De Boeck verrast: "Topclub maakte zijn hoofd zot"

730 stemmen
De Boeck verrast:

KSC Lokeren ging zaterdagavond in extremis de boot in op het veld van KV Kortrijk en lijkt dus een vogel voor de kat. Coach Glen De Boeck had nochtans een aantal ingrepen doorgevoerd binnen zijn basisploeg. Zo verraste hij onder meer met een basisplaats voor Davino Verhulst.


Geen Ortwin De Wolf dus, nochtans één van de weinige lichtpunten dit seizoen. En dat lag niet alleen aan tactische redenen. Zo liet De Boeck verstaan dat zijn jonge doelman met transferperikelen kampt. "Ortwin is een heel getalenteerde keeper, écht. Die jongen is 21 jaar, pakt een goed seizoen en speelt toch tegen de degradatie. Tot daar aan toe. Maar dan maken ze deze winter vanuit een topclub zijn hoofd zot, gaat zo’n jongen dromen en wil hij naar die topclub", klonk het bij Het Laatste Nieuws.

Volgens de krant is Club Brugge de topclub in kwestie. "Dan heeft hij ook een entourage die hem nóg zotter maakt... Daardoor verliest hij zijn focus, komt hij soms zelfs niet meer aan trainen toe. Wel, ik sprak hem daar deze week over aan, en weet je wat hij zei? ‘Coach, je hebt gelijk’. Als een keeper dát zegt, weet je genoeg."

De Boeck hoopt wel dat De Wolf snel weer de knop kan omdraaien. "Als je ziet dat die jongen het noorden kwijt is, met alle factoren errond, moet je hem als coach beschermen. Er staat hem een mooie carrière te wachten, maar onderschat de situatie waarin hij zit niet. Dit was het moment om te wisselen."

LEES OOK: 'Rigaux is Club Brugge meteen te snel af op transfermarkt'

De Wolf heeft het potentieel om het tot een Belgische topclub te schoppen ...

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

31
31
Experiment Garcia zorgt voor mooie zege Rode Duivels

De Rode Duivels speelden zopas een oefenmatch in en tegen Kroatië. Het werd een interessant ...

8
8
'Rigaux is Club Brugge meteen te snel af op transfermarkt'

Dévy Rigaux gaat een drukke transferzomer tegemoet bij Feyenoord. Hij zal ongetwijfeld zijn ...

31
31
Degryse scherp voor Garcia: "Ik zou dat niet doen"

De Rode Duivels hebben hun eerste helft tegen Kroatië achter de rug. De Belgen leiden met 0-1 ...

22
22
Experiment Rode Duivels: fans geven duidelijke mening

De Rode Duivels zijn momenteel bezig aan hun eerste match in de voorbereiding op het WK 2026. ...

64
64
Rode Duivel héél ambitieus: "Gaan om het WK te winnen"

De Rode Duivels zijn momenteel bezig aan hun oefenmatch tegen Kroatië. Rudi Garcia ...

24
24
Club Brugge heeft beslist: géén nieuw contract

Club Brugge is bezig aan een evaluatie van de spelerskern. Vandaag hebben ze een keuze gemaakt over ...

192
192
Carl Huybrechts hard voor collega's: "Om gek van te worden"

Carl Huybrechts was lange tijd de referentie op vlak van voetbalcommentaar in België. De ...

58
58
Garcia legt verrassingen uit: mosterd bij Martinez?

Met het oefenduel in Kroatië zetten de Rode Duivels zo dadelijk de laatste rechte lijn richting ...

49
49
'Klopjacht bij Club Brugge: recordtransfer krijgt vorm'

Meer nog dan de voorbije jaren stevent Club Brugge deze zomer af op een regelrechte leegloop. ...

234
234
Garcia botst al met Lukaku: "Dit gaat ontploffen"

Lukaku is terug, en dat voelen ze meteen bij de Rode Duivels. Hij wil spelen, Garcia wil hem erbij. ...

233
233
Garcia experimenteert: opstelling Rode Duivels bekend

Een week voor de opener tegen Egypte kan de WK-koorts stilaan al helemaal losbarsten. Straks ...

159
159
'Hayen op wenken bediend: Genk shopt in eigen land'

Ondanks de meer dan degelijke campagne in Europa werd het een seizoen om snel te vergeten voor KRC ...

366
366
'Tresoldi grof wild: woekerwinst voor Club Brugge'

Na de landstitel gaat Club Brugge een lucratieve zomer tegemoet, waarin tal van smaakmakers de kassa ...

469
469
KAA Gent grijpt in na KDB Cup: nieuw groeibriljant

De KDB Cup is afgelopen. Heel wat talenten lieten zien wat ze in huis hebben. Bij KAA Gent besloot ...

56
56
Broos briest: WK-problemen en grote stress Zuid-Afrika

Hugo Broos is de eerste Belgische bondscoach die op weg is naar het WK in de Verenigde Staten, ...

46
46
Courtois verklapt gesprekken met... Sporting Hasselt

Het verhaal van Sporting Hasselt is straf én inspirerend. Sam Kerkhofs en Rik Verheye pakten ...

95
95
Van der Elst onthult grote spijt Duivels: “Ik schaam me”

Franky Van der Elst is één van de meest iconische middenvelders van de Rode Duivels. ...

100
100
‘Collega-Duivel voor Trossard? Arsenal wil ferm uithalen’

Arsenal won dit seizoen de Premier League en ei zo na de Champions League, na strafschoppen ging het ...

74
74
Tedesco heeft nieuwe topjob definitief beet

Domenico Tedesco faalde compleet bij de Rode Duivels en na een mislukte periode werd hij de laan ...

44
44
Pro League velt definitief oordeel over belofteploegen-quota

Er was heel wat om te doen de afgelopen maanden: de verankering van de belofteclubs in de Challenger ...

249
249
Benteke verbaast iedereen met toekomstplannen

Christian Benteke lijkt niet meer in beeld voor de Belgische nationale ploeg. De aanvaller speelt ...

186
186
Pro League onder hoogspanning: Bouchez plots grote man

De Pro League heeft op dinsdagochtend vergaderd en daar werden enkele knopen doorgehakt. Zo werd er ...

301
301
KRC Genk pakt uit met diamant van Standard Luik

KRC Genk kwam op de officiële kanalen met groot nieuws op de proppen. Thibaut Courtois wordt ...

257
257
‘Anderlecht gaat all-in voor piepjong Engels toptalent’

RSC Anderlecht is naarstig de zomermercato aan het afspeuren voor opportuniteiten. Antoine Sibierski ...

378
378
TRANSFERUURTJE: ‘Recorddeal Club Brugge, Union incasseert’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

508
508

Meer sportnieuws