RSCA: jong en talentvol. Butez ligt nog tot medio 2021 onder contract en geniet ook zeer veel interesse vanuit het buitenland.

(Lees verder onder de foto)


In januari lonkte AA Gent ook al naar Butez (rechts).
Feyenoord en VfB Stuttgart
Butez is niet de enige speler van Moeskroen die in de picture loopt. Na een aarzelend begin is Manuel Benson onder Bernd Storck helemaal opengebloeid. In zijn laatste 9 wedstrijden was hij goed voor 6 assists en 1 doelpunt en daarmee lokte hij de interesse van Anderlecht. Chelsea, AC Milan, Inter en AS Monaco scouten Benson ook, maar Feyenoord en VfB Stuttgart hebben ook de nodige interesse. De Rotterdammers speuren in België rond naar een flankaanvaller en hebben ook Theo Bongonda - ook op de radar van RSCA - op hun verlanglijstje staan.


Benson geniet zeer veel buitenlandse interesse.
Anderlecht kan op de flanken wel creativiteit gebruiken. Yannick Bolasie vertrekt in de zomer en Zakaria Bakkali kan niet overtuigen. Daarnaast blijven enkel de piepjonge Jérémy Doku en Francis Amuzu over, Yari Verschaeren kan op de flank spelen maar rendeert centraal nog beter. Daar moet dus versterking bij, maar het valt af te wachten of KRC Genk – de eigenaar van Benson – bereid is om mee te werken aan een haalbare transfer voor Anderlecht… Dimitri De Condé wil hem alvast een kans geven bij Genk, al klikte het eerder niet tussen Philippe Clement en Benson.

Vooralsnog is de interesse van Anderlecht in Benson en Butez nog niet concreet, maar be

LEES OOK: Extra CL-ticket voor België? Straffe week verandert veel

Welke speler vindt u het best bij Anderlecht passen?

Meest recent

Vertonghen loopt mee bij Beerschot: huwelijk in de maak?

Jan Vertonghen stopte als voetballer bij RSC Anderlecht. Nadien liep hij mee bij de Rode Duivels, ...

0
0
Standard onder zware druk: Euvrard verklaart Wilmots-verhaal

De crisis bij Standard blijft nazinderen. Na de tegenvallende resultaten en het gelijkspel tegen KV ...

10
10
Van Bommel speelt open kaart: vier Jonge Duivels op radar

Mark van Bommel maakte vrijdag zijn selectie voor het aankomende Nations League-tweeluik tegen ...

27
27
Thorup klopt op tafel in Genk: duo krijgt volle laag

Met een beschamend rapport van twee op 15 buitenshuis staat KRC Genk de immer lastige verplaatsing ...

56
56
Club Brugge rolt spierballen: vuurwerk op wintermercato

Ivan Leko wil niet te lang stilstaan bij de Champions League-triomf tegen PSV, want over een paar ...

153
153
De Winter stopt als Rode Duivel: échte reden bekend

Bij de bekendmaking van zijn selectie voor het aankomende tweeluik in de Nations League dropte Mark ...

336
336
Club Brugge slikt bittere pil: opdoffer uit ziekenboeg

De belangrijke affiches volgen mekaar snel op voor Club Brugge, dat een paar dagen na de zege tegen ...

154
154
Bruno blijft puzzelen: nieuw experiment in Brugge?

Of het advies van zijn bazen er iets mee te maken heeft valt sterk te betwijfelen, maar na een lange ...

134
134
Leko spreekt klare taal over leegloop bij Club Brugge

Met alweer een zege, dit keer op bezoek bij PSV, blijft Club Brugge hoge ogen gooien in de Champions ...

297
297
Antwerp incasseert mokerslag: twee sterkhouders out

Na de schamele vier op 24 lijken Marvin Compper zijn dagen op de Bosuil stilaan geteld. Thuis tegen ...

56
56
Leko met handen in het haar: Club vreest rampscenario

Club Brugge krijgt weinig tijd om na te genieten van de Champions League-zege tegen PSV, want zondag ...

324
324
‘Do or die’ voor Compper? Antwerp-coach slaat terug

Marvin Compper wordt al een tijdje genoemd bij een ontslag bij Royal Antwerp FC. De resultaten op de ...

45
45
Sam Kerkhofs en Stijn Stijnen lijnrecht tegenover elkaar

Komende speeldag staat een interessante affiche op het programma in de Challenger Pro League. ...

62
62
De Winter-situatie escaleert: Van Bommel verliest pedalen

De situatie van Koni De Winter bij de Rode Duivels staat plots op ontploffen. Mark van Bommel dropte ...

111
111
Van Bommel onthult: Genk en Club-talenten nét niet

Mark van Bommel heeft de selectie van de Rode Duivels bekendgemaakt voor komende interlandperiode. ...

265
265
Uitblinker Koffi legt opvallende actie na Celta-Union uit

Union SG stuntte door met 1-2 te winnen op het veld van Celta de Vigo. De Brusselaars zagen op ...

28
28
Van Gucht oog in oog met vijand: "Moet fouten erkennen"

Ruben Van Gucht heeft er een bijzondere week opzitten. De presentator nam voor het eerst plaats aan ...

28
28
Kongolo deelt opmerkelijk verhaal over eerste selectie

Mark van Bommel heeft vrijdag toch voor een grote verrassing gezorgd bij het bekendmaken van zijn ...

79
79
Bondscoach Portugal spreekt na afscheid Ronaldo, Forbs juicht

Portugal verzekerde zich in oktober al van kwalificatie voor de kwartfinales van de Nations League, ...

142
142
Assistent komt met hoopgevende update over Kompany

De voorbije weken moest Bayern München het zien te stellen zonder Vincent Kompany. Onze ...

20
20
Jonge Duivels met Fofana, Vermeeren verrassende afwezige

Naast de Rode Duivels komen in de nakende interlandbreak ook de Jonge Duivels in actie. Zij wisten ...

62
62
Van Bommel sluit deur helemaal voor Duivel: "Zijn beslissing"

Mark van Bommel heeft vrijdag zijn selectie vrijgegeven voor het tweeluik tegen Turkije en ...

376
376
Van Bommel verrast: debuut voor Genkie én Cuypers

Vrijdagmiddag heeft Mark van Bommel in het nationaal trainingscentrum in Tubeke zijn selectie ...

224
224
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht geweigerd, Club vindt diamant'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

202
202
Zaak Eddy Snelders: beslissing rechtbank slaat in als bom

Na ruim zeven maanden achter de tralies staat Eddy Snelders (67) opnieuw voor een ingrijpende ...

212
212

Meer sportnieuws