Atletico brengt Juve in grote problemen, City zorgt voor straffe comeback

door
Atletico brengt Juve in grote problemen, City zorgt voor straffe comeback

In de Champions League zal favoriet Juventus nog flink aan de bak moeten om de volgende ronde te halen, de Oude Dame verloor immers met 2-0 op het veld van Atlético Madrid. Het Manchester City van Kevin De Bruyne zorgde op het veld van Schalke 04 dan weer voor een straffe comeback. In beide duels was er overigens een hoofdrol weggelegd voor de VAR.


Atlético Madrid - Juventus 2-0
Voor Cristiano Ronaldo betekende het een terugkeer in de Spaanse hoofdstad, waar hij jarenlang imponeerde namens Real Madrid. Het Atlético-publiek liet vanzelfsprekend een duidelijke afkeer blijken, maar daar liet de Portugees zich niet door weerhouden. Doelman Jan Oblak moest zich zelfs maximaal inzetten om de Juventus-ster van een rake vrije trap af te houden.

Juventus had het ondanks de aanwezigheid van Ronaldo zwaar in Madrid. Atlético dacht dankzij de scheidsrechter al aan een strafschop na een overtreding van Mattia De Sciglio op Diego Costa, maar de bal werd uiteindelijk buiten het strafschopgebied gelegd door ingrijpen van de VAR.

Atlético Madrid beleefde sowieso een ongelukkige avond. Spits Diego Costa verprutste een één-tegen-één-situatie, Antoine Griezmann raakte door toedoen van doelman Wojciech Szczesny de lat en een kwartier voor tijd werd de 1-0 van Álvaro Morata af na duwen. Ook in het laatstgenoemde geval gebeurde dat na ingrijpen van de videoscheidsrechter.

Toch stapte de ploeg van Diego Simeone als winnaar van het veld. José María Giménez werkte het openingsdoelpunt binnen. Juventus claimde nogmaals een overtreding, maar ditmaal besloot de VAR zich afzijdig te houden en de 1-0 goed te keuren. Diego Godin zorgde zelfs nog voor de 2-0.

Schalke 04 - Manchester City 2-3
Manchester City is een van de topfavorieten om deze editie van de Champions League te winnen, maar de ploeg van Pep Guardiola zal aan de bak moeten om dit te voltooien. Op bezoek bij Schalke 04 ontsnapte de Engelse topclub met veel moeite: 2-3.

City wist in Gelsenkirchen nog wel op voorsprong te komen. De Schalke-defensie schutterde en Sergio Agüero profiteerde daar dankbaar van: 0-1. Halverwege leidde Schalke echter met 2-1. Nabil Bentaleb zorgde voor de gelijkmaker na een handsbal van Nicolás Otamandi en herhaalde dat kunstje na vasthouden van Fernandinho op Salif Sané. In beide fases moest de VAR, die kampte met technische problemen, ingrijpen.

Voor City werd de avond zelfs nóg vervelender. Otamendi kreeg al geel voorafgaand aan de eerste strafschop en kreeg in de tweede helft zijn tweede, waardoor hij het restant niet mocht afmaken. Het weerhield City echter niet van het produceren van een prachtig kunststukje. Met tien man wisten Leroy Sané en Raheem Sterling City alsnog naar de zege te schieten.

LEES OOK: ‘Paniek bij Anderlecht: winterdeal dreigt te ontploffen’

Wie stoot door naar de kwartfinales?

Meest recent

'Ajax vol voor stunttransfer, Juve verkoopt Openda nieuwe klap'

De winterse transfermarkt is nog een tweetal weken open en verschillende Europese clubs willen zich ...

3
3
Anderlecht pakt door op mercato: laatste match gespeeld in Gent?

RSC Anderlecht blijft druk in de weer op de winterse transfermarkt. De Brusselaars hopen eerstdaags ...

106
106
Unieke beelden: camera's leggen zege-speech De Mil vast

Rik De Mil heeft zijn grootste succes tot dusver geboekt als hoofdcoach van KAA Gent. Zondag nam hij ...

51
51
"Pak je boeltje" - Fans Anderlecht duiden zondebok aan

RSC Anderlecht heeft geen gepast vervolg kunnen breien aan de bekertriomf van afgelopen donderdag. ...

240
240
Bayern-sterren onthullen: dít zei Kompany in kleedkamer na rothelft

Bayern München heeft zaterdagavond andermaal een statement gemaakt in de Bundesliga. Zo ging de ...

174
174
AA Gent wreekt bekerfrustratie met heroïsche comeback

Revanche hing in de lucht in de Planet Group Arena. Wat eerder deze week nog woede en frustratie had ...

180
180
Hayen hard na nieuwe dreun: "Zo kan je geen punten pakken"

De trainerswissel van KRC Genk heeft voorlopig nog niet het gewenste effect opgeleverd. Zo verloren ...

128
128
'Vrancken beloond: STVV vol voor transferdubbelslag'

STVV heeft een uitstekend seizoen achter de rug tot dusver en is goed op weg om zich te plaatsen ...

124
124
Penaltydiscussie bij Gent-Anderlecht: De Bilde spreekt zich uit

AA Gent wou zondagmiddag op eigen veld revanche nemen op RSC Anderlecht voor de bekeruitschakeling ...

467
467
Geplaagd Club slikt nieuwe optater vlak voor Kazachse trip

Volgende week trekt de Champions League na een winterslaap van enkele maanden zich weer op gang. ...

264
264
'Nachtmerrie Barcelona: PSG slaat toe aan spotprijs'

FC Barcelona blijft maar talenten produceren via zijn eigen jeugdopleiding. Maar La Masia staat op ...

77
77
Diefstal van het jaar? Amateurclub viert na spookdoelpunt

Ons amateurvoetbal werd gisterenavond opgeschrikt door een wel heel bizarre fase. In de wedstrijd ...

63
63
Opvallend: Scheidsrechtersbaas zet klagende Vanaken op zijn plaats

Club Brugge is met twee pijnlijke nederlagen aan de tweede seizoenshelft begonnen. De frustraties ...

826
826
Hong start bij AA Gent, enorme verrassing in basiself Hasi

RSC Anderlecht plaatste zich donderdag ten koste van AA Gent voor de halve finales van de Croky Cup. ...

138
138
Onterechte Gouden Schoen? Boskamp velt hard verdict

De 72ste editie van de Gouden Schoen heeft voor een grote verrassing gezorgd. Zo was het Ardon ...

352
352
TU: 'Bom rond Noa Lang, eerste winteraanwinst Anderlecht'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

342
342
Promise David revancheert zich: “Zij waren gemeen”

Union SG heeft met het kleinste verschil gewonnen van KV Mechelen. De Brusselse club loopt daardoor ...

56
56
Karetsas verdwijnt bij KRC Genk: “Zou het aan mij liggen?”

KRC Genk ging onderuit tegen Zulte Waregem. Essevee wist al een tijdje niet meer te winnen, maar ...

226
226
Vanzeir maakt Cercle-fans warm met uitspraken

Dante Vanzeir heeft zijn debuut bij Cercle Brugge achter de rug. De aanvaller ging van KAA Gent naar ...

75
75
Onthuld: dit deed Fellaini écht bij Charleroi

Het was een opvallende aankondiging: Marouane Fellaini die plots aan de slag ging als adviseur bij ...

144
144
Nainggolan slaat meteen terug op kritiek bij Patro

Radja Nainggolan maakte de overstap van Lokeren naar Patro Eisden. De middenvelder werd al een ...

167
167
KV Mechelen legt DAZN-plan bloot: “Beter dan anderen”

De perikelen rond DAZN blijven nazinderen. De rechtenhouder besloot de stekker uit het TV-contract ...

324
324
Defour laat bom vallen over ex-club

Steven Defour kende een zeer bewogen spelerscarrière. Zijn transfers naar Standard en RSC ...

217
217
Vanhaezebrouck fluistert Renard opvallend advies toe

Olivier Renard heeft nog héél veel werk voor de boeg. Hij moet de kern uitdunnen en er ...

384
384
Benito Raman verrast en parkeert de bus in het Lotto Park

Het was een opvallend en warm moment in het Lotto Park afgelopen week. Benito Raman, vandaag ...

199
199

Meer sportnieuws