Steppe bezorgt STVV kostbaar punt in strijd om Play-Off I

167
Steppe bezorgt STVV kostbaar punt in strijd om Play-Off I

Na een wedstrijd die Zulte Waregem grotendeels domineerde heeft STVV een duur bevochten punt gepakt. Doelman Steppe was de grote held bij de Kanaries, die de hoop op Play-Off I in leven houden.

STVV deed het voorlopig uitstekend en leek op vijf speeldagen van het einde sterk op weg richting Play-Off I. Coach Marc Brys koos op bezoek bij Zulte Waregem dan ook logischerwijs voor dezelfde elf namen als vorig weekend. Dury moest zijn elftal op één plaats wijzigen: De Fauw was geschorst en werd vervangen door Walsh. Essevee voetbalde zich na nieuwjaar uit de degradatiezorgen en had nog weinig te winnen of te verliezen dit seizoen.
Steppe houdt slordig STVV recht in eerste helft
De thuisploeg begon goed aan de wedstrijd en in het eerste kwartier moest Steppe zich al twee maal onderscheiden na goede kansen voor Peeters en De Pauw, het sluitstuk van de Kanaries was in goede doen vanavond. Halfweg de eerste periode had de bezoekende doelman opnieuw een prima reflex in huis op een schot van Harbaoui. Aan de overzijde kreeg STVV zijn eerste kans en het was meteen een grote: Boli mocht alleen op Bossut afgaan maar besloot net naast de verkeerde kant van de paal. In het slotkwartier kreeg Essevee nog één grote kans maar de kopbal van Harbaoui werd opnieuw uit doel gehaald door Steppe, de man van de eerste helft.

Brys doet met zijn ploeg een gooi naar Play-Off I en kon mits winst een prima zaak doen vanavond.
Zulte Waregem domineert maar vergeet zichzelf te belonen
De Kanaries kwamen gretig uit de kleedkamers en Asamoah stelde Bossut een eerste keer op de proef met een verraderlijk schot, de thuisdoelman stond pal. Zulte Waregem nam nadien weer over maar grote kansen waren er nauwelijks in het eerste kwartier na de rust. Iets voorbij het uur kreeg Essevee wel opnieuw een grote kans via Harbaoui die van dichtbij... besloot op doelman Steppe. Opnieuw een prachtige redding van de bezoekende doelman. Op een kwartier van het einde kreeg de thuisploeg toch wat het verdiende, notabene ex-kanarie Peeters maakte met een prachtige volley de 1-0. Een paar minuten later kreeg Asamoah een unieke kans op de gelijkmaker, Bossut bracht knap redding. De gelijkmaker kwam er even later toch toen Boli door de buitenspelval glipte, rustig Bossut omspeelde en de 1-1 in doel legde.
Scoreverloop:
1-0 (74') Peeters, 1-1 (82') Boli

LEES OOK: Voetbalbond kondigt aanduidingen refs speeldag 10 aan

Haalt STVV Play-Off I?

Meest recent

'Droomtransfer Tresoli: nieuw plan op tafel'

Nicolo Tresoldi pikte vrijdag op Zulte Waregem opnieuw zijn doelpuntje mee en is met acht goals nu ...

22
22
Conflict bij Anderlecht ontplot: lot Bruno al bezegeld?

Anderlecht herpakte zich zaterdag met een deugddoende 4-1-overwinning tegen Westerlo, maar dat ...

179
179
'Burgess laat AA Gent nog wat langer in spanning'

Het is voor AA Gent een zwart weekend geworden. Het leed in Lommel zijn eerste competitienederlaag ...

63
63
TRANSFERUURTJE: 'Genk heeft beet, nieuwe club voor Lamkel Zé'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

124
124
Coucke pakt uit met opvallend nieuws: Brugge krijgt primeur

Marc Coucke kan na een bewogen periode bij Anderlecht opnieuw wat opgeluchter ademhalen. De ...

66
66
Woeste Edward Still maakt La Louvière af na bolwassing

La Louvière kreeg in een leeg Stade du Pays vijf doelpunten om de oren. Uiteindelijk werd het ...

25
25
‘Harde realiteit: Antwerp-spelers laten Compper in de steek’

Marvin Compper staat zwaar onder druk bij Royal Antwerp FC. Vorige speeldag werd eindelijk nog eens ...

93
93
Charleroi briest op jammerlijke positie: “Niet leuk voor ons”

Sporting Charleroi leverde een spektakelstuk af tegen La Louviere. De Carolo’s wonnen met 5-2 ...

27
27
Stoel De Meyer wankelt: STVV-coach uit grote frustratie

Het rommelt bij Sint-Truiden VV. De Kanaries waren vorig seizoen nog de grote revelatie van de ...

133
133
Burgess-drama bij KAA Gent: “Iedereen is aangedaan”

KAA Gent is niet meer ongeslagen bij KAA Gent. De Buffalo’s verloren met 2-0 van Lommel. Coach ...

367
367
Defour gaat straffe uitdaging aan: "Avontuur van mijn leven"

Steven Defour lijkt voorlopig geen actieve rol meer te gaan opnemen in de voetbalwereld. Na zijn ...

47
47
Goudhaantje grijpt kans: Anderlecht dumpt duur duo

Ondanks een grotendeels matige eerste helft won RSC Anderlecht vlot met 4-1 zege van Westerlo. Heel ...

385
385
'Done deal: KRC Genk tast in buidel voor toptalent'

Jess Thorup zit met zijn handen in het spreekwoordelijke haar, want ook in Mechelen kon KRC Genk ...

167
167
Bruno redt vel: uitstel van executie bij Anderlecht?

Na een resem uitmatchen om snel te vergeten, kon RSC Anderlecht in eigen huis eindelijk nog eens ...

186
186
‘Haaland per direct weg bij City na vertrouwensbreuk’

Erling Haaland tekende in januari 2025 bij Manchester City tot 2034, zonder afkoopclausule. Een half ...

531
531
De Mil kruist vingers: update uit ziekenboeg AA Gent

AA Gent deed afgelopen weekend een slechte zaak in het klassement, want door de 2-0 nederlaag in ...

157
157
'Zwanenzang bij Antwerp: hoofd Compper op kapblok'

Vorige week leek Antwerp nog eindelijk de weg naar boven in te zetten, maar na de 2-1 nederlaag ...

167
167
Club Brugge mist Potts: vijf alternatieven voor Leko

Na een zorgeloze 2-4 overwinning op bezoek bij Zulte Waregem kan de blik bij Club Brugge al snel ...

741
741
Bruno haalt gram: typeploeg Anderlecht krijgt vorm

Alsof zijn stoel nog niet voldoende wankelde voerde het bestuur de druk vooraf nog wat op, maar ...

187
187
'Alarm bij Van Bommel: grote zorgen over De Bruyne'

Binnen iets minder dan twee weken moeten de Rode Duivels opnieuw aan de bak in de Nations League, ...

110
110
Simons krijgt gelijk: held staat op bij OHL

OH Leuven heeft zondag een cruciale zege weten te boeken. Het ging met 1-2 winnen op het veld van ...

151
151
Charleroi blijft verbazen: "We zijn ambitieus, maar..."

De verschillen zijn nog wat kleiner geworden in de top van het klassement van de Jupiler Pro League ...

38
38
Na vroege wissel De Bruyne gaat Napoli pijnlijk onderuit

De prestaties van Napoli blijven dit seizoen zeer wisselvallig. Het is er zondag niet in geslaagd om ...

86
86
Debat laait weer op: "Zuur dat U23-ploegen titelstrijd bepalen"

De strijd om de titel in de Challenger Pro League lijkt dit seizoen een duel te gaan worden tussen ...

356
356
Lommel zorgt voor straffe stunt: "Een verdiende zege"

Op speeldag tien is AA Gent tegen zijn allereerste nederlaag van het seizoen in de Jupiler Pro ...

53
53

Meer sportnieuws