Ajax heeft revanche voor historische nederlaag tegen Feyenoord beet

door
Ajax heeft revanche voor historische nederlaag tegen Feyenoord beet

Ajax heeft zich woensdagavond gerevancheerd voor de historische 6-2 nederlaag bij Feyenoord. Met een 0-3 overwinning op de aartsrivaal werd niet alleen wraak genomen, maar ook mag de ploeg van Erik ten Hag zich opmaken voor de bekerfinale tegen de winnaar van Willem II – AZ.


Feyenoord kreeg in de beginfase de beste mogelijkheden om de leiding te nemen in de sfeervolle Kuip, maar deed dat niet. Kort voor de pauze viel ook nog eens de 0-1 in Amsterdams voordeel. Een discutabel doelpunt aangezien scheidsrechter Kevin Blom ten onrechte een hoekschop toekende aan Ajax, maar Feyenoord mocht het zichzelf aanrekenen dat De Ligt niet werd tegengehouden bij diens slalom binnen het strafschop. De Ajax-aanvoerder profiteerde dankbaar en kopte raak.

De openingstreffer van De Ligt had grote gevolgen voor de wedstrijd. Binnen vijf minuten in de tweede helft verdubbelde Ajax de voorsprong zelfs en wederom lag een standaardsituatie daaraan ten grondslag. Feyenoord kreeg de bal maar niet weg en uiteindelijk viel deze voor de voeten van Nicolás Tagliafico, die Kenneth Vermeer (ex-Club Brugge) kansloos liet met een inzet in de verre hoek: 0-2.

Feyenoord kreeg via Jens Toornstra nog wel dé kans om terug in de wedstrijd te komen., maar miste oog in oog met de doelman. Ajax gaf even later het goede voorbeeld: Donny van de Beek besliste het beladen bekerduel door de 0-3 binnen te schieten, mede dankzij een weifelend optreden van Vermeer.

LEES OOK: Eredivisie is hot: hoe Sterling zeker geen uitzondering is

Ajax heeft momenteel de beste selectie in Nederland ...

Meest recent

'Schot in de zaak: Anderlecht charmeert 'nieuwe TD''

RSC Anderlecht zal eerstdaags de knoop moeten doorhakken in zijn trainersdossier. Blijft ...

2
2
Oorzaak eliminatie Club gevonden? "Hij had zeker gescoord"

De Champions League-campagne van Club Brugge zit erop dit seizoen. Ondanks een meer dan degelijk ...

35
35
Vanaken geeft dé reden voor pijnlijke blunder Mignolet

Na een sterke eerste helft leek het erin te zitten, maar Club Brugge is er uiteindelijk toch niet in ...

116
116
Antwerp in dubio: aanvaller gratis naar uitgang?

Antwerp FC wil dit seizoen alsnog een Europees ticket veroveren, via eender welke play-off. ...

83
83
Snoeiharde woorden: Brusselmans breekt imago Van Gucht

Herman Brusselmans werd gisteren nogmaals vrijgesproken vanwege een 'aangebrande' column. Dat ...

45
45
Spaanse pers fileert Club: spectaculaire woorden voor één speler

Club Brugge hield één helft lang de schijn hoog, maar moest dinsdagavond uiteindelijk ...

398
398
‘Anderlecht gaat upgraden: prijzenpakker op de A-lijst’

Anderlecht wil upgraden en kijkt verder dan snelle noodoplossingen als hoofdcoach. Plan A blijft ...

199
199
Duizelingwekkend! Club verdient dít bedrag aan UCL-campagne

Het is Club Brugge dan toch niet gelukt om voor het tweede jaar op rij door te stoten naar de 1/8ste ...

505
505
Kranten zien zondebok: toekomst bij Club Brugge in gevaar?

Het Champions League-verhaal van Club Brugge is geschreven voor dit seizoen. In de terugmatch tegen ...

365
365
'Anderlecht vloekt: volgend trainersplan valt in water'

Er zijn ondertussen al een drietal weken verstreken na het ontslag van Besnik Hasi en RSC Anderlecht ...

266
266
'Zeer verrassende WK-ganger voor Club Brugge'

Club Brugge zag dit seizoen weer de nodige spelers doorbreken op het internationale toneel. Sinds de ...

146
146
'KV Mechelen twijfelt nog over verlenging sterkhouder'

KV Mechelen ligt met nog vier wedstrijden te spelen in de reguliere competitie nog altijd op koers ...

101
101
Trotse Leko: "We hebben voor paniek gezorgd"

Voor Club Brugge is er dinsdagavond een einde gekomen aan het avontuur in de Champions League. Op ...

107
107
Bodø/Glimt stunt weer, ook Leverkusen en Newcastle door

Dinsdagavond hebben nog drie teams hun ticket voor de achtste finales van de Champions League ...

96
96
'Marokko vier maanden voor WK op zoek naar bondscoach'

De start van het WK nadert met rasse schreden en de meeste deelnemers leggen de laatste hand aan hun ...

66
66
Mignolet reageert goudeerlijk na stevige blunder

Club Brugge heeft zich dinsdag niet opnieuw kunnen plaatsen voor de achtste finales van de Champions ...

153
153
'Wilmots zorgt voor opmerkelijke wending bij Standard'

Op vier speeldagen van het einde van de reguliere competitie strijdt Standard nog altijd mee voor de ...

161
161
Twee sterkhouders gebuisd bij Club: "Je ziet het zelden"

Voor Club Brugge zit het avontuur in de Champions League erop. Het slaagde er niet in om te stunten ...

376
376
Zure avond voor Club: "Cijfers zijn te zwaar"

Club Brugge is er dit seizoen niet in geslaagd om de achtste finale van de Champions League te ...

118
118
Mannaert héél duidelijk over transfer naar Anderlecht

Vincent Mannaert heeft een aflopend contract bij de KBVB. De toekomst van de voormalige sportieve ...

345
345
Exit Club Brugge: ex-Buffalo kegelt Blauw-Zwart uit CL

Om 18u45 ging Club Brugge op bezoek naar Atlético Madrid. Heel Brugge geloofde in een stunt ...

123
123
'Griezmann op weg naar bijzonder straffe transfer'

Antoine Griezmann hoopt vanavond met Atlético Madrid Club Brugge uit te schakelen. De Franse ...

48
48
‘Casteels-stunt: één detail zet Club Brugge op z’n kop’

Club Brugge kijkt al vooruit naar het leven na Simon Mignolet, want zijn contractdossier blijft ...

445
445
Sensatie in Atlético-Club Brugge: "50 miljoen euro!"

Club Brugge begon om 18u45 aan zijn match tegen Atlético Madrid. De Bruggelingen speelden 3-3 ...

200
200
'Standard wil cashen: smaakmaker ontploft'

Bij Standard kennen ze al jarenlang heel veel miserie, op en naast het veld. Sportief en financieel ...

140
140

Meer sportnieuws