'Anderlecht trekt strijd om topspits stevig naar zich toe'

door
'Anderlecht trekt strijd om topspits stevig naar zich toe'

Het bestuur van RSC Anderlecht gaat een erg drukke week tegemoet. Donderdagnacht om klokslag middernacht sluit de winterse transfermarkt immers genadeloos haar deuren in ons land. En tegen de dan willen de Brusselaars zich nog gevoelig versterken.


Het aantrekken van een nieuwe spits is momenteel prioritair. Het Portugese O Jogo meldt nu dat Anderlecht zich officieel gemeld heeft bij SL Benfica voor Facundo Ferreyra. De Argentijn was afgelopen zomer al nadrukkelijk in beeld bij RSCA en komt bij de Portugese topclub amper aan de bak. Maar het zou wel zo'n 15 miljoen euro verlangen en dat is uiteraard teveel voor Paars-Wit.

Daarom zou Anderlecht gepolst hebben om de spits op huurbasis over te nemen. Benfica wil daar op zich wel in mee gaan, maar ook dan duikt een struikelblok op: het salaris. Ferreyra vangt in Lissabon jaarlijks immers 2.2 miljoen euro. Er zou wel ruimte zijn voor onderhandeling, waarbij Benfica een deel van de salariskosten op zich zou blijven nemen.

UPDATE 29/01
Bepaalde Italiaanse bronnen meldden maandag dat Ferreyra op weg zou zijn naar Sassuolo, maar dat bleek veel te voorbarige. Het Portugese A Bola, doorgaans goed geïnformeerd wat betreft Benfica, schrijft namelijk dat Anderlecht de strijd om de Argentijn naar zich aan het toetrekken is. Er wordt ook hier naar het salaris van de spits verwezen, maar dat zou toch niet zo'n groot probleem blijken.

Het grootste struikelblok is momenteel de afkoopclausule in het huurcontract. De Portugezen, die liefst een definitieve transfer zagen gebeuren, willen die namelijk op minstens 10 miljoen euro laten zetten. En dat is voor RSCA wat aan de hoge kant. Maar de onderhandelingen blijven lopen, al dringt ook Sassuolo nog aan. Vermeende interesse vanuit Turkije lijkt niet bepaald concreet.

LEES OOK: Sneijder vernietigend na Benfica-Real: "Zó kinderachtig"

Anderlecht heeft meer nodig dan enkel een nieuwe spits ...

Meest recent

'Hayen waagt gokje: opvallend experiment bij KRC Genk'

In de tussenronde van de Europa League neemt KRC Genk het straks op tegen Dinamo Zagreb. Met welke ...

25
25
Herman Brusselmans woedend: "Agressief gedrag beu!"

Herman Brusselmans is op dreef de laatste dagen. Eerder deze week haalde de schrijver al de ...

156
156
'Anderlecht op dood spoor: ook Schreuder haakt af'

RSC Anderlecht gaat zondag op bezoek bij Zulte Waregem. Behoudens een verrassing nog altijd met ...

227
227
'Club Brugge baalt: goudhaantje valt door de mand'

Met een 3-3 draw tegen Atlético Madrid beleefde Club Brugge alweer een geslaagde avond in de ...

222
222
'Charleroi mag dromen: transfer van 9 miljoen'

Charleroi kreeg in de vorige week een stevige tik, want met drie nederlagen op rij zag het de ...

15
15
Nieuwe goudklomp voor OHL: "Hij wordt een grote speler"

Vorige zomer wist OH Leuven nog een zeer straffe transfer te realiseren. Het wist maar liefst 16 ...

35
35
Vanhaezebrouck keihard voor Verhaeghe: "CL onwaardig"

De laatste jaren drukt Club Brugge alsmaar vaker zijn stempel in de Champions League. Het staat al ...

726
726
Diakhon doet Club watertanden met krasse uitspraak

Club Brugge heeft woensdagavond nogmaals een knap resultaat neergezet in de Champions League. Het ...

228
228
Geen versterking bij Genk: De Condé verdedigt keuze

Lange tijd leek het een grijs seizoen te gaan worden voor KRC Genk, maar de Limburgers kunnen dat nu ...

129
129
Saelemaekers middelpunt van heuse rel na Milan-Como

Woensdagavond waren alle ogen gericht op de Champions League, maar ook in de Serie A werd er ...

118
118
Leko moet puzzelen: Degryse stelt gewaagd plan voor

Club Brugge mag nog steeds dromen van de achtste finales van de Champions League, nadat het ...

171
171
'Thibaut Courtois verbaast en stapt in Franse clubs'

Het lijkt een alsmaar couranter fenomeen te worden: topvoetballers die nog tijdens hun actieve ...

57
57
'Club wil stunten: straffe naam als opvolger Mignolet'

Club Brugge verbaast ook dit seizoen weer in de Champions League, ondanks dat het in de zomer weer ...

669
669
TRANSFERUURTJE: 'Trainerswending Anderlecht, 20 miljoen voor Union'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

316
316
Jackpot Genk: De Condé duidelijk over knaltransfer Smets

Matte Smets kon afgelopen wintermercato een absolute knaltransfer maken. Het Duitse Wolfsburg had ...

202
202
Mechele zet Club Brugge op scherp: steek naar arbitrage

Club Brugge keek in het Jan Breydelstadion tegen een dubbele achterstand aan tegen Atlético ...

162
162
'Titraoui bezorgt Charleroi Engelse miljoenen'

Charleroi blikt terug op een pijnlijke week met drie nederlagen, waardoor ze hun plaats in de top ...

49
49
Inter stuurt Club duidelijke boodschap over Stankovic

Bij Club Brugge mogen we komende zomer wellicht opnieuw een leegloop verwachten, zeker als het in de ...

831
831
'Deze spelers moeten Antwerp miljoenen opleveren'

Antwerp maakte onlangs zijn jaarrekening bekend. Daaruit bleek dat er wel verbetering is in de ...

201
201
Verhaeghe zaait ondanks topmatch twijfel over Mignolet

Club Brugge heeft woensdag opnieuw voor spektakel gezorgd in de Champions League. Het wist nu ook ...

308
308
Alderweireld richting kookpunt: hevige paniek slaat toe

Alderweireld is de laatste maanden een vaste gast geworden in voetbalprogramma’s, waar hij met ...

71
71
"Ik kon het niet maken om bij Union te tekenen"

Union moest in de zomer alweer op zoek naar vervangers voor heel wat sterkhouders. Daarvoor ging het ...

237
237
Simeone strooit lof naar Club: "Lastigste ploeg in de CL"

Club Brugge is er woensdagavond opnieuw in geslaagd om een zeer knap resultaat neer te zetten in de ...

415
415
RSCA geeft update over nieuwe coach en sportief directeur

RSC Anderlecht ontsloeg Besnik Hasi, wat een zeer logische beslissing was. De zoektocht naar een ...

406
406
'Bundesliga-club zet Belgische verdediger op shortlist'

We haalden al meermaals aan dat de Belgische clubs meer kansen moeten geven aan Belgische spelers. ...

65
65

Meer sportnieuws