Atletico brengt Juve in grote problemen, City zorgt voor straffe comeback

door stemmen
Atletico brengt Juve in grote problemen, City zorgt voor straffe comeback

In de Champions League zal favoriet Juventus nog flink aan de bak moeten om de volgende ronde te halen, de Oude Dame verloor immers met 2-0 op het veld van Atlético Madrid. Het Manchester City van Kevin De Bruyne zorgde op het veld van Schalke 04 dan weer voor een straffe comeback. In beide duels was er overigens een hoofdrol weggelegd voor de VAR.


Atlético Madrid - Juventus 2-0
Voor Cristiano Ronaldo betekende het een terugkeer in de Spaanse hoofdstad, waar hij jarenlang imponeerde namens Real Madrid. Het Atlético-publiek liet vanzelfsprekend een duidelijke afkeer blijken, maar daar liet de Portugees zich niet door weerhouden. Doelman Jan Oblak moest zich zelfs maximaal inzetten om de Juventus-ster van een rake vrije trap af te houden.

Juventus had het ondanks de aanwezigheid van Ronaldo zwaar in Madrid. Atlético dacht dankzij de scheidsrechter al aan een strafschop na een overtreding van Mattia De Sciglio op Diego Costa, maar de bal werd uiteindelijk buiten het strafschopgebied gelegd door ingrijpen van de VAR.

Atlético Madrid beleefde sowieso een ongelukkige avond. Spits Diego Costa verprutste een één-tegen-één-situatie, Antoine Griezmann raakte door toedoen van doelman Wojciech Szczesny de lat en een kwartier voor tijd werd de 1-0 van Álvaro Morata af na duwen. Ook in het laatstgenoemde geval gebeurde dat na ingrijpen van de videoscheidsrechter.

Toch stapte de ploeg van Diego Simeone als winnaar van het veld. José María Giménez werkte het openingsdoelpunt binnen. Juventus claimde nogmaals een overtreding, maar ditmaal besloot de VAR zich afzijdig te houden en de 1-0 goed te keuren. Diego Godin zorgde zelfs nog voor de 2-0.

Schalke 04 - Manchester City 2-3
Manchester City is een van de topfavorieten om deze editie van de Champions League te winnen, maar de ploeg van Pep Guardiola zal aan de bak moeten om dit te voltooien. Op bezoek bij Schalke 04 ontsnapte de Engelse topclub met veel moeite: 2-3.

City wist in Gelsenkirchen nog wel op voorsprong te komen. De Schalke-defensie schutterde en Sergio Agüero profiteerde daar dankbaar van: 0-1. Halverwege leidde Schalke echter met 2-1. Nabil Bentaleb zorgde voor de gelijkmaker na een handsbal van Nicolás Otamandi en herhaalde dat kunstje na vasthouden van Fernandinho op Salif Sané. In beide fases moest de VAR, die kampte met technische problemen, ingrijpen.

Voor City werd de avond zelfs nóg vervelender. Otamendi kreeg al geel voorafgaand aan de eerste strafschop en kreeg in de tweede helft zijn tweede, waardoor hij het restant niet mocht afmaken. Het weerhield City echter niet van het produceren van een prachtig kunststukje. Met tien man wisten Leroy Sané en Raheem Sterling City alsnog naar de zege te schieten.

LEES OOK: Jan Mulder ziet emotioneelste club volledig ontploffen

Wie stoot door naar de kwartfinales?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

109
109
Opvolging Mignolet: 'Club klopt aan in Premier League'

Club Brugge gaat een bijzonder drukke zomermercato tegemoet en zal vers bloed moeten aantrekken op ...

1
1
"Komende 10 jaar" - Ferdinand dropt spectaculaire Lammens-uitspraak

Manchester United keert volgend seizoen terug in de Champions League en staat op punt om het seizoen ...

25
25
Hartverzakking Garcia: De Bruyne plots afwezig bij Napoli

Binnen exact één maand is het zover: dan trappen Mexico en Zuid-Afrika het ...

56
56
'Tzolis niet te houden: duizelingwekkende transfersom'

Christos Tzolis blijft tijdens de Champions' Play-Offs de knappe prestatie aan mekaar rijgen. Het ...

235
235
Nieuwe beelden duiken op: Coosemans nóg feller door het lint

Colin Coosemans heeft tijdens de zevende speeldag van de Champions' Play-Offs geen al te beste beurt ...

452
452
‘Club Brugge sloopt Bayat met brutale transferzet’

Club Brugge verkent opnieuw de transfermarkt en dat zorgt meteen voor nervositeit bij de ...

323
323
Lardot veroordeelt AA Gent-RSCA: "Schuld van spelers"

Nu de spanning alsmaar toeneemt in de play-offs, komt ook de arbitrage weer onder een vergrootglas ...

149
149
WK in gevaar: sterkhouder Rode Duivels in lappenmand

Vrijdag maakt Rudi Garcia bekend welke 26 namen zijn schifting voor het WK hebben overleefd. Helaas ...

104
104
Radja Nainggolan verrast met héél opvallende uitdaging

Radja Nainggolan is ook op zijn 38ste nog van goudwaarde voor zijn club Patro Eisden Maasmechelen. ...

69
69
'Club Brugge in paniek: Feyenoord all-in voor Rigaux'

Ongeacht de verdere afloop in de titelrace gaat Club Brugge een drukke zomer tegemoet. Zowel op ...

188
188
Anderlecht hakt knoop door: einde seizoen Cvetkovic?

RSC Anderlecht schoot zichzelf nog maar eens in de voet op bezoek bij AA Gent, waar Mihajlo ...

347
347
Verheyen en Van der Elst zorgen voor magisch moment

Club Brugge heeft zaterdagavond opnieuw een krachtig signaal gestuurd in de titelstrijd. Blauw Zwart ...

183
183
Leye baalt stevig: dit ontbrak er bij pover AA Gent

AA Gent blijft pover presteren in de Champions’ Play-Offs. Gewogen en voorlopig veel te licht ...

94
94
Westerlo neemt na twee jaar afscheid van verdediger

Bij KVC Westerlo gaan ze een drukke transferzomer tegemoet. De Kemphanen zullen heel wat jongens ...

32
32
Geloof in Europe play-offs: "Grootste club van België"

Standard maakt zich klaar voor een absolute topaffiche tegen KRC Genk. De Vurige Stede zal nog eens ...

245
245
'Opvolger Rigaux: tweede naam duikt op bij Club Brugge'

De kans wordt met de dag groter dat Dévy Rigaux Club Brugge gaat verlaten na dit seizoen. Bij ...

264
264
Anderlecht slikt: zware schorsing gevraagd voor Cvetkovic

RSC Anderlecht pakte een punt op het veld van AA Gent, maar baalde wel stevig door de rode kaart van ...

414
414
Vandenbempt looft RSCA-pion: "Een heel goeie speler"

Bij RSC Anderlecht loopt veel talent rond, maar er zijn veel te weinig ervaren en dragende krachten ...

405
405
Wie stopt Club Brugge? "Bijna perfect"

Club Brugge maakte alweer indruk tegen STVV. Net als tegen RSC Anderlecht en AA Gent hadden ze ...

274
274
Lierse SK stelt nieuwe hoofdtrainer officieel voor

Lierse SK heeft vandaag zijn nieuwe trainer voorgesteld. De club zocht een opvolger voor de ...

44
44
Rode Duivel leeft op: "Buitengewoon"

Maxim De Cuyper mocht afgelopen weekend in de basis starten en bedankte voor het vertrouwen met twee ...

157
157
Vandenbempt snapt niets van JPL-club: “IJskoude keuze”

De Relegation Play-Offs zijn gedaan en Dender moet het in een tweeluik opnemen tegen Lommel. Peter ...

138
138
Trossard doet onthulling over VAR-controverse

Arsenal is nog steeds op titelkoers en een Belg speelt daar een grote rol in. Leandro Trossard werd ...

49
49
‘Courtois vreest: harde hand Mourinho dreigt bij Real’

José Mourinho wordt nadrukkelijker in verband gebracht met Real Madrid. De Portugese ...

195
195
‘Volgende uitdaging bekend: Openda geeft groen licht’

Loïs Openda kent een snertseizoen bij Juventus. De aanvaller speelt amper in Italië en ...

92
92

Meer sportnieuws