Coucke reageert vlijmscherp na aantijgingen over schadeclaim

door
Coucke reageert vlijmscherp na aantijgingen over schadeclaim

Marc Coucke had zich ongetwijfeld iets anders voorgesteld van zijn eerste jaar als preses van RSC Anderlecht. Sportief gezien wordt het ene negatief record na het andere geëvenaard, binnen het organigram werd meer met pionnen geschoven dan in een spelletje dammen. Maar ook de verkoop van de club verliep volgens hem niet helemaal correct.


Volgens Het Nieuwsblad onderneemt Coucke dan ook actie tegenover de vorige eigenaars die de club aan hem verkochten. De zakenman is van mening dat er teveel 'lijken uit de kast vielen'. Dan wijst hij vooral naar clausules in bepaalde spelerscontracten. In de overeenkomst met Adrien Trebel bijvoorbeeld, stond een afkoopsom van 6 miljoen euro. Coucke is van mening dat de Fransman er minstens 10 miljoen waard is en dus zag hij zich genoodzaakt de middenvelder een nieuw contract te geven. Weliswaar tegenover een fikse loonsverhoging.

Coucke heeft nu naar verluidt een schadeclaim verstuurd naar de vorige eigenaars, die meer dan één procent van de aandelen verkochten. Daarin eist hij per verkocht aandeel zo'n 2500 euro terug. In totaal goed voor zo'n 4 miljoen euro. Het geld zou overigens grotendeels gebruikt worden om de schuldenput van 45 miljoen euro te helpen dichten.

UPDATE 9u37
Inmiddels heeft Coucke via zijn favoriet medium Twitter ook gereageerd op het artikel van Het Nieuwsblad. Hij ontkent de aantijgingen, of beweert tenminste dat er een viertal onwaarheden worden geschreven. Verder betreurt hij het feit dat de berichtgeving 'snelsnel en klakkeloos' wordt overgenomen door de andere media. Om welke onwaarheden het precies gaat en hoe de vork precies in de steel zit, laat hij echter na om mee te delen.

LEES OOK: Zwendel escaleert: Coucke bijt van zich af op Instagram

🔥 Populair bij onze lezers

Grote zorgen om Yamal: 'topcarrière in gevaar'
Grote zorgen om Yamal: 'topcarrière in gevaar'

Coucke zou ook over de negatieve zaken beter moeten communiceren ...

Meest recent

'Club Brugge krijgt cruciaal nieuws over vertrek Rigaux'

De goede prestaties van Club Brugge in binnen- en buitenland, hebben niet alleen de spelers in ...

160
160
'Monden bij City vallen open: ridicuul bod op Ederson'

Manchester City FC haalde deze zomer heel wat verse krachten in huis, maar liet daartegenover ook ...

85
85
Na onverwacht Antwerp-vertrek: nieuwe JPL-club Odoi?

De transfercarrousel draait op volle toeren, maar momenteel zijn ook heel wat transfervrije spelers ...

259
259
'Transferakkoord gevonden: bod van 9 miljoen voor Genk'

In navolging van Christopher Bonsu Baah, die voor de nodige miljoenen naar Saudi-Arabië trok, ...

282
282
'Respectloze' Jashari krijgt serieuze veeg om de oren

De vete tussen Ardon Jashari en Club Brugge KV blijft maar verder escaleren. De middenvelder wil ...

710
710
'Kompany drukt zelf op knop voor monstertransfer Bayern'

Vincent Kompany heeft een meer dan behoorlijk eerste seizoen als hoofdcoach van Bayern München ...

126
126
Anderlecht krijgt flinke opsteker voor eerste Europese clash

Het aftellen bij RSC Anderlecht is nu ook echt begonnen. Aanstaande donderdag beginnen de ...

517
517
Essevee strikt middenvelder, ook versterking Lommel en Lokeren

Zondag start het nieuwe Belgische voetbalseizoen met de supercup en ook de competities zitten ...

87
87
Nottingham Forest pakt groots uit met Matz Sels-nieuws

Binnen een kleine maand trekt de nieuwe jaargang in de Premier League zich op gang, de Engelse clubs ...

60
60
'Genk gaat vol voor tweede Jupiler Pro League-aanwinst'

Op Christopher Bonsu Baah en Mike Penders na, slaagde KRC Genk er tot dusver in zijn selectie intact ...

274
274
Jashari-ellende breidt uit: Club Brugge zwaar geraakt

Ardon Jashari zet zijn transfer naar AC Milan met alle middelen onder druk, maar Club Brugge houdt ...

1728
1728
Vlietinck tekent tot 2028, opvallende rentree Antwerp

Nog een dikke week voor de start van de competitie, zijn de clubs uit de Jupiler Pro League nog druk ...

139
139
Charleroi klaar voor Europa, vijfde zomeraanwinst Cercle

Nog exact één week en het seizoen 2025-2026 gaat van start in de Jupiler Pro League. ...

98
98
‘De Bruyne zet Serie A op stelten: dit is ongezien’

Het grote avontuur van Kevin De Bruyne bij SSC Napoli is sinds deze week officieel van start gegaan. ...

232
232
'Club Brugge loopt blauwtje bij peperdure flankaanvaller'

Club Brugge heeft met Carlos Forbs al een opvolger voor Chemsdine Talbi te pakken, maar naar ...

521
521
'Anderlecht all-in: Renard stunt met oude bekende'

Besnik Hasi mocht al zes nieuwkomers verwelkomen, maar daarmee is de honger van RSC Anderlecht nog ...

1192
1192
'Overmars op dreef: goalgetter geeft jawoord aan Antwerp'

Antwerp schakelt plots een stevige versnelling hoger op de transfermarkt, waar de teller op inkomend ...

781
781
Hasi incasseert al volgende mokerslag uit ziekenboeg RSCA

Om beter te doen dan vorig seizoen rekent RSC Anderlecht dit keer ook op minder tegenslag uit de ...

295
295
'Plottwist bij Club Brugge: transfer opnieuw op tafel'

Club Brugge neemt het zondag in de Supercup op tegen Union, maar in de laatste rechte lijn richting ...

1191
1191
Courtois verkoopt villa van 4,5 miljoen: hij wil nóg zottere luxe

Thibaut Courtois zette op het voorbije WK voor clubs weer een paar prima prestaties neer. De Rode ...

450
450
'De Condé draait overuren: Genk op zucht van toptransfer'

Dimitri de Condé windt er geen doekjes om dat KRC Genk met Zakaria El Ouahdi en Tolu ...

461
461
'Alarm in Anderlecht: Renard opnieuw transfermarkt op?'

Nadat het al zes nieuwkomers in huis haalde leken louter nog een winger en vooral een of meerdere ...

523
523
Kat Kerkhofs ontredderd: "Herstel hier nooit meer van"

Kat Kerkhofs is al lang niet meer 'alleen' de vriendin/vrouw van Dries Mertens. De blondine bouwde ...

129
129
KBVB zet ontslagronde verder: twee pionnen bij grof huisvuil

De Koninklijke Belgische Voetbalbond is een nieuwe weg ingeslagen. Een weg onder Vincent Mannaert en ...

165
165
Juventus slaat grote slag met Belgisch supertalent

Juventus en Belgische talenten, het blijft een vreemde combinatie. De afgelopen jaren haalde de Oude ...

117
117

Meer sportnieuws