1A volgend seizoen met Lokeren, Beerschot én ... Union?

door
1A volgend seizoen met Lokeren, Beerschot én ... Union?

De nasleep van Operatie Propere Handen en de andere onderzoeken naar frauduleuze praktijken in het Belgische voetbal, werpen een schaduw over de ontknoping in de twee profcompetities. Want zowel de eindafrekening in 1A als in 1B kan nog helemaal op zijn kop gezet worden. Daarbij zijn de vreemdste scenario's mogelijk.


Ten eerste is er het onderzoek dat de KBVB voert naar de matchfixing-affaire van vorig seizoen. Indien daaruit blijkt dat KV Mechelen en Waasland-Beveren schuldig waren aan (poging tot) matchfixing óf indien blijkt dat ze hiervan op de hoogte waren en dit niet hebben gemeld, dan worden zij normaal gezien verplicht tot degradatie. In dat geval zou degradant Lokeren gewoon in 1A blijven en mag Beerschot Wilrijk promoveren.

Maar het kan nog gekker, zo is er ook nog het lopende onderzoek naar de schimmige constructies bij Moeskroen. Dit onderzoek wordt geleid door het federaal parket en wordt volgens Het Nieuwsblad ten laatste op 15 april afgerond. Maar de licentiecommissie kan eerder al beslissen om de club geen licentie toe te kennen. In dat geval wordt Moeskroen naar de amateurreeksen gestuurd en is er zowel in 1A als in 1B geen degradant.

Maar als zowel KVM als WB moeten degraderen én Moeskroen krijgt geen licentie, dan gaat het laatste ticket voor de Jupiler Pro League naar de overgebleven ploeg met de meeste punten in 1B. Omdat Beerschot in dat scenario al zeker is van promotie, zou het dus zomaar kunnen dat ook Union Sint-Gillis promoveert naar 1A.

LEES OOK: Nieuw JPL-format: BAS neemt cruciale beslissing

Vindt u verplichte degradatie een correcte straf voor (poging tot) matchfixing?

Meest recent

Atletico kent goede generale repetitie, Godts weer bepalend

Atletico Madrid heeft zaterdag een goede generale repetitie gekend voor de terugmatch tegen Club ...

7
7
Onrust over David: Hubert brengt eerste update

Union heeft zondag zijn koppositie in de Jupiler Pro League kunnen behouden. Tegen Antwerp moest het ...

10
10
'Man Utd zet zinnen op tweede Rode Duivel'

Manchester United lijkt de laatste weken weer stappen gezet te hebben. Sinds de aanstelling van ...

28
28
Dubbele emoties bij Union: Zorgen om David, euforie in slot

Voor Union werd het een avond met héél veel emoties. De landskampioen zag ...

74
74
Lemaréchal velt oordeel na basisdebuut bij Club

Club Brugge heeft zaterdagavond zijn opdracht in de Jupiler Pro League tot een goed einde gebracht. ...

155
155
Lammens uit straffe ambitie: "Hopelijk kom ik op dat punt"

Velen in Engeland fronsten de wenkbrauwen toen Manchester United in de zomer meer dan 20 miljoen ...

53
53
Vuur en vuurwerk: Hete avond in Challenger Pro League

Het werd een 'aparte' dag in de Challenger Pro League vandaag. Deze namiddag gooide een opvallend ...

68
68
OHL baalt: "Spijtig dat we geen punt pakken"

OH Leuven had zaterdagavond een geweldige zaak kunnen doen in de strijd om het behoud. Het liet ...

41
41
Leko komt met verrassende reactie na moeizame zege

Club Brugge heeft na het knappe gelijkspel in de Champions League tegen Atletico Madrid in de ...

180
180
Thomas Meunier haalt zeer belangrijke slag bij de FIFA

Thomas Meunier is dezer dagen gelukkig bij Lille, maar daarvoor beleefde de Rode Duivel een woelige ...

42
42
Courtois en co beleven bijzonder pijnlijke avond

Na alle ophef rond de wedstrijd op Benfica in de Champions League heeft Real Madrid zaterdag een ...

35
35
Mokio onder vuur na bizarre keuze: "Hij is te jong"

Bij Ajax zijn het dezer dagen de jonge Belgen die fuore maken. Mika Godts is dit seizoen uitgegroeid ...

62
62
Van Atlético naar OHL: Club serveert nieuw spektakel

De vele fans op Jan Breydel zijn de laatste dagen verwend geweest met heel wat spektakel. Na het ...

100
100
Saudi’s verstommen: Anderlecht plant brutale Schreuder-coup

Drie weken na het ontslag van Besnik Hasi zit RSC Anderlecht nog altijd zonder nieuwe hoofdtrainer. ...

287
287
Degradatie lonkt in JPL: "We willen dit nog omkeren"

FCV Dender verloor al bij al kansloos met 1-4 van STVV, ook al kwamen ze heel snel 1-0 voor. Bij ...

127
127
Boskamp met hoop voor RSCA: "Dan komt het in orde"

Eigenaar Marc Coucke weet dat het van moeten is. De nieuwe paleisrevolutie is de laatste kans, ...

175
175
STVV is 'onstopbaar': Kanaries maken nieuwe ambities bekend

STVV blijft vriend en vijand verbazen. De Truienaars wonnen zeer knap met 1-4 op het veld van FCV ...

135
135
'Plots heel verrassende transferwending rondom Raskin'

Nicolas Raskin leek enkele maanden geleden nog op weg naar een vertrek bij Rangers FC. Maar na een ...

101
101
Donkere wolken pakken zich samen boven Gert Verheyen

Op 55-jarige leeftijd blijft Gert Verheyen zichzelf heruitvinden. Waar hij voor het grote publiek ...

464
464
Euvrard voert druk stevig op: "Anders is het gedaan"

Standard mikte in de zomer en in januari op ervaren spelers om Operatie PO I tot een goed einde te ...

91
91
Aston Villa en Chelsea incasseren duur puntenverlies

In de Premier League kwamen er om 16u zes ploegen in actie. Onder meer Aston Villa en Chelsea gingen ...

17
17
STVV overleeft horrorstart en zet droomseizoen verder

Meer dan ooit lijkt STVV echt een te duchten titelkandidaat. Op bezoek bij hekkensluiter Dender ...

48
48
Nonchalant Bayern zwetend de winnaar, Juventus onderuit

In de Bundesliga en Serie A kwamen namiddag Bayern München en Juventus in actie. Beiden gingen ...

19
19
Leko voert vier wissels door bij Club Brugge

Club Brugge toonde zich midweeks weer aan Europa met een 3-3-gelijkspel tegen Atlético ...

162
162
Deschacht over smaakmaker Union: "Zou niet slagen bij RSCA"

Bij RSC Anderlecht willen ze terug een visie ontwikkelen die past bij de club. Niet meer proberen te ...

164
164

Meer sportnieuws