Van Moer tipt volgende trainer Club Brugge: "Denk niet dat Leko blijft"

door
Van Moer tipt volgende trainer Club Brugge:

Club Brugge blijft met punten smodderen in de eigen Jupiler Pro League. Zondag bleef het tegen stadsgenoot Cercle op een gelijkspel steken, terwijl KRC Genk eerder wel al had gewonnen. Volgende week volgt de confrontatie met de leider, een zege lijkt dan broodnodig.


Want binnen de club neemt de nervositeit zienderogen toe. Dat merkte ook drievoudig Gouden Schoen en analist Wilfried Van Moer op. "Je ziet en voelt dat er binnenskamers problemen zijn. Dat incident met Vormer was zogezegd afgesloten, maar geloof me, in werkelijkheid is dat niet zo. Je merkt aan alles bij Club Brugge dat ze nerveus worden. Volgend weekend tegen KRC Genk moet er dus gewonnen worden, er zit voor Club niks anders op", klinkt het in Het Belang van Limburg.

Ook voor coach Ivan Leko worden de komende wedstrijden cruciaal. Al denkt Van Moer dat het verhaal voor hem grotendeels voorbij is, hij tipt zelfs al een mogelijke opvolger. "Je voelt wel dat Leko steeds meer krediet verliest. Ik denk niet dat hij volgend seizoen nog coach is in Brugge. Zal Club dan naar Philippe Clement hengelen? Zo ja, wordt het een heel moeilijke beslissing voor Clement."

Want bij Genk kan Clement voortborduren op het huidige succes, al is het nog maar de vraag hoe sterk de Limburgers volgend seizoen voor de dag zullen komen. "De Champions League spelen met Genk zou fantastisch zijn, maar hij zal zich ook afvragen met welke ploeg hij dat zal moeten doen. Want er gaan sowieso meerdere spelers vertrekken. Pozuelo, Samatta, Maehle, Trossard… Dat zal meespelen in zijn beslissing", aldus Van Moer.

LEES OOK: Philippe Clement krijgt staande ovatie in Engeland

Welke coach schat u het hoogste in?

Meest recent

Oosting glundert met nieuw goudhaantje bij Antwerp

Royal Antwerp FC is onder Joseph Oosting een nieuwe weg ingeslagen. De Nederlander moet The Great ...

7
7
Degryse roept ferme WK-waarschuwing naar Garcia

De loting voor het WK 2026 werd gisteren in Washington afgerond. De Rode Duivels zitten in een ...

9
9
Parys op dreef: Pro League slaat keihard terug op DAZN

De perikelen rond DAZN en de Pro League blijft groot nieuws in de Belgische voetbalwereld. Het ...

63
63
Rode Duivels met konijnenpoot: "Drie oefenmatchen op WK"

Rudi Garcia heeft het getroffen met de loting op het WK 2026. De weg naar de kwartfinales ligt ...

43
43
'Club Brugge duizelt: hallucinante Benteke-eis slaat alles'

In Brugge durven ze het bijna niet hardop zeggen, maar de cijfers die rondgaan over Christian ...

386
386
Garcia geeft belangrijke update over Lukaku en De Bruyne

De WK-loting ligt achter de rug. Er zijn een aantal leuke groepen komende zomer, maar niet voor de ...

39
39
Leko viert 'Grote Terugkeer': "Dacht aan hem als titularis"

AA Gent doet het onder Ivan Leko niet beter dan vorig seizoen, toen de Buffalo's ongeveer dezelfde ...

47
47
JPL-mirakel in de maak: "Wij zijn springlevend"

Enkele weken geleden gaf niemand nog een stuiver voor de kansen van FCV Dender om de laatste plaats ...

50
50
STVV-Club: 'Hayen speelt met surprise in basisploeg'

In de Champions League staat Club Brugge volgende week voor een zware uitdaging tegen Arsenal FC. ...

238
238
'JPL davert: Anderlecht plant spectaculaire transfer'

In Neerpede wordt al weken druk gediscussieerd over een nieuwe doelman die de JPL dit seizoen op ...

206
206
"Walgelijk theater" - Voetbalwereld kotst 'lijpzak' Infantino uit

Vrijdagavond werd in Washington geloot voor het wereldkampioenschap van komende zomer. Maar de show ...

308
308
Toptransfer bij Club Brugge? "Hij is de ideale targetspits"

Met een ticket voor de kwartfinales van de Croky Cup, heeft Club Brugge zich herpakt na twee ...

476
476
DAZN-saga zindert voor: Pro League zorgt voor nieuwe wending

Op 22 december verschijnt de zaak tussen de Pro League en DAZN voor de Brusselse arbitragerechtbank ...

233
233
'Afgrijzen bij Club: ster dringt aan op transfer Onyedika'

In zowat elke mercato wordt er druk gespeculeerd over een mogelijke transfer van Raphael Onyedika. ...

314
314
Vermeeren verliest van Duivels, weer uppercut Pocognoli

In de Franse Ligue 1 werd vrijdagavond de vijftiende speeldag op gang getrapt met een grote ...

200
200
Mannaert spreekt duidelijke taal over toekomst Garcia

De Rode Duivels ontdekten vrijdagavond hun tegenstanders op het komende WK, waarin ze belandden in ...

91
91
Dender pakt tweede zege en gooit degradatiestrijd open

De degradatiestrijd in de Jupiler Pro League lijkt weer helemaal open te liggen. Dender was lange ...

146
146
Droomloting voor Broos: "Wat maak ik allemaal mee..."

Naast de delegatie van de Rode Duivels was er nog een Belg aanwezig bij de loting voor het WK op ...

165
165
Garcia spreekt na loting duidelijke WK-ambitie uit

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn op het komende WK. Ze openen hun toernooi op 15 juni ...

145
145
Patro ontgoochelt, Eupen dringt top zes binnen

Vrijdagavond werden de eerste wedstrijden van de zestiende speeldag in de Challenger Pro League ...

31
31
1B-sensatie reageert op interesse van STVV en Gent

Er vallen in de Challenger Pro League regelmatig interessante zaakjes te doen. Ook dit seizoen ...

179
179
Analisten unaniem over loting Duivels: "Groepswinst is must"

De Rode Duivels keken reikhalzend uit naar vrijdagavond en de ontdekking van hun tegenstanders op ...

151
151
Genk pakt uit met contract voor bekende naam

Bij KRC Genk blijft het dit seizoen met pieken en dalen gaan. Er leek de laatste weken beterschap op ...

352
352
Dit zijn de Belgische tegenstanders: 2 primeurs en zwarte beest

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn voor het WK van volgende zomer. Bij de loting kwam ons ...

313
313
Hasi met handen in haar: Anderlecht slikte nieuwe blessure

Anderlecht blijft de zeges aaneenrijgen, want donderdagavond wisten ze ook KRC Genk uit de beker te ...

212
212

Meer sportnieuws