'Anderlecht trekt strijd om topspits stevig naar zich toe'

door
'Anderlecht trekt strijd om topspits stevig naar zich toe'

Het bestuur van RSC Anderlecht gaat een erg drukke week tegemoet. Donderdagnacht om klokslag middernacht sluit de winterse transfermarkt immers genadeloos haar deuren in ons land. En tegen de dan willen de Brusselaars zich nog gevoelig versterken.


Het aantrekken van een nieuwe spits is momenteel prioritair. Het Portugese O Jogo meldt nu dat Anderlecht zich officieel gemeld heeft bij SL Benfica voor Facundo Ferreyra. De Argentijn was afgelopen zomer al nadrukkelijk in beeld bij RSCA en komt bij de Portugese topclub amper aan de bak. Maar het zou wel zo'n 15 miljoen euro verlangen en dat is uiteraard teveel voor Paars-Wit.

Daarom zou Anderlecht gepolst hebben om de spits op huurbasis over te nemen. Benfica wil daar op zich wel in mee gaan, maar ook dan duikt een struikelblok op: het salaris. Ferreyra vangt in Lissabon jaarlijks immers 2.2 miljoen euro. Er zou wel ruimte zijn voor onderhandeling, waarbij Benfica een deel van de salariskosten op zich zou blijven nemen.

UPDATE 29/01
Bepaalde Italiaanse bronnen meldden maandag dat Ferreyra op weg zou zijn naar Sassuolo, maar dat bleek veel te voorbarige. Het Portugese A Bola, doorgaans goed geïnformeerd wat betreft Benfica, schrijft namelijk dat Anderlecht de strijd om de Argentijn naar zich aan het toetrekken is. Er wordt ook hier naar het salaris van de spits verwezen, maar dat zou toch niet zo'n groot probleem blijken.

Het grootste struikelblok is momenteel de afkoopclausule in het huurcontract. De Portugezen, die liefst een definitieve transfer zagen gebeuren, willen die namelijk op minstens 10 miljoen euro laten zetten. En dat is voor RSCA wat aan de hoge kant. Maar de onderhandelingen blijven lopen, al dringt ook Sassuolo nog aan. Vermeende interesse vanuit Turkije lijkt niet bepaald concreet.

LEES OOK: Feestavond wordt nachtmerrie: Duivel maanden buiten strijd

Anderlecht heeft meer nodig dan enkel een nieuwe spits ...

Meest recent

Dé surprise in WK-selectie? 'Vermeeren steekt Duivel voorbij'

Nu het WK-ticket definitief op zak is, kan bondscoach Rudi Garcia zich stilaan buigen over het ...

29
29
"Het zijn leeuwen" - La Lou-coach noemt vijf RSCA'ers bij naam

RSC Anderlecht legde vlak voor de interland-break twee overtuigende prestaties neer tegen KV ...

74
74
Crisis bij Club Nxt compleet: "Dit valt ons zwaar"

De jeugdwerking van Club Brugge heeft de voorbije jaren enorme stappen gezet met Club Nxt als het ...

125
125
Reactie Lukaku zegt alles: Noa Lang krijgt Italianen stil

Hoewel het nog steeds Rode Duivels Romelu Lukaku en Kevin De Bruyne moet missen, boekte SSC Napoli ...

93
93
'Hoogspanning bij Duivels: bondstop moet actie ondernemen'

De Rode Duivels hebben zich tijdens de voorbije interland-periode geplaatst voor het WK van komende ...

253
253
Hoog bezoek in Cegeka Arena, opstellingen Genk-KVM bekend

KRC Genk krijgt zondag de kans om de heenronde van de reguliere competitie af te sluiten op de ...

59
59
Nieuwe klap geplaagd Antwerp: "Dachten dat hij vertrokken was"

meAntwerp FC staat in de komende weken voor een lastig programma en dat terwijl de club zo snel ...

276
276
TU: 'Anderlecht wil peperdure spits, transfers Mokio én Duranville'

De competities zijn inmiddels enkele maanden ver, de winterse transferperiode komt er dus met rasse ...

241
241
Ajax zakt weg: experts vrezen Anderlecht-scenario

RSC Anderlecht was misschien wel tientallen jaren lang de nummer één in België. ...

119
119
Van der Elst ontploft: media krijgen flinke veeg

Franky Van der Elst is een zeer gerespecteerde ex-voetballer en nuchtere analist. De voormalige ...

125
125
Cath Luyten breekt bij spraakmakende bekentenis over Raes

Cath Luyten en sportjournalist Frank Raes vormden jarenlang een bekend en geliefd ...

72
72
België verliest RSCA-talent: VS slaat keihard toe

Anno 2025 hebben spelers steeds vaker de keuze tussen verschillende nationale ploegen omwille van ...

132
132
Club NXT in shock: De Roeck krijgt geen lijn in ploeg

Club NXT is het kneusje van de Challenger Pro League. De komst van Jonas De Roeck als trainer heeft ...

275
275
Helemaal geen RSCA? Frutos laat bommetje vallen

Bij RSC Anderlecht verdedigde Olivier Renard in de weekendkranten zijn beleid. Uiteraard bekeek hij ...

366
366
Vrancken vol lof over coach: "Hij doet het heel goed"

Bij STVV nemen ze het dit weekend op tegen OH Leuven. De Truienaars staan bijzonder knap vierde, OHL ...

56
56
Hasi zet spelers op scherp: Club en Union als waarschuwing

RSC Anderlecht speelt dit weekend op het veld van La Louvière. Paars-Wit wil daar verdergaan ...

112
112
‘Duitsland ontploft: Kompany bereidt schoktransfer voor’

Kompany zet München op stelten: titel, trofee, en een recordstart die héél Europa ...

354
354
Kompany schittert bij Bayern: 'Leerde ik bij Anderlecht"

Vincent Kompany doet het voortreffelijk bij Bayern München. De coach van de Duitse topclub ...

259
259
Standard en AA Gent: beter of niet? De verrassende tussenbalans

Standard en AA Gent kregen via bepaalde kanalen dit seizoen al wat lof. Maar is dat wel terecht? Na ...

123
123
'Engeland op stelten: Club Brugge flirt met droomtransfer'

Club Brugge droomt al maanden van Million Manhoef – en nu lijkt die droom plots iets minder ...

706
706
Broos na forse kritiek op Garcia: "Komaan zeg, nonsens!"

Rudi Garcia kreeg stevige kritiek te verwerken. De bondscoach was het beu en weigerde een interview ...

158
158
Anderlecht staat op: twee 'nieuwelingen' trekken de kar

Bij RSC Anderlecht was de zomermercato geen gigantisch succes. Het zijn vooral twee ...

263
263
Fink ziet enorme weelde: "Hij is de toekomst van KRC Genk"

KRC Genk hoopt met een zege tegen KV Mechelen dit weekend de top zes binnen te sluipen. Thorsten ...

224
224
Seys en Vanaken zien 'probleem': "Wel vaker in België"

Hans Vanaken haalde de heel moeizame driepunter binnen voor Club Brugge. De ervaren middenvelder ...

247
247
Anderlecht herleeft dankzij één onverwachte kracht

RSC Anderlecht hoopt eindelijk de weg naar boven te hebben gezet. De zege tegen Club Brugge zorgde ...

430
430

Meer sportnieuws