OFFICIEEL: Fiorentina plukt speler voor de neus van Club Brugge weg

319 stemmen
OFFICIEEL: Fiorentina plukt speler voor de neus van Club Brugge weg

Club Brugge hield het voorlopig redelijk rustig op de winterse transfermarkt. Voorzitter Bart Verhaeghe liet dan ook al verstaan dat er niet echt nood is aan versterking. Maar Blauw-Zwart lijkt wel al bezig te zijn met de ploeg op langere termijn.

Volgens verschillende Poolse media heeft Club ook een bod neergelegd bij het Poolse Gornik Zabrze voor Szymon Zurkowski. De 21-jarige centrale middenvelder geldt als één van de grootste talenten in zijn thuisland, en kan op heel wat interesse rekenen.

Voorlopig houdt de Poolse eersteklasser nog elk bod af, want het wil de transferprijs voor zijn goudhaantje nog wat opdrijven. Naast Club Brugge zouden ook Wolfsburg en Fiorentina al een evenwaardig bod hebben ingediend bij Gornik Zabrze. 

UPDATE 23/01

Het ziet er niet naar uit dat Zurkowski deze winter nog naar Jan Breydel zal verhuizen. Het lokale medium Sport bevestigt dat Gornik Zabrze drie officiële aanbiedingen binnenkreeg en daarbij één van Club Brugge. Het zou gaan om een bod van 2 tot 2.5 miljoen euro. Maar de Poolse club wil haar sterkhouder niet kwijt en zou een veelvoud van dat bedrag verlangen. Voorlopig toonde geen enkele van de geïnteresseerde ploegen zich bereid om het bod te verhogen, de kans op een transfer is dan ook klein.

UPDATE 19u15

Club leek dus al niet al te veel hoop te moeten koesteren op de komst van Szymon Zurkowski. La Gazzetta dello Sport drukt die verwachtingen nu nog meer de kop in. Het Italiaanse dagblad meldt namelijk dat niemand minder dan Juventus zich wil gaan mengen in de strijd.

De Oude Dame zou tussen 4 en 5 miljoen euro veil hebben voor de Poolse middenvelder. Een bedrag dat zijn club mogelijk wél overstag zal doen gaan. Juventus zou Zurkowski echter wel meteen anderhalf jaar willen uitlenen aan reeksgenoot Genoa. Blauw-Zwart lijkt zo wel meteen schaakmat te staan, want het lijkt weinig waarschijnlijk dat ze nu zoveel geld op tafel zullen leggen voor een aanwinst.

UPDATE 25/01
Uiteindelijk wint noch Club Brugge noch Juventus de strijd om Zurkowski. Het is immers Fiorentina dat met de middenvelder gaat lopen, meldt Sportitalia. Zij wisten Gornik Zabrze te overtuigen door de speler nog het seizoen in Polen te laten uitdoen, pas in juli maakt hij de overstap. Fiorentina zou 3,7 miljoen euro neertellen, een bedrag dat met bonussen nog kan oplopen tot 5 miljoen.

UPDATE 28/01
De kogel is door de kerk: Szymon Zurkowski wordt niet de nieuwe speler van Club Brugge. Fiorentina maakte de komst van de Poolse middenvelder officieel bekend.

LEES OOK: 'Serie A-transfers: Lang en Jashari genoemd'

Jammer voor Club?

Meest recent

Pfaff compleet vernederd: Belgische bond door stof

Jean-Marie Pfaff heeft in een openhartig gesprek een opvallende ontgoocheling gedeeld over zijn band ...

14
14
Mokerslag Duitsland: einde WK voor sterkhouder

Drie landen zijn op dit moment al zeker van kwalificatie voor de knock-outfase van het WK. Naast ...

4
4
Vanden Borre veegt de vloer aan met Garcia

De Rode Duivels moeten door het stof nadat ook hun tweede wedstrijd op het WK een ontgoocheling ...

67
67
Exodus gaat verder: STVV kondigt volgende vertrekker aan

STVV blikt terug op een geweldig seizoen, dat het uiteindelijk afsloot op de derde plaats in de ...

19
19
Alderweireld ziet énorm probleem: "Al 3 à 4 toernooien"

Voor de Rode Duivels is het WK bijzonder ontgoochelend begonnen met een schamele twee op zes tegen ...

229
229
'Monsterlijke aanbieding voor Leandro Trossard'

De Rode Duivels konden zondagavond niet winnen van Iran en bleven steken op een 0-0. Ook Leandro ...

117
117
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht haakt af, domper voor Tzolis'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

324
324
Vandenbempt verwoest Garcia: één Duivel de grote pineut

De Rode Duivels zitten in de hoek waar de klappen vallen. Na een sterke voorbereiding werd er veel ...

294
294
Vanaken-oorlog barst: “De Bruyne moet naar Garcia stappen”

Het is hommeles bij de Rode Duivels. Met een twee op zes in de poulefase lijkt groepswinst ...

511
511
Rode Duivels afgemaakt: Pijnlijke foto zet internet in brand

De Rode Duivels kennen voorlopig een desastreus WK. In één van de zwakste WK-poules ...

213
213
Drastische ingreep bij Duivels: "Geen weg meer terug"

Twee wedstrijden gespeeld. Amper twee puntjes gepakt. Enkel gescoord via een owngoal. De balans op ...

329
329
Rode Duivel slaat mea culpa: "Doe het niet met opzet"

De Rode Duivels hebben ook in hun tweede WK-wedstrijd niet kunnen winnen. Tegen Iran bleven ze ...

156
156
Geduld raakt op: reden voor uitblijven Anderlecht-trainer

Bij RSC Anderlecht zit de zomerbreak er alweer op. Maandag begint de Belgische recordkampioen met ...

530
530
L'Equipe buist vijf (!) Rode Duivels: risée krijgt 2 op 10

Wat een referentiematch had moeten worden, is uitgedraaid op een nieuwe deceptie voor de Rode ...

591
591
Grote zorgen om povere De Bruyne: "Harde conclusie is ..."

Ondanks een moeizaam seizoen bij SSC Napoli, waren de verwachting voor het WK hooggespannen rond ...

398
398
Vanaken-debat barst al tijdens rust los: "Hij moet erin man!"

Hans Vanaken heeft op het wereldkampioenschap andermaal vrede moeten nemen met een invalbeurt. Ook ...

636
636
Nederland plots in zevende hemel: "Kunnen WK winnen"

Nederland heeft zaterdag indruk gemaakt op het WK 2026. Tijdens hun tweede groepswedstrijd werd met ...

134
134
Carragher trekt messcherpe conclusie na blamage Duivels

De Rode Duivels hebben voorlopig geen zieltjes gewonnen op het wereldkampioenschap. Na het ...

261
261
Sleutelduel met Nieuw-Zeeland: Courtois doet voorspelling

Thibaut Courtois is duidelijk op de afspraak tijdens het WK 2026. Jammer genoeg zijn een groot deel ...

464
464
'WK-smaakmaker zorgt voor duurste zomertransfer van 2026'

Het wereldkampioenschap vormt uiteraard een ideaal uitstalraam voor spelers die later in de zomer ...

123
123
Unanieme 4 op 10: kranten pakken zwakke schakel Duivels aan

Na twee speeldagen op het WK 2026, is groepswinst bijzonder ver weg voor de Rode Duivels. ...

488
488
Zlatan maakt Duivels belachelijk, Keane haalt zwaar uit

De Rode Duivels staan na twee wedstrijden al met de rug tegen de muur op het WK 2026. Na de ...

445
445
Dit gelooft niemand: zo worden Rode Duivels toch nog eerste

De Rode Duivels staan plots met de rug tegen de muur in groep G. Na twee gelijke spelen zijn ze nog ...

524
524
Garcia aangeschoten wild: analisten kei-hard voor bondscoach

Met 2 op 6 in op papier één van de makkelijkste poules, zijn de Rode Duivels niet ...

907
907
Egypte vergroot Duivelse kater, Kaapverdië blijft stunten

Op het WK 2026 is groepswinst verder weg dan ooit voor de Rode Duivels. Na hun eigen slipper tegen ...

206
206

Meer sportnieuws