'Anderlecht trekt strijd om topspits stevig naar zich toe'

door
'Anderlecht trekt strijd om topspits stevig naar zich toe'

Het bestuur van RSC Anderlecht gaat een erg drukke week tegemoet. Donderdagnacht om klokslag middernacht sluit de winterse transfermarkt immers genadeloos haar deuren in ons land. En tegen de dan willen de Brusselaars zich nog gevoelig versterken.


Het aantrekken van een nieuwe spits is momenteel prioritair. Het Portugese O Jogo meldt nu dat Anderlecht zich officieel gemeld heeft bij SL Benfica voor Facundo Ferreyra. De Argentijn was afgelopen zomer al nadrukkelijk in beeld bij RSCA en komt bij de Portugese topclub amper aan de bak. Maar het zou wel zo'n 15 miljoen euro verlangen en dat is uiteraard teveel voor Paars-Wit.

Daarom zou Anderlecht gepolst hebben om de spits op huurbasis over te nemen. Benfica wil daar op zich wel in mee gaan, maar ook dan duikt een struikelblok op: het salaris. Ferreyra vangt in Lissabon jaarlijks immers 2.2 miljoen euro. Er zou wel ruimte zijn voor onderhandeling, waarbij Benfica een deel van de salariskosten op zich zou blijven nemen.

UPDATE 29/01
Bepaalde Italiaanse bronnen meldden maandag dat Ferreyra op weg zou zijn naar Sassuolo, maar dat bleek veel te voorbarige. Het Portugese A Bola, doorgaans goed geïnformeerd wat betreft Benfica, schrijft namelijk dat Anderlecht de strijd om de Argentijn naar zich aan het toetrekken is. Er wordt ook hier naar het salaris van de spits verwezen, maar dat zou toch niet zo'n groot probleem blijken.

Het grootste struikelblok is momenteel de afkoopclausule in het huurcontract. De Portugezen, die liefst een definitieve transfer zagen gebeuren, willen die namelijk op minstens 10 miljoen euro laten zetten. En dat is voor RSCA wat aan de hoge kant. Maar de onderhandelingen blijven lopen, al dringt ook Sassuolo nog aan. Vermeende interesse vanuit Turkije lijkt niet bepaald concreet.

LEES OOK: Geschiedenis! Club NXT naar prestigieuze finale Youth League

Anderlecht heeft meer nodig dan enkel een nieuwe spits ...

Meest recent

"Niet meer terug naar RSCA" - Goto reageert na heftige opstoot

Hij heeft lange tijd droog gestaan, maar donderdagavond kon Keisuke Goto eindelijk nog eens een ...

345
345
Kompany kent tegenstander bekerfinale, doelpuntenkermis PSV

Vincent Kompany weet welke ploeg hij met Bayern München zal treffen in de finale van de Duitse ...

23
23
Potjes koken over: Anderlecht-spelers pakken Goto hard aan

RSC Anderlecht heeft donderdagavond een erg dure nederlaag geslikt en verloor met 2-0 van directe ...

560
560
'PSG blijft gaan: versterking voor monsterlijk middenveld'

Paris Saint-Germain blijft goed in de running om zichzelf op te volgen als Frans kampioen én ...

49
49
Late klap voor Anderlecht: Goto beslist duel op Stayen

Is de derde plaats nu echt weg voor Anderlecht? Op Stayen deed de recordkampioen alvast een heel ...

123
123
PO's CPL: Patro incasseert late tik, Lommel droomt van JPL

Lange tijd leek het Limburg boven vanavond in de Play-Offs van de Challenger Pro League. Lommel nam ...

63
63
Bekerfinale tóch op TV? Zenders verenigen zich tegen DAZN

Op 14 mei werken RSC Anderlecht en Union SG de finale van de Croky Cup af. Maar in tegenstelling tot ...

160
160
Overzicht Europa: Engelse thriller, beslissing in Clasico?

Het Bayern München van Vincent Kompany is sind afgelopen weekend zeker van de Duitse ...

57
57
"Partijdigheid" - Anderlecht-fans viseren arbitrage op STVV

Donderdagavond werd de midweekspeeldag in de Champions' Play-Offs afgerond met een interessant duel. ...

197
197
'Gevolgen na Youth League: Club-goudhaantje grof wild'

In de finale toonde Real Madrid zich uiteindelijk te sterk na strafschoppen, maar de U19 van Club ...

262
262
'Anderlecht gaat voor transferstunt met terugkeer chouchou'

In afwachten van de officiële bevestiging van Antoine Sibierski, moet RSC Anderlecht het nog ...

290
290
Napoli-conflict: clubboegbeeld benoemt 'enige fout' Lukaku

De plooien tussen SSC Napoli en Romelu Lukaku lijken weer grotendeels gladgestreken. De aanvaller ...

132
132
Standard haalt belangrijke slag thuis: contract tot 2029

Standard staat komend weekend voor een belangrijke wedstrijd in de Europe Play-Offs en gaat op ...

51
51
‘Mega ingreep Anderlecht: oude bekende nieuwe hoofdcoach?’

Anderlecht twijfelt over de toekomst van Jérémy Taravel en kijkt tegelijk richting een ...

498
498
Aftrap STVV-Anderlecht uitgesteld, Taravel dumpt drietal

Donderdagavond wordt de vierde speeldag van de Champions' Play-Offs afgesloten met een interessant ...

194
194
KRC Genk ruikt de jackpot: transferknaller via WK?

KRC Genk kan de laatste weken rekenen op een Zakaria El Ouahdi in bloedvorm. De Limburgers kunnen ...

547
547
Nieuwe details DAZN-twist: VRT overweegt drastische actie

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal is een nieuw hoofdstuk rijker. Donderdag ...

311
311
'Kompany geeft persoonlijke zegen: monstertransfer Bayern'

Bayern München heeft een droomweek achter de rug. Afgelopen zondag werd de Duitse titel binnen ...

304
304
Union slikt optater in titelstrijd: sterkhouder geviseerd

Slechts enkele dagen na de zege in de titelclash tegen Club Brugge, werd Union SG weer stevig met de ...

160
160
'Engelse grootmachten kloppen aan bij Club Brugge'

Dankzij de ruime 6-1 zege tegen KV Mechelen, en het puntenverlies van Union, blijft Club Brugge in ...

272
272
AA Gent slijpt messen voor pittig weerzien met Leko

AA Gent ontpopt zich stilaan tot luis in de pels van Union, want net als in de reguliere competitie ...

267
267
Julie Vanloo zet voetbalfans op scherp: "Ik gok dat..."

Julie Vanloo, al jarenlang een vaste waarde bij de Belgian Cats, blijft ook naast het veld in de ...

135
135
'Goto pakt koffers en neemt afscheid van Anderlecht'

Op papier lopen er genoeg aanvallers rond bij RSC Anderlecht, maar diep in de punt opteert ...

448
448
Leko keert kar: opvallende wissel bij Club Brugge

Club Brugge boekte woensdag een ruime 6-1 zege tegen KV Mechelen. Na de pijnlijke nederlaag tegen ...

429
429
Defour weer voor rechtbank: straf komt keihard binnen

Voormalig Rode Duivel Steven Defour moest zich opnieuw verantwoorden voor de rechtbank, waar zijn ...

245
245

Meer sportnieuws