Gecontesteerde strafschop helpt Club voorbij moedig STVV

door
Gecontesteerde strafschop helpt Club voorbij moedig STVV

Met een uiterst gecontesteerde strafschop heeft Club vanavond moeizaam gewonnen van STVV. Blauw-Zwart zocht lang naar de juiste sleutel om het slot van de Kanaries open te breken maar leek die niet te vinden, tot scheidsrechter Laforge de bal op de stip legde.

Club Brugge kon het verschil met Racing Genk vanavond terugbrengen tot zes punten als het thuis won van revelatie STVV. De Kanaries hadden nog enkele puntjes nodig om zekerheid te verwerven over Play-Off I en hoopten op minstens één punt. Ivan Leko koos achterin voor Poulain, hij verving de geblesseerde Mechele. Ook Vlietinck stond aan de aftrap. Bij de bezoekers veranderde Brys niets aan zijn typeploeg.
STVV houdt voorlopig knap stand
De bezoekers namen op Jan Breydel een prima start maar de eerste grote kansen waren voor de thuisploeg. Wesley schoot de eerste na dik vijf minuten spelen nog zwak in maar op het kwartier had Steppe een ontzettend knappe reflex in huis op een kopbal van Diatta. Blauw-Zwart was nadien bij momenten wel dominant maar kon dat onvoldoende omzetten in concrete kansen. Aan de overzijde was er enkel een schot van Botaka dat niet zo ver naast vloog. Halfweg was het nog 0-0 na een kansenarme eerste periode die STVV al bij al gemakkelijk overleefde.

STVV staat goed in de eerste helft en geeft niet al teveel kansen weg.
'Goedkope' strafschop helpt Club voorbij moedige Kanaries
Ook na de rust was het lang wachten op een eerste echte kans, op het uur schoot Jan Breydel wakker toen een knal van Denswil op de lat uit elkaar spatte. Club bleef nu doorduwen en kreeg een paar halve en hele kansen maar elke keer lag er een bezoekend been in de weg. Op ruim een kwartier van het einde viel er toch een appel uit de kast voor Club toen het een strafschop kreeg na een uiterst lichte duwfout van De Petter op Wesley in de zestien meter. Vanaken pakte het cadeautje dankbaar uit en zette de 1-0 op het bord. STVV leek nu rijp voor de slachtbank maar Vanaken vergat om de bezoekers definitief af te maken door van dichtbij naast te schieten. Het brak de thuisploeg nog bijna zuur op want Kamada kreeg nog een prima kopkans, de Japanner mikte echter verkeerd. De Petter schoot een ultieme kans nog over. Zo hield Club Brugge uiteindelijk stand en sluipt het dichter bij leider Racing Genk. De ploeg van Marc Brys moet nog vol aan de bak in de laatste twee wedstrijden om Play-Off I veilig te stellen.
Scoreverloop:
1-0 (75') Vanaken (p)

LEES OOK: Onverwachte kampioen? Grootste titelfavorieten JPL bekend

Vond u dit een strafschop?

Meest recent

DAZN-uitspraak: dit zijn de gevolgen voor de voetbalkijker

De Brusselse arbitragerechtbank CEPANI deed woensdag een voorlopige uitspraak in het veelbesproken ...

152
152
'Barça duikt mercato op: opzienbarende comeback op tafel'

FC Barcelona kan terugblikken op een meer dan degelijke eerste helft van het seizoen. Desondanks ...

44
44
Ondanks rentree Doku: City smoddert meteen in 2026

De eerste matchen van 2026 hebben meteen enkele verrassingen opgeleverd in de Premier League. In ...

36
36
'Antwerp onverbiddelijk: zomeraanwinst nu al naar uitgang'

De Belgische clubs zullen nog enkele dagen geduld moeten hebben, officieel gezien opent de ...

253
253
Miskleun bij Duivels: 'Enorme blunder met Hans Vanaken'

Ongeacht de prestaties van de Rode Duivels, wordt het WK van komende zomer speciaal voor Hans ...

355
355
Club Brugge-titularis schittert: nationale vedette lyrisch

Verschillende spelers uit de Jupiler Pro League vertoeven momenteel op de Africa Cup en een aantal ...

290
290
'Huerta hakt knoop door over wintervertrek Anderlecht'

RSC Anderlecht wil zijn selectie tijdens de wintermercato versterken met enkele gerichte aanwinsten. ...

398
398
Onverwachte kampioen? Grootste titelfavorieten JPL bekend

De jaargang in de Jupiler Pro League is exact halfweg. Na de winterstop resteren nog tien speeldagen ...

633
633
'Genk zet zich schrap: absolute recordtransfer Karetsas'

KRC Genk zal ook in 2026 genoodzaakt zijn om enkele grote uitgaande transfers af te ronden. Gelukkig ...

777
777
Valse start 2026: Leeds bezorgt Liverpool nieuwjaarskater

De clubs uit de Premier League mogen ook dit jaar fluiten achter een winterstop, op de eerste dag ...

35
35
'Italië in shock: De Ketelaere weg voor hallucinant bedrag'

Atalanta wil De Ketelaere houden, maar hun transfermodel zegt: verkopen als de winst groot genoeg ...

504
504
DAZN-affaire: Belgisch voetbal tóch weer op Proximus en Telenet?

Op de laatste dag van 2025 kreeg de Pro League goed nieuws. Zo werd DAZN door de abitragerechtbank ...

1227
1227
Voetbalfans helemaal overtuigd: 'Híj́ wint de Gouden Schoen'

Het nieuwe kalenderjaar is aangebroken, maar de protagonisten van 2025 zullen weldra nog een keertje ...

790
790
Philippe Albert verbaast met top 3 voor 'Coach van het Jaar'

Vlak voor de tweede seizoenshelft van start gaat wordt traditiegetrouw de Gouden Schoen uitgereikt. ...

450
450
'Akkoord bereikt: knaltransfer Club Brugge krijgt vorm'

Club Brugge wil zijn huidige selectie tijdens de wintermercato zo goed mogelijk intact houden. Maar ...

1121
1121
Trainersbom deint uit: opvolger Guardiola al bekend?

Op de eerste dag van het nieuwe kalenderjaar, is de Premier League in de ban van een heuse ...

135
135
WK 2026: voetbalwereld kijkt uit naar dríé Rode Duivels

Het kalenderjaar 2026 gaat van start en daarin staat weer een historische voetbalafspraak op de ...

227
227
Vanhaezebrouck doet boekje open over AA Gent & Union

Hein Vanhaezebrouck neemt zelden een blad voor de mond. Precies om die reden mocht hij in Het ...

153
153
Gilles De Coster vertedert voetbalwereld met prachtbeelden

Wie Gilles De Coster volgt, weet dat hij zijn privéleven zorgvuldig buiten de spotlights ...

15
15
Benteke verbaast vriend & vijand met nieuwe bestemming

Net op het moment dat zowel Club Brugge, RSC Anderlecht als KRC Genk misschien wel een nieuwe spits ...

238
238
'Anderlecht casht op De Cat: record Doku aan diggelen?'

Vooraleer op zoek te kunnen gaan naar vers bloed moet RSC Anderlecht eerst de veel te brede kern ...

673
673
DAZN bijt van zich af: donkere wolken boven Pro League

De Belgische profclubs slaakten woensdag een collectieve zucht van opluchting toen de rechtbank DAZN ...

446
446
Vandaag Inside-schok: 'Derksen in ongeziene leugenstorm'

Johan Derksen ligt (andermaal) zwaar onder vuur. De Vandaag Inside-analist krijgt harde kritiek na ...

42
42
'Club Brugge breekt record: transfer in stroomversnelling'

Club Brugge gaat in januari op zoek naar een kwaliteitsinjectie, maar ook op uitgaand vlak kan het ...

926
926
'Grote kuis in Gent: peperduur viertal richting exit'

Rik De Mil kan gerust nog wat versterking gebruiken, maar een van de goede voornemens bij AA Gent ...

1532
1532

Meer sportnieuws