Atletico brengt Juve in grote problemen, City zorgt voor straffe comeback

door
Atletico brengt Juve in grote problemen, City zorgt voor straffe comeback

In de Champions League zal favoriet Juventus nog flink aan de bak moeten om de volgende ronde te halen, de Oude Dame verloor immers met 2-0 op het veld van Atlético Madrid. Het Manchester City van Kevin De Bruyne zorgde op het veld van Schalke 04 dan weer voor een straffe comeback. In beide duels was er overigens een hoofdrol weggelegd voor de VAR.


Atlético Madrid - Juventus 2-0
Voor Cristiano Ronaldo betekende het een terugkeer in de Spaanse hoofdstad, waar hij jarenlang imponeerde namens Real Madrid. Het Atlético-publiek liet vanzelfsprekend een duidelijke afkeer blijken, maar daar liet de Portugees zich niet door weerhouden. Doelman Jan Oblak moest zich zelfs maximaal inzetten om de Juventus-ster van een rake vrije trap af te houden.

Juventus had het ondanks de aanwezigheid van Ronaldo zwaar in Madrid. Atlético dacht dankzij de scheidsrechter al aan een strafschop na een overtreding van Mattia De Sciglio op Diego Costa, maar de bal werd uiteindelijk buiten het strafschopgebied gelegd door ingrijpen van de VAR.

Atlético Madrid beleefde sowieso een ongelukkige avond. Spits Diego Costa verprutste een één-tegen-één-situatie, Antoine Griezmann raakte door toedoen van doelman Wojciech Szczesny de lat en een kwartier voor tijd werd de 1-0 van Álvaro Morata af na duwen. Ook in het laatstgenoemde geval gebeurde dat na ingrijpen van de videoscheidsrechter.

Toch stapte de ploeg van Diego Simeone als winnaar van het veld. José María Giménez werkte het openingsdoelpunt binnen. Juventus claimde nogmaals een overtreding, maar ditmaal besloot de VAR zich afzijdig te houden en de 1-0 goed te keuren. Diego Godin zorgde zelfs nog voor de 2-0.

Schalke 04 - Manchester City 2-3
Manchester City is een van de topfavorieten om deze editie van de Champions League te winnen, maar de ploeg van Pep Guardiola zal aan de bak moeten om dit te voltooien. Op bezoek bij Schalke 04 ontsnapte de Engelse topclub met veel moeite: 2-3.

City wist in Gelsenkirchen nog wel op voorsprong te komen. De Schalke-defensie schutterde en Sergio Agüero profiteerde daar dankbaar van: 0-1. Halverwege leidde Schalke echter met 2-1. Nabil Bentaleb zorgde voor de gelijkmaker na een handsbal van Nicolás Otamandi en herhaalde dat kunstje na vasthouden van Fernandinho op Salif Sané. In beide fases moest de VAR, die kampte met technische problemen, ingrijpen.

Voor City werd de avond zelfs nóg vervelender. Otamendi kreeg al geel voorafgaand aan de eerste strafschop en kreeg in de tweede helft zijn tweede, waardoor hij het restant niet mocht afmaken. Het weerhield City echter niet van het produceren van een prachtig kunststukje. Met tien man wisten Leroy Sané en Raheem Sterling City alsnog naar de zege te schieten.

LEES OOK: 'Club Brugge houdt hart vast: Tzolis beslist over vertrek'

Wie stoot door naar de kwartfinales?

Meest recent

'Vazquez out: Anderlecht wil oude bekende als nieuwe spits'

RSC Anderlecht wil vanaf komend weekend de goede lijn van tegen KV Mechelen en Club Brugge ...

68
68
Vandenbempt onthult dé voorwaarde voor ontslag Garcia

Er zou een feeststemming moeten heersen rond de Rode Duivels. Er werd dinsdagavond met 7-0 gewonnen ...

49
49
'Stevige opsteker voor Zeno Debast'

Het was bij de Rode Duivels wat zoeken achterin tegen Kazachstan en Liechtenstein. Rudi Garcia kon ...

19
19
WK-selectie Rode Duivels: 20 spelers al zeker van plaats?

Het was al zo goed als zeker, maar dinsdagavond werden ook de laatste twijfels weggenomen: de Rode ...

71
71
Raes uit grote bedenking bij kritiek op Garcia

Rudi Garcia heeft in zijn eerste jaar als bondscoach al zijn doelstellingen behaald. Hij hield de ...

41
41
Assistent onthult straffe aanbiedingen voor Clement

Philippe Clement is weer aan het werk. Negen maanden na zijn ontslag bij Rangers vond onze ...

55
55
'Mislukte samenwerking krijgt voor Beerschot staartje'

Het lijkt Beerschot de laatste maanden weer voor de wind te gaan. De club werd onlangs overgenomen ...

102
102
Anderlecht in paniek: monsterbod op Cvetkovic komt

De 18-jarige Mihajlo Cvetković groeit in snelvaart uit tot Anderlechts belangrijkste spelers. Met 3 ...

533
533
'Juventus en Milan strijden om Belgische WK U17-sensatie'

De Jonge Duivels trokken met hoge verwachtingen naar het WK U17, maar hebben die niet kunnen ...

77
77
Vete explodeert: "Garcia neemt ons niet serieus"

De Rode Duivels mochten dinsdagavond de champagne boven. Niet alleen werd Liechtenstein met 7-0 door ...

160
160
'Kogel door de kerk: Celtic heeft trainer gekozen'

Het is voor de Schotse topclubs nog geen prettig seizoen. Rangers kende een dramatische start met ...

165
165
België vreest problemen: twee verrassingen achterin?

De Rode Duivels gaan naar het WK. Dat is alweer zeer goed nieuws voor het Belgisch voetbal. Rudi ...

215
215
Euvrard ziet één enorm probleem bij Standard

De trainerswissel heeft bij Standard inzake resultaten voorlopig weinig beterschap weten te brengen. ...

107
107
Vannieuwkerke breekt door verdrietige brief aan 15-jarige

Wie Karl Vannieuwkerke op televisie ziet, kent hem als de gedreven sportstem die grote wedstrijden ...

40
40
Rode Duivel eist meer: “Mijn rol moet groter worden”

Het leven zonder Romelu Lukaku is héél zwaar voor de Rode Duivels. Een gebrek aan ...

107
107
'Mokio laat Ajax daveren: megadeal lijkt onafwendbaar'

Ajax gaat momenteel door een diepe crisis, maar kan zich toch een beetje optrekken aan zijn twee ...

72
72
'Sels krijgt vergeten ex-Jonge Duivel als ploegmaat'

Vorig seizoen was Nottingham Forest nog één van de sensaties in de Premier League, met ...

32
32
Garcia botst met pers: Duivels kiezen partij

De Rode Duivels wisten zich wel opnieuw te plaatsen voor het WK, maar desondanks oogt de balans van ...

165
165
'RSCA-flop geeft op: wil Anderlecht nu zo snel mogelijk weg'

Anderlecht kende een zeer bewogen transferzomer, maar desondanks lijkt het ook in januari weer ...

308
308
Mazzu velt oordeel over Garcia: "Valse discussie"

De Rode Duivels maakten er dinsdagavond tegen Liechtenstein een feestavond van, met een deugddoende ...

132
132
'Club Brugge verrast met Portugese ex-international'

Bij Club Brugge mogen we in de komende maanden wellicht weer heel wat transferactiviteit verwachten. ...

410
410
'Doodsbedreigingen voor Noa Lang: keiharde straf'

Noa Lang versierde vorige zomer een droomtransfer van PSV naar Napoli, al heeft hij daar tot dusver ...

51
51
'Anderlecht blaast oud transferdoelwit nieuw leven in'

De wintermercato nadert met rasse schreden en het lijkt erop dat sportief directeur Olivier Renard ...

219
219
Standard kondigt nog een versterking aan

Standard hoopte dit seizoen met de terugkeer van oude glorieën Marc Wilmots en Pierre ...

68
68
Alderweireld kiest duidelijk: zo moet België spelen

De Rode Duivels hebben zich dinsdag zoals verwacht weten te plaatsen voor het WK. Rudi Garcia heeft ...

331
331

Meer sportnieuws