Twee JPL-smaakmakers op shortlist Anderlecht, concurrentie is moordend

door
Twee JPL-smaakmakers op shortlist Anderlecht, concurrentie is moordend

RSC Anderlecht gaat een zeer drukke zomermercato tegemoet en de Brusselaars hebben hun scouts al stevig op pad gestuurd. Zo hebben ze bij Anderlecht twee smaakmakers uit de Jupiler Pro League op het oog. Paars-Wit heeft wel zeer veel concurrentie, dat vernam onze redactie uit zeer goede bron.


Anderlecht werd afgelopen zomer in verband gebracht met Jean Butez. De 23-jarige Franse doelman van Moeskroen wordt nog steeds gevolgd en hij maakt met de week meer en meer indruk. Zijn uitvoetballende kwaliteiten en zijn goede reflexen doen denken aan Thomas Didillon. Die is dit seizoen misschien wel de beste doelman in de Jupiler Pro League en er is al interesse in de Franse keeper van RSCA. Butez past binnen het beleid van RSCA: jong en talentvol. Butez ligt nog tot medio 2021 onder contract en geniet ook zeer veel interesse vanuit het buitenland.

(Lees verder onder de foto)


In januari lonkte AA Gent ook al naar Butez (rechts).
Feyenoord en VfB Stuttgart
Butez is niet de enige speler van Moeskroen die in de picture loopt. Na een aarzelend begin is Manuel Benson onder Bernd Storck helemaal opengebloeid. In zijn laatste 9 wedstrijden was hij goed voor 6 assists en 1 doelpunt en daarmee lokte hij de interesse van Anderlecht. Chelsea, AC Milan, Inter en AS Monaco scouten Benson ook, maar Feyenoord en VfB Stuttgart hebben ook de nodige interesse. De Rotterdammers speuren in België rond naar een flankaanvaller en hebben ook Theo Bongonda - ook op de radar van RSCA - op hun verlanglijstje staan.


Benson geniet zeer veel buitenlandse interesse.
Anderlecht kan op de flanken wel creativiteit gebruiken. Yannick Bolasie vertrekt in de zomer en Zakaria Bakkali kan niet overtuigen. Daarnaast blijven enkel de piepjonge Jérémy Doku en Francis Amuzu over, Yari Verschaeren kan op de flank spelen maar rendeert centraal nog beter. Daar moet dus versterking bij, maar het valt af te wachten of KRC Genk – de eigenaar van Benson – bereid is om mee te werken aan een haalbare transfer voor Anderlecht… Dimitri De Condé wil hem alvast een kans geven bij Genk, al klikte het eerder niet tussen Philippe Clement en Benson.

Vooralsnog is de interesse van Anderlecht in Benson en Butez nog niet concreet, maar be

LEES OOK: ‘Dag is aangebroken’ – Van Crombrugge en Vanessa breken los

Welke speler vindt u het best bij Anderlecht passen?

Meest recent

Noa Lang ontketent relletje bij Napoli: "Dit is oliedom"

SSC Napoli kreeg dinsdagavond een pak voor de broek van PSV en verloor in de Champions League met ...

1
1
'Verschaeren verlaat Anderlecht voor verrassende bestemming'

Bij Anderlecht werd de voorbije transferzomer onder meer beheerst door de onzekerheid rond ...

44
44
Hayen zorgt voor verrassing bij Club, Kompany kiest tiener

Om 20u45 staat Club Brugge voor een loodzware opdracht in de Champions League. Het moet op bezoek ...

54
54
OH Leuven moet alweer enorme domper slikken

Het zit OH Leuven dit seizoen nog niet mee. Het pakte tot dusver amper 8 op 33 en staat daardoor op ...

24
24
"Club Brugge of Union? Hun werkwijze bevalt het meest"

Net als vorig jaar lijkt het er sterk op dat de titelstrijd in de Jupiler Pro League dit seizoen ...

128
128
Fink ziet groot voordeel voor Genk in Europa

KRC Genk blijft dit seizoen zeer wisselvallig presteren, met vorig weekend opnieuw puntenverlies in ...

61
61
'Anderlecht ziet opgelopen blauwtje nog pijnlijker worden'

Er was de voorbije weken al veel te doen over de zomermercato van Anderlecht, want die heeft ...

137
137
Zware paniek om Peter Vandenbempt: “Weet hij dat wel?"

Hij is de stem van het Belgische voetbal — een man die spanning kan maken uit een ...

46
46
Goed voorbeeld: Club NXT maakt indruk en stunt op Bayern

Club Brugge wacht om 20u45 een loodzware opdracht in de Champions League, want het moet proberen om ...

204
204
‘Paniekdeal Kompany: dramatische waarheid komt boven’

Bayern München trok dinsdag zélf de stekker uit het ‘Exit-Kompany’-verhaal: ...

184
184
Nog verrassing bij Rode Duivels? "Ik denk aan het WK"

De Rode Duivels mogen volgende zomer zo goed als zeker naar het WK na hun zege in Wales. Ze moeten ...

49
49
'OH Leuven kiest tussen twee bekende namen als coach'

OH Leuven kent een zeer moeilijk seizoen en bengelt pas op de voorlaatste plaats in de Jupiler Pro ...

140
140
Haatstorm treft Olivier Deschacht: "Is hij het lief van...?"

Voormalig Rode Duivel Olivier Deschacht ligt zwaar onder vuur. Na een opvallend loyaliteitsparcours ...

108
108
Club Brugge krijgt gouden raad: “Niet zoals Anderlecht…”

Club Brugge kijkt woensdagavond Bayern München in de ogen namens de Champions League. ...

120
120
Fink heeft boodschap voor "volgende Messi" Karetsas

Konstantinos Karetsas is één van de grootste talenten van de Jupiler Pro League. De ...

214
214
‘UEFA grijpt zwaar in bij EK en WK-kwalificatiematchen’

De Rode Duivels staan met één been op het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en ...

104
104
La Liga-baas Tebas maakt Courtois compleet af

Het is hommeles in Spanje. La Liga wilde de wedstrijd tussen Villarreal en FC Barcelona in Miami ...

130
130
Club rekent op smaakmaker: lijstje met KDB en Yamal

Club Brugge neemt het vanavond op tegen Bayern München namens de Champions League. Blauw-Zwart ...

83
83
‘Probleemspits: Batshuayi op weg naar elfde club'

Michy Batshuayi werd de afgelopen interlandperiodes telkens opgeroepen door bondscoach Rudi Garcia, ...

205
205
'Kompany is overtuigd en eist aanwinst bij Bayern'

Het gaat Vincent Kompany en Bayern München dit seizoen voor de wind. Als ze woensdagavond ook ...

42
42
'Domper voor Standard: straf dreigt alsnog'

Standard trok maandagnamiddag uiteindelijk vrij vlot een 1-0-overwinning tegen Antwerp over de ...

255
255
Prikje naar Bayern? Vanaken plots met opvallend shirt

Na de zware nederlaag van Union tegen Inter op dinsdagavond is het voor het Belgische voetbal hopen ...

215
215
Straffe onthulling Meunier: "Daarom weigerde ik Man Utd"

Op zijn 34ste is Thomas Meunier nog altijd een vaste waarde in de kern van de Rode Duivels. De ...

71
71
Club liet niet met zich sollen: Forbs doet onthulling

Club Brugge lijkt in de zomer alweer goede zaken gedaan te hebben op de transfermarkt. Nog niet alle ...

414
414
Van Buyten scherp voor Standard: "Het is triest"

Standard hoopte zich dit seizoen weer in de strijd om de top zes te mengen, maar met een tiende ...

145
145

Meer sportnieuws