'Anderlecht trekt strijd om topspits stevig naar zich toe'

door
'Anderlecht trekt strijd om topspits stevig naar zich toe'

Het bestuur van RSC Anderlecht gaat een erg drukke week tegemoet. Donderdagnacht om klokslag middernacht sluit de winterse transfermarkt immers genadeloos haar deuren in ons land. En tegen de dan willen de Brusselaars zich nog gevoelig versterken.


Het aantrekken van een nieuwe spits is momenteel prioritair. Het Portugese O Jogo meldt nu dat Anderlecht zich officieel gemeld heeft bij SL Benfica voor Facundo Ferreyra. De Argentijn was afgelopen zomer al nadrukkelijk in beeld bij RSCA en komt bij de Portugese topclub amper aan de bak. Maar het zou wel zo'n 15 miljoen euro verlangen en dat is uiteraard teveel voor Paars-Wit.

Daarom zou Anderlecht gepolst hebben om de spits op huurbasis over te nemen. Benfica wil daar op zich wel in mee gaan, maar ook dan duikt een struikelblok op: het salaris. Ferreyra vangt in Lissabon jaarlijks immers 2.2 miljoen euro. Er zou wel ruimte zijn voor onderhandeling, waarbij Benfica een deel van de salariskosten op zich zou blijven nemen.

UPDATE 29/01
Bepaalde Italiaanse bronnen meldden maandag dat Ferreyra op weg zou zijn naar Sassuolo, maar dat bleek veel te voorbarige. Het Portugese A Bola, doorgaans goed geïnformeerd wat betreft Benfica, schrijft namelijk dat Anderlecht de strijd om de Argentijn naar zich aan het toetrekken is. Er wordt ook hier naar het salaris van de spits verwezen, maar dat zou toch niet zo'n groot probleem blijken.

Het grootste struikelblok is momenteel de afkoopclausule in het huurcontract. De Portugezen, die liefst een definitieve transfer zagen gebeuren, willen die namelijk op minstens 10 miljoen euro laten zetten. En dat is voor RSCA wat aan de hoge kant. Maar de onderhandelingen blijven lopen, al dringt ook Sassuolo nog aan. Vermeende interesse vanuit Turkije lijkt niet bepaald concreet.

LEES OOK: Wending van formaat: Union hoort verdict over nieuw stadion

Anderlecht heeft meer nodig dan enkel een nieuwe spits ...

Meest recent

Kompany spreekt zich uit over 'makkelijke' Bundesliga

Bayern München won de supercup en de Duitse landstitel al en staat in de bekerfinale. De ...

14
14
Lommel SK drukt door en geeft ambities én plannen prijs

Bij Lommel SK hebben ze heel veel ambitie én middelen. De club hoopt dit seizoen nog te ...

16
16
Goudklompje Zulte Waregem: Essevee droomt nu al

Zulte Waregem heeft een aantal zeer interessante spelers in huis. Eén speler krijgt voorlopig ...

32
32
De Bruyne schittert en loodst Napoli naar vlotte zege

In het buitenland stonden er een aantal matchen op het programma. Zo kwamen onder meer Napoli en ...

18
18
Cercle Brugge smeert Dender alwéér nederlaag aan

In de Relegation Play-Offs stonden Cercle Brugge en FCV Dender tegenover elkaar. Een match die geen ...

22
22
'Anderlecht haakt nu al af voor gewenste versterking'

RSC Anderlecht heeft financieel weer de nodige middelen. Olivier Renard mocht héél wat ...

105
105
Club Brugge en Anderlecht grijpen naast transfertarget

Club Brugge en RSC Anderlecht gaan een héél drukke zomermercato tegemoet. Beide ...

48
48
Cercle Brugge legt sterkhouder langer onder contract

Cercle Brugge heeft net voor de match tegen FCV Dender nog groot nieuws aangekondigd. De ...

25
25
Einde verhaal bij Antwerp? Oosting velt oordeel

Royal Antwerp FC leek een dood vogeltje te zijn in de Europe Play-Offs, maar na een zes op zes doen ...

151
151
Cercle Brugge laat zes spelers vertrekken

Bij Cercle Brugge zijn ze al zeker van het behoud en in de komende matchen zal Groen-Zwart ...

26
26
Sensatie op komst: Lukaku op weg naar grote comeback

Romelu Lukaku zit in een benarde situatie bij Napoli, en dat opent deuren voor een transfer die ...

539
539
Exit Ilic en Da Costa: wat met andere transfers van Renard?

De passage van Olivier Renard bij RSC Anderlecht is geen succes geweest. Dat Coba Da Costa en ...

231
231
Leko staat voor raadsel: "Ik weet het ook niet..."

Club Brugge tankte vertrouwen tegen KV Mechelen door met 6-1 te winnen. Maar kan Club eindelijk eens ...

185
185
KV Mechelen legt ex-speler Anderlecht langdurig vast

KV Mechelen maakt werk van de toekomst. De Maneblussers zijn bezig met het samenstellen van de ...

90
90
Standard droomt van 'Grote Terugkeer': "Zou het wel willen"

Standard hoopt alsnog op een ticket voor Europa, maar dat wordt héél moeilijk. De ...

102
102
'Droomtransfer Engels: Europese topclub ook in de markt'

Arne Engels kent een sterk seizoen bij Celtic Glasgow. De verwachting is dat hij na dit seizoen een ...

61
61
Mulder ziet speler als 'WK-attractie” bij de Rode Duivels

De Rode Duivels maken zich stilaan klaar voor het WK. Binnen minder dan twee maanden start het ...

106
106
'Anderlecht maakt transferprijs Goto bekend'

Keisuke Goto heeft voor veel ophef gezorgd met zijn goal én vooral zijn viering na de match ...

687
687
Patro flikt het weer: twee toptransfers in aantocht

Bij Patro Eisden hebben ze een oog voor talent. De afgelopen jaren wisten ze de nodige spelers op ...

180
180
Baseggio: "Heeft geen toekomst meer bij Anderlecht"

Bij RSC Anderlecht likken ze hun wonde na de 2-0-nederlaag tegen STVV. Paars-Wit leek een punt te ...

318
318
Lommel SK wacht af: interesse in parel neemt énorm toe

Lommel SK hebben ze heel wat talentvolle spelers in de rangen. Eén van hen geniet steeds meer ...

50
50
Domper Union SG: drie sterkhouders out voor Anderlecht

Union SG staat voor een verplaatsing naar Anderlecht, waar ze in de reguliere competitie nog met 1-0 ...

672
672
Hoe Bornauw & co zichzelf zwaar onder druk zetten bij Anderlecht

RSC Anderlecht gaat dit seizoen maximaal vierde eindigen in de Jupiler Pro League. Gewogen en te ...

280
280
Van Gucht in driehoeksrelatie? Valentine haalt messcherp uit

De naam Valentine Besard duikt de laatste tijd steeds vaker op in de Vlaamse media, mede door haar ...

98
98
Leko verbaast met uitspraken: “Ik was heel triest tegen KVM”

Club Brugge pakte vorige speeldag ferm uit en won met 6-1 van KV Mechelen. Door het puntenverlies ...

147
147

Meer sportnieuws