'Anderlecht trekt strijd om topspits stevig naar zich toe'

door
'Anderlecht trekt strijd om topspits stevig naar zich toe'

Het bestuur van RSC Anderlecht gaat een erg drukke week tegemoet. Donderdagnacht om klokslag middernacht sluit de winterse transfermarkt immers genadeloos haar deuren in ons land. En tegen de dan willen de Brusselaars zich nog gevoelig versterken.


Het aantrekken van een nieuwe spits is momenteel prioritair. Het Portugese O Jogo meldt nu dat Anderlecht zich officieel gemeld heeft bij SL Benfica voor Facundo Ferreyra. De Argentijn was afgelopen zomer al nadrukkelijk in beeld bij RSCA en komt bij de Portugese topclub amper aan de bak. Maar het zou wel zo'n 15 miljoen euro verlangen en dat is uiteraard teveel voor Paars-Wit.

Daarom zou Anderlecht gepolst hebben om de spits op huurbasis over te nemen. Benfica wil daar op zich wel in mee gaan, maar ook dan duikt een struikelblok op: het salaris. Ferreyra vangt in Lissabon jaarlijks immers 2.2 miljoen euro. Er zou wel ruimte zijn voor onderhandeling, waarbij Benfica een deel van de salariskosten op zich zou blijven nemen.

UPDATE 29/01
Bepaalde Italiaanse bronnen meldden maandag dat Ferreyra op weg zou zijn naar Sassuolo, maar dat bleek veel te voorbarige. Het Portugese A Bola, doorgaans goed geïnformeerd wat betreft Benfica, schrijft namelijk dat Anderlecht de strijd om de Argentijn naar zich aan het toetrekken is. Er wordt ook hier naar het salaris van de spits verwezen, maar dat zou toch niet zo'n groot probleem blijken.

Het grootste struikelblok is momenteel de afkoopclausule in het huurcontract. De Portugezen, die liefst een definitieve transfer zagen gebeuren, willen die namelijk op minstens 10 miljoen euro laten zetten. En dat is voor RSCA wat aan de hoge kant. Maar de onderhandelingen blijven lopen, al dringt ook Sassuolo nog aan. Vermeende interesse vanuit Turkije lijkt niet bepaald concreet.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Club wil international, meubelstuk weg bij RSCA'

Anderlecht heeft meer nodig dan enkel een nieuwe spits ...

Meest recent

'Club opent wintermercato: eerste vertrekker staat klaar'

Binnen minder dan een week opent de winterse transfermarkt officieel zijn deuren. Maar zowat alle ...

86
86
Jan Boskamp luidt alarmklok: "Dat er een einde aan komt!"

Jan Boskamp heeft nooit veel gehad met franjes, omwegen of mooie woorden om de mooie woorden. Als ...

20
20
TRANSFERUURTJE: 'Club wil international, meubelstuk weg bij RSCA'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

168
168
‘Hasi smeekt en hoopt: winters wenslijstje Anderlecht’

RSC Anderlecht stond tegen Sporting Charleroi al snel 0-2 achter. Paars-Wit ging uiteindelijk ...

90
90
Furieuze Casper Nielsen maakt ploegmakker compleet af

Standard Luik ging pijnlijk onderuit tegen Sint-Truiden VV. Vooral de rode kaart van Timothé ...

94
94
'Bloedmooie Sydney Sweeney slaat topvoetballer aan de haak'

Hollywood en topvoetbal lijken opnieuw gevaarlijk dicht bij elkaar te komen. Volgens Italiaanse ...

94
94
‘Verschaeren weg in januari: Anderlecht-vraagprijs bekend’

De wintertransferperiode komt eraan en de Belgische clubs zijn volop in de weer. Ook bij RSC ...

163
163
Hayen komt met duidelijk antwoord op Club Brugge-fans

Nicky Hayen kende grote successen bij Club Brugge, maar na een mindere periode werd hij genadeloos ...

428
428
Burgess haalt stevig uit na rode kaart: “En dan nog zeggen…”

Union SG speelde 1-1 gelijk op het veld van Cercle Brugge. In de wedstrijden trok Lothar ...

291
291
Woedende Vandenbroeck verwoest DAZN-journaliste

Zulte Waregem neemt het vandaag op tegen Royal Antwerp FC. Essevee kon al sinds oktober niet meer ...

308
308
Hasi: "Hij komt in januari niet naar Anderlecht"

Olivier Renard zal in januari de fouten van afgelopen zomer moeten rechtzetten. Daardoor is er ...

280
280
‘Duitsland verstomt: Anderlecht plant brutale winterdeal’

Bij Anderlecht durven ze opnieuw groot dromen, en dat merk je in de winterdossiers. De Brusselaars ...

213
213
Zorgen bij Standard: "Zo wordt het nog moeilijker"

Standard verloor vanavond met 1-2 van STVV. De Rouches blijven zeer wisselvallig voor de dag komen. ...

109
109
Chelsea in de markt voor STVV-ster? "Ik ga niet!"

Chelsea is een ploeg die van spelershandel een hobby heeft gemaakt. Sportief zit er geen groot plan ...

138
138
Hommeles bij Union: marktante beelden duiken plots op

Voor Union SG komt de winterstop geen moment te vroeg. De leider/titelverdediger liet vrijdag ook ...

258
258
'Kerstfiasco brengt Anderlecht-exit in stroomversnelling'

Bij RSC Anderlecht is de laatste wedstrijd van 2025 uitgedraaid op een heuse sisser. Paars-Wit viel ...

375
375
‘Man Utd shockeert Club: transferbom boven Jan Breydel’

Bij Club Brugge houdt niemand van Engelse shortlists— zeker niet als het over een vaste ...

718
718
"De ploeg verraden" - wat er écht gebeurde in Standard-STVV

Standard heeft ook zijn laatste match van 2025 verliezend afgesloten en ging vrijdag met 1-2 de boot ...

328
328
Zware kater Anderlecht: zondebok krijgt 3.5 op 10

RSC Anderlecht heeft de winterstop moeten inzetten met een heuse kater. De Brusselaars verloren ...

455
455
Kerstcadeau voor Club Brugge? Ex-ref fileert penaltyfase

Club Brugge is één van de grote winnaars van de kerstspeeldag in de Jupiler Pro ...

1074
1074
Hasi luidt alarmbel en doet oproep aan Renard

Besnik Hasi heeft een héél moeilijk jaar als coach van RSC Anderlecht afgesloten met ...

411
411
Sardella legt vinger op de wonde bij Anderlecht

RSC Anderlecht leverde een heel zwakke prestatie tegen Sporting Charleroi. Het verloor zeer terecht ...

433
433
STVV spreekt het uit: "We gaan er volop voor"

STVV is momenteel de beste ploeg in België. Goed voetbal en sterke prestaties. Ze wonnen nu ook ...

182
182
Manchester United sluit moeilijk 2025 af met knappe zege

In de Premier League stond er om 21u een zeer interessante affiche op het programma. Manchester ...

87
87
Dramatisch Anderlecht eindigt 2025 met enorme domper

 RSC Anderlecht begon om 20u45 aan zijn match tegen Sporting Charleroi. Konden de Brusselaars ...

242
242

Meer sportnieuws