1A volgend seizoen met Lokeren, Beerschot én ... Union?

2901 stemmen
1A volgend seizoen met Lokeren, Beerschot én ... Union?

De nasleep van Operatie Propere Handen en de andere onderzoeken naar frauduleuze praktijken in het Belgische voetbal, werpen een schaduw over de ontknoping in de twee profcompetities. Want zowel de eindafrekening in 1A als in 1B kan nog helemaal op zijn kop gezet worden. Daarbij zijn de vreemdste scenario's mogelijk.


Ten eerste is er het onderzoek dat de KBVB voert naar de matchfixing-affaire van vorig seizoen. Indien daaruit blijkt dat KV Mechelen en Waasland-Beveren schuldig waren aan (poging tot) matchfixing óf indien blijkt dat ze hiervan op de hoogte waren en dit niet hebben gemeld, dan worden zij normaal gezien verplicht tot degradatie. In dat geval zou degradant Lokeren gewoon in 1A blijven en mag Beerschot Wilrijk promoveren.

Maar het kan nog gekker, zo is er ook nog het lopende onderzoek naar de schimmige constructies bij Moeskroen. Dit onderzoek wordt geleid door het federaal parket en wordt volgens Het Nieuwsblad ten laatste op 15 april afgerond. Maar de licentiecommissie kan eerder al beslissen om de club geen licentie toe te kennen. In dat geval wordt Moeskroen naar de amateurreeksen gestuurd en is er zowel in 1A als in 1B geen degradant.

Maar als zowel KVM als WB moeten degraderen én Moeskroen krijgt geen licentie, dan gaat het laatste ticket voor de Jupiler Pro League naar de overgebleven ploeg met de meeste punten in 1B. Omdat Beerschot in dat scenario al zeker is van promotie, zou het dus zomaar kunnen dat ook Union Sint-Gillis promoveert naar 1A.

LEES OOK: Mignolet bakt het bruin: "We moeten ons niet inhouden hé"

🚀 FC Olympia Beerschot Wilrijk-fans lezen nu:

Beerschot speelt open kaart over toekomst Messoudi
Beerschot speelt open kaart over toekomst Messoudi
304

Vindt u verplichte degradatie een correcte straf voor (poging tot) matchfixing?

Meest recent

'Taquin neemt verrassende beslissing over nieuwe job'

Er lijkt in de Jupiler Pro League een stevige stoelendans op til te staan onder de trainers. Bij La ...

4
4
Romero reageert op terugkeer naar Club Brugge

Er liggen komende zomer heel wat transferdossiers op tafel bij Club Brugge. Er zullen onder meer ...

133
133
'Lyon hakt knoop door over transfers Fofana en Mangala'

Rudi Garcia moest zware knopen doorhakken om tot 26 Rode Duivels voor het WK te komen. Malick Fofana ...

21
21
TRANSFERUURTJE: 'Club druk in de weer, Hoefkens terug in JPL'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

142
142
‘Lionel Messi lonkt nieuwe superster naar Inter Miami’

Het Inter Miami van Lionel Messi won vorig seizoen de MLS. De Argentijnse superster lokte al ...

19
19
Mignolet bakt het bruin: "We moeten ons niet inhouden hé"

Terwijl Club Brugge zich opmaakt voor mogelijk titelnieuws, liet Simon Mignolet zich van een totaal ...

106
106
Duivels trio al zeker van verrassende basisplaats op WK?

Het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada sluipt dichterbij. Op clubniveau worden de prijzen ...

138
138
'Union wil verbazen met transfer van 25 miljoen'

Voor Union eindigt het seizoen een beetje met een valse noot nadat het de titel verloor met een ...

108
108
OHL neemt afscheid van icoon en nog 2 spelers

Komend weekend wordt er een punt gezet achter het Belgische voetbalseizoen en dat betekent dat de ...

67
67
'Brazilië houdt de adem in: Neymar valt uit'

Maandenlang was het in Brazilië een thema of Neymar al dan niet mee zou mogen naar het WK. ...

49
49
'Club Brugge komt te laat: transfertarget gekaapt'

Club Brugge hoopt straks in Mechelen de landstitel helemaal over de streep te trekken. Daarna kan ...

271
271
Tielemans in de zevende hemel na eerste Europese trofee

De Europa League was donderdagavond een prooi voor Aston Villa. De Engelsen klopten in de finale ...

26
26
'Eerste knaltransfer STVV: 8 miljoen euro'

STVV is op twee speeldagen van het einde als enige in de Champions' Play-Off al zeker van zijn lot. ...

106
106
Slaat STVV alsnog grote transferslag?

STVV speelt nog twee galamatchen tegen RSC Anderlecht en KV Mechelen. Nadien zal blijken wie STVV ...

203
203
Anderlecht krijgt énorme buitenkans op ex-kampioenenmaker

RSC Anderlecht gaat komende zomer wellicht een nieuwe trainer aanstellen. De Brusselaars zullen de ...

639
639
Overmars geeft transferplannen van Antwerp prijs

Marc Overmars moet aan de bak. Hij zal zich nog eens moeten bewijzen als sportief directeur, want de ...

479
479
Alderweireld doorbreekt taboe: verborgen strijd raakt diep

Toby Alderweireld kende een carrière waar miljoenen voetballers alleen maar van kunnen ...

60
60
Jashari komt met straffe Club Brugge-onthulling

Ardon Jashari vertrok afgelopen zomer met slaande deuren bij Club Brugge. Hij trok naar AC Milan, ...

570
570
Grootste nachtmerrie Verhaeghe wordt plots werkelijkheid

Club Brugge viert sportief hoogdagen, maar achter de schermen hangt een groot probleem boven Jan ...

619
619
Beerschot speelt open kaart over toekomst Messoudi

Beerschot verloor in de Promotion Finale in de Challenger Pro League. Lommel SK was daarin een ...

304
304
'Plots drie stevige vertrekkers bij STVV'

STVV speelt vanavond in en tegen RSC Anderlecht. De kans is groot dat een aantal jongens rust ...

279
279
Via Lommel (ooit) naar Man City? "Eerst met Lommel in JPL"

Lommel SK hoopt in de terugmatch tegen FCV Dender de promotie naar de Jupiler Pro League te kunnen ...

52
52
Lichtpunt bij Anderlecht: dan toch ‘gouden transfer’?

RSC Anderlecht speelde 2-2 tegen KV Mechelen. Er waren héél weinig lichtpunten, maar ...

395
395
Tielemans heerst in finale: Engelse pers door dolle heen

Op zijn 29ste heeft Youri Tielemans een eerste Europese trofee op zijn palmares kunnen zetten. ...

273
273
'Enorme jackpot Club: Tzolis kiest transferbestemming'

Als Club Brugge donderdagavond beslag legt op zijn 20ste landstitel, zal Christos Tzolis daar een ...

744
744

Meer sportnieuws