Gecontesteerde strafschop helpt Club voorbij moedig STVV

door
Gecontesteerde strafschop helpt Club voorbij moedig STVV

Met een uiterst gecontesteerde strafschop heeft Club vanavond moeizaam gewonnen van STVV. Blauw-Zwart zocht lang naar de juiste sleutel om het slot van de Kanaries open te breken maar leek die niet te vinden, tot scheidsrechter Laforge de bal op de stip legde.

Club Brugge kon het verschil met Racing Genk vanavond terugbrengen tot zes punten als het thuis won van revelatie STVV. De Kanaries hadden nog enkele puntjes nodig om zekerheid te verwerven over Play-Off I en hoopten op minstens één punt. Ivan Leko koos achterin voor Poulain, hij verving de geblesseerde Mechele. Ook Vlietinck stond aan de aftrap. Bij de bezoekers veranderde Brys niets aan zijn typeploeg.
STVV houdt voorlopig knap stand
De bezoekers namen op Jan Breydel een prima start maar de eerste grote kansen waren voor de thuisploeg. Wesley schoot de eerste na dik vijf minuten spelen nog zwak in maar op het kwartier had Steppe een ontzettend knappe reflex in huis op een kopbal van Diatta. Blauw-Zwart was nadien bij momenten wel dominant maar kon dat onvoldoende omzetten in concrete kansen. Aan de overzijde was er enkel een schot van Botaka dat niet zo ver naast vloog. Halfweg was het nog 0-0 na een kansenarme eerste periode die STVV al bij al gemakkelijk overleefde.

STVV staat goed in de eerste helft en geeft niet al teveel kansen weg.
'Goedkope' strafschop helpt Club voorbij moedige Kanaries
Ook na de rust was het lang wachten op een eerste echte kans, op het uur schoot Jan Breydel wakker toen een knal van Denswil op de lat uit elkaar spatte. Club bleef nu doorduwen en kreeg een paar halve en hele kansen maar elke keer lag er een bezoekend been in de weg. Op ruim een kwartier van het einde viel er toch een appel uit de kast voor Club toen het een strafschop kreeg na een uiterst lichte duwfout van De Petter op Wesley in de zestien meter. Vanaken pakte het cadeautje dankbaar uit en zette de 1-0 op het bord. STVV leek nu rijp voor de slachtbank maar Vanaken vergat om de bezoekers definitief af te maken door van dichtbij naast te schieten. Het brak de thuisploeg nog bijna zuur op want Kamada kreeg nog een prima kopkans, de Japanner mikte echter verkeerd. De Petter schoot een ultieme kans nog over. Zo hield Club Brugge uiteindelijk stand en sluipt het dichter bij leider Racing Genk. De ploeg van Marc Brys moet nog vol aan de bak in de laatste twee wedstrijden om Play-Off I veilig te stellen.
Scoreverloop:
1-0 (75') Vanaken (p)

LEES OOK: Leko reageert na straffe uitspraken over voetbalbond

Vond u dit een strafschop?

Meest recent

Mazzu zet ploeg op scherp: "Anders lukt het nooit"

OH Leuven wist zich te redden, waardoor er in de Play-Offs nog maar weinig is om voor te spelen. Dat ...

12
12
Dwomoh verrast: dan toch een nieuwe club?

Voor Pierre Dwomoh komen er héél belangrijke maanden aan. De 21-jarige middenvelder ...

59
59
Broos komt met verrassende openbaring over Kompany

Vincent Kompany is vandaag 40 jaar geworden. De trainer levert uitstekend werk bij Bayern ...

57
57
Real Madrid stelt weer teleur, Tottenham op degradatieplaats

In de Premier League, Ligue 1, Serie A, Eredivisie, Bundesliga en La Liga stonden er vanavond duels ...

36
36
Charleroi duwt Antwerp helemaal kopje onder

Als Royal Antwerp FC en Sporting Charleroi nog een beetje ambitie willen hebben in de Play-Offs, dan ...

84
84
Deschacht snoeihard: "Hij is te weinig voor Anderlecht"

Olivier Deschacht kende prachtige tijden bij RSC Anderlecht, toen de club de absolute nummer ...

120
120
Beerschot faalt en bezorgt KV Kortrijk promotie naar JPL

In de Challenger Pro League kan KV Kortrijk dit weekend de promotie vieren. Beerschot speelde ...

189
189
Bayern deelt Real tik uit: "160 miljoen? Geen sprake van"

Bayern München is op dit moment wellicht de beste ploeg van Europa. Vincent Kompany hoopt dat ...

73
73
Anderlecht beslist: één spits moet de club verlaten

RSC Anderlecht heeft een zeer onevenwichtige A-kern. Dat moet in de zomer anders. Paars-Wit gaat ...

421
421
Euvrard verrast: "Interesse van Real Madrid en PSG?"

Er was een tijd dat Standard vaak spelers van de eigen academie liet doorstromen. Voor de vorige ...

129
129
Anderlecht slaat toe: "Mijn droom om voor RSCA te spelen"

Dat RSC Anderlecht bijzonder veel talent heeft rondlopen, daarover hebben we al veel geschreven. De ...

152
152
Bom onder Anderlecht: Taravel en bestuur clashen om ster

Bij Anderlecht zorgt Thorgan Hazard niet alleen voor discussie over zijn contract, maar ook binnen ...

291
291
'Real Madrid verrast compleet met nieuwe hoofdtrainer'

Alvaro Arebola gaat komend seizoen niet de hoofdtrainer zijn van Real Madrid. De Koninklijke gaat op ...

135
135
KRC Genk haalt slag thuis met nieuw contract

KRC Genk heeft een uitstekende jeugdopleiding en dat zien we ook dit seizoen weer met de talenten ...

134
134
Bayern is om deze reden dé thuisbasis van Kompany

Vincent Kompany is 40 jaar geworden. Vince the Prince doet het uitstekend als trainer bij Bayern ...

72
72
'Anderlecht schuwt risico's: comeback uitgesteld?'

De zenuwen staan strakgespannen in het Lotto Park, waar RSC Anderlecht zondag AA Gent ontvangt. Mits ...

109
109
Leko hakt knopen door: vier wissels bij Club Brugge

Club Brugge gaat zaterdag op bezoek bij STVV, waar het de kloof met de nummer drie in de stand kan ...

317
317
Taravel spuwt gal over Tzolis-relletje: "Onacceptabel"

Op de eerste speeldag van de play-offs won Club Brugge met 4-2 de topper tegen RSC Anderlecht. ...

241
241
Leko spreekt klare taal over vervanger Mignolet

Club Brugge moet het in de play-offs alweer een tijdje zonder Simon Mignolet stellen. Dat was ook al ...

158
158
'Anderlecht all-in voor winger: prijskaartje bekend'

In de play-offs is het zondag al van moeten voor RSC Anderlecht, dat thuis tegen AA Gent wil zien ...

130
130
Leko doet boekje open over zware mokerslag Mignolet

Voor het derde seizoen op een rij mist Simon Mignolet minstens een deel van de play-offs. Exact een ...

168
168
Taravel kondigt wissels aan: comeback bij Anderlecht

Nadat het de reguliere competitie al had afgesloten met een nul op zes, ging RSC Anderlecht op de ...

254
254
Ruben Van Gucht komt uit de kast… of toch bijna?

Wat begon als een onschuldige mediastunt, groeide uit tot een opvallende en licht absurde ...

37
37
Rik De Mil roept ferme waarschuwing naar Anderlecht

KAA Gent neemt het komende speeldag op tegen RSC Anderlecht namens de Play-Offs. De Buffalo’s ...

176
176
Lewandowski in diepe rouw na onverwacht overlijden

De Poolse voetbalwereld is in diepe rouw. De voetbalbond meldde het plotse overlijden van ...

0
0

Meer sportnieuws