Verschueren doet boekje open over Bayat: "Hij belde mij toen"

door
Verschueren doet boekje open over Bayat:

RSC Anderlecht leeft in onmin met makelaar Mogi Bayat en die speelt het hard en liet beslag leggen op gelden van Anderlecht. Sportief directeur Michael Verschueren is niet onder de indruk en hij geeft meer uitleg over de transfers die wél werden gedaan met Bayat.


Kara Mbodji: "We startten de onderhandelingen met zijn makelaar, Djili Djeng. We vonden een akkoord met de speler over een terugkeer. Meneer Bayat was daar niet bij. Op een avond kreeg ik telefoon van Mogi Bayat en ik vroeg wat hij wilde. Hij antwoordde: "Ik ben de beste vriend van de familie Kita (voorzitter van Nantes, nvdr.) en ik ben er om de belangen van Nantes te verdedigen. Als u dat niet interesseert, laten we de deal vallen." Wat wil je dat ik dan doe? Het stopzetten omdat Bayat tussenbeide kwam? We hebben hem geen euro commissie betaald, vandaag is onze relatie een stuk moeilijker."

Achterstallige betalingen aan Bayat en andere makelaars: "We bekeken bij de transfers de juridische achtergrond van de makelaars. We vonden bedrijven in Panama en de Maagdeneilanden (gekend voor het ontlopen van belastingen, nvdr.). We gaan dit niet betalen omdat de Belgische fiscus zich tegen ons zal keren. Voor sommigen, waaronder Mogi Bayat, vermoeden we constructies die als zeer bizar kunnen omschreven worden. Daarom hebben we gezegd dat we het onderzoek afwachten vooraleer we betalen."

LEES OOK: 'Anderlecht uit z’n dak: Verschueren forceert megajackpot'

Goed dat RSCA zich zo opstelt tegenover Bayat & co?

Meest recent

'Witte rook in Genk: De Condé hakt trainersknoop door'

Het ontslag van Thorsten Fink bracht voorlopig nog geen soelaas bij KRC Genk, dat ook in Charleroi ...

78
78
Club Brugge-bestuur kampt met grote vraagtekens na KAA Gent

Club Brugge won afgelopen speeldag van KAA Gent, maar toch zijn er nog heel wat twijfels bij ...

74
74
Anderlecht in vieze papieren: “Kunnen ze het vergeten”

RSC Anderlecht staat op een vierde plek in het klassement en moet STVV, Club Brugge en Union SG voor ...

141
141
Vanhaezebrouck verbaast: "Doodgeërgerd aan Vanaken"

Club Brugge won afgelopen speeldag de beladen Slag om Vlaanderen tegen KAA Gent. Door de overstap ...

179
179
'Belgische clubs komen met masterplan tégen DAZN'

De situatie met DAZN en de Pro League heeft gigantische gevolgen voor de Belgische clubs. Financieel ...

533
533
Viktor Verhulst onthult 'bizarre connectie' met Ronaldo

Viktor Verhulst en Cristiano Ronaldo in één zin, wie had dat ooit gedacht? De zoon van ...

14
14
Boeckx vloekt op struikelblok Andelecht: “Onverklaarbaar”

RSC Anderlecht hoopt dit seizoen weer mee voor de prijzen te spelen, maar de resultaten zijn nog te ...

176
176
Expert voorspelt ware nachtmerrie door DAZN-debacle

Het DAZN-debacle met de Pro League en de grote telecombedrijven blijft de gemoederen bezighouden. ...

314
314
Antwerp én Anderlecht bestolen? “Snap er niets van”

Het 2-2 gelijkspel tussen Royal Antwerp FC en RSC Anderlecht wordt daags na de topper nog fel ...

179
179
Doku onder hoogspanning: Guardiola grijpt hard in

De feestdagen staan voor de deur en dan is het voor de profs soms tijd om de riem even los te laten. ...

58
58
Hasi in de problemen bij Anderlecht: “Hij weet het niet”

RSC Anderlecht speelde afgelopen speeldag 2-2 gelijk in de Jupiler Pro League. Paars-Wit heeft grote ...

284
284
'Mika Godts staat plots voor absolute toptransfer'

Ajax beleeft tot dusver een moeilijk seizoen, maar Mika Godts is daarin wel een schaars lichtpuntje. ...

79
79
'Gouden kans: jeugdinternational gratis naar JPL'

De wintermercato opent zeer weldra zijn deuren en heel wat Belgische clubs kunnen versterking ...

95
95
"Hopelijk nooit in de JPL" - Stijnen helemaal afgemaakt

Stijn Stijnen en Patro Eisden stonden de voorbije dagen alweer volop in de spotlights, zij het ...

250
250
'Rampscenario in de maak voor Belgische profclubs'

Het blijft angstvallig afwachten welke afloop de vete tussen DAZN en de Pro League zal kennen. De ...

382
382
Theate sneert weer naar pers over Rode Duivels

Voor de Rode Duivels is 2025 een jaar met pieken en dalen geweest. Ze wisten wel hun ticket voor het ...

120
120
'Stassin krijgt belangrijk nieuws over knaltransfer'

In november haalde Rudi Garcia Romeo Vermant als nieuwe spits bij de selectie. Dat zal toch een ...

97
97
Axel Witsel alsnog terug naar Standard?

Na negentien speeldagen staat Standard knap zesde, al is het maar de vraag of ze die plaats zullen ...

167
167
Ondanks comeback: Defour keihard voor Anderlecht

Anderlecht heeft zondag een sterk staaltje mentale weerbaarheid laten zien. Het leek aanvankelijk op ...

254
254
Union moet alsnog sterkhouder komende weken missen

Union klopte afgelopen weekend Zulte Waregem met 2-0 en pakte zo nog eens een deugddoende ...

42
42
TRANSFERUURTJE: 'Verrassende wending in Genk, knaltransfer Karetsas'

De winterse transferperiode staat voor de deur. Heel wat ploegen zijn dan ook druk in de weer met ...

1176
1176
“Luis in de pels” – ambitie STVV wringt bij toppers

Sint-Truiden VV blijft vriend en vijand verbazen dit seizoen. De Kanaries, onder leiding van Wouter ...

203
203
KAA Gent schrikt en spreekt Ivan Leko resoluut tegen

De vete tussen KAA Gent en Ivan Leko blijft voortduren. De Kroatische oefenmeester kon zegevieren ...

312
312
Birger Verstraete haalt verschroeiend uit: “Schandalig!”

Oud-Heverlee Leuven ging in eigen huis met 0-2 onderuit tegen Cercle Brugge. Eerder was Felice Mazzu ...

174
174
Topclubs vrezen: "We gaan voluit voor PO 1"

STVV is veruit dé verrassing van het seizoen in de Jupiler Pro League. Een lichtpunt in een ...

192
192

Meer sportnieuws