Gecontesteerde strafschop helpt Club voorbij moedig STVV

door
Gecontesteerde strafschop helpt Club voorbij moedig STVV

Met een uiterst gecontesteerde strafschop heeft Club vanavond moeizaam gewonnen van STVV. Blauw-Zwart zocht lang naar de juiste sleutel om het slot van de Kanaries open te breken maar leek die niet te vinden, tot scheidsrechter Laforge de bal op de stip legde.

Club Brugge kon het verschil met Racing Genk vanavond terugbrengen tot zes punten als het thuis won van revelatie STVV. De Kanaries hadden nog enkele puntjes nodig om zekerheid te verwerven over Play-Off I en hoopten op minstens één punt. Ivan Leko koos achterin voor Poulain, hij verving de geblesseerde Mechele. Ook Vlietinck stond aan de aftrap. Bij de bezoekers veranderde Brys niets aan zijn typeploeg.
STVV houdt voorlopig knap stand
De bezoekers namen op Jan Breydel een prima start maar de eerste grote kansen waren voor de thuisploeg. Wesley schoot de eerste na dik vijf minuten spelen nog zwak in maar op het kwartier had Steppe een ontzettend knappe reflex in huis op een kopbal van Diatta. Blauw-Zwart was nadien bij momenten wel dominant maar kon dat onvoldoende omzetten in concrete kansen. Aan de overzijde was er enkel een schot van Botaka dat niet zo ver naast vloog. Halfweg was het nog 0-0 na een kansenarme eerste periode die STVV al bij al gemakkelijk overleefde.

STVV staat goed in de eerste helft en geeft niet al teveel kansen weg.
'Goedkope' strafschop helpt Club voorbij moedige Kanaries
Ook na de rust was het lang wachten op een eerste echte kans, op het uur schoot Jan Breydel wakker toen een knal van Denswil op de lat uit elkaar spatte. Club bleef nu doorduwen en kreeg een paar halve en hele kansen maar elke keer lag er een bezoekend been in de weg. Op ruim een kwartier van het einde viel er toch een appel uit de kast voor Club toen het een strafschop kreeg na een uiterst lichte duwfout van De Petter op Wesley in de zestien meter. Vanaken pakte het cadeautje dankbaar uit en zette de 1-0 op het bord. STVV leek nu rijp voor de slachtbank maar Vanaken vergat om de bezoekers definitief af te maken door van dichtbij naast te schieten. Het brak de thuisploeg nog bijna zuur op want Kamada kreeg nog een prima kopkans, de Japanner mikte echter verkeerd. De Petter schoot een ultieme kans nog over. Zo hield Club Brugge uiteindelijk stand en sluipt het dichter bij leider Racing Genk. De ploeg van Marc Brys moet nog vol aan de bak in de laatste twee wedstrijden om Play-Off I veilig te stellen.
Scoreverloop:
1-0 (75') Vanaken (p)

LEES OOK: Nicky Hayen grijpt drastisch in bij Club Brugge

Vond u dit een strafschop?

Meest recent

Hasi moet puzzelen: Anderlecht incasseert mokerslag

De trein van RSC Anderlecht dendert onverstoord verder. Nadat ze eerder al Club Brugge en Union ...

0
0
Jan Mulder ontploft online: "Het is een oorlogszone!"

Jan Mulder werd onlangs genadeloos aan de kant geschoven bij VTM, een afscheid dat wrang en plots ...

64
64
Oosting verstuurt scherpe waarschuwing bij Antwerp

Royal Antwerp FC tankte vertrouwen in de beker en in de competitie kijkt het komende speeldag KRC ...

153
153
Rode Duivel krijgt mokerslag: definitief streep door WK?

Rudi Garcia moet stilaan beginnen nadenken over zijn selectie voor het WK 2026. Vanavond staat de ...

32
32
Euvrard explodeert: kleedkameronthulling en ferm dreigement

Standard Luik hoopt snel weer de top 6 te bereiken, maar het loopt niet van een leien dakje bij de ...

100
100
DAZN maakt Pro League en CEO Parys compleet af

De oorlog tussen DAZN en de Pro League gaat verder en houdt de gemoederen bezig. De Belgische ...

268
268
Turks gokschandaal barst los: 29 spelers gearresteerd

Er is een grootschalig gokschandaal in Turkije losgebarsten. Vorige maand kwam het nieuws al naar ...

97
97
‘Genk wil uitpakken op wintermercato: toptarget in vizier’

KRC Genk is uitgeschakeld in de Croky Cup. Anderlecht won na verlengingen en de Limburgers dropen ...

159
159
Van der Heyden legt uit waarom hij Gent boven Anderlecht koos

AA Gent herpakte zich deze week met kwalificatie voor de kwartfinale van de beker, na enkele ...

88
88
'Kop rolt bij Lierse na transferdrama met KV Mechelen'

De voorbije dagen ontspon er zich een opvallende transfersoap. KV Mechelen plukte de veelbelovende ...

145
145
Extra optie voor Rode Duivels: "Dat zei Garcia me al"

Vrijdagavond wordt er in Washington DC geloot voor het WK en dan zullen de Rode Duivels dus ook ...

67
67
Spectaculaire terugkeer Vormer naar Club Brugge?

In de zomer van 2024 zette Ruud Vormer een punt achter een rijkgevulde spelerscarrière. De ...

680
680
Alweer zeer verontrustend nieuws over Roméo Lavia

Hij wordt al jaren gezien als dé toekomst van het middenveld van de Rode Duivels, maar op ...

86
86
'Club Brugge kan verrassende miljoenen vangen'

Club Brugge zal de komende maanden zijn handen vol hebben om een leegloop te voorkomen. Dankzij hun ...

215
215
Vandenbempt kotst het uit: “Dit is toch pure terreur?!”

Peter Vandenbempt is doorgaans de rustigheid in persoon. Eén van de boegbeelden van onze ...

98
98
TRANSFERUURTJE: 'Topdeal Club concreet, Anderlecht krijgt nieuwe kans'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

323
323
Hrosovsky briest bij KRC Genk: “Daarom verliezen we”

KRC Genk is uitgeschakeld in de Croky Cup. Na verlengingen trok RSC Anderlecht aan het langste eind. ...

318
318
Antwerp komt met straf nieuws over Tribune 2

Royal Antwerp FC is al een tijdje bezig om Tribune 2 op poten te zetten. Jarenlang kon de Bosuil ...

238
238
Oorlog competitiehervorming: Vandenbempt roept grote vrees

KAA Gent, Standard Luik en RSC Anderlecht willen dat de hervorming van de Jupiler Pro League ...

237
237
Ommekeer van jewelste bij Anderlecht: “Helemaal anders”

RSC Anderlecht leeft op een roze wolk. In de competitie werd rivaal Union SG verslagen en in de ...

269
269
Nicky Hayen grijpt drastisch in bij Club Brugge

Club Brugge neemt het zaterdag op tegen Sint-Truiden VV. Blauw-Zwart kampt met veel blessureleed een ...

460
460
Storm bij KV Mechelen: spelers halen zwaar uit

KV Mechelen werd in de Croky Cup roemloos uitgeschakeld door Sporting Charleroi. De Carolo’s ...

525
525
Vandenbempt geeft Duivelse 'droom- en horrorloting' prijs

In Washington wordt vanavond geloot voor het WK 2026. Het zal ongetwijfeld een spektakel worden ...

88
88
Bertaccini ontploft: revanche speelt grote rol

Adriano Bertaccini was een beetje de man van de match bij RSC Anderlecht. Dankzij zijn late goal in ...

300
300
KRC Genk droomt van de jackpot: "In januari al?"

KRC Genk heeft heel wat spelers die interesse genieten vanuit het buitenland. Net zoals elke ...

177
177

Meer sportnieuws