Ajax geeft miljoenen uit: "We willen natuurlijk geen Anderlecht worden"

door
Ajax geeft miljoenen uit:

Ajax mikte in het verleden vooral op de eigen jeugdopleiding, maar heeft gebroken met dat beleid. Sinds de afgelopen transferzomer worden er vele miljoenen uitgegeven en Arie van Os, de financiële baas van de topclub tussen 1989 en 2001, vindt dat een goede zaak.


Hij zegt in het Algemeen Dagblad: "Je móét mee in de vaart der volkeren. Tenminste, als je als club een rol in de subtop van Europa ambieert. Als je dat niet wilt, ook prima. Dan wordt Ajax lekker een soort Anderlecht en tellen we niet meer mee. Maar dat lijkt me niet de bedoeling. Er is nu geen weg meer terug. We zitten in de mallemolen. Uitstappen is afhaken."  Nochtans kent Ajax geen goede jaren. Het heeft zéér veel geld, maar het wacht al vijf jaar op een titel en al negen jaar op een beker. De overwintering in de Champions League was de eerste in dertien jaar. Volgend jaar zal een belangrijk jaar worden, want met Frenkie de Jong, Mathijs de Ligt en wellicht ook Hakim Ziyech vertrekken er tal van topspelers.

Het salarisplafond is gesneuveld en de toptalenten op De Toekomst verdienen geen vaste vergoeding meer. "Ajax móét zich nu eenmaal beschermen tegen de zieke koopzucht van de rijkste clubs. En dan nog zullen talenten op jonge leeftijd naar het buitenland vertrekken. Moet Ajax er dan voor kiezen om de grootste talenten niet te belonen, om ze vervolgens te laten vertrekken?: Dat kan toch niet. En dat sommigen dan ontevreden zijn, ach, dat houd je altijd."

Van Os denkt dat de transfergekte nog wel eventjes aan zal houden. "Omdat er nog genoeg mensen zijn met gruwelijk veel geld die het allemaal heel interessant vinden om hun centjes in een voetbalclub te stoppen. Ajax heeft geen suikeroom. We moeten het allemaal zelf doen. Zolang de middelen aanwezig zijn, moet de club proberen aan te haken. Want straks komt de Super League voor de allerrijkste clubs. Hebben we weer een nieuw probleem."

LEES OOK: Janse-bom ontploft: Ajax zet Club Brugge voor schut

Is Ajax een Europese subtopper?

Meest recent

Vandenbempt maakt Burgess compleet met de grond gelijk

Union SG heeft al heel veel lof gekregen de afgelopen jaren, maar nu staan ze in het oog van de ...

52
52
Na vernedering Antwerp: Oosting komt met vreemde reactie

Royal Antwerp FC is afgezakt tot een grijze middenmoter in de Jupiler Pro League. Pijnlijk. Tegen ...

43
43
Hugo Vetlesen onder de indruk: “Hij stuurt ons”

Hugo Vetlesen is weer een vaste waarde bij Club Brugge. De Noor was met Club oppermachtig in het ...

143
143
'Anderlecht incasseert nieuwe klap: sterkhouder valt weg'

Bij RSC Anderlecht blijven ze ook dit jaar toch te veel blessures hebben. En dat in een seizoen ...

131
131
Bekerfinale Anderlecht - Union SG dan toch op televisie

RSC Anderlecht en Union SG spelen volgende week donderdag de bekerfinale. De Brusselse finale leek ...

105
105
Leko verrast: “Na ons de beste van België”

Club Brugge is bezig aan ijzersterke Play-Offs. Blauw-Zwart won bijzonder makkelijk met 1-3 van een ...

174
174
Keepersellende bij Club: onheilspellende update Leko

De keeperspositie bij Club Brugge lijkt dit seizoen wel vervloekt. Zondag viel Nordin Jackers ...

149
149
Union bestolen? Oud-refs unaniem na rode kaart Mac Allister

Union SG heeft een behoorlijk dramatisch weekend achter de rug. De titelverdediger verspeelde ...

643
643
Eerste United-blunder Lammens: opvallende reactie Roy Keane

Manchester United boekte zondagavond een prestigezege tegen rivaal Liverpool FC: 3-2. Daarbij mocht ...

187
187
Nieuwe optater Gent: "Iedereen in de kleedkamer ..."

AA Gent blijft na zes speeldagen op zoek naar zijn eerste overwinning in de Champions' Play-Offs. De ...

145
145
'Maat is vol bij KRC Genk: misnoegd bestuur grijpt in'

In de Europe Play-Offs is KRC Genk uiterst tegenvallend aan de terugronde begonnen. De Limburgers ...

756
756
Spectaculaire wending: Belgisch voetbal terug op televisie!

De soap rond de beeldrechten in het Belgische voetbal is een nieuwe wending rijker. Vanaf volgend ...

418
418
'Lukaku flirt met schaamteloze transferbom'

Lukaku duikt opnieuw op in een transferdossier dat Italië doet daveren. Na een moeilijk seizoen ...

149
149
Titelstrijd in beslissende plooi? Analisten doen uitspraak

Nog vier speeldagen te gaan en de Champions' Play-Offs en de titelstrijd is een volledig nieuwe ...

249
249
Hoogspanning Union: oorzaak gekend voor uithaal Burgess

Christian Burgess heeft afgelopen weekend heel wat stof doen opwaaien. Na de nederlaag op STVV pakte ...

836
836
Club onverzadigbaar: Vanaken streng voor Tzolis

Bij Club Brugge maakten ze de voorbije maanden er geen geheim van dat de titel een absolute must is. ...

363
363
Taravel verdedigt ongelukkige debutant bij Anderlecht

Voor Anderlecht is de klassieker tegen Club Brugge een nieuwe ontgoocheling geworden. Het moest ...

227
227
Real stelt titelfeestje van Barça nog even uit

In Spanje wordt de kampioen dit weekend nog niet gekroond. Dat had wel gekund, want FC Barcelona ...

66
66
Inter laat geen steek vallen en pakt 21ste Scudetto

In Italië is de titelstrijd zondagavond helemaal beslist. Inter had de champagne al een tijdje ...

38
38
Leko ziet één minpunt bij Club: "Ik was héél boos"

Na 36 speeldagen is Club Brugge voor de eerste keer dit seizoen leider in de Jupiler Pro League. Het ...

266
266
Toch nog redding? Spurs knokt zich naar veilige plaats

Tottenham Hotspur gaat mogelijk het rampscenario toch nog vermijden. De topclub moest de voorbije ...

96
96
Kranten pakken Anderlecht-schlemiel keihard aan

Anderlecht is zondagavond tegen zijn derde nederlaag op rij aangelopen. Na de verliespartijen tegen ...

576
576
Tzolis slaat terug na kritiek: "Er werden dingen gezegd..."

Club Brugge zou zondag de titelstrijd weleens naar zich toe getrokken te kunnen hebben. Het neemt op ...

208
208
Kana en Hazard zien ondanks kansloze nederlaag lichtpunt

Anderlecht is er zondag niet in geslaagd om voor een stunt te zorgen tegen Club Brugge. Het ging met ...

201
201
Zege van de hoop? Strijdend Dender legt Wolven over de knie

Het is een zege voor de statistieken, maar Dender heeft toch wat vertrouwen getankt vanavond. De ...

44
44

Meer sportnieuws