Atletico brengt Juve in grote problemen, City zorgt voor straffe comeback

375 stemmen
Atletico brengt Juve in grote problemen, City zorgt voor straffe comeback

In de Champions League zal favoriet Juventus nog flink aan de bak moeten om de volgende ronde te halen, de Oude Dame verloor immers met 2-0 op het veld van Atlético Madrid. Het Manchester City van Kevin De Bruyne zorgde op het veld van Schalke 04 dan weer voor een straffe comeback. In beide duels was er overigens een hoofdrol weggelegd voor de VAR.


Atlético Madrid - Juventus 2-0
Voor Cristiano Ronaldo betekende het een terugkeer in de Spaanse hoofdstad, waar hij jarenlang imponeerde namens Real Madrid. Het Atlético-publiek liet vanzelfsprekend een duidelijke afkeer blijken, maar daar liet de Portugees zich niet door weerhouden. Doelman Jan Oblak moest zich zelfs maximaal inzetten om de Juventus-ster van een rake vrije trap af te houden.

Juventus had het ondanks de aanwezigheid van Ronaldo zwaar in Madrid. Atlético dacht dankzij de scheidsrechter al aan een strafschop na een overtreding van Mattia De Sciglio op Diego Costa, maar de bal werd uiteindelijk buiten het strafschopgebied gelegd door ingrijpen van de VAR.

Atlético Madrid beleefde sowieso een ongelukkige avond. Spits Diego Costa verprutste een één-tegen-één-situatie, Antoine Griezmann raakte door toedoen van doelman Wojciech Szczesny de lat en een kwartier voor tijd werd de 1-0 van Álvaro Morata af na duwen. Ook in het laatstgenoemde geval gebeurde dat na ingrijpen van de videoscheidsrechter.

Toch stapte de ploeg van Diego Simeone als winnaar van het veld. José María Giménez werkte het openingsdoelpunt binnen. Juventus claimde nogmaals een overtreding, maar ditmaal besloot de VAR zich afzijdig te houden en de 1-0 goed te keuren. Diego Godin zorgde zelfs nog voor de 2-0.

Schalke 04 - Manchester City 2-3
Manchester City is een van de topfavorieten om deze editie van de Champions League te winnen, maar de ploeg van Pep Guardiola zal aan de bak moeten om dit te voltooien. Op bezoek bij Schalke 04 ontsnapte de Engelse topclub met veel moeite: 2-3.

City wist in Gelsenkirchen nog wel op voorsprong te komen. De Schalke-defensie schutterde en Sergio Agüero profiteerde daar dankbaar van: 0-1. Halverwege leidde Schalke echter met 2-1. Nabil Bentaleb zorgde voor de gelijkmaker na een handsbal van Nicolás Otamandi en herhaalde dat kunstje na vasthouden van Fernandinho op Salif Sané. In beide fases moest de VAR, die kampte met technische problemen, ingrijpen.

Voor City werd de avond zelfs nóg vervelender. Otamendi kreeg al geel voorafgaand aan de eerste strafschop en kreeg in de tweede helft zijn tweede, waardoor hij het restant niet mocht afmaken. Het weerhield City echter niet van het produceren van een prachtig kunststukje. Met tien man wisten Leroy Sané en Raheem Sterling City alsnog naar de zege te schieten.

LEES OOK: 'Club Brugge in lastig parket: korting op Tresoldi?'

Wie stoot door naar de kwartfinales?

Meest recent

Bosz zorgt meteen voor flinke opschudding bij PSV

Nederland en Ronald Koeman gingen uit elkaar. Peter Bosz wordt genoemd als een grote kandidaat om ...

2
2
Club Brugge en KRC Genk openen met overwinningen

Er stonden namiddag een aantal oefenmatchen op het programma. KRC Genk ging op bezoek bij ...

42
42
Debuut Biancone en Pétrot, geen zege voor Anderlecht

RSC Anderlecht speelde om 14u zijn eerste oefenmatch tegen US Boulogne. Wat wisten de Brusselaars te ...

177
177
'Standard ruikt miljoenen: Como klopt aan'

Gaat Standard een van zijn grote talenten verliezen? Het zou zomaar kunnen, want de interesse neemt ...

66
66
"Via Feyenoord bij de Rode Duivels? Waarom niet?"

De Rode Duivels maken zich klaar voor de match tegen de Verenigde Staten. In België en ...

36
36
'Anderlecht haakt af: peperdure vraagprijs'

RSC Anderlecht heeft nood aan aanvallende versterking. De Brusselaars hebben al jaren een probleem ...

198
198
Club Brugge haalt negen jongeren bij de A-kern

Club Brugge is momenteel bezig aan zijn oefenmatch tegen KV Kortrijk. Blauw-Zwart haalde negen jonge ...

144
144
Lof voor Garcia: Nainggolan met hevig relaas

Rudi Garcia krijgt zelfs na geslaagde wissels toch nog kritiek uit bepaalde hoek. De ingrepen oogden ...

91
91
Monsterzeges OHL en Charleroi, Club start met opvallende elf

Terwijl het WK 2026 nog op volle toeren draait, zijn de ploegen uit de Jupiler Pro League al ...

130
130
Metamorfose bij Duivels: 'onuitgegeven basiself tegen VS'

Om de kwartfinale van het WK 2026 te halen, zullen de Rode Duivels maandagnacht moeten afrekenen met ...

367
367
Thibaut Courtois laat achter de schermen andere kant zien

Hij hield België al meer dan eens recht op dit WK en groeide opnieuw uit tot een van de ...

54
54
'Vertrek Onyedika krijgt vorm: Club Brugge legt prijs vast'

Club Brugge is inmiddels weer aan het trainen, maar verschillende internationals moeten nog ...

404
404
'Openda zet stapje terug: transfergevecht met vier clubs'

Loïs Openda zal ongetwijfeld met een wrang gevoel kijken naar de prestaties van de Rode Duivels ...

105
105
Duivels-vedetten krijgen waarschuwing: "Wie je ook bent ..."

Voetbalminnend België hapte woensdagnacht collectief naar adem. Op het WK 2026 kwalificeerden ...

311
311
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht gaat los, toptransfer Moreira'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

300
300
'Club Brugge gaat transferstrijd aan met Chelsea & Barça'

Terwijl het bij het eerste elftal voorlopig nog altijd wachten blijft op vers bloed, blijkt Club ...

171
171
Garcia houdt adem in: 3 afwezigen bij Rode Duivels

Na de rollercoaster tegen Senegal nemen de Rode Duivels het dinsdag om 2 uur alweer op tegen de ...

408
408
'Club Brugge in lastig parket: korting op Tresoldi?'

Tot dusver vertrok enkel Aleksandar Stankovic, maar dat straks nog meer smaakmakers de kassa zullen ...

473
473
'De Cat verlaat Anderlecht: laatste match al gespeeld'

Of de Duitsers diep genoeg in de buidel willen tasten valt nog af te wachten, maar indien het van ...

467
467
Van Gucht aan de kant geschoven? Valentine haalt zwaar uit

Op televisie leidt hij momenteel de WK-uitzendingen van Sporza. Tussendoor dook hij ook nog op als ...

106
106
Twijfels over Vandenhaute en Antwerp: "Was toch RSCA-fan?"

Wouter Vandenhaute zou samen met Toby Alderweireld en nog andere mensen Royal Antwerp FC willen ...

572
572
'KV Mechelen wint jackpot: miljoenensom een feit'

Het is tot dusver vrij rustig gebleven qua transfers bij KV Mechelen, maar ongetwijfeld zal er ...

199
199
De Cuyper en Duivels willen meer: "WK nog niet geslaagd"

De Rode Duivels spelen in de achtste finales tegen de Verenigde Staten. Dat belooft weer een ...

59
59
Basisplek Doku in acuut gevaar: verbazende Duivel staat klaar

Na de povere prestatie tegen Senegal, staan de basisplaatsen van een aantal Rode Duivels onder druk. ...

670
670
'Club Brugge lonkt naar Tottenham voor nieuwe winger'

Club Brugge speurt momenteel naar directe versterking op verschillende posities. Daarnaast zoekt het ...

317
317

Meer sportnieuws