Atletico brengt Juve in grote problemen, City zorgt voor straffe comeback

375 stemmen
Atletico brengt Juve in grote problemen, City zorgt voor straffe comeback

In de Champions League zal favoriet Juventus nog flink aan de bak moeten om de volgende ronde te halen, de Oude Dame verloor immers met 2-0 op het veld van Atlético Madrid. Het Manchester City van Kevin De Bruyne zorgde op het veld van Schalke 04 dan weer voor een straffe comeback. In beide duels was er overigens een hoofdrol weggelegd voor de VAR.


Atlético Madrid - Juventus 2-0
Voor Cristiano Ronaldo betekende het een terugkeer in de Spaanse hoofdstad, waar hij jarenlang imponeerde namens Real Madrid. Het Atlético-publiek liet vanzelfsprekend een duidelijke afkeer blijken, maar daar liet de Portugees zich niet door weerhouden. Doelman Jan Oblak moest zich zelfs maximaal inzetten om de Juventus-ster van een rake vrije trap af te houden.

Juventus had het ondanks de aanwezigheid van Ronaldo zwaar in Madrid. Atlético dacht dankzij de scheidsrechter al aan een strafschop na een overtreding van Mattia De Sciglio op Diego Costa, maar de bal werd uiteindelijk buiten het strafschopgebied gelegd door ingrijpen van de VAR.

Atlético Madrid beleefde sowieso een ongelukkige avond. Spits Diego Costa verprutste een één-tegen-één-situatie, Antoine Griezmann raakte door toedoen van doelman Wojciech Szczesny de lat en een kwartier voor tijd werd de 1-0 van Álvaro Morata af na duwen. Ook in het laatstgenoemde geval gebeurde dat na ingrijpen van de videoscheidsrechter.

Toch stapte de ploeg van Diego Simeone als winnaar van het veld. José María Giménez werkte het openingsdoelpunt binnen. Juventus claimde nogmaals een overtreding, maar ditmaal besloot de VAR zich afzijdig te houden en de 1-0 goed te keuren. Diego Godin zorgde zelfs nog voor de 2-0.

Schalke 04 - Manchester City 2-3
Manchester City is een van de topfavorieten om deze editie van de Champions League te winnen, maar de ploeg van Pep Guardiola zal aan de bak moeten om dit te voltooien. Op bezoek bij Schalke 04 ontsnapte de Engelse topclub met veel moeite: 2-3.

City wist in Gelsenkirchen nog wel op voorsprong te komen. De Schalke-defensie schutterde en Sergio Agüero profiteerde daar dankbaar van: 0-1. Halverwege leidde Schalke echter met 2-1. Nabil Bentaleb zorgde voor de gelijkmaker na een handsbal van Nicolás Otamandi en herhaalde dat kunstje na vasthouden van Fernandinho op Salif Sané. In beide fases moest de VAR, die kampte met technische problemen, ingrijpen.

Voor City werd de avond zelfs nóg vervelender. Otamendi kreeg al geel voorafgaand aan de eerste strafschop en kreeg in de tweede helft zijn tweede, waardoor hij het restant niet mocht afmaken. Het weerhield City echter niet van het produceren van een prachtig kunststukje. Met tien man wisten Leroy Sané en Raheem Sterling City alsnog naar de zege te schieten.

LEES OOK: 'Anderlecht polst bij Atlético Madrid'

Wie stoot door naar de kwartfinales?

Meest recent

Fossey, Hautekiet, Epolo: Wilmots geeft stand van zaken

Standard Luik verwacht een drukke slotfase van de transferperiode. Verschillende spelers staan ...

27
27
Bruno hoopt op Sibierski: tijd voor volgende stap bij RSCA

RSC Anderlecht neemt het vandaag in het uitverkochte Lotto Park op tegen La Louvière. ...

132
132
TRANSFERUURTJE: Lukaku-deal bijna rond, akkoord PSG en Barça

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

115
115
De Bruyne pijnlijk in de fout bij Napoli, Jutgla kwelduivel

Kevin De Bruyne begint aan zijn tweede seizoen bij Napoli. De Rode Duivel kwam na het WK voor het ...

74
74
Van Gucht krijgt plots wel héél straffe concurrentie

Ruben Van Gucht kent de laatste maanden amper rust. De man die ondertussen zijn lot wist te ...

40
40
Meteen grote zorgen Cercle na Standard: achilleshiel bloot

Cercle Brugge speelde op de eerste speeldag van de Jupiler Pro League op het veld van Standard Luik. ...

80
80
‘Dan toch jackpot: Khalaili op zucht van recordtransfer’

Anan Khalaili leek eerder deze zomermercato al op weg naar Internazionale, maar een afgekeurde ...

96
96
‘OHL wrijft in de handen: strijd om toptalent barst los’

Oud-Heverlee Leuven hoopt dit seizoen hoge ogen te gooien in de Jupiler Pro League. De afgelopen ...

40
40
Hanbeom Lee had meteen wens bij Club: “Vroeg er zelf voor”

Club Brugge heeft een nieuwe publiekslieveling in de naam Hanbeom Lee, of is het Lee Hanbeom of ...

265
265
FIFA haalt verschroeiend uit na Infantino-geruchten

Gianni Infantino kwam weer negatief in de media. The Telegraph bracht een verhaal naar buiten over ...

78
78
Messi en Ronaldo doelwit van terreurdreigingen tijdens WK

Lionel Messi en Cristiano Ronaldo zijn tijdens het voorbije WK voetbal doelwit geweest van ernstige ...

0
0
'Belgische eersteklasser grijpt naast Vanderbiest'

Fred Vanderbiest neemt het met KV Mechelen vandaag op tegen AA Gent. De trainer van de Maneblussers ...

205
205
Charai geeft oorzaak voor pandoering tegen Union

KVC Westerlo moest na negentig minuten voetballen toch even slikken: 1-5 stond er op het scorebord. ...

154
154
Familie Verhulst stunt: comeback Alderweireld is een feit

Toby Alderweireld maakte zaterdag plots zijn comeback op het voetbalveld, en dat in een setting die ...

284
284
Lommel SK 'stunt' bij STVV: "Afzien is geen schande"

STVV en Lommel SK hielden elkaar in bedwang op Stayen. Het werd 1-1 in de Limburgse derby. Wat ...

111
111
'KRC Genk zet zinnen op ‘nieuwe Karetsas''

KRC Genk blijft speuren naar jong talent en heeft zijn oog laten vallen op de 15-jarige ...

202
202
Courtois-soap escaleert meteen onder Van Bommel

De eerste grote soap onder Mark van Bommel lijkt meteen te escaleren. Thibaut Courtois stelde na het ...

743
743
Wilmots geeft héél open inkijk in financiën van Standard

Sportief directeur Marc Wilmots heeft bij La Capitale een inkijk gegeven in de financiën van ...

258
258
Einde verhaal bij Club Brugge: Union SG baalt stevig

Bij Club Brugge is er na de doorbraak van Joaquin Seys even een leegte inzake doorstroming van eigen ...

1292
1292
Vanhaezebrouck zéér gecharmeerd door Anderlecht-aanwinst

Hein Vanhaezebrouck kijkt met de nodige interesse naar de nieuwe spelers in de Jupiler Pro League. ...

239
239
Hubert waarschuwt ondanks monsterzege voor dinsdag

Union heeft zijn start in het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League zeker niet gemist. De ...

88
88
Bisiwu maakt debuut voor Barça (een beetje in mineur)

FC Barcelona haalde deze zomer voor de derde keer ooit een Belgische speler. Na in het verleden al ...

237
237
Meunier geeft verklaring voor transfer: "Niet mijn keuze"

Een aantal Rode Duivels maakten na het WK snel een transfer. Thomas Meunier was daar ...

374
374
Meteen hommeles bij Standard: Euvrard haalt keihard uit

Standard droomt dit seizoen stiekem van een Europees ticket, maar de Rouches hebben in hun ...

354
354
Pittige Limburgse derby bezorgt Lommel meteen primeur

Na een pittige Limburgse derby hebben STVV en Lommel de punten onder mekaar verdeeld. De promovendus ...

94
94

Meer sportnieuws