Verschueren doet boekje open over Bayat: "Hij belde mij toen"

1196 stemmen
Verschueren doet boekje open over Bayat:

RSC Anderlecht leeft in onmin met makelaar Mogi Bayat en die speelt het hard en liet beslag leggen op gelden van Anderlecht. Sportief directeur Michael Verschueren is niet onder de indruk en hij geeft meer uitleg over de transfers die wél werden gedaan met Bayat.


Kara Mbodji: "We startten de onderhandelingen met zijn makelaar, Djili Djeng. We vonden een akkoord met de speler over een terugkeer. Meneer Bayat was daar niet bij. Op een avond kreeg ik telefoon van Mogi Bayat en ik vroeg wat hij wilde. Hij antwoordde: "Ik ben de beste vriend van de familie Kita (voorzitter van Nantes, nvdr.) en ik ben er om de belangen van Nantes te verdedigen. Als u dat niet interesseert, laten we de deal vallen." Wat wil je dat ik dan doe? Het stopzetten omdat Bayat tussenbeide kwam? We hebben hem geen euro commissie betaald, vandaag is onze relatie een stuk moeilijker."

Achterstallige betalingen aan Bayat en andere makelaars: "We bekeken bij de transfers de juridische achtergrond van de makelaars. We vonden bedrijven in Panama en de Maagdeneilanden (gekend voor het ontlopen van belastingen, nvdr.). We gaan dit niet betalen omdat de Belgische fiscus zich tegen ons zal keren. Voor sommigen, waaronder Mogi Bayat, vermoeden we constructies die als zeer bizar kunnen omschreven worden. Daarom hebben we gezegd dat we het onderzoek afwachten vooraleer we betalen."

LEES OOK: Anderlecht in zee met Qatar? Verschueren héél duidelijk

Goed dat RSCA zich zo opstelt tegenover Bayat & co?

Meest recent

'Verrassende club mengt zich in strijd om De Cat'

Bij Anderlecht begonnen ze de voorbereiding met enkele dompers, want verschillende spelers liepen ...

60
60
TRANSFERUURTJE: 'Miljoenen voor Club, Meunier naar Anderlecht?'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

53
53
Vandenbempt maakt korte metten met Rudi Garcia

De Rode Duivels wisten tegen Senegal een 0-2 achterstand om te zetten in 3-2 winst na verlengingen. ...

176
176
Lierse slaat terug op zomermercato met ex-Antwerp-speler

Lierse SK zag al verschillende spelers vertrekken, maar de club is niet van plan om zich koest te ...

34
34
Oorlog in Senegal na België: “Ik speel niet meer onder hem”

De Rode Duivels wisten een ongelooflijke comeback te verwezenlijken in de 1/16e finales van het WK ...

297
297
'Union zet zich schrap voor nieuw megabod'

Union was deze zomer al zeer actief op de transfermarkt. Het haalde al vijf nieuwe spelers binnen en ...

35
35
Ruben Van Gucht krijgt zware klappen: "Heel zielig ventje!"

Ruben Van Gucht ligt andermaal (zwaar) onder vuur. De journalist, ondertussen actief voor drie ...

146
146
'Matthys (ex-Beerschot) versiert verrassende transfer'

Ver weg van de spotlights van het WK zijn vele Belgische spelers nog op zoek naar een nieuwe club. ...

33
33
Garcia oogst zelfs complimenten van... Zlatan

De voetbalwereld keek woensdagavond vol verbazing naar de wedstrijd van de Rode Duivels tegen ...

186
186
Garcia en Trossard reageren na opstoot met Tielemans

De Rode Duivels mogen zich opmaken voor de achtste finales van het WK, maar het heeft weinig ...

321
321
Vandenbempt voorspelt: 2 Duivelse sterren naar de bank

De Rode Duivels hebben bijna dag op dag acht jaar na de historische comeback tegen Japan voor een zo ...

691
691
Trieste Senegalezen bijten op hun tong over strafschop

De Rode Duivels mogen zich opmaken voor de achtste finale van het WK, maar flirtten woensdagavond ...

458
458
Filip Joos ontploft hélémaal bij 'Mirakel van Seattle'

Kan een scenario nog knotsgekker geschreven worden? De Rode Duivels zwalpten gisteren ongeveer 85 ...

139
139
Mechele: "Gebeurden dingen die ik nog nooit zag"

België had het ongeveer 55 minuten héél lastig met de snelle aanvallen van ...

419
419
Zet de wekker maar: België speelt op deze datum tegen de VS

De Rode Duivels wisten met 3-2 te winnen van Senegal na een ronduit epische partij in Seattle. Een ...

241
241
Degryse scherp voor twee matige sterren bij de Rode Duivels

België won met 3-2 van Senegal. Het werd een waanzinnige partij, maar uiteraard ging er ook ...

649
649
Garcia: "Ik wil in de Belgische geschiedenisboeken komen"

Rudi Garcia was uiteraard een zéér gelukkige trainer na de 3-2-zege tegen Senegal. De ...

174
174
Feest slaat om: horrorscenario treft Rode Duivels

De Rode Duivels mochten na Senegal heel even dromen. De route naar de kwartfinale leek open te ...

619
619
Tielemans redder van België: "Zij maakten het verschil"

Youri Tielemans werd de redder van het vaderland. Met twee goals wist de aanvoerder België naar ...

123
123
Hoe Garcia België stroomstoot gaf met 'geniale' ingeving

België won na verlengingen met 3-2 van Senegal. Het werd een van de meest historische matchen ...

247
247
Lukaku na wéérgaloze pot voetbal: "Heb er genoeg van"

Romelu Lukaku is een fenomeen. Als hij invalt is zijn impact o zo groot. Was al bepalend tegen ...

424
424
Wereldpers smult van België: van puinhoop tot record

WAT EEN WEDSTRIJD! België - Senegal is een van de meest historische WK-matchen ooit en ...

723
723
VS legt Bosnië over de knie en treft Rode Duivels

De Verenigde Staten speelden na de match van België tegen Bosnië en Herzegovina. Het ...

128
128
Punten van VN: kapitein trekt de kar, zondebok krijgt 3 op 10

De Rode Duivels hebben zich ten koste van Senegal geplaatst voor de 1/8ste finales van het WK 2026. ...

1279
1279
"Wat een circus" - Garcia maakt Duivels-fans horendol

Na een onwaarschijnlijke comeback heeft België zich dan toch geplaatst voor de 1/8ste finales ...

192
192

Meer sportnieuws