OFFICIEEL: Fiorentina plukt speler voor de neus van Club Brugge weg

319 stemmen
OFFICIEEL: Fiorentina plukt speler voor de neus van Club Brugge weg

Club Brugge hield het voorlopig redelijk rustig op de winterse transfermarkt. Voorzitter Bart Verhaeghe liet dan ook al verstaan dat er niet echt nood is aan versterking. Maar Blauw-Zwart lijkt wel al bezig te zijn met de ploeg op langere termijn.

Volgens verschillende Poolse media heeft Club ook een bod neergelegd bij het Poolse Gornik Zabrze voor Szymon Zurkowski. De 21-jarige centrale middenvelder geldt als één van de grootste talenten in zijn thuisland, en kan op heel wat interesse rekenen.

Voorlopig houdt de Poolse eersteklasser nog elk bod af, want het wil de transferprijs voor zijn goudhaantje nog wat opdrijven. Naast Club Brugge zouden ook Wolfsburg en Fiorentina al een evenwaardig bod hebben ingediend bij Gornik Zabrze. 

UPDATE 23/01

Het ziet er niet naar uit dat Zurkowski deze winter nog naar Jan Breydel zal verhuizen. Het lokale medium Sport bevestigt dat Gornik Zabrze drie officiële aanbiedingen binnenkreeg en daarbij één van Club Brugge. Het zou gaan om een bod van 2 tot 2.5 miljoen euro. Maar de Poolse club wil haar sterkhouder niet kwijt en zou een veelvoud van dat bedrag verlangen. Voorlopig toonde geen enkele van de geïnteresseerde ploegen zich bereid om het bod te verhogen, de kans op een transfer is dan ook klein.

UPDATE 19u15

Club leek dus al niet al te veel hoop te moeten koesteren op de komst van Szymon Zurkowski. La Gazzetta dello Sport drukt die verwachtingen nu nog meer de kop in. Het Italiaanse dagblad meldt namelijk dat niemand minder dan Juventus zich wil gaan mengen in de strijd.

De Oude Dame zou tussen 4 en 5 miljoen euro veil hebben voor de Poolse middenvelder. Een bedrag dat zijn club mogelijk wél overstag zal doen gaan. Juventus zou Zurkowski echter wel meteen anderhalf jaar willen uitlenen aan reeksgenoot Genoa. Blauw-Zwart lijkt zo wel meteen schaakmat te staan, want het lijkt weinig waarschijnlijk dat ze nu zoveel geld op tafel zullen leggen voor een aanwinst.

UPDATE 25/01
Uiteindelijk wint noch Club Brugge noch Juventus de strijd om Zurkowski. Het is immers Fiorentina dat met de middenvelder gaat lopen, meldt Sportitalia. Zij wisten Gornik Zabrze te overtuigen door de speler nog het seizoen in Polen te laten uitdoen, pas in juli maakt hij de overstap. Fiorentina zou 3,7 miljoen euro neertellen, een bedrag dat met bonussen nog kan oplopen tot 5 miljoen.

UPDATE 28/01
De kogel is door de kerk: Szymon Zurkowski wordt niet de nieuwe speler van Club Brugge. Fiorentina maakte de komst van de Poolse middenvelder officieel bekend.

LEES OOK: Union en Club balen: geen extra WK-ganger

Jammer voor Club?

Meest recent

Courtois doet onthulling: “Kinderen kiezen Spanje”

Thibaut Courtois is mogelijk aan zijn laatste tornooi met de Rode Duivels bezig. De doelman is nog ...

0
0
‘Zoektocht nieuwe T1: twee namen, deadline Anderlecht’

RSC Anderlecht is op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. De eerste opdracht van Antoine Sibierski ...

76
76
Valse start WK? FIFA krijgt volle laag na pijnlijke beelden

De eerste twee wedstrijden van het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada zitten erop. ...

279
279
SK Beveren slaat toe: ambities voor JPL scherp

SK Beveren werd afgelopen seizoen ongeslagen kampioen in de Challenger Pro League en zal volgend ...

69
69
Hugo Broos verrast na WK-deceptie: Verheyen in de bres

Het Zuid-Afrika van Hugo Broos is op een valse noot aan het WK gestart. Tegen gastland Mexico ging ...

48
48
Na scheiding Deschacht: Coorevits onthult pijnlijk verleden

Annelien Coorevits lag recent zwaar onder vuur bij Temptation Island. Eén van de deelnemers ...

48
48
Lommel legt transferplannen voor terugkeer in JPL op tafel

De Jupiler Pro League wordt komend seizoen weer gespeeld in een klassieke competitie met achttien ...

92
92
WK-selectie kost Hans Vanaken bijzonder familiemoment

Hans Vanaken vertoeft momenteel met de Rode Duivels op het WK. Daar hoopt hij eindelijk een rol van ...

55
55
'De Bruyne en Lukaku verwelkomen nieuwe Belg bij Napoli'

Het is voorlopig nog een beetje koffiedik kijken of Kevin De Bruyne en Romelu Lukaku volgend seizoen ...

81
81
Vandenbempt ergert zich kapot aan één ding op dit WK

Het WK is eindelijk van start gegaan en de eerste wedstrijddag zit erop. Mexico en Zuid-Korea zijn ...

329
329
Heldenrol bijna in het water: Oh doet straffe onthulling

De eerste wedstrijden van het WK zijn achter de rug en daarbij was meteen een hoofdrol weggelegd ...

30
30
Courtois onthult aanvaringen met nieuwe coach Mourinho

Thibaut Courtois dropte donderdag op zijn persconferentie een bommetje door te verklaren dat de kans ...

165
165
Sporting Hasselt en Patro blijven maar toeslaan

In de Challenger Pro League gaat het seizoen doorgaans wat later van start, maar enkele clubs zijn ...

91
91
‘De Cat lokt verrassende belangstelling uit Parijs’

Anderlecht zag deze week zijn kassa al een eerste keer rinkelen met de verkoop van Keisuke Goto aan ...

295
295
Garcia zit met Lukaku-bom vlak voor WK-start

Romelu Lukaku wil een rol van betekenis spelen op het WK. Zijn hoofd wil vooruit, zijn lichaam hinkt ...

146
146
Union en Club balen: geen extra WK-ganger

Het WK werd donderdagavond afgetrapt, maar dat betekent niet dat alle selecties al helemaal ...

69
69
‘Kompany met grote zak geld naar Brugge’

Club Brugge is deze zomer met Aleksandar Stankovic al één goudhaantje verloren, maar ...

763
763
'Taravel hakt knoop over Anderlecht-toekomst door'

De start van de voorbereiding komt er snel alweer aan, maar bij Anderlecht is het nog niet duidelijk ...

262
262
Oud-Genkie Oh bezorgt Zuid-Korea droomstart op WK

In groep A lijkt gastland Mexico vooral met Zuid-Korea te moeten gaan strijden voor de groepswinst. ...

124
124
"Scheidsrechter zag het anders" - Broos scherp na dubbel rood

Wat één van de hoogtepunten uit zijn carrière moest worden, draaide uit op een ...

143
143
Analisten vellen verdict: Vanaken titularis tegen Egypte?

In aanloop naar de WK-opener tegen Egypte, wordt al volop gespeculeerd over de mogelijke basisploeg ...

213
213
'Anderlecht vliegt direct mercato op met Goto-miljoenen'

RSC Anderlecht wacht nog steeds op een nieuwe trainer, maar is ondertussen wel actief op de ...

579
579
Openingsmatch met drie rode kaarten: Mexico klopt zwak Zuid-Afrika

Co-gastland Mexico is met een perfect rapport aan het wereldkampioenschap begonnen. In de ...

147
147
'Mourinho-effect: Real plukt topspeler weg onder neus Barça'

José Mourinho is de nieuwe trainer van Real Madrid. De Portugese trainer werd donderdag ...

178
178
Beste spelers WK '26: twee Rode Duivels in top 50

Het wereldkampioenschap 2026 is donderdagavond officieel op gang getrapt. In de komende weken wordt ...

216
216

Meer sportnieuws